Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

zulok
8. srp 2008

Lolka, teda so svokrovcami , des. je mi to veeelmi lluuto ☹

MArgaritka, wauuu, dakujem za peerfeknte vysvetlenie, konecne maam jasnooo, juchuuuu 🙂 no, ale teda vobec sa netesim už dôsledkom 😒

margarita
8. srp 2008

zulok, rado sa stalo 😉
k tym dosledkom, aj o nich mi Dr vravel, ale asi v tom zmysle, ze to ma zatial nema trapit, lebo je super, ze ja uz viem - na rozdiel od nasich - ze tento problem mam, cize az budu nase potencialne deti vo veku, ze si budu chciet zalozit rodinu (co je radovo tak min.20-30 rokov), tak potom mi Dr radil im to "oznamit", ze teda takyto problem mozu mat, najma zeny pravda 🙂 a tym padom sa daju vysetrit a budu tiez na liecbe. A este ma, zlaty ujo doktor, utesoval, ze ktovie kam pokroci genetika o tych par desatroci, aj ked on sam gen.manipulacie pochopitelne neschvaluje, ale skratka ez co sa nasich deti tyka, ako vravi moj tatko:
"Nac stahovat kalhoty, kdyz brod je jeste daleko..."
🙂

zulok
8. srp 2008

MArgaritka, tak to si napisala peeerfektne 😀 dakujeeeeeeeeeeeeeeeem cmuk 🤐 (toto asi pusa nie je, že?)

emicka1
8. srp 2008

Holky díky moc za vysvětlení 😀 No já jezdím do Prahy k nějakému profesorovi,který by měl být v Čechách kapacita,No teda byla jsem tam jednou,po druhé jsem ten den byla na revizi,a teď tam mám jet koncem měsíce.Tak uvidíme.Díky taky moc za ty stránky,všechno to prostuduju 😉

Zuločko ty jsi takový naše sluníčko! Mám tě moc ráda 😲 😀 Mě na tu listovku nikdy nikdo neupozornil 😠 Na gyndě se mě vždycky jen zeptala jestli něco beru a když jsem jí řekla že to Calibrum,tak že to prý stačí.Tak jsem ráda,že jsem se tu dozvěděla víc 😉

Loli já se to vůbec nediví,tohle musí stašně bolet 😢 ☹ ☹ Ale musíš se přes to přenést,a netrápit se tím.Lidé jsou prostě různí 😠 Držím vám moc palečky

Tak krásné odpoledne 😀

emicka1
8. srp 2008

Jo a ještě jsem jen chtěla dodat,že já jsem třeba v naší rodině jediná kdo to má 😠 Ani nikdo z prarodičů nic takového neměl.No někdo musí asi být první,co 😖

jabluncanka
8. srp 2008

Emi,

člověk může být nositel,aniž se trombofilie projeví...Spouštěčem bývá obvykle úraz,operace a v dnešní době i užívání HA... proto se to u dřívějších generací nemuselo projevit a přitom byli přenašeči... 😉

emicka1
8. srp 2008

Aháááá tak to mě nenapadlo! 😕 No já to měla asi po úraze a HA.I když jsem jí tak dlouho nebrala.Ale ono někdy stačí málo 😉

zulok
8. srp 2008

EMička, ono našim starym rodičom ani také vyšetrenia nikto nerobil... ak aj potratil, neriešilo sa to tak ako teraz... a trombofiliu zistili až keď dostal dakto trombozu,... ved aj teraz sa MTHFR este stale podcenuje, tak si možeš domyslieť, ako je to ešte všetko v plienkach..

nelučila som sa už náhodou?? 😅

alinuska
8. srp 2008

Margarita, moja rec s tymi kalhotami😉 Naco sa dopredu strachovat, ked este ani nie je o co ☹ a ak bude 😵 , tak to budeme riesit potom = to je este taaaaaaak daleko.... 😝 😀

Ked sa tu uz bavime takto vysoko odborne 😀 o genetike, tak by ma zaujimalo, co v pripade, ze obaja rodicia su homozygot????

