Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

kapp
27. srp 2007

Ahojko Lenočka, zúbky sú nabrúsené, takže keď zubár poriadne nepichne anestézu a ona nezaberie, má sa "po chlebe". A tie antibiotiká - asi si ich budem pýtať, ide tam štátny sviatok a okrem toho - mal by mi dať širokospektrálne - laicky si myslím, že by to malo tým pádom zlikvidovať všetky bacilky v krvnom obehu, takže plánovanému mimískovi by to len pomohlo... Ale bojím sa - on je taký rýchly sadista, strašne rád trhá zuby = baví ho to... 😝 Radšej počkám ten 1 mesiačik po antibiotikách - len nech sa to tentoraz podarí, však poctivo papám vitamíny - už som otvorila 3. balenie CALIBRUM Baby plan - keď to tak nevýjde - tááááák ďaleko ho zahodím, však počkaj !!! A listovka pôjde za ním!!! 🙂

Inak - tiahne mi na 30. Onedlho si budem spievať: "Už mi lásko není 30 let, ...", a moja rodina si bude držať uši, aby neohluchli! Čo už so mnou?

K tomu PN - určite! Aspoň tak sa opatrne vyjadril gyndo, ale to nevadí, pri Nane som preležala 8 mesiacov, takže v pohode..., aspoň si budú vážiť maminu! Všetko zlé je na niečo dobré!!!

Lenoč - inak tí "diablíci" (5.-9. ročník) majú rešpekt pred takou mlado vyzerajúcou žienkou?

friduca
27. srp 2007

Ahol Linka,no to je super,ze to robia uz aj v Kosiciach.Mozes mi o tom napisat nieco viac,ake su to presne vysetrenia a robia sa iba z krvi? A potrebujem asi odporucanie svojho gynekologa a este nieco?Keby si mi napisala kontakt na tie Kosice,ak sa da,budem moc rada. 😉

lina3
27. srp 2007

kapp,robili mi reprodukcnu imunologiu,zameranu na problemy s tehotenstvom.Tych testov bolo vela,napr.autoprotilatky proti:jadrovym antigenom,proti extrah.nuklearnym antigenom,proti dsDNA,proti mitochondriam,proti stitnej zlaze,chlamydie,borrelie,CMV -virus,toxoplazmy,autoprotilatky proti DNP,aktualny cross match. Potom podla vysledkov Ti odporucia ako dalej postupovat.U zubara drzim palceky,ja tiez naklusem po dovolenke 😝 No ved nech sme zdrave maminy 😀
Inak baby ja mam 29 rokov a tak si s kapp mozeme nacvicit dvojhlas 😎

Lenocka, dovolenka je vybavena,zajtra odchadzame do Spanielska,jaaaaaj strasne sa tesiiiiim.Rano este idem na hematologiu a potom za slnieckom 😀
No a mozno by uz dovolia snazilkovanie 😎 😎 😎

Este sa na vas pridem zajtra pozriet a napisem co bolo na hematolke,zatial sa majte kraaaasne

lina3
27. srp 2007

Friducka,napisala som Ti IP s kontaktom.

zulok
27. srp 2007

Holcinky, dakujeeeem, vy ste taki anjelickovia zltunkii.

Kapp, ake ze po zarucnej, to uz ta musi zubok velmi boliet, ked ti na um take cudesy chodia. Zena zacne starnut az od 100 rokov, dovtedy sa len tak tvari, aby si aj trochu v buse posedela... 😉 a 29 rokov je niiic a Linuska tiež, mladatko nad mladatko 🙂
Kapp, mne hovoril lekar, ze po antibiotikach je super BION 3, ale je drahy alebo papat activiu, aby si neschytala kvasinky. jooj, ale tešííím sa, čoskoro pribudnú mimíískovia 😀

Lenocka, veru, v takejto praci su najlespie prazdniny a to letneee, jooj, nic lepsie nie je 😉 ale ty sa v praci moc neohreješ 😉 Pekne si uži ešte tichi v škole

Linuska, juchuuu, dovolenkaaaa, pekne si oddychnite a dufam, ze ti na hematologii povedia same super spravy a budete moct snazilkovat, z dovolenky sa vedia doniest tie najkrajsie darčeky 😉
Jeejda a ty máš tých vyšetrení za sebou teda habadej.

