Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

szkyka
20. říj 2009

hedvi,ale ktore hodnoty maju byt zvysene,aby nasadili nizkomol.hepar.Ja mam iba zvysene trombocyty.

w_h
20. říj 2009

szkyka:
ale proc je mas zvysene? jsi tehotna? uz byly zvysene pred tehu? urcite by te mel videt hematolog!

aknomis:
ja mam tu samou vadu, uz se nepocita za trombofilii, takze s nejvetsi pravdepodobnosti s tim nikdo nebude nic delat, protoze jedno nevydarene tehu se pocita jako nahodny jev, pokud by se opakovalo, pak pravdepodobne nasadi nizkomolekularni heparin
jinak se doporucuje zobat Femibion - je tam specialne pro tebe zpracovana kyselina listova

a co jinak? jak se maji nase mamky a tehule?

w_h
20. říj 2009

jo a taky gratuluju kajce
neboj, snaz se byt v klidu, pokud se neco zvrtne, tak za to nemuzes, do 12. tydne to neovlivnis, injekce mas...
to bude ok

aknomis
20. říj 2009

w_h:
Femibion 800 zobem už 3 mesiace.. od potratu sa nám vobec nedarí otehotniet. je vlastne šanca mat s tymto MTHDR C677T dieta? a jakto že s tim nikto nebude nič robit?

hedva
20. říj 2009

szkyka - pokud máš mutaci leiden nebo MTHFR, tak je to právě o těch trombocytech a taky homocysteinu. V těhotenství se ti zahušťuje krev a proto my trombofilky musíme dostávat něco na ředění krve preventivně. Takže by ti měli injekce dát hned na začátku, když zjistíž, že jsi těhu, ať už jsou hodnoty jakékoliv (já je například měla všechny v normě). Pokud máš trombocyty vyšší, tak ti dají silnější preparát - alespoň takhle jsem to pochopila a doufám, že nekecám. Kdyby jo, tak mne některá opravte.

zuzub
20. říj 2009

ahojte, chcem sa spýtať, idem zajtra 1x v tehu na kontrolu na hematošku a neviem či tam treba ísť nalačno ak by mi brali krv.mám leidenskú mutáciu, resist na protein C, neviete mi poradiť?

szkyka
20. říj 2009

w_h,no na to este neprisli.Na hemosku chodim 4 roky.Tehu niesom.Chcela som vediet ci sa na zvys.trombocyty picha heparin. Mam za sebou 5 abbor. 😢

bettynka222
20. říj 2009

szyka po tolkych potratoch by ti mali dat injekcie hned od zaciatku tehu!!!!!!!! teda podla toho, co bolo ich pricinou....co ti vsetko zistili?

zuzub mne vzdy hovorili, z emam zjest suche pecivo a vypit vela vody

akomis po prvom potrate s ainjekcie nedaju, zevraj az po druhom...

lenoc
20. říj 2009

Ahoj baby, nejako vas nestiham, vacsinou len precitam, aj to nie kazdy vecer a liham do postele mrtva. Cez den nespavam s malym, az taka unavena som nastastie neni, ale vecer velakrat odpadavam do postele. Je to narocne, ale krasne a nemenila by som ani za nic, tesim sa na kazde dalsie krasne rano a prebudenie. nema koliku v pravom slova zmysle, ze by vrestal 3 hodiny v kuse, ale v ramci toho casu co je hore, aj place. byva vecer nepokojny, musime ho vselijako mozne ukludnovat, pestovat,rozpravat mu,.. a hore je vtedy tak od pol siedmej (kupeme sa ) do desiatej, pol jedenastej, obcas pospi par minut a zas je hore. najprv to mal tak 2-3x do tyzdna, teraz uz tak 5-6x.
Obcas stihnem navarit alebo aspon pomoct s varenim, oprat, ozehlit a tak, ale inak nic moc - von do zahrady som chcela ist v sobotu a samoska, ze krpec nie a nie spat, tatino ho isiel kocarovat a ked sa vratili za 20 min, maly spal este takych 10 a hotovo, tak skoncila moja robota.

Kajca, gratulujem, drzim palceky, aby vcelicky pomahali, nech je vsetko v najlepsom poriadku.