Ale pozor, aj dietatko v mamickinom brusku moze mat svoju vlastnu mutaciu, a to je potom dost velky problem, pretoze injekcie riesia mamicku, ale nie dietatko. Na toto som bola upozornena hned pri prvej navsteve hematologie. To je asi prave ta nestastna kombinacia = obaja rodicia homozygot???? Ale tusim Zulocka tu uz o tom minule pisala, ze su na to nejake lieky, ktore sa uz ale nepredpisuju 😕 ?

Lenocka, vitaj po dovolenke a rychlo hned napis, ako bolo?!

Loli, niektori ludia taku bolest proste nikdy nepochopia, alebo ako Margarita napisala, mozno je to sposob, ako sa s tym vyrovnat/nevyrovnat. Ja sa vzdy tak cudujem, ked niektorym chyba sudnost ci takt, ale nemozme podla seba kazdeho sudit a ocakavat, ze bude citit to iste, lebo proste to nejde. Niekto je citlivy viac iny menej a niekto je taky necita = bez chrbtovej kosti, resp. sa takym robi. V tychto pripadoch pomoze jedine = ignorovat, resp. sa nad tym povzniest!!!! 😎

Mojziska - to poznam, aj ja som ju chvilu cvicila, ibaze taky pohodlny clovek ako ja a pravidelne cvicenie? Obdivujem vsetky vytrvale 😉 Pravdou je, ze po 3 tyzdnoch cvicenia pred absolvovanim IUI sa prave vtedy zadarilo. Nahoda?!?!?

Jabluncanka, krasne ti pribudaju tyzdne a bobacik v brusku je na spapanie. Takze ty si vobec nepichas? Ten Femibion som myslela, ze je len pre tehotne, takze som sa o neho vobec nezaujimala, kedze mam tych "drog" beztak dost 😠 .

Zulocka, ty si nasa pisatelska stalica. Si super, ze takto vsetko zvladas a este nas stihas aj povzbudzovat. Vdaka za to...cmuk

Tanitka, ak to bolo tak ako pises, asi si naozaj bola tehulka, tak to ma veeeelmi mrzi ☹ . Ale ak mas odhodlanie ist dalej, tak je dobre. Skus sa porozpravat s hematologom, co sa mohlo udiat a ake su dalsie prognozy a daj nam vediet. Ja sa na tie injekcie prave dost spolieham 😝 !!!

Kapp, Katka, Mounty, Nina...kde ste babulky?

Ahoj vsetkym a pekny vikend zelam 🙂

kapp
8. srp 2008

Tu sme - a voľačo máme nové ... 😀 Kuk na album! 😉
Ospravedlňujem sa kočky, že som to toľko tajila 🙂 , ale chcela som vás všetky prekvapiť ... a okrem toho bála som sa, že nám nenabehne srdiečko ... 😒 Jediné dve kočky, ktoré to z fóra vedeli, bola Zuločka a Sivulka - ony dve ma držali nad vodou, keď bolo zle ... 😅 Ďakujem vám, bambuľky!

Dnes sme dostali knižku 😀 , srdiečko nám bije ako zvon 😅 , chvalabohu (KLOP, KLOP) žiaden hematóm, zdá sa, že Clexane, ktorý mi pichá manželík od 22.7. zaberá ... (s prvou injekciou ma skoro zavraždil! 😅 ) Takže dúfame, že s mojím drobčekom niektorým z vás stúpne nádej na otehotnenie 😀 .
Priznám sa, bambuľky, že to bolo pre nás s manželom obrovské prekvapenie, pretože sme sa fakt moc nesnažili ... a okrem toho, mali sme kopec starostí - Nanino prijímanie, ja som si hľadala nové zamestnanie (a už som dohľadala 😀 ) ... takže tak ... ono je to fakt z väčšej časti o psychike ...