Peknýý večer

Friducka , držíííím palce. 🙂

lenoc
27. srp 2007

Kapp, takze budes mat antibiotika, ktore odozenu z tvojho tela aj tie bacilky, o ktorych nevies a ta fazlka sa bude mat potom u teba tak dobre, ze by som si to s nou hned vymenila. Vobec si neni stara. Styri roky nie je az taky strasny vekovy rozdiel. A navyse, mas doma jednu krasnu dcerenku, tak co. Pri slovach zubar, sadista a trhanie zuba ma trasie. Nezavidim ti.... Ale ber to ako dalsi krok blizsie k vasmu vytuzenemu babatku.

Zulocka, davaj pozor, aby tvoj mimisek nebol neskor TV maniak! 😀

Linuska, tak Spanielsko,mmmmmmhm, aj s tebou by som menila!!! No a kedze ides zajtra na hematologiu (drzim silno palce), hadam ti aj lekarka dovoli potom prepasovat z dovolenky domov jedneho mini cierneho pasaziera.... Z tej vety o tych vysetrenia som rozumela poriadne asi dve slova - kapp a robit. Ale neva, hlavne ze si ich mala povacsine v poriadku, ci nie?

kapp
28. srp 2007

Ahojte babuľky - ešte sa ozývam tesne pred odchodom zubárovi, jajajajajaj, bojim,bojim,bojim... Keby naňho aspoň platil ženský šarm - ale bohužiaľ je imúnny ☹ , a to trhanie zubov - jeho to fakt baví, chalaniska jedného!

Linuška, užívaj si dovolenciu plnými dúškami, držím palčeky v snažilkovaní, nech vás príde z dovolenky viac - minimálne o jedného člena!
Linuš - inak - polovicu tých vyšetrení robili aj mne (chvalabohu boli OK), polovica mi nič nehovorí - zbytočne sa budem hrať na "múdru" 🙂 Teda ty musíš mať múdru hlavičku - makovičku, keď si všetky tie názvy pamätáš!!! Šikulka!!!

Lenočka - dúfam, že s tými antibiotikami to bude fungovať ... Keď mi ich zubár nebude chcieť dať, asi ho chytím pod krky!!!

Zuločka - oddychuj, oddychuj, oddychuj - gauč kúpite nový - v prípade potreby ... Ten tvoj mimísek ešte ani nie je na svete, už toľkým ľuďom robí radosť - len nech rastie - babuliatko malinké!!!

Držte palčeky u zubára!

zulok
28. srp 2007

Kapp, držíííme palceeee, zvládneš to, uvidííš, ako ti bude bez toho zubu dobreeee. Budeš chrumkať všetko o 106 😉

Linuškaaaa, ty si už asi na cesteeee, juchuuuuu 😀 pekne si užívajte.

Lenocka, no hádam nebude TV maniak 😅 no a gauč je vkuse roztiahnutý, každý je na to zvyknutý, no lebo keby bol normálne, tak sa naň zmestíme akurát tak ja a drobček, tak nech sa aj manža môže natiahnuť 😀 A jeden gauč, hore dole, hlavne nech je mimísek, potom naň ušijeme dáky poťah alebo šupneme deku a bude ako nový 😉

