Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

lenka_66
21. říj 2009

vysledky cca mesiac.no v podstate ako genetika kedze sa zaujima o tebe a chorobach v blizkej rodine.

lenka_66
21. říj 2009

mna sa pytala dr. fakt na vsetko.o mne aj rodine.tusim ma aj tak zbezne pozrela tlak, pulz .... .este si pamatam ze som jej mala doniest zdr.karty (gyn., vseobecna,imunologia) ci mi nahodou uz nebrali krv na neaky odber bo ze to sa moze robit len raz za zivot.inac si to platis sama.no nedoniesla som kedze mne krv brali akurat ked som bola bezne chora.

bettynka222
21. říj 2009

vavenka.....noooo som zvedava co ti napise wh,a le myslism ze ten FXIII a aj FBg su spolocne s MTHFR dost zavazne. chodis na hemato? pichas injekcie, alebo beries aspon listovku a ine Bcka?

lia ved ty si pichas fragmin, naco ti je este B12? to musime brat my, co nemame LWMH, pretoze B12 spolu s listovkou a B6 znizuje homocysteiny, vieeees? ale tebe ich uz znizuju ti einjekcie predsa 😀

zulok jasne z eniektore baby potrebuju injekcie od zaciatku tehu, ine az na konci. ja osm len pisala, ze nikto jej po prvom potrate injekcie neda. ja osm dokonca po dvoch ale kratko za sebou, takze mi daju injekcie jedine v pripade, ze bude zla koagulacia

akomis ja osm potratila v polke marca a potom znova v maji. odvtedy mame zakaz otehotniet, co sa dost lahko dodrziava kedze mi zmizla ovu. doki to chcel urychlit, nasadil mi clostil, narastol mi z toho tumor, takze dalsie tri mesiace budem cakat kym sa vstrebe a potom ai liecneie alebo co. viem ze si myslis, ze s ami to lahko hovori (ver ze to tak nie je), ale neponahlaj sa, vydrz, bud trpezliva. prezivam to co ty, akurat ze dlhsie a s horsim priebehom. mozno keby som ten clostil nebrala, tak by ovu nakoniec prisla...a mozno nie. ale ot uz teraz nevyriesim. a tiez som chcela po potrate okamzite otehotniet, ale vids, organizmus nebol prepraveny a takto mi to dal najavo. tak ty bud radsej trpezlivejsia a uvidis,z e ss skor ci neskor zadari 😉

lia
21. říj 2009

betty,ty si hotova pani doktorka,ja sa tomu vobec nerozumiem a asi je to aj lepsie,staci,ze som bola vystresovana na zaciatku tehu,teraz som az moc kludna 🙂

bettynka222
21. říj 2009

liusik nic sa neboj, ty uz si za vodou 😵 pekne len teraz lezkaj, aby malicka co najdlhsie vydrzala v brusku, oki? ozaj a nad menom ste este nerozmyslali? 😕

cukor
21. říj 2009

betty...vavenka písala,že už pol roka pred tehu si pichala clexane a teraz aj b12 a berie listovku.

aknomis...ja som potratila v apríli ....a neponáhlam sa....dám na rady lekárov...a to mam pomaly 39.....trpezlivost ruže prináša....takže klud

....a lia aj lenka majú pravdu,že niekedy je lepšie menej vediet....potom sa človek len stresuje 😀 ......ale je dobré,že tu máme aj betty s w_h a ich konfrontácie 😉

lia
21. říj 2009

rozmyslali,ale uz ani nevieme co sa nam paci 😖 uz som z toho na nervy
tak cukrik 😉

lenka_66
21. říj 2009

hehe lia, tak to poznam ale v chlapcenskom zneni 😀 😀 .sak sme sa 2 tyzdne pred porodom dohodli teda skor nasli meno

lia
21. říj 2009

mne sa vzdy dva dni paci to meno nad ktorym rozmyslam 😖

lenka_66
21. říj 2009

tak vyberaj aby pasovalo k priezvisku a aby sa nedalo skaredo povedat 😉

lia
21. říj 2009

mudre slova leni 😀 viem,ale neviem,chapes?? 😅

lenka_66
21. říj 2009

predsav si ze chapem .ja som roky nevedela chlapcenske meno.nebolo ziadne

cukor
21. říj 2009

aj moja kamoška dlho nevedela aké dá meno dievčatku,dokonca išla do pôrodnice a nemala vybraté .no a nakoniec povedala,že až ked tu malinkú zbadala,hned vedela ako sa bude volat......

lia
21. říj 2009

no tak to je moj pripad,ale neviem ci by som sa vedela rozhodnut v tom momente 😀

cukruska1920
21. říj 2009

Ahojte dievcata..cakaju ma vysetrenia...idem asi buduci tyzden....kolko ste cakali na vysledky?

zulok
21. říj 2009

BEttynka..jeejda.prepac..ak som to napisala ohladom injekcii nejak divne...prepaac...jasne..kazda to mame inak..nietko injekcie nepotrebuje..niekto hej..prepac..nechcela som to napisat nejak tak..ze to vyznelo zle...prepac este raz..musim si davat pozor na prsty..co pisem a hlavne ako to pisem... 😔