Pekný dníček a prosíme o modlitbičky ...

zulok
8. srp 2008

Kappuska a drobciatko, juchuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 veeelka gratulaaacia.- veriiiim, ze vsetko bude vporiadku a marci budeme oslavovat nilôen Matuskove ale aj bubulatkove narodeniny. JKe kraaaasny na uzv, cely po ockovi 😀
mam z vas veelku radost a konecne ju mooozem prejavit verejneeeeeeeeeeeee 😀 😀 😀 😀
taak a teraz sa uz fakt mozem rizlucit , uz mam dusu na mieste 😀

emicka1
8. srp 2008

Kapuško obrovská gratulace 😀 😀 😀 To je paráda!!!!!!!!!! Nemám ani slov!!!!!!!!!!! Tak hodně štěstííííííííííííí,budu moc držet pěstičky 😉 😉 😉 😀

kapp
8. srp 2008

Ďakujeme, zlatíčka moje ... 😀 Zuločka 😀 😀 😀 - ty si úžasná bytôstka, je v tebe toľko dobroty, že by si ňou zaplavila svet! Ostaň taká - dušička! 😉
Dúfame, že všetko bude v poriadku, ďalší termín máme až o mesiac.
Som na PN (od pondelka), takže pekne krásne budeme oddychovať doma, v kľude ... v robote máme totiž arogantných fajčiarov ...
By ste neverili, kočky, ako sa tešil dr.=gyndoško ... Najprv sa mračil, a potom už len škeril od ucha po ucho!
A keď sme to povedali Naňuške - len s očkami klipkala, čo zadržiavala slzičky, potom sa na mňa vrhla a straaašne opatrne ma objímala... Bože, daj nech to vyjde - aspoň kvôli nej! 🙂 Veru - slzičky vyhŕkli aj mne ...

hanulka3112
8. srp 2008

Kaapp gratuluji to je nádherná zprávička 😵
Zulog děkuji za palečky, snad to klapne.
Dnes jsem byla ve Fertimedu a dr. mi říkal, že to co mám já, že má 25% populace takže to není žádný problém jen mě ještě poslal na krev kvůli homocysteinům

emicka1
8. srp 2008

Hani tak to je taky prima zprávička 😀 No tak snad už je té smůly dost a začne nám taky nějaká ta radost!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Krásný večer

hanulka3112
8. srp 2008

Emicko přesně tak doufám, že to špatné jsme si už vybraly všechny a čeká nás už jen to hezké 😉 🙂

litsea
8. srp 2008

Ahoj holky, nějak nestíhám dočítat 🙂
Kapp, super zpráva, gratuluju moc a držím moc palečky, ať máš pohodové těhotenství bez problémů 😵
Příští týden mám dovču, tak se tu mějte krásně 🙂

andys004
8. srp 2008

Ahojte kočky

Sivula je dobře, že nám tady píšeš spoustu důležitých informací to všechno by nám měl zdělit lékař,ale bohužel ,lékaři asi drží bobříka mlčení no škoda mluvit. 😠

Emička listovku by jsi si měla nechat předepsat od doktora tu co si koupíš v lékárně ta je slabší alespoň takhle mě to bylo řečeno to víš já žádná doktorka nejsem. 😎

Zrníku vůbec se ti nedivím že z toho přechodu máš divný pocit,já to bohužel zažila také,ale měla jsem to celkem snadné.Našla jsem si nového lékaře a on si vyžádal mojí zdravotní kartu ,takže jsem se s tím starým doktorem už více neviděla.Neváhej a udělej to vždyť jde o důležitou věc.

Lola je mi líto že se příbuzenstvo takhle zachovalo 😠 vždyť právě rodina by měla držet pohromadě.

Jabluncanka já když jsem se zeptala doktora kde se ta nemoc vzala tak mi řekl že budˇ jsem to po někom zdědila a nebo jsem první u které zmutoval gen( snad jsem to napsala dobře).