A ďakujeemeeeeee, majte sa krááásne. cmuk

Kaaaaapp, drž saaaaaaa 😉

kapp
28. srp 2007

Ďakujem za držanie palčekov, babuľky - už som späť od zubára! Hanba - nehanba, priznala som sa mu, že sa strašne bojím, lebo naposledy mi trhal tú nešťastnú 5 (susedná 6 išla chirurgicky von pár dní predtým)prakticky zaživa = anestéza sa nedostala cez zápal a hnisavé lôžko, takže teraz som čakala rovnakú bolesť. Neuveriteľné - "pán sadista" sa usmial a povedal, že necháme anestézu pôsobiť dlhšie - a 7 išla úplne v pohode, korene boli zrastené do 1 kužeľa, okolo bol síce hnis a zápal, ale oveľa menej ako pri tých 2 potvorkách. Antibiotiká mi nedal, vraj organizmus si musí poradiť sám, a pri plánovanej gravidite ani nedoporučuje dať antibiotiká, vzhľadom na to, že širokospektrálne ant. zlikvidujú všetky baktérie, aj tie ktoré musia byť napr. v pošve. Keby mi ich zlikvidoval, začala by som mať v pošve zápaly a infekcie. Dobré, že? 😒

Linuška - užívaj si krásnu dovolenku 🙂

Zuločka - ďakujem, si zlatá. U nás staršie babky hovoria: "Nech ti to Pán Boh vráti na deťoch!" Tak sa tentoraz k tým babkám pridávam aj ja: "Kopec krásnych detvákov želám, Zuločka!"

soffik
28. srp 2007

Ahojky babulky, Dlho som sa neukázala, lebo už mi dosť tvrdne bruško ked dlho sedím za PC. My s drobčekami sa máme dobre. Je to síce čoraz ťažšie a ťažšie, ale som nesmierne hrdá, že sme to s drobcami potiahli tak ďaleko. Sme v 35 TT. Každý deň v brušku navyše je pre nás požehnaním. Ešte aspoň týždeň vydržať.

Injekcijky si picháme naďalej. Ruky mám jak narkoman dopichané, ale stojí to za to!!!

Všetkým, či už snažilkám, alebo skoromamkám držím palčeky.

lenoc
28. srp 2007

ahojky!!!!
Kapp, takze ostre zubky si nepotrebovala, hovoris? Mavam aj ja take divne pocity, ked ratam s tym, ze dostanem take a take lieky od lekara a on mi ich neda, ze netreba.... Normalne som potom sklamana, ze nemam lieky.... 😒 Ale dufajme, ze vie, co hovori a myslim, ze ma asi aj pravdu. Na druhej strane, aj tak budes musiet trosku pockat s babom, kym ten hnis a zapal zmizne, ze? 😖 Aj u nas sa hovori: "Nech ti to Panbicko vynahradi na detoch." a este aj: "Nedakuj, pamataj." 😀 Ale to druhe len tak, zo srand
y.
Soffik, dakujeme, aj ja velmi drzim palce tebe. My to vsetky vratane teba zvladneme a budeme coskoro maminy. Inak, tvoje slovo "skoromamkám" som na prvy raz precitala ako "skoronarkomankam" 😀 ale v podstate sme aj to.

Dnes som mala taky zazitok.... Potrebovala som od kolegu, aby mi pomohol odniest jednu skrinku a zastupkyna ma zahaltovala, ze aby som to ja ako buduca mamina nenosila, ze na to mame chlapov. Ked som sa po hodina vratila do zborovne, hned sa ma viacere kolegyne s radostou v ociach pytali, ci som uz tehotna....
Zulocka, veru, co tam po gauci, ked aj koryto bude v nom vylezane. Hlavne, ze tebe a drobcekovi sa na vasom gauci tak velmi paci. 😉 Musis popri oddychovani aj varit kazdy den tatovi a drobcovi?

zulok
28. srp 2007

Kapp, si šikulkáááááááááááááááááá 😀 avlááádla si tooooo, juchuuu 😀
Ha a zub je vonku, bveťár jeden neposlušný 😉
Inak, to BION 3, to sú tie lactobacily, to mi gyndr. odporúčil vždy po antibiotikách, to obnoví mikroflóru, alesuper, že ich nebudeš brať, máš šikovné telíčko, a keď zvládlo vytrhnutie zuba, nejaký hnis, to mu ani za zmienku nestojí 😉 zvládneš to a šup, bude drobček v brušku. 😉

