Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

cukruska1920
17. srp 2010

@cukor raz mesacne...

cukor
17. srp 2010

@cukruska1920 ...tak asi ako kazdy......neboj,vsetko bude dobre. 😉

cukruska1920
17. srp 2010

@cukor sak uz tych par tyzdnov nejako dobojujem...a ty sa ako citis?

erika12345
17. srp 2010

Aojte, trosku sa zas votriem. 😉
Zaujima ma, ked ste boli tehu , v kt. tyzdni vam na hematologii brali 1. krat krv, na zaklade coho vam dali injekcie. Volali ste hned, ked vam vysiel test, aj ked vam este gynekolog nepotvrdil tehotenstvo?

pindruzka
17. srp 2010

@erika12345 tak ja sla nejdriv na gyndu, kde me potvrdili tehu, tam jsem dostala doporuceni na hem a tam jsem se objednala, takze jsem tam byla tak v 10-11tt a to me hned krev brali

slavkav
17. srp 2010

@erika12345 ja som tam nabehla v 6tt 😉 pre istotu som mala v taske pribaleny pozitivny tehu test. ale ja som teda predtym volala aj gyndosovi a on povedal, ze ak chcem da mi potvrdenie.

erika12345
17. srp 2010

Dakujem za reakcie. Pytam sa preto, lebo pre mna by uz ten 10tt bolo neskoro, ja som prisla o babatka skor...
@slavkav a hned ti brali krv? Potrebovali potrvrdenie od gynekologa alebo nie? V kt. meste si bola?
@pindruzka ale ty si predtym nepotratila, vsak? Asi si mala zle vysledky u gynekologa, ze?

slavkav
17. srp 2010

@erika12345 ja som tiez 2x potratila v 6 a 7tt - tak preto som tam hned utekala. potvrdenie nepotrebovali, ano, hned mi brali aj krv - lebo tak som sa objednala - ze rano krv a potom som hned mala o 2h aj vysledky. a ja chodim na hemato na antolsku BA

pindruzka
17. srp 2010

erika ja predtim nepotratila, leidna mi zjistili uz drive, mela jsem trombozu. vysledky z gyndy jeste zadne nebyly, spis jsem se sla na hem domluvit co a jak a kdy. bez potratu s prodelanou trombozu si mam pichat od 30tt

erika12345
17. srp 2010

@pindruzka Aha, tiez to nemas jednoduche.No ale v 10 tt ist na hemat.sa mi zda pre mna neskoro, snad ma zoberu skor. Som len chcela vediet, ake mate skusenosti. Teda, este neviem, ci som tehu, asi skor nie. 😢

ivula21
17. srp 2010

@fiallinka
@shandy
hoLKY děkuju za info. No prostě jsem zvědavá.
Shandy jdu