Kapp to je super zprávička až z toho brečím hrozně moc ti to přeji a držím všechny prstíky co mám moc moc gratuluji. 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

Zulok tvoje příspěvky a tvá energie je nade vše. 😉 😀

Zdravím samozřejmě i ostatní kočky.Já si vás čtu celkem pravidelně ale několik posledních dní jste se pěkně rozjeli tak jsem to nějak nestíhala a na psaní už zkrátka čas není bohužel.Ted když je manžílek pryč tak jsem na vše sama takže moc nestíhám.Jinak u nás další neúspěšný měsíc ☹ no nic jde se dál.Mějte se všichni moc krásně pa pa pa. 😅 😅

lenoc
8. srp 2008

Kappuskaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa, gratulujeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeem.
Posielam velikansku pusinu mamicke aj drobcekovi. 🤐
Ja sa tak tesiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiim. 😵 😵 😵
Len to nechcem zakriknut.
V ociach mam slzicky, tentokrat od stastia a mooooooooc moc drzim palceky. Parada. 😵 Strasne ti to prajem a mam z vasho drobciatka - puclika obrovsku radost.
Uz si domka bez prace? Vela oddychuj, kolko sa len bude dat.

lenoc
8. srp 2008

Ostatne kocky prepacte, ze sa vam venujem az teraz, ale ked ja som z tej nasej Kappusky taka happy.
Tak docitavam prispevky a pisem ,tak mozno trhnem Zulockin rekord v maxiprispevku. 😀

Zuzik, ty si ozaj nase slniecko, vies potesit i rozosmiat.
No, havko bol v nasej posteli len raz, obcas chodi aj dnu do domu, ale len malicko. Moj malinky.
ze vrozmocena od vody ako haring, ty si zlata. No opalena som, aj vykupkana, aj denna davka erfektnej chorvatskej zmrzky musela byt. Ved hodim par fotociek do albumiku. Ale spravim si asi novy, do toho spomienkoveho sa to nehodi....
He, ze budeme riesit vnucence, ked si predstavim taku 50-60 rocnu babku za pocitacom pri nete... 😀 ale to uz bude "ina doba."

Jeeej,Llolka, ty mas fotecku. Dlho si nas nebola pozriet. A mas to teda svokru, 😖

emicka, to je super, ze bola dovca, aj ked kratucka, aj si pofotila daco na nej? Ze na dovolenke prechadzky, vecere, sexik. 🙂 Zlato si to napisala. Skoro ako u nas. 😀 Urcite napis, ako si dopadla u tej baby-korenarky.

Litsea ☹

Zrnik, pisala si, ze si sa nedokazala tesit z kamoskinho tehotenstva - svokre poslala svagrina (ma polrocneho syna) MMS pozitivny tehu test a ked sme chceli zistit, ci je znova tehu, neozyvala sa - ja som namiesto radosti plakala a nadavala na cely svet. Nakoniec vysvitlo, ze ten test nepatril jej, ale inej babe, len nas chcela ponatahovat. No diky. Ale asi ju nenapadlo, co mi tym sposobi.

Babulky, dobre ste to napisali, tu dovcu som nie chcela, ale potrebovala. Raz som si tam aj poplakala, ale fakt len raz a trosku - schovala som sa na plazi pod uterak. 😀 Akosi mi to cele znova luto prislo. A den predtym sme sa s kamoskou (na dovci sme boli sami dvaja, ale v tom istom meste boli nasi kamarati na dovolenke, tak sme sa stretavali) bavili o babatkach, ze ona v novembvri vysadza HAK a potom by chceli snazilkovat a ze budeme spolu kocikovat. Jaaaj, kolkati mi uz slubili, ze budeme spolu kocikovat a oni uz kocikuju a ja nic. ☹

Tanity, to ma mrzi.... No podla mna tymi injekcijkami nic nepokazis, ked si to budes pichat aj prekoncepcne.

MTHFR, hlave ten moj A-ckovy, vraj nesposobuje straty (ani ja neznasam to skaredeeeeee slovo na p) a napriek tomu su baby, ktore prisli o babo, maju "len" MTHFR, uplne vsetky ostatne vysetrenia maju v poriadku a napriek tomu... Takze len take nevinne to mthfr nebude.