Soffik, no vy ste šikulkovia, pri dvojičkách je fakt super, keď vydržia tolko v brušku, máš to ty zlatíčka, tak pekne oddychujte, aby ešte v brušku nejaký ten čas vydržali 🙂 Jeeeej, to je tak kráásne,. že dvojičky 😀

Lenocka, jooj, tak to si mala teda smutný zážitok z práce, ale onedlho tehulka budeš 😉 ale musel to byť zvláštny pocit v zborovni 😢
S tým korytom v gauči si ma veľmi pobavila, hihi, ako ťa taká sranda napadla 😀 MAnžel chodí na obed v práci, ale sebe a drobčiatku varím tak na dva dni,je aj na večeru aj na ďalší deň a teraz ma sestra dovolenku, tak tu býva dosť často a kuchtíme si spolu 🙂

Hihihii, zajtra je volnoooo, tešíte sa dúfam 😉 🙂

kapp
28. srp 2007

Babuľky ste zlaté, ďakujem za podporu, veľmi ste mi pomohli. Presčasujem, takže ešte minútku som tu 😀

Lenočka - s tou čakačkou - tak či tak musíme počkať ešte 2 týždne, možno 3 - už mám po ovulácii, takže dovtedy by malo byť dobre(hnis, zápal). Dúfam, že už bude len dobre ...

Baby - takú "vrtulu" mám po tej anestéze, normálne manžel na mňa v práci po očku pozerá, či nie som alkoholik 😝

lenoc
28. srp 2007

Kapp, to ako tvoj drahy pracuje vtej istej firme u svagra? no vidis, takze pride mrcha teraz 1x, dovtedy sa zubok uzdravi a potom sup na snazilkovanie!!! Presne vyratane. 😉
Zulocka, super, ze je sestra casto u teba, nie si aspon sama. Neviem, u nas sa to tak hovori, ked je postel prelezana a je tam taka akokeby jama v strede, ze je to ako koryto. Hlavne je to na starsich posteliach u starsich ludi. Vidis a ty si ani taka stara neni, si chudulinka, tak budete mat mozno len korytko. Nebolo to pre mna az take smutne, aj som sa pobavila. 😅 Len to, ze som videla na nich, ako sa tesia. Zajtra je volno = tvoj drahy je doma? To je fajn. Moj je asi v praci. ale ja som doma!!!! Strasne, po dvoch dnoch v praci sa takto nehanebne tesit na volny den. 😎

lenoc
29. srp 2007

Ahoj kocky ,dnes je tu akosi mrtvo, sviatkujete??? NO, ved ja som doobeda tiez nemala moc casu, bolo trebe obedik varit... Aj u vas uz prsi? 😖

zulok
29. srp 2007

Kapp, tie 2-3 tyzdne ubehnu cupidup 😉
Jooj, anesteza vie anrobit divy, ja som raz tak dostala injekciu k zubku a strpla mi papulka asi na pol dna. Vyzerala som ako sumec 😖 no, hlavne, ze je zubok vonku. 😉

Lenocka, je to super pomenovanie, ze koryto 😀 my m8me v strede gauca tak7 predel, ked je rozlo6eny, tak koryto bolo odzaciatku, ale urcite pribudne nove 😉
U nas dnes bola sestra, a mali sme vsetci nejaky povalovacii den, bolo nejak pod mrakom a nevladali sme nic robit. Ale dobre bolo 🙂 Jooj, skoda, ze tvoj manzelik je v praci ☹
A to je jasnee, ze sa tesiis na volny den, volna nie je nikdy dost 🙂 Uz len dva dni a je vikend 😉