AKNOMIS..super//ze uz si objednana..ja som necakala dlh..zavisi od poctu ludi v cakarni..aspon tam., kam som chodila ja... a vysedky som mala na dalsi den..ale vsade je to asi rozdielne..
a po prvom potrate som otehotnela za rok..ale to sme sa snazili len pol roka..lebo sme mali dake komplikacie...
no a po druhom sme sa snazili hned a to som otehotnela tiez az za pol roka.. ale zop mna si neber priklad..duam, ze sa zadari skorej 😉

LIUS..urcite vybereiet kraasne meno. 😀

aknomis
21. říj 2009

lenka66:
aj ti brali krv a tak? ja ked som sa objednavala, tak mi nekazal doniest karty od gynekologa ani všeobecného, ale asi ich radšej donesiem, alebo ešte zavolam či ich chcú predtým ako tam pojdem. ved je to až za mesiac.

bettynka222:
a prečo máte zakaz otehotniet? ja som sa pýtala a mne povedali, že možem v pohode skúšat dalej, tak neviem.

cukor:
ked píšeš že dáš na rady lekárov a že sa neponáhlaš, tebe tiež zakázali? lebo mne nie..

zulok:
výsledky z hematologie na druhy den? fuha, to som ešte nepočula. všade tak aspon mesiac čo viem.. no uvidím. ja pojdem na hematologiu v Nitre.

hedva
21. říj 2009

za tu pitomost s trombocity se omlouvám. 🙂 Pamatuju si ze školy, že mají vliv na srážlivost krve, tak jsem si to nějak spojila a bylo to. Ještě jednou pardon.

Co se týče výsledků krve, tak pokud to doktor napíše STATIM, tak je dělají v laboratoři už do dvou hodin od odběru. Jinak jsou zhruba do měsíce.

Po potratech mi vždycky doktoři nakázali půlroční pauzu ve snažení, aby se tělíčko dalo zase do kupy.

lenka_66
21. říj 2009

aknomis , ja sa uz presne nepamatam.ale kartu som mala doniest bo mi nieco vyslo a chcela este daco vysetrit.to bolo v roku 2006.takze fakt... .a uz som bola znechutena tak som sa ani nesnazila zistovat nic.
ja som ostala tehu hned na prvy sup.vo vsetkych 4 //.na hematologiu som sla az po 3 aborte.

bettynka222
21. říj 2009

cukor no my sme s wh buduce lekarky 😀 ja by som chcela byt geneticka 😀 😀 😀 takze tie injekcie vam vsetkym asi nebude moct predpisat ☹ ale mozno si to este rozmyslim, a dam s ana hemato 😀 a cukor nebonzuj hned na mna....sm na ten vavenkin clexane uplne zabudla 😕 🤐

lenuska lia nemusi vyberat k priezvisku, ved caka babu a tej sa ajtak priezvisko raz zmeni. mozno sa bude volat hribikova 😀 ktovie ake meno by sa k tomu hodilo 😕

zulocik zlaticko co sa deje? preco sa mi ospravedlnujes a este tolko krat, hmm? ved si nic zle nenapisala, j aosm len vysvetlila, ako som to myslela ja...to su nedostatky medziludskj komunikacie 😉

akomis karty tam urcite nebudes potrabovat, oni ti vezmu krv a torsku sa povypytuju na rodinu. o mne si teda toho dost popisali, lebo sme mali v rodine z tocovej stranny vela umrti v 40tke a 50tke, plucne embolie, infarkty, potraty a predstav si, ze moja prva hemato mi povedala, ze mi nic nie je. ta z BA povedala, ze ma kvoli rodinnej anamneze a kvoli otmu co s adialo po potrate ma budu musiet sledovat. al enemysli si ze budem potrebovat injekcie. niekedy stacia aj tie B vitaminky....ved uvidis sama 😉 npo a preco mame zakaz? presne pre to, co s adialo po potrate - zacala mi rast maternica, hcg prestlao klesat, doktorka napriek otmu urobila kyret, napichala ma injekciami na stiahnutie maternice a asi po dvoch tyzdnoch mi oznamila, ze osm znova tehotna...potom sa ale rozbehol dalsi potrat a krvacala osm mesiac vkuse. neviem ci to bolo jej vinou, alebo proste sa mi zablokovla orgnzmus alebo co, ale jednoducho som odvtedy nemala ovu, doki mi preto nasadil clostil, narastol mi z toho tumor (nastatsie nezhubny) a tera zmusime cakat dalsie tri mesiace kym sa vstrebe. potom budem musiet ist na laparo a uvidi sa co bude dalej...asi najskor kupele a potom uz snad tehu 😵a zulocka asi myslela vyslekdy koagulacie, ale tie prvotne geneticke testy chvilku trvaju...aj mesiac. j aosm ich siece mala o dva tyzdne, ale to len preto, ze osm bola zase tehu, vies?