Margartika, ja som cvicila Mojzisovku asi mesiac a psychika z toho, ze nieco pre seba robim, zaposobila a ja som otehotnela (prve tehu). Naozaj ti pomohla na bolesti pri sexiku? Bo aj ja mam taky problem, akoby s krckom alebo co. 😒 Uz cakam, kedy to moje vecne stazovanie sa drahemu zacne vadit.

Sivul, dakujem aj aj za infosky o nevhodnych potravinach aj o alelach a tak. biologicka sa v tebe nezaprie. Dufam, ze si coskoro najdes cas na vlozenie foteciek bruska aj kupelne. No a ja si za to najdem cas a napisem ti IP. 😉

Andys a kde mas draheho? urcite si to dakde pisala, len ja mam deravu hlavu, vies.

Alinuska, ako sa mi mas?

Katuska, Sivul, tak sa tesim, ked vidim, ako vam tyzdniky pribudaju. A hlavne, uz mate davno za sebou ten (pre mna) magicky 24tt, cez ktory som sa ja nedostala. Ja viem, ze aj po tom 24tt sa moze cokolvek stat, ale ak by sa niekomu stalo to, co mne, babo sa uz da zachranit.

lenoc
8. srp 2008

Kurnik, neprekonala som ta, Zulocka. 😉 😀

margarita
9. srp 2008

kapp - to je skveeeleeeee!!! 😉 gratulujem a moc drzim palce. 😵
lenoc - ja som Mojzisku zacala primarne cvicit pre tie bolesti. to sa zlepsilo ani nie do dvoch tyzdnov 😀 a do troch mesiacov som uz aj 1.x otehotnela. podla mojej rehabky som totiz mala aj skratene zadne stehenne svalstvo, takze som si musela "natahovat nohy" ako baletka pri tyci 😀 najprv to dost bolelo, ale fakt to pomohlo. inak tie bolesti som mala aj preto, ze som mala chlamydie, o ktorych som nevedela, a z toho vkuse nejake gyn.zapaly a tak. takze cvicenim som sa vlastne "doliecila".
Moj drahy je zvedavy, co tu pisem, a vravi, ze mam napisat, ze z jeho pohladu nam dosledky pravidelneho cvicenia znacne spestrili sexualny zivot. 😀 😀 😀 dufam, ze som to napisala dost decentne a pritom jednoznacne 😉

lenoc
9. srp 2008

Vdaka Margaritka. Tusim zacnem zas cvicit. Ved ma to celkom bavilo a az take strasne to nebolo, ked neratam tyzdnovu svalovku. 😀
Myslim, ze chapem. 😉
No a chlamydie a ine potvory budem mat vysetrene v novembri. Ak nahodou (no dufam, ze nie), ako dlho trva liecba tvoja+partnerova pri chlamydiach?
pa

astrinka
10. srp 2008

Ahoj holciny,

za tu dobu co jsem tady nebyla ani nestiham docitat!! 🙂 Tak snad si neco budu pamatovat....

Kapp, moc a moc vam gratuluju a preju aby vse probihalo bezproblemove, aby sis krasne uzivala tehotenstvi a nenech sii ho kazit strachem a obavama, i kdyz ty pocity tady vsichni asi zname...
Mmch, jetse nez jsem mela problemy kolem tehu, a mozna i po prvni, druhe ztrate, tak jsem se opravdu obavala velkeho vekoveho rozdilu mezi prvnim a druhym ditetem. Ted, po treti ztrate a vubec po tom vsem cim jsem si prosla, a jelikoz uz vim, ze nic neni jiste, tak uz ten vekovy rozdil moc neresim, a budu vdecna, pokud nejaky ten sourezenec vubec bude 😔
Mrzelo te to na zacatku taky, nebo u vas ten vekovy rozdil nebyl nikdy podstatny?