kapp
30. srp 2007

Lenočka - áno, skutočne, môj manžel pracuje so mnou už 11 rokov, to je dlhá história - majú sro-čku aj so svojím bratom = môj "milovaný a obľúbený" švagor - ten je konateľom, preto hovorím, že je mojím šéfom. On sa pridal iba pred šiestymi rokmi, keď už firma šlapala ako hodinky. Len manželík začal mať zo stresu problémiky so zdravím (tlak, cholesterol, afty v ústach, imunitka, atď ...), tak urobil "šéfom" svojho brata, ktorý sa vlastne vezie na manželovom chrbte a seká frajera... Ale dá sa (úžasne som sa naučila trpezlivosti a ovládať sa ), dúfam, že z tohoto za pár mesiacov (možno týždňov) vypadnem. Odišla by som aj skôr - pracovať v prostredí, kde si nevážia vašu prácu a fungujete vlastne ako "kancelársky nábytok", ktorý si všimne iba jeho majiteľ ... ale vždy som ostala kvôli manželovi, záležalo mi na tej firme, veď som ju zakladala s manželom! Ale teraz sa to všetko švagrovi vracia - všetka tá nenávisť vo mojej osobe mu ide späť ako bumerang, bez toho aby som pohla prstom... Asi začnem veriť na tieto veci 😝
Lenoč - dúfam, že si si voľný deň oddýchla, aj manželík pracoval ...

Zuločka - ten "sumec" 😀 - ty si číslo! Dávno som sa tak dobre nezasmiala 🙂 Ale zúbok sa hojí jedna radosť!!!

Dnes mi mužíček povedal, že sa teší na bábenko, už aby bolo - dúfam, že to výjde! Je si vedomý rizika, že to nevýjde, ale aj tak je happy už len z toho, že do toho ideme ... Posledný krát - potom to už necháme tak ...

zulok
30. srp 2007

Kapp, no ako sa hovorí " aj na psa dojde mráz", tak verím, že si začne ceniť to, čo robíte vy. Ale musí to byť ťažké, keď sa snažíte a nemáte za to pozitívnu ozvu. Ale je nádherné, že spolu manželíkovia tak pekne držíte. 🙂
A supeer, že sa zúbok hojí 😀 nuž toho sumca, neviem, ako inak to popísať, ten má takú placatú papulku pootvorenú 😵
Kapp, vyjde to 😉 🙂 Tešiť sa a veriť, viera vie narobiť divy a aj zázraky.cmuk. Všetkým nám to tu vyjde. 😉

Kukulky, už len zajtra a je víkend 😀

lenoc
30. srp 2007

ahojky!!!
Kapp, to musi byt "velmi prijemna a uvolnena" pracovna atmosfera u vas. To musi byt smutne, chciet odist z firmy, ktoru si pomahala zalozit. ☹ Neviem, ake ma svagor problemy, ale mozno si teraz uvedomi, co je dolezite a oderie si nos, ked ho nosi tak dovysoka a seka frajera.
Moj manzel je na tom asi takisto s babom. Tiez sa tesi, ze uz coskoro mozme ist na to. Ked mu hovorim, ze sa bojim, vzdy mi na to povie, nech nevymyslam, ze on veri, ze to vyjde a budeme mat babo hned na prvy sup (alebo najneskor na druhy). 😅 Urcite aj on ma strach, ale mna presviedca, ze to bude vsetko v najlepsom poriadku.
Velmi velmi velmi budem drzat palce, aby vam to uz konecne vyslo. Uzili ste si urcite uz dost bolesti a sklamania, tak to konecne MUSI vyjst. 😉

Zulocka, ako sa ma drobcek? Ze mu posielam jedno pohladenie!
cmuk.

