Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

lume
27. čer 2011

@henulienka No to nebola prave hrca, ale taky cerveny svrbiaci flak. Hrcky som zvykla mat len take male a po niekolkych dnoch, prip. tyzdni zmizli. Velmi ma to ale svrbelo. Teba to nesvrbi? Mne hned hematologicka povedala, ze sa to vymeni za Clexane.

lume
27. čer 2011

@chomik Aj my sme sa s manzelom tak akosi dohodli, ze ked bude bublina pri pieste, tak ju tam nechame. Dnes som mala bublinu v strede, tak sme ju nejako vyklepali na vrch a potom vytlacili. To cakas prve babo?

henulienka
27. čer 2011

@lume ale áno, niekedy svrbí ako šialená, ale potom prestane... takisto je to aj s bolesťou, niekedy ma to štípe ako ďas, niekedy ani necítim, keď si injekciu pichnem. Nechápem prečo, ale zrejme to záleží od toho, ako si ju pichnem. Keď mi ju po pôrode pichali sestričky v nemocnici do ramena, tak som to ani necítila. Môže to byť aj tým, že ja si pichám do stehna.

ginger32
27. čer 2011

@cukor ahoj, tak som bola dnes u sajgalikovej, ta ma tiez poslala prec..ze ked budem mat zle vysledky krvi, tak ma ku nej posle aj sam gynekolog.. a ze si mam zatial pichat, ale ani ona mi nezobrala krv, picham si fragmin 5000 0,2 a neviem ci je to dost.. som teraz 4tt+5, k hematologicke do bratislavy som objednana az 18.7. lebo maju dovolenky, neviem co uz mam urobit s tym...

chomik
27. čer 2011

@lume Prvé...ja tiež niekedy vyklepávam, ale pri clexane mi to ide oveľa ťažšie ako pri fraxiparine...preto tie pri pieste nechávam...Tebe to pichá manžel? Priateľ o tom nechce ani počuť, maximálne mi urobí riasu, ale radšej sa díva niekde inde 😅 A picháš si stále do brucha? Ja som prestala pichať do brucha keď ma to začalo svrbieť - odvtedy som skúšala rameno, ruku, stehno a dokonca aj zadok🙂 A teraz keď je bábo (a bruško) väčšie, tak sa nejako nemôžem prinútiť si tam čokoľvek pichnúť 😖

chomik
27. čer 2011

@henulienka Ja som prišla za hematologičkou a práve vtedy som nič nemala🙂 ale moje "hrče" mali priemer 5 -6 cm a svrbenie trvalo aj 2-3 dni...ale bez problémov mi dala clexane, tak snáď to ešte tých cca 90 dní vydržím 😉 Také mini opuchy a modriny som mala zo začiatku aj ja - záleží to asi ako hovoríš aj od miesta a štýlu vpichu...pozerám, že Ty to už máš "za pár", tak prajem nech Ti to rýchlo a hlavne v pohode ubehne do šťastného konca 🙂

henulienka
27. čer 2011

ďakujem, veď práve preto to už ani neriešim, už to s mojimi hrčami nejak dotiahneme do konca + tých 6 týždňov, a potom už s radosťou prenechám plodenie a rodenie detí ostatným. Myslím, že naša rodina už zvýšila demografickú krivku dostatočne 😀

velvet26
27. čer 2011

@odrik drzim palceky, s fraxikom uz babatko urcite donosis, ja aj cukor a aj vela dalsich kociek, co su tu su toho zivym dokazom, resp. nase deticky.. 😉
inak, dnes sme boli na poradni u pediatricky, malinka ma 6,5 tyzdna a ma uz 5040 gramov, je to riadna baculka, taka je vnimava, hadze usmevy na vsetky strany laska nasa.. 😵 😵

lume
27. čer 2011

@chomik No picha mi to manzel, je odvazny. Ale ked som bola v nemocnici, tak som si to zacala pichat aj sama. Takze pichame na striedacku, niekedy si to pichnem sama a niekedy mi pichne on. Ja som len v 10.tyzdni, takze este sa mi na bruchu da urobit riasa, hoci uz pomaly to brucho rastie.
@henulienka No verim, ze to s Fraxiparinom vydrzis, ale ako mi povedali ini, ta alergicka reakcia tiez nie je ktovieco. Vies ake rozne latky sa Ti vyplavuju do krvi potom? Ale drzim Ti palce.

odrik
27. čer 2011

@velvet26
Jeejda, tak to mate radosti!!! Takze dobre papkate!!! A dufam, ze aj dobre spinkate. Uzivajte si to!!! A dakujem za povzbudenie!!! Krasny dnik!

cukor
27. čer 2011

@ginger32 ...tak pichaj a ver ,ze vsetko dobre dopadne.ja ti budem velmi drzat palce♥

cukor
27. čer 2011

@chomik ..do zadku sa nesmie pichat♥

cukor
27. čer 2011

@velvet26 ....pekná buchta...a my máme uz 7,5 kg a niekedy ma uz riadne bolia ruky.hlavne ,ze im chutí♥

chomik
27. čer 2011

@cukor A prečo? Mňa priateľ ochotne "presvedčil" že tam mám oveľa viac tuku ako na bruchu či ramenách 😖 viem, že sa to nemôže pichať do svalu a preto mám väčšie obavy pichať si to do stehna... zadok je v tomto určite menej rizikový 😀 a práve minulý týždeň som aj hematologičke ukázala, kde som si to pichala a vôbec sa nepozastavila nad tým, že som to pichla do zadku

cukor
27. čer 2011

@chomik ...........no možno sa to tebe zdá,ze máš na zadku viac tuku ale zadok je sval.a ja som pichala celé tehu do brucha a na konci do bokov a tam to bolo uplne v pohode.

vierka0
27. čer 2011

mozem sa opytat? ja mam za sebou dnes prvu injekciu fraxiparinu, idem si pichat kazdy druhy den jednu injekciu, aj vas to po tom tak boli akoby tam bola modrina? samotny vpich ani nie, ale potom neskor to dost boli..

gombicka
27. čer 2011

dievcata ktore pichate fraxiparin, ako casto to pichate? kolko krat do tyzdna?

chomik
27. čer 2011

@vierka0 ahoj, u mňa to bolo rôzne, niekedy bolelo, niekedy vôbec...ale boli aj modriny...teraz pichám clexane a ten mám pocit bolí ešte viac...ale len pár minút po vpichnutí

@gombicka Ahoj, to zrejme záleží od výsledkov a lekára...ja si pichám denne

vierka0
27. čer 2011

@gombicka ja kazdy druhy den si budem pichat..0,3ml - po dobu kym beriem duphaston, tak mi povedala hematologicka

ginger32
28. čer 2011

@cukor diky, verim 🙂

velvet26
28. čer 2011

@odrik dakujem... 😵 ano mala spinka velmi dobre v noci sa zobudi raz na kojenie potom az nad ranom a to ani oci nerozlepi, len hlada s pusinkou ako taky vtacik, ked zachyti prsko, tak taha a spi dalej...dnes spala do pol osmej, hadzala usmevy na vsetky strany a uz spi dalej... 🙂 🙂 a som rada, ze som ta povzbudila, aj ostatne kocky co su tu nove nech sa neboja, s fraxikom donosili vsetky baby co si pamatam, co tu boli.. 😉 😉

lume
28. čer 2011

@vierka0 Nemasiruj si miesto vpichu po fraxiparine. Potom sa Ti urobi prave modrina. Este sa Ti moze spravit modrina aj bez masirovania, ak si trafis zilku. Zaklad je ale nemasirovat, len jemne utriet.

vierka0
28. čer 2011

@lume tak mne to pichla sestricka, som to nemasirovala. tak zeby trafila zilku? no uvidime ako sa mne podari vpichnut 🙂

kaciatko81
28. čer 2011

@lume ja tiez stale picham do bruska, skor uz teda do bokov, ale pekne sa to da. inak aj mna to obcas svrbi, ale hematologicka vravela, ze ono to moze aj ako sa to hoji, ze predsa len je to dopichane, ze kym to nie je vyslovene alergia tak v pohode.
@vierka0 mozno sestricka zle trafila
@gombicka ja tiez kazdy den

vierka0
28. čer 2011

@kaciatko81 uvidime ako sa mi podari prvu vlastnu pichnut zajtra 🙂 nastastie mi predpisala len na kazdy druhy den, tak snad sa tie modrinky budu stihat liecit 🙂

odrik
28. čer 2011

@velvet26
To sa tesim!!! Malinka je vzorne babatko. Nas synacik nebol az taky vzorny, ale zvladli sme to a uz ma 11 rokov! Boooze, ked si predstavim, ze sme ho tiez takmer nemali, az mi je zima. A doteraz nikto nezistoval, preco mam taky problem, az teraz, ked som sa rozodla sama! No a uvidim ako bude, pretoze po MA som este nedostala mrsku, uz 46 dni!!! Zda sa mi to vela. Uvidim, co povie zajtra lekar! Tak sa drzkajte, majte sa kraaaaasne!!!

velvet26
28. čer 2011

@odrik dakujem... 😵 veru, clovek co si sam niekedy nevybavi, tak sa ani nedozvie,kde je pes zakopany, kazdopadne chvalabohu za to, ze mas zdraveho synceka, dalsie babatko uz donosis, uvidis...cochvilka ti budu naskakovat tt.pri tvojom mene, uz sa na to tesim.. 😵 😵
inak po MA aj ja som sa nevedela dockat prveho menzesu, dosiel po 6 tyzdnoch, tak som sa mu tesila ako male decko, neboj, telo vie co ma robit, zregenerujes sa coskoro a pojdete s muzikom znova na to.. 😉

odrik
28. čer 2011

@velvet26
Dakujeeeem!!! Si pokladik optimistickeho typu 🙂 🙂!!! Pockam na tu mrsku potvorku a v mojom veku uz nebudem na nic cakat. Ked to ma byt dobre, bude 🙂 !!! Zajtra rano idem k lekarovi, som zvedava, co mi povie po vysetreni! Ved uz tu mrsku cakam 7 tyzdnov a to je dost! Toto je asi prvy raz v zivote, co sa na nu tesim! Vy si pekne uzivajte, lebo toto krasne obdobie tak strasne rychlo preleti!!! Ale vsetky su krasne 🙂

fiallinka
28. čer 2011

@chomik možná je tam víc tuku, ale to břicho je asi lepší, podle nějakých studií se to z břicha líp vstřebává, navíc do zadku to asi nepíchneš sama, kdyby byla potřeba... (i když, možná jo, nezkoušela jsem 🙂
@vierka0 ono to občas bolí nebo svrbí, ale pokud je to moc nebo jsou s tím jiné problémy, tak to řekni doktorce, můžeš na to být třeba alergická a jiný druh injekce ti může sednout líp...

nena13
28. čer 2011

@velvet26ˇAj ja Ti pekne ďakujem-veľmi mi dodávaš silu.Ja som heterozygot a mám za sebou 2 potraty a stále verím keď čítam Vaše príbehy,že s injekciami to vyjde aj mne...