Lola, ztratit miminko ve 39tt musi byt neskutecne kruta zkusenost ☹ Ja jsem o mimi jednou prisla ve 20tt a i tak to uz bylo tezke, je to uz maly clovicek, a navzdy to budou nase deti. Hodne lidi neumi reagovat na neco takoveho, nevedi ani co rict, nebo neco reknou a pak uz o tom radsi nechteji nikdy mluvit a mysli si, ze se na to vsechno da - a musi- hend zapomenout. Je to smutne a bezohledne.

Souhlasim, ze hodne doktoru podcenuje ruzna potencialni rizika a kdyz se pak neco stane tak s tim musime zit my....

Uz si ani nepamatuju na co jsem jeste chtela reagovat, asi sem budu muset chodit casteji 😉
Holky s tema dlouhyma prispevkama opravdu trhate rekordy! 😉

tanity
10. srp 2008

ahojte dievcata,

ja vam velmi pekne dakujem za vase slova a prispevky, vazim si to. Ako vravite, lepsia prevencia ako nic, aj ked neznasam tie injekcie...uz mam modriny po bruchu a este nic...ale ja verim, ze raz bude. Vdaka.

este som chcela, Kappuska 😀 😀 😀 😀 😀 😀 strasne sa tesim a blahozelam...krasna sprava a krasny pocit z citania tvojich riadkov...velmi sa tesim a blahozelam a samozrejme, zelam len a len vela zdravia a uspechov tebe aj babatienku a celej rodinke 😵 radost citat 😵 krasne tehulkovanie a srdiecko nech bije ako zvon 🙂 pre mna dievcata je teraz tento "organ" a to, ze bije velky zazrak...nikdy som to predtym takto nepocitovala..jasne ze nebol dovod, ale po krutych slovach, "nevidim bit srdiecko" sa prave srdiecko stalo pre mna niecim uplne inym...takze kappi, nech to bijeeeee 😀

krasnu nedelu, papa x x x

margarita
10. srp 2008

lenoc, s chlamydiami je to dost individualne. my sme brali obaja antibiotika mozno aj mesiac?! uz si to presne nepamatam, bolo to pred par rokmi...ale urcite nie len tyzden-dva, ale viac. No a potom mi pneumolog(lebo ja som mala tu plucnu formu) este asi polroka predpisoval imunoterapeutika, co sa brali strasne dlho stylom, ze: desat dni beries, desat dni vynechas, a zase desat beries, potom mesiac vynechas a zase dokola...to trvalo doooost dlho, ale priebezne mi robili krvne testy, ako to klesa, az to nebolo uplne OK.
dufam, ze Ty to mat nebudes, lebo je to fakt svinstvo, a keby som nemala tie gynekologicke problemy tak mi nikdy nenapadne vobec o chlamydiach uvazovat. Chvala Panu Bohu to na mne nezanechalo vazne nasledky,asi mi na to prisli dost vcas. 🙂

kapp
10. srp 2008

Ďakujeme za gratulácie, bambuľky!

Margarita - vy ste si teda s tými potvorami chlamydiovskými vytrpeli ... To som ani netušila, aká náročná liečba to je 😖 ... Už nech je len dobre a všetky choroby preč, preč ... 😀

Lenočka - chytám pusinu, dúfam, že bude dobre - Naťula sa už aj modlí za naše bábo, aby mu pekne bilo srdiečko - je zlatá ... A to cvičenie nemusí byť na škodu, vieš, že stacionárny bicyklík si pri mne užil svoje = trápila som ho až hrúza! 😀 Viem, že ty cvičíš tú špéci Mojžišovu metódu - ak som dobre pozrela vyššie - ale pre mňa = rodené drevo, je cvičenie ako cvičenie 😅 ... Pravda, teraz už môžem na cvičenie zabudnúť, ale nevadí, hlavné, že bábenko bude v porádečku ...
A havko ako? Okrem toho, že sem-tam vás navštívi pri posteli, poslúcha? Náš už 5-mesačný beťár ani za pána ... Je to taký zlatý výmyselník, malá je s ním stále vonku a bláznia sa spolu = raz naháňa on ju, potom ona jeho, no sranda je ich pozorovať, ako sa hádajú o nejakú hračku ... 😀 Ten chlpáčik bol nezaplatiteľná investícia, malá by ho nedala za nič na svete! Len ja sa teraz od neho musím držať bokom, doktorko nakázal = tak poslúchame ...