zulok
30. srp 2007

Lenocka, ďakujem, vy ste take zlatíčka.
Ja len dúfam a verím, že sa má drobček dobre a pekne rastie. Báť, to sa nechcem, i keď aj pri miernej zápche som už vyklepaná, aby sa mu dačo nestalo. ☹ ale viac sa tešííím, nech pekne cíti, že sa z neho radujeme. 😀
Lenocka, KApp, Linka a ostatné, určite sa to už podaríí. Už bolo smútku až až, je čas sa radovať z bábätiek 🙂
Lenocka a tvoj manželík ma perfektný prístup, na 1. TReba ho počúvať 😉 🙂

lenoc
30. srp 2007

Veru, manzela predsa treba posluchat, nie? 😀 Nemusis dakovat. Si tu z nas stalych prispievateliek ZATIAL (nie na dlho 😉 ) jedina tehulka, tak sa z toho vytesujeme skoro tak, ako keby to babo bolo nase vlastne. Aspon ja to tak nejako citim. Mimisek urcite citi, ked vy ste dobre naladeni a tesite sa z neho. Chceli by ste chlapceka, dievcatko, alebo vam to je uplne jedno? Ja viem, ze najdolezitejsie je zdravie babatka, ale predsa.... My skor dievcatko, ale aj z chlapca sa budeme rovnako tesit. Hlavne, aby vobec bolo!!!! Hovori sa, ze "to je jedno, hlavne, aby bolo zdrave". Kedysi mi to pripadalo ako taka fraza, ale dnes uz vobec nie.
papa.

kapp
31. srp 2007

Dobre hovoríš Lenočka, je úplne jedno, či to bude chlapček alebo dievčatko - hlavne, že bude zdravé... Inak dievčatká sú také mačiatka zlaté, viac sa túlia - moja myšička má síce 8, ale mazná sa so mnou doteraz - hlavne ráno, keď vstáva! Je to nádherný pocit, také teplučké, voňavučké telíčko si pritúliť - uvidíte babuľky, malé detičky - to je zázrak, fakt!

Zuločka - tak u teba sa má mimísek ako v bavlnke, zápchy sa neboj, je to úplne normálne v tehotnosti. Ja keď som po cisárskom reze išla prvýkrát na WC - veľká potreba, myslela som, že utrhnem rozvody kúrenia, podľa mňa sú tam doteraz vytlačené moje prsty ... 😀 No vážne ... 🙂

Inak - zúbok začal hnevať, skúsim vybehnúť zubárovi, už aby sa to celé skončilo ... Asi som v minulom živote bola KAT, že sa mi to takto "karmicky" vracia teraz! 😀

zulok
31. srp 2007

Lenocka, Kapp, fakt mi je jedno, ci to bude chlapcek alebo dievcatko, hlavne nech sa drobcek narodi zivucky, zdravucky. Teraz rozmýšam úplne inak, ako kedysi. No, ale keby sme mali chlapčeka, by som sa obávala toho, ako ho vychovať a tak. My sme boli doma 3 sestry a je mi to tak vzialenejšie. ALe ono je to asi rovnako ťažké vychovať dievčatko alebo chlapčeka. neviem, veĎ uvidííme 😉 🙂 Už sa tešíím na voňavé bubulátko, ako si ho pritúlim, to musí byť ten najkrajší pocit. 😀

Kapp, vám, keď sa narodí malé drobčiatko, tak sa s vašou slečnou nebudete obe vedieť odtrhnúť od toho krásneho uzlíčka, to bude z nej veľká sestra a bude malého súrodenčeka krásne opatrovať 🙂

No, majú v nemocnici asi po Tebe spomienku, odtlačky prstov, muselo to byť riadne trápenie. ☹

Jooj a zúbok, jeden nezbedný, inak, ževraj je na to dobrá zmrzlina, alebo dačo studené, možno by stačila studená voda, aby sa ti tam zas niečo nezanieslo. Nech už to máš rýchlo vyliečené. 😒