Zuzub, ja som chodila vzdy nalacno, no mozno netreba, neviem.

no, doteraz pestoval tatino, maleho uspal - spal ani nie 5 min a zas je hore, som na rade, tak sa lucim, pa.

margarita
20. říj 2009

zuzub _ ja som musela chodievat nalacno, a praveze mi nekazali vela pit, len tak 2-3dcl, lebo potom som mala prirodzene viac "zriedenu krv" a vychadzali mi horsie vysledky, ked som sa rano naliala pollitrom vody. Ale zase bettynka je nas expert na trombofiliu 😉 😎 tak si vyber.
Byt Tebou idem nalacno a jedlo so sebou, najes sa, ak Ti dovolia este v cakarni...

aknomis - aj ja som MTHFR C677T v homozygotnom stave, za sebou dva skore potraty, a jedno velmi uspesne tehu, co ma uz pomaly 8 mesiacov 😀 brala som kys.listovu, B12, anopyrin 30mg a az od 36tt pichala injekcie. Zakladom je najst hematologa, ktory sa tym bude zaoberat. Urob to radsej hned, nech nemusis potratit este viacraz ,ako my mnohe sme tu museli, kym na to prisli a nieco s tym robili...

margarita
20. říj 2009

zdravim lenocku s Maroskom, super, ze vam to tak klape, ono sa to urcite zlepsi o par tyzdnov a uz sa viac vyspis,a aj tie vecerne nepokoje prejdu. Aj Kristinka to mala,plac len tak "z nicoho nic" a teraz ma vecer praveze "zurky" a blbne sa, smeje, kotula po celej posteli a treba ju pred spanim ukludnit a "vypnut" 😀
niekedy spominam so slzou v oku, ako dobre bolo, ked bola taka staticka, a ostala, kam sme ju polozili 🙂 teraz je problem ju prebalit, ked sa mi pocas 2 minut otoci 6x na brucho a odlezie...
mozno to ma z toho Anopyrinu v tehotenstve 🙂

bettynka222
20. říj 2009

jeeej margi, kiki ma uz 8 mesiacov? to lettttiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii 😵 nooo zuzb, margi ti to dobre vymyslela, zober jedlo a pitie zo sebou a uvidis 😉 inak nechapem, preoc mne toto kazali, lebo podla mna potom je tiez krv moc zriedena a teda vyslekdy nic moc, nie? ale teda, ke dmne tka hovorili, tak som zuzub oradila to co lekari, ajked keby som ja bola lekarka, tka by som radila urcite inak 😀 ale to zatial nie som, tak poslucham "kompetentnych"

wh vidis, aj margi brala B12 😀 😀 😀

lenoc ahoooooooooooooooj 😵 😵 😵

w_h
20. říj 2009

hedva:
sorry, ale leiden ani mthfr neni o trombocytech!!!

aknomis:
jasne, ze je sance mit dite, femibion je super, otehotnet otehotnis, kdyz uz se ti to jednou povedlo, ale nemusi to byt hned napoprve, to je prece normalni, nechava se cekat rok
mozna ze ti nejakej hematolog neco da, ale co ja jsem mluvila s hematologama, tak vetsina rekla, ze je to zbytecny...
uz jsem tu psala nekolikrat, ze cca 20 % (nebo i vic) tehotenstvi konci jako opozdena menstruace, potrat, missed abortion, afetalni vejce..jednou je to nahodny jev, vetsinou se tak ukonci tehotenstvi, ktery nema dobrej genetickej zaklad a mimi melo vadu neslucittelnou se zivotem
takze jak uz psala betty..
a LMWH az v poslednim trimestru, ev. dle vysledku hematologickeho vys. behem tehu a podle rustu mimi driv

szkyka:
ctyri roky chodis na hematologii, ze mas vyssi trombocyty a na nic neprisli? a mas je funkcni? a jakej pocet? a co zbytek koagulace?

lenka_66
20. říj 2009

zdravim trombosky 😉

lenoc ,skus pocitat mozno ti pomoze nam aj hej.
http://www.koliska.sk/Vychova\nespokojne.htm

ja som tiez mohla jest pred odberom.

inac dnes som bola na hemst.kontrole.pano dr. zbiera foto deticiek co im pomohla.tak som jej odniesla.zlata to zena.normalne plakala od radosti ze dalsie babenko je medzi nami.aj by som ju navehla na zenu roka 😵

lenka_66
20. říj 2009

boze ja ale pisem snad to pochopite 😉

vavenka
20. říj 2009

Leni to je mile 🙂
Ku komu chodis?

W_H - chcem sa opytat - vyzera ze sa vyznas... Ja sa snazim najst suvislost medzi abortom a mthfr mutaciou, ale nedari sa mi 🙂 ak som spravne pochopila, pri tejto mutacii ide o metabolizmus kyseliny listovej ktora je potrebna pri metabolizme homocysteinu.... Myslis ze zvysena hladina tejto bielkoviny moze sposobit potrat?
Ja mam okrem mthfr heterozygot este aj FXIII heteroygot a fbg homozygot, takze u mna je to trochu zlozitejsie, ale specialne mthfr ma zaujima 🙂

cukor
21. říj 2009

zdravím všetky tombošky mamičky čo prišli na nás kuknút 😉

zuzub,vavenka...tak mate spoločny 12 tt....držím palce nech je všetko o.k. 😉

aknomis....si len 3 mesiace po potrate...nechaj svoje telo trošku oddychnut a netlač na pílu....viem,chceš babo ale niektoré veci chcú čas.....a neboj sa ,bude aj babo