Astrinka - koľko máš detičiek? Ak som dobre pochopila, tak si na tom, ako ja - jedno - už staršie... Vieš, vekový rozdiel je momentálne posledná vec, ktorú riešim 😅 . A že budú staré babky-demokratky klebetiť 😀 , že po 10.rokoch máme bábo? No a čo - kašlať na nich ... Naňula sa strašne teší, verím, že bude z nej rozumná a spoľahlivá pomocníčka ... len aby sme to dotiahli do šťastného konca ...

Tanity - si zlatunká, bambuľka, že nám tak praješ, zvlášť po tom, čo si nedávno prekonala 😢 ... Je mi to tak ľúto, dušička, tak veľmi by som bezproblémové tehuľkovanie so šťastným koncom priala každej z vás ...

Inak - moja sestra (vekový rozdiel medzi nami je 10 rokov 😀) navštevuje toho istého gyndoša, ako ja - odrodil jej všetky 3 deti a hovorila, že to, že nám vystavil tak skoro knižku, je dobre, lebo tento gyndoško je známy tým, že pokiaľ si nie je úplne istý zdravím plodu, tak tehuknižku nedáva ... takže asi to bude OK (tým sa utešujem) a okrem toho, ďalšiu kontrolu nám dal až na 11.9. ...

Držte nám naďalej, prosím, pršteky a prosíme aj o modlitbičky, aby sme sa držali pohromade a pekne rástli!
Pekný zbytok víkendu praje - Kappuša

astrinka
10. srp 2008

Kapp mam jednoho chlapecka. Verim, ze tohle je posledni vec co ted resis 🙂 Kdybych byla zase jednou tehu, tak bych mela take jine starosti nez ten vek, to je fakt. Ja se jen tak ptala, trochu me to na zacatku mrzelo, hlavne kvuli tem detem, ze by to pro ne bylo dobre byt vekove ne moc od sebe, ALE to jeste neznamena, ze by si dobre rozumneli, to vim 😀 Takze nakonec na tom nezalezi, v detstvi ten rozdil mozna jinak vnimaji ale pak pozdeji v zivote to muze byt take uplne jinak. Bastikovi je neco pres ctyri roky, tak zatim to neni jeste tak moc. Ted si ale asi dame trochu pauzu s uvazovanim o dalsim mimi, jeste jsem ani nevidela dr., je to vsechno nove pro me (ta trombofilie), a asi tentokrat nejsme po trech nestastnych koncich pripraveni se do toho hnedka vrhat znova 😒 Tak pocitam s tim, ze pokud se to jednou podari 😔 tak uz zase bude o neco starsi. Ted uz je to ale spis o tom, aby nebyl sam, a ne o tom veku!
Jetsli o tom budou nejake babky povidat, to je mi jedno, to uz neresim vuubec 🙂 Myslim si ale, ze tady to ani nikoho nakonec nezajima, kazdy si hledi sveho.
Tak drzim moc palce, moc vam to preju, a verim ze Nanulka bude velka pomocnice. Nas maly se na to pokazde moc tesil - a tesi- ze jednou bude mamincim velky pomocnik. Casto o tom sam mluvi, co vsechno by s miminkem pomahal, a ja mam v tu chvili co delat abych ho pres slzy v ocich videla...
Asi jsem se moc rozepsala 🙂

lola19
11. srp 2008

Kapuuuuus gratulujem, si ma rozplakala, prajem len to zdravicko a pekne tehulkovanie. Napisala som dlhy prispevok a nezobralo mi ho, tak vas vsetky pozdravujem a ked bude cas, si vas aj precitam a podpisujem, pa pa a pekny dnicek slnecny

lola19
11. srp 2008

Babulky, preberali ste tu cvicenie podla Mojzisovej, viete aj mne preposlat tie cviky, kujeeeem