bettynka222
21. říj 2009

hedva aj mne kazali cakat 6 mesiacov kvoli hormonom..a ajtak sa nesithli dat dokopy. ale ratala som to od prveho potratu, tak to asi preto 😕

lia
22. říj 2009

hanka hribikova 😀

bettynka222
22. říj 2009

nooo, moze byt.inak hana je pekne meno. ale vacsina mien co sa paci mne znie ajtaklepsie ked su neni v zdrobnenine, no a to si neviem predstavit volat dieta ze hana....

zulok
22. říj 2009

Bettynka...niic sa nedeje..len by mi bolo luto..keby som nepozornostou nejak zle daco napisala... 😔
a heeej..myslela som tie koagulacne vysetrenai..ze trvaju den..ja som mysela..ze tie pociatocne testy uz boli robene..no..tak tie u mna tiez trvali 3 tyzdne 😖

LIA..Hank Hribikova...kraaane.mne sa velmi paci Hanka..aj sestras a tak volaa.. 🙂 a to priezvisko je uuzasneeeee..jeeeej..aj ja chceeem... 😀
meno..ktoremu sa neda zle povedat ..ono ked pride na to..vzdys a da spravit nejaka skareda prezyvka alebo schomolenina mena..ktora sa dotycnemu nepaci.. 😒 ale uvidis..ze to spravne meno najdete 😀

cukor
22. říj 2009

betty ja nebonzujem,len som ti jemne pripomenula

a liuš....na meno máš čas do decembra.....ešte to niekolkokrát zmeníš

bettynka222
22. říj 2009

zulocik 😉

cukrik 😉

a mam niekolko sprav od gyn. najprv tie dobre - zevraj to je len cysta a nie je krvava. vraj nemam ani nedo ani PCO. horsie je ze to dost rastie - za dva tyzdne o 3 cm. dalej doki zakazal tehotenstvo az do jari-leta....zevraj dovtedy by sa vajecniku uz konecne mali po tych potratoch nakopnut a ak nie, tka az potom hormonu. no ale ked nestihnem do jesene otehotniet aon mi to zase na ork zakaze....sak ma slahne 😕 on si mysli, ze mam este velmi oslabeny organizmus a teraz v zime sa to urcite nezlepsi, takze preto ta jar....

lenoc
22. říj 2009

Leni, vďaka za link. čo konkrétne vám z toho pomohlo? Ten spánkový režim?
U vás už kolika ustupuje?

Betty, mojko, to si bola u toho druhého doktora dnes? Tak teraz neviem, či sa tešiť, že to je "len" cysta, alebo naopak, že sa snažilkovanie zas odkladá.

Myslí, že také meno, ktorému sa nedá povedať škaredo, ani neexistuje. Ja som zas chcela také (a hlavne pre babu), aby znelo neutrálne, žiadne, že LenKa, DominiKa,.... lebo tomu hneď vieš povedať škaredo. Netrálne sa nedá, len pekne alebo škaredo. Sú to síce obe pekné mená 😀, ale ...

Liuška, neboj, prinajhoršom na sále ťa niečo napadne. Ak už inak nie, tak možno budešmať pri pôrode doktorku a nie doktora a dáš meno po nej.

Aknomis, ja som tiež žiadne kqarty nemusela nosi´t, len ten výmenný lístok, či ako sa tomu nadáva.

lenka_66
22. říj 2009

zulok , no na meno eliska som nenasla skarede nic.a volala by som ju el.

lenoc, ano na obe otazky.koluika este trosku trapi no nie az tak kruto.no a to ze po 1 -1,5 hodine spat.aj ked sice len pol hodky ale aspon daco

lenka_66
22. říj 2009

no dnes bol uplny horor.doobeda ok boli sme von.prisli sme domov , prebalili, najedli sa , trosku pohrali.hodili tycku tak podme prezliect.ked som mu zapinala body som sa divila ze chyba tam jedna patentka.no sak 2 z 3 su tak nevadi.zacal neskutocny krik.nieco pred 16.nepomahali ruky , nic .raz mi zaspal na 10 minut na rukach , ked som ho zlozila tak zas rev.no poviem vam taky zalostny rev ☹ ☹ .ani jest nechcel a to je uz co povedat.o 6,30 ze ho idem okupat .ked som ho rozbalila myslela som ze ma klepne.v plienke bola ta patentka a to ta cast s pichlavimi hrotmi.chuda moje malinke ,ja som ale blba.pod zadockom ma teraz take cervene.dufam ze mu to nepichlo do pindurika.

vavenka
22. říj 2009

Bettynka tak ako pisala cukor, picham clexane + femibion + B12....
No hej, je to trochu zavazna kombinacia, moze sa stat ze o chvilu dostanem infarkt 😀 😀
Ale tak neberiem to tragicky.... Ked tak rozmyslam, tie geny som len musela zdedit, a u nas su z obidvoch stran silne korene, takze si to nejak nepripustam... Okrem potratov som nemala doteraz ziaden zdravotny problem, som ako rybka 😅 😅

Inak tie koliky su strasne... Chodim ku kamoske, ktora ma mesacne dvojicky - chlapcov, a teraz ich chyta kolika, ked jej tak obaja placu, vcera som skoro plakala s nimi, hrozna bezmocnost... Ach jaj ☹