a zdravím aj bettynku aj w_h aj hedvu aj szkyku ...aj všetky trombošky

lia
21. říj 2009

ahojte,

ako sa mate??ja sa uz nezapodievam nad mojou tromboskou,radsej a je to lepsie,dala som na rady lenky 66 😉
som rada babule,ze vam deticky rastu a snazilkam,buducim snazilkam prajem vela,vela trpezlivosti,kludu,vsetko ma svoj cas,ked najdete spravnu hemosku ,tak ste v dobrych rukach a urcite sa uz nic zle nestane 😉 .
ved kde som ja 😅 nikdy som tomu neverila a stale este neverim 😀
baby,ja stale citam,ze tu pisete o tej B12,mne to vobec lekarka nespomina a ani to nesleduje.na co to je dobre??mam si to este kupit??
ja som uz na tom horsie,mam skrateny krcok a mala sa mi posunula nizsie,musim lezat.a trapi ma strasne palenie ruk ☹.v pond.mame poradnu,tak som zvedava co krcok.
vsetkym tehulkam prajem krasne tehulkovanie 😉

szkyka
21. říj 2009

w_h,no zbytok koagulacie je v medziach normy,trombocyty-480,chcela som vediet ci prave tromb. suvisia s pichanim hepar.Tiez som MTHFR,ale ze to nesuv. s aborr.Bud je to OK,alebo nemam stastie na skveleho hematologa 😢

lenka_66
21. říj 2009

vavenka ,dr.benova v novej nemocnici.

lia , krasne cislo mas .teraz uz kasli na b12.sak babenko uz je hotove takmer 😉 .uz len priberat bude.

vavenka
21. říj 2009

Cau cukor 🙂 hej nam to tak so Zuzub vyslo, spolocne sa nam nendarilo, mame zas sebou spolocne neuspesne tehotenstva a teraz spolu tehulujeme, tak dufam ze do uspesneho konca 🙂

Leni ja chodim tiez do novej, ale do hemomedie (MUDr. Hulikove 🙂 )

cukor
21. říj 2009

vavenka...aj ja chodím k hulíkovej janke....velmi zlatá.....čo berieš a čo si pichaš?

vavenka
21. říj 2009

Cukor no beriem listovku a B12 a picham ci clexane 0,2 1x denne 🙂 kym som neotehotnela tak som si pichala clexane preventivne 2-3x do tyzdna.....Hej a duphaston beriem 🙂

cukor
21. říj 2009

vavenka a ako dlho pred otehotnením si si začala pichat?

lenka_66
21. říj 2009

hehe som sa dobre pobavila . 😀 😀 😀 ze co beries a co si pichas ? 😀 😀 😀 este ze vieme vsetky o com je rec 😉

vavenka
21. říj 2009

Leni tak to fakt, vyznelo to jak na odvykacke 🙂

Cukor asi polroka, mozno aj viac som si pichala.....

zulok
21. říj 2009

AKNOMIS..ja am to, co ty a pichala som si od zaciatku tehu nizkomolekulovy heparin a jedla B6 a listovku..pretym som 2 krat potratila ..az s injekciami sa nam podarilo..drzim palce a nenechaj sa dbit, ze nic netreba.. a nam otehotneit tiez trvalo dlhsie..uvidis..zadari sa 🙂

VAVENKA..jej..rkasny 12 t..nechs a dari a mne na hematologii poevadli..ze aj MTHFR ma suvis na skore aborty..

LENOCKA..nadherne..ze sa pekne dari..no s bruskom byvaju problemy..ale ako MArisko vyrastie..ten bude prdiet..ze az sa cudovat budete a bude sa mu aj lepsie kakat..a celkovo to bude lahsie..akurat, ze aj uz bude nezbednejsi..

Margaritka.Kristinak je uz velka babizna 😨 to letiii 😀

a tehulkam tiez krasne pribudaju tyzdniky..nechs a dariiii

aknomis
21. říj 2009

práve som prišla od gynekologa. dal mi odporučanie na hematologiu. volala som tam, objednali ma v NR ale až na 18.11.! Čo ma tam čaká, poraďte.. Povedal, že to bude trvať 2-3 hodiny. A za ako dlho sú asi výsledky?
zulok, a ako dlho po potrate sa vám podarilo tehu? ja som potratila v júli a odvtedy sa nedarí.. a neviem v čom je problém... tak moc by som si mimčo priala...!

lenka_66
21. říj 2009

aknomis, to je aj s cakanim v cakarni? no moja prva navsteva na hamat. kompletne sa zaujimala o kazducku chorobu taky dlhy pohovor.a odber.MTHFR nesuvisi s moznostou otehotniet ale donosit

aknomis
21. říj 2009

lenka_66 neviem, či to je aj s čakaním v čakárni.. to bude niečo také ako genetika? že sa budú pýtať? a budú brať krv? za ako dlho si mala výsledky?