Ale taaak veľmi nám pomáhate. cmuuk 🤐

kapp
31. srp 2007

Ahojte babulky! Volala som sestričke u zubára, a zistila som, že "sadista" je od včera PN - má virózu, takže podľa sestričky ma pravdepodobne zubár nakazil ☹ (bola som v ambulancii 45 minút, takže bacilky sa radovali). A to, že ma teraz bolí zub, vraj úzko súvisí s tou virózou a s tým, že som sa pravdepodobne pohrýzla do tej rany - no neviem, dúfam, že to prestane bolkať - vyráža to až do ucha. Inak - s tou virózou by to aj mohla byť pravda, zima po mne chodí, vnútorná teplota, únava vyráža až do lýtok ... = rýchlo domov a do postele! Však uvidíme - keby niečo vážnejšie cez víkend - idem na zubnú pohotovosť!

Zuločka - máš pravdu - od toho uzlíčka sa všetci traja asi ani nepohneme. Moja Nana by veľmi chcela súrodenca, jej je úplne jedno, čo by sa narodilo, vraj bude pomáhať, tvrdí, keď debatujeme spolu ako "veľké ženy" na túto tému.
Už aby to bolo realitou!!! 😀

Zuloč - ty už máš iba 2 týždniky do prekonania tých kritických 11 tt!!! 🙂
Huráááá, potom máte - ty aj mimísek - vyhraté!!! Ty náš "pokusný králiček" - všetky ti fandíme, a držíme palčeky, dobre to dopadne, neboj!!! 😀

lenoc
31. srp 2007

kapp, takze treba dufat, ze vo vsetkych nemockach maju kurenarske rury pevne uchytene, ze? Mne sa raz zub zapalil po trhacke, stale ma to bolelo a nechcelo sa to hojit, tak som potom este bola asi trikrat u zubara, vycistil mi to zakazdym a dal mi do toho taky kusocek gazy v niecom namoceny. Ale nechcem ta strasit. Ked mas aj teplotku, je to asi skor ta viroza. Ved mas pravdu, keby nieco, sup na pohotovost!!!
Sice este svoje deti emam, ale viem, ze je to krasny pocit, privinut si k sebe dieta, polaskat sa s nim. Je to nadherny pocit. Mam sesternice, ktore maju 8 a 10 rokov a stale sa rady pritulia a ked boli malinke.... 🙂
Zulocka tie 2-3tyzdne ubehnu nam aj tebe rychlo a potom ty uz budes viac - menej "za vodou" a my budeme usilovne pracovat na babatkach. Ja mam sice brata, ale aj prave kvoli vychove a cikaniu a pritulnosti by som radsej dievcako. Ale fakt je to jedno.

Krasny vikend vam prajem, uzite si ho, kapp, ty si pekne liec zubok. Ja idem teraz este vypekat, zajtra mame oslavu. papa.

zulok
31. srp 2007

Kapp, jeeejda, no to je teda s tým zubkom "radosti", skús ist ako Lenocka pisala na pohotovost. Urcite ti pomozu, a potom pripadne ak ti ešte endaju lieky, tak si vyplachni ustocka nejakou palenkou, sice to bude desnee boliet, ale aspon by ti to malo trochu dezinfikovať. jeeejda ☹
To je super, že spolu debatujete ako "veľké ženy", veď je veľká slečna a určite je aj viac vyspelá ako ostatné dievčatá v jej veku, keď sa takto zhovárate. Už čoskoro tu bude radostííí, tolko tehuliek pribudne 😀

Jeejda, nech už tie 3 týždne rýchlo ubehnú, veľmi si vydýýchnem, i keď aj potom všelijaké nástrahy sú. Ale verím, že to zvládneme. 🙂 a vy nám tak pritom pomáhate 😀
Inak, aj v mliečku je dosť vitamínu B 🙂 mňam mňam, treba mliečko papať.

