Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

sarafortuna
27. led 2012

@janaaa3 , každý doktor má iný názor... 😒
v kažom prípade si zvýš vitamíny B - prípadne užívaj Femibion, treba veľa piť, a veľa antioxidantov... tým znižuješ riziko prípadného neúspechu...

injekcie si pýtaj, netreba sa ich báť... je trochu s nimi stres - občas - ale pre bábo spravíme všetko...
Ja pichám 2 mesiace prekoncepčne - čiže tehu ešte nie som... a proste pichám, aj keď nenávidím pohľad na ihly...injekcie sú iba také maličké, aj ihla je tenučká 😉

alzbetak
27. led 2012

@sarafortuna Dakujem ti za polopatisticke vysvetlenie, niektore veci som nevedela diky moc

orchidea8
27. led 2012

Ahojte,
chcem sa spytat...trombofilia je nieco vrodene, alebo sa to nadobuda rokmi? Jeden krat som bola tehotna a vsetko v poriadku, potom som mala MA...len teda nikto nezistoval pricinu, preto ma zaujima ked som doteraz mala vsetko ok je mozne mat teraz problem s krvou?Neviete?

sarafortuna
27. led 2012

@orchidea8
je vrodená... sú to "chybné gény" ... no žena vôbec nemusí mať problémy, rizikové je iba tehotenstvo, operácie a podobne...

sarafortuna
27. led 2012

@alzbetak , ja len posúvam to, čo som pri svojom snažilkovaní zistila JA... 😉

sarafortuna
27. led 2012

@orchidea8 , potratom končí cca každé 5. tehotenstvo... proste niekto tie štatistiky musí naplnať.. 😒 😒 😒

ginger32
27. led 2012

ahojte, mala by som o mesiac rodit a picham si cele tehotenstvo fragmin, no a chcem sa poradit, ako rodit, ci spontanne alebo cisarskym? lebo moj gynos mi dnes povedal, ze on by odporucal cisarsky, ale ja by som chcela spontanne, a myslim, ze som tu citala, ze by my co si pichame je lepsie ak rodime spontanne...

ginger32
27. led 2012

a este sa chcem opytat na tie pancuchy to kde kupim tie kompresne pancuchy?

lucy.l
28. led 2012

Ahoj holky,22.1.2012 v 00.40 se nám narodil Viktor, vážil 3360g a 49cm 🙂
Porod byl rychlý a bez komplikací...
Teď si píchám clexane 0,4 a prý celé 6nedělí...snad to malému nějak neublíží

margarita
28. led 2012

@orchidea8
ako uz pisala sarafortuna , je to vrodene, ale niekedy zalezi na kombinacii okolnosti,
ja som napr. potratila aj bez liecby, aj s nou uz raz 😔 a napr. prve tehu som do 8tt netusila este, ze to mam, vysledky mi zavolali az ked som tehu bola, do 8tt som nebrala ani len blby Anopyrin, a babulka to prezila.
a dalsie, planovane, s liecbou uz 3 mesiace pred otehu, dopadlo tiez MA, a zvysne potraty boli este v 6tt.
Cize vsetko je strasne indi-vindi.
alebo za MA vobec nemusela moct trombofilia, mohla to byt geneticka vada nezlucitelna s dalsim vyvojom, to uz nikto nikdy spatne nezisti, bohuzial 😔

@ginger32
vraj je lepsie spontanne, lebo sekcia je predsa len operacny zakrok a je tam ine krvacanie ako pri spont.porode, ale zase ak je dietatko napr. koncom panvovym, alebo by bol problem v rozmeroch panvy alebo co ja viem co, tak je lepsie neriskovat jeho pridusenie a posluchnut lekara. Neviem, aku ma na to indikaciu, skus s nim este hodit rec.
Ja som rodila spontanne, no po porode ma chodili vkuse kontrolovat, davali mi vitamin K do zily a vselijake ine svinstva na spomalenie krvacania, dokonca som dostala lad na brucho, aby sa mi cim skor stiahla maternica. som si myslela, ze to vsetkym po porode sa dava, ale baby na izbe ziadny lad nemali...tak asi len doki chcel co najviac urychlit moje hojenie 😀

margarita
28. led 2012

@lucy.l
gratulujeme 😵 😵 😵
a neboj,neublizi.. 😉

ginger32
28. led 2012

@margarita diky za info, hej, uvidim co mi povie v pondelok, no mala je otocena dole hlavickou apanvu mam vraj tiez siroku, takze tam by nemal byt problem.. my sme planovali viac ako dve deti, tak nas to trochu teraz sklamalo, no zdravie je prvorade, tak uvidim, duam, ze sa bude dat zlomit na spontanny porod

cukor
29. led 2012

ahojte trombošky...dlho som tu nebola ,nemám čas,peťka je velmi živé dieťatko.a už sme boli aj tri dni v nemocnici .škaredo nám spadla a bolo podozrenie na otras mozgu.naštastie je všetko v poriadku,musím na svoj poklad dávať väčší pozor.prajem všetkým snažilkám aj tehulkám aby ich srdiečka boli spokojné...držte sa babenky.

lucinocka
30. led 2012

baby, mam otazku.. 27.1 som mala dostat ms, neprisla, tehu testy su pozitivne tak som zacala v utorok este pred MS 24.1 pichat fragmin.. len mi to teraz vychadza tak blbo, ze poslednu injekciu mam doma v nedelu a v pondelok idem po nich.. lenze idem po nich 2 hod v aute tam a 2 nazad, cize by som radsej pichla v pondelok a jeden den preskocila..napr. dnes.. myslite ze by sa nieco stalo, kebyze jeden den nevezmem?

lucinocka
30. led 2012

@orchidea8 trombofilia je geneticka, ale napr. u mojej mamy ani otca sa neprejavila cely zivot..a u mna sa to spustilo uzivanim HAK.. cize, ako mi povedali na hematologii vyprovokovana geneticka zalezistost🙂

erinka123
31. led 2012

Ahojte picham si fraxiparin a v poslednej dobe mam problem s ihlou prepichnut brucho, tlacim ako blazon a nic , niekedy az na 4-5 krat kym najdem ine miesto,mate s tymto niekto skusenost?????je to normalne????

nena13
1. únor 2012

@erinka123 Či je to normálne neviem,ale ja pichm už 24 týžden a mam ten istý problem-už som ako sitko-niekedy ide injekcia až na 5 x a to s bolesťou.Už pichám aj do ruk a stehien,čo nemám kde,hemat, na to nič nepovedala☹

henulienka
1. únor 2012

@erinka123
@nena13
je to úplne normálne, ja som si pichala Fraxiparin takmer dva roky vkuse a niekedy to išlo ľahúčko a bezbolestne, niekedy mi až slzy vyšli a natrápila som sa, kým som si prepichla kožu. Ja som si pichala do stehien, a potom mi to raz mm skúsil do ramena a prišla som na to, že to oveľa menej bolí. Možno aj preto, že som si to nepichala sama.

erinka123
1. únor 2012

@henulienka @nena13 ja zatial si picham do brucha ale asi si uz dam aj do stehna. Do akej casti stehna sa to ma???

nelinqua
1. únor 2012

@erinka123 veru aj ja sa s tym niekedy natrapim, niekedy to ide uplne v pohode a bezbolestne, nechapem od coho to zavisi...na zaciatku som si pichala do bruska, teraz skor do takej tej sunecky co si urobim na boku🙂

henulienka
1. únor 2012

@erinka123 ja som si pichala z vonkajšej strany, kde mám najviac šunčičky 😀

nena13
2. únor 2012

@erinka123 Ja si pichám do celého vrhu na stehnách a jemne aj k stredu a k boku🙂Bolí to aspoň mňa trolinku viac(bruško je najmenej bolestivé🙂)
@nelinqua Tiež som rozmýšľala prečo to teraz nejde pichnuť-na začiatku to išlo skvele🙂Ale asi tým,že to máme celé popichané a asi podľa toho či sa netrafíš na to isté miesto...Neviem...
@henulienka Ano,ano do sádielka v mojom prípade je to najlepšie🙂

paja83
2. únor 2012

Ahojky, chtěla jsem se zeptat, jestli při užívání Clexane nechají přenášet? Popřípadě jak dlouho?

vavrenka
3. únor 2012

@paja83 urcite nie. je to prilis velke riziko.

mamkamarketa
3. únor 2012

zeny nemela nektera z vas kvuli trombo mutacim trombo prihodu? plicni embolii ,mrtvci ...?

franzziska
3. únor 2012

@mamkamarketa ja ano, ale nebola som vtedy tehotna....

mamkamarketa
3. únor 2012

@franzziska a co ti bylo?

lume
3. únor 2012

@lucy.l No konecne, gratulujem. Ja pri malej nestiham ani sledovat toto forum. Tiez este picham Clexan a myslim, ze babatku to nema preco ublizit. Drzim palce, nech sa Vam dari.

chirabell
4. únor 2012

@erinka123 @nena13 baby, hrubnutie koze je prirodzene, mam svokra na inzuline a on to tiez ma..treba potom pichat chvilu inde, bud kus bokom na brusku, alebo do stenieh, ci ramena...ja mam ale napr vacsi problem pichnut do stehna ako do bruska, hoc tiez bojujem s prepichnutim koze...na nohe mi to ide este tazsie...ale kazda sme ina, treba skusit 🙂

pokito
4. únor 2012

cafte ja picham fraxiparine, pichala som si do stehien, ale tiez som zacala mat problem prepichnut kozu. Tak som presla na ramena a tam zatial v poho, az na to, ze pri ramenach potrebujem asistenta a moj manelik nema rad pohlad na ihlu. Samozrejme nic ine mu neostava len pomahat 😀 Som zvedava kam prejdem ked mi stvrdnu aj ramena.....