Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

vavenka
13. únor 2010

Lilus a neda sa nejako predist tomu herpesu? Nejak preventivne nejake lieky/maste.....
Kebyze su komplikacie, tak aj ja som asi opatrnejsia, ale kym nemusim, nerobim si starosti navyse 😉

fiallinka
13. únor 2010

lila: on ten ultrazvuk je hrazený pojišťovnou třikrát za těhotenství (teda v CR), takže já právě třeba chodím ke gynekologovi do nemocnice, kde to tak mají a výjimečně mi ho udělal i on jindy, ale nemůže to vykazovat jako hrazený úkon... soukromí doktoři, kteří mají svůj ultrazvuk, ho vlastně můžou udělat, kdy chtějí, ale pojišťovana jim ho taky hradí jen 3x, ale protože ho mají už koupený za své, tak je jim to vlastně jedno...na druhou stranu, otázka je, jestli ten ultrazvuk nemá nějaké rizika (ale jinak tě úplně chápu, taky jsem ho chtěla často...)

lila61
13. únor 2010

vavka keby som ti povedala co vsetko som uz skusala - jest zinok, selen, echinaceu, B komplex, 99% vytazok z aloe, kalciovu mast, nechtikovu mast, vytazky z hlivy ustricovej, vitamin C a naposledy ako "bonus" akysi vytazok z "travy" na potieranie /da sa kupit v lekarni/. Takze uz fakt neviem. Keby mi niekto povedal ze mi pomoze ked budem oblizovat cencule, tak to spravim...
Antivirotika teraz pocas tehotenstva neni su bohvieco... takze take nic neberiem, mi moj lekar nedoporucil.

Je to svinstvo ktore sa prejavi pri zhorseni imunity alebo pri strese, pripadne ak skombinujes jedno aj druhe "vysledok je zaruceny".
Tento hnus sa mi objavil nastastie este pred tehu, takze som sa nenakazila az po otehotneni, ale objavilo sa mi to aj cca pred dvomi tyzdnami. Ono je to najskor take jemne svrbenie. sa bojim, ze si to hned nevsimnem a bude problem... A celkovo pred porodom je zena v strese a po porode ma organizmus oslabeny. A ja k tomu stresu - cca 2 tyzdne po porode mam statnice - tak co vam budem hovorit... ja budem mat stresu az az. Proste sa skusim dohodnut s doktorom na CR aj keby som hned v den porodu nemala vysev a hotovo.

bettynka222
14. únor 2010

lila mne robia utz kazde 4 tyzdne. ale zo zaciatku to bolo kazdy tyzden (len to som lezala v nemocke s brutalnym krvacanim), potom uz len kazde dva a teraz konecne raz za mesiac 🙂 ale to chodim do rizikovej poradne, tam nas kotroluju castejsie. ved ked ti dr nechce spravit utz sam od seba, tak sa ho spytaj ci si ho mozes zaplatit. u mojho gyn sa ot tak dalo 😉 a tiez robil pri normalnom, zdraovm tehu sono len trikrat. a k tomu priberaniu, ja mam prve kilo navyse a babatko je velikeeeeee. a v nemocke zas bola jedn ababa co pribrala 17 kg a babo vazilo len 2800 g. babtko si vezme z teba co potrebuje neboj 😉 ja osm sa len vtedy bala, ked osm tolko vracala....a este aj teraz ma hemato nahana, lebo som mala hrozny krvny obraz a babatku nesli poriadne ziviny a ajtak sa stavim ze na morfo mi povedia ze matko je velke babo 😀 a neboj, pred porodom sa robia vytery, aby vedeli ci treba cisarak alebo nie 😉 ja by som teda radsej rodila prirodzene...cisaraku sa bojiiiiiiim 😝 😝 😝

vavenka pacia s ami specialne efekty pri porode 😀 nejake si vymyslim 😀 noo, aj ja idem na kozu, ja osm sa len zlakla ze sa este rodi po leziacky, ale vraj uz nastastie nie 🙂 noooo, keby ma ordil moj gyn, tiez tam uz nikoho nepotrebujem, ale kedze ma bude rodit nejaky nemocnicny lekar, chcem tam mojho mm, aby si n amna nedovolovali...mam totiz dost nepekny zazitok z kyretaze 😝

ahoj zulocka 🙂 a cukrik je kde? ako sa ma? ready na snz? 😵

cukor
15. únor 2010

ahoj betty ....ja po tej hysteroskopii stále trošku špiním.....čakám ešte na vysledky z histologie........a ideme si trošku oddychnut.....v sobotu ideme na tyzden lyzovat ....zuberec....tak sa teším na prírodu a tak....prevetrám si hlavu.
a čaute aj osttatné kočky...vavča ako vanduška? poslucha?

vavenka
15. únor 2010

Cau cukrik 🙂 No jasne, poslucha 😀 sa predviedla pred nasimi - boli na kavu v sobotu - vypucila chrbat a z brucha mi spravila ragbyovu loptu 😀 tato sa nenormalne smial 😉

Tak to je super, tyzden lyzovacka, dala by som si povedat 😉 dufam ze bude aj plodna 😉 ja si zacinam uz uvedomovat, ze tyzdenne lyzovacky, romaticke vikendy a dovolenky vo dvojici este hoodne dlho nezazijem 😅

Betty - 17 kg je vela? 😕 ja budem rada ked sa zmestim do 20tky, ale nedavam tomu velke sance 😅 moja mamka pri mne pribrala cez 30 😉

matelko1
15. únor 2010

ahojte 🙂
cukor ja som po hysteroskopii spinila 2 tyzdne.....jeeej lyzovat idete,ja by som sla hned,ale tuto sezonu musim vynechat lyzovanie.

vavenka jej,ale mas krasne tyzdne.leti to,ze?

vavenka
15. únor 2010

Cau matelko, ako sa maju chalani? 😉
No hej, uteka to, ale aj tak sa uz neviem dockat 😅

cukor
15. únor 2010

cauko matelko aj vavenka...........tak tie tvoje pokladíky su krasnučké .......ako to zvládaš?....predsa 2 deti ....mas sa čo obracat.....mliečko máš?
vavenka...fakt ti to letí.....o chvílu maš trojku na začiatku.... 😉

matelko1
15. únor 2010

cukor musim to zvladnut.som sama,manzel chodi do prace,prichadza vecer.mamka mi chodi vecer akurat s kupanim pomahat...mliecka mam malo a ani sa mi prisat k prsniku nechce ani jeden,takze si odsavam,ale aj tak pre oboch by som mala malo a mam asi aj slabe mliecko,lebo ked nakrmim,tak po hodinke su znova hladni.

vavenka drobci sa maju dobre.placu,cikaju,kakaju,ale ved to je ich praca 🙂 ...sem-tam neviem co ich trapi,tak masirujeme brusko a stale dookola.
ved uvidis 🙂 ..uz sa ti to krati.

v stredu idem na kontrolu na hematologiu,na krv,tak som zvedava,ze dokedy si este budem pichat fragmin,lebo stale si ho picham.

bettynka222
15. únor 2010

cukor jeeej lyzovakca, to sa budete mat super 🙂 a este k otmu zuberec 😵 mamina tam raz bola, videla osm fotky a bolo tam krasne. my chodievame skor do ruzomberka a tatier, mm zas chodil vkuse do jasnej a ja osm tam bola len raz ako mala auz si to nepamatam 😕 som zvedava na tie vyslekdy 😕 😕 😕

vavenka al e nieeee, nie je ot vela. ja som len pisala, ze na to ze pribrala 17 kg,z e babo bolo velmi male ked nemalo ani tri kila, chaaaaapes? 😉 no moja, to ti az teraz doslo, ze lyzovacky, vecery vonku atd su fuc? mne to doslo pred mesiacom 😀

matelko mas kopec prace s dovma babatkami. pocuj nemohla by ti prist pomoct babicka?

vavenka
15. únor 2010

Betty no nejaka som pribrzdena ci co 😀 😀

matelko1
15. únor 2010

bettynka jedna babka je mimo,sice nebyva daleko,nejakych 30km od nas a moja mamka mi chodi pomahat vecer s kupanim.cez den som sama,ale zvladam to,aj ked si poviem,ze si idem oddychnut,tak vzdy vtedy drobci raz jeden,potom druhy placu,tak kym jedneho prebalim,nakrmim,poto druheho atd. v noci sa mi po 3 hod budia.

aj my chodime do tatier sa lyzovat,mame to blizko,alebo potom tu v okoli Mlynky,Levocska dolina

bettynka222
15. únor 2010

vav no ved najviac sa spamatame z nasich iluzii po porode 😀

matelko a ako zvladas? kolko hodin v noci spis? a babicka je moc stara? vies,z e aspon cez den by ti trosku pomohla 🙂

fiallinka
15. únor 2010

matelko, ještě dodatečně gratuluju a přeju hodně zdraví a vše dobré - a malí jsou krásní, úplně mne rozněžnili...

cukor
17. únor 2010

ahojte....včera tu nikto nenakukol.......čítam,ze naše tehulky sa majú dobre......tak to je super...tyzdne vam pekne ubiehajú
😉 tak pekný den.. 😝

cukor
17. únor 2010

prave som sa vrátila z nemocky.....po hysteroskopii mi robili aj histologiu....vysledok...endometrialny korpusový polyp...ani neviem čo to je...dr.je na dovolenke......som strasne sklamaná a citim sa hrozne bezmocne.

vavenka
17. únor 2010

Ahoj cukor - a to ti ho aj odstranili, hej? a preco si sklamana? polyp nieje az taka vazna zavada, ak si dobre pamatam,..... HM? Mozno prave to bola pricina preco sa nedarilo a uz je vsetko v poriadku 🙂

Inak ja som sa vcera presla na pohotovost - cez den mi prislo zle v autobude, ma tam ratovali, a potom ma zacalo boliet podbrusko a neprestavalo, tak som pre istotu sla,... Ale mala je ok, ma 1300g, tak som spokojnejsia 😅

lila61
17. únor 2010

vavenka tak opatrne, setri sa radsej. ja idem zajtra na poradnu, no tak uvidim... som zvedava v akom stave je moj krcok 😒
cukrik, tak ako pise vavenka, to by malo byt nieco co sa odstrani a bude dobre. netrap sa skor ako je potrebne.pekne pockaj na svojho lekara a uvidis.

cukor
17. únor 2010

vavenka....davaj na seba pozor....
lia...........lea je celá lia....krásnučká 😉

matelko1
18. únor 2010

ahojte.
vcera som bola na hematologii na kontrolu.dnes som volala ohladom vysledkov,tak ich mam vyborne.uz si nemusim pichat fragmin.uz len tie 3 dopicham a koncim.ved stacilo od jula 😉

vavenka
18. únor 2010

Matelko tak super, gratulujem 🙂

ob.soklina
18. únor 2010

ahojte holky jen jsem Vas po dlouhe dobe prisla pozdravit a rict Vam ze 12.2.2010 ve 14:05 jsem se stala maminkou nadherneho chlapecka 3140g a 49 cm.Davidek se ma k svetu jen nas zatim nechteji pustit domu-prevadi me z Fragminu na Warfarin a jde to trochu pomalu.jinak porod byl super a rychlej. Moc na Vas myslim a drzim pesticky v jakemkoliv boji

vavenka
18. únor 2010

Jeeej sokli velka gratulacia 🙂 🙂
Tesim sa ze je vsetko v poriadku a Davidko aj ty sa mate dobre 🙂 tak vsetko dobre prajem 😵

zulok
18. únor 2010

Soklinka velka gratulacia k Davidkovi.. nech sa vam pekne dari a ste co najskor domaaaa....len to najlepsie prajeeeem 😀

margarita
18. únor 2010

jeeeej, perfektne, dalsie zdrave a stastne trombobabo 😉
GRATULUJEME!

cukor
19. únor 2010

soklinka.....velká gratulácia......tretie trombobabo je tu a opät chlapec 😉 ...tak vela,vela zdravíčka vam prajem.

matelko1
19. únor 2010

soklinka tak blahozelam k tromboliatku a tiez chlapec,super

hiva
19. únor 2010

ahojte baby.....mohla by som Vas poprosit o malu radu? ...po MA v 10 tt mi doktor bral rozne vzorky, mala som zvysene trombocyty a tak mi bral vzorky aj na genetiku...a tam vyslo, ze som homozygot na mutaciu MTHFR A1298C ...ostatne mutacie negativne....tiez toto vidi ako pricinu MA, lebo podla histologie nebol dostatocne vyvinuty cievny system...dnes sa idem objednat k hematologovi

ale vedeli by ste mi strucne popisat, co ma caka a aka je sanca na babetko?

cukruska1920
19. únor 2010

ahoj hivus...a kolko ti vysli trombocyty ?