Lenocka, tak mohlo by vám výjsť dievčatko, i keď možno budete mať aj prekvapenie, niekedy sa tak drobčiatko hanbí, že nie a nie sa ukázať, to by len bolo nedočkavosti. 😀
Jeeeej, a zajtrajšiu oslavu si pekne užite.A nezabudni aj nejaký ten koláčik aj spapať 😀

lenoc
31. srp 2007

Zulok, takze mliecko chuti tvojmu drobcekovi? Ja vypijem aj mliecko sem - tam, ale byva mi od neho niekedy zle, takze radsej jogurtiky, mnamky, ale nie nizkotucne. Len smotanove alebo normalne. nizkotucne vraj znizuju plodnost. Veru, niektore drobciatka su hambarky uz pred narodenim. Asi si myslia, ze ked uz prekvapenie pre maminu a ocina, tak poriadne!
Idem si cvičiť písanie trošku...
Už sa veľmi tešííím na naše spolutehuľkovanie. To nám bude hej!!! 🙂 A teraz papám listovku, tak by sa nám mohlo podariť aj hneď, no nie? Predtým sme sa snažili asi 9 mesiacov a z toho posledné dva som brala calibrum babyplan, v ktorom je aj kyselina listová. Tak ma dnes napadlo, že možno sa nám podarilo až po takej dobe aj preto, že som predtým takmer vobec nemala pre nás tak veľmi potrebnú listovku. Nechme sa prekvapiť. Bábo k nám príde, keď bude na to ten správny čas. A to by mohlo byť čo najskor. 😀

zulok
1. zář 2007

Lenocka, no to je fuk, ci sa pije mliečko alebo papajú jogurtíku, mliečko dosť ľuďom nechutí. A aj ja, odkedy som počula, že nízkotučné znižuje plodnosť, tak nič mliečne nízkotučné.
Ideš si cvičiť písanie? to aby vedeli na tabuli po tebe prečítať, alebo akoo?
Aj ja sa tešííím, keď tu budú samé tehulky, a daktoré už budú aj maminky , napr. Soffik. 🙂 To tu bude veselá diskusia 😀 No listovka určite pomáha, hlavne nám s tou trombofilkou potvorkou. Supeer, že ju pekne papakáš, verím, že sa čoskoro zadarí.
Už sa neviem dočkať, keď doletí Linuška, dúfam, že jej povolili snaženie. 😉
Pekný víkend a oslavu. papaa

lenoc
1. zář 2007

Ahoj Zulok, myslela som tým, že začnem písať s dĺžňami a mäkčeňmi. No veru, Linka sa má určite úplne perfektne na dovolenke a aj to je urcčite dobrá predpríprava na bábatko, alebo možno si naozaj zo Španielska prinesie aj prekvapenie v brušku. 🙂 Oslava je dnes, volačo som napiekla, volačo musím ešte dnes aj pochystať. Oslavujeme s drahým spolu narodky. On je o dva roky starší, ale narodky máme takmer naraz.
Aj tebe prajem penýýýýýýýýýý zvyšok víkendu!!! 🙂 pa.

ilonap
2. zář 2007

Ahoj holky, už jsem vám jednou psala moje trampoty s MTHFR, abych vás psychicky trochu podpořila.
Nedávno jsem bohužel zjistila, že porodem trampoty s mutací nekončí...
Byla jsem celá šťastná, že se mi navzdory mému nepříznivému zdravotnímu zatížení, podařila po třech marných pokusech krásná dceruška. Podělila jsem se s vámi o mou radost. Ale bohužel nedávno byla tato svinská (omluvte ten výraz) nemoc zjištěna i mojí milované dcerce... 😖 Do té doby mě vůbec nenapadlo, že jí předám takové dědictví. 😔
Takže děvčátka, naše prokletí asi neskončí jen u nás, ale potáhne se rodem dál...
Alespoň jedna pozitivní věc je, že se už o tom ví, doktoři mají účinné léky a snad až dcerka bude chtít jednou taky založit rodinu, budou si vědět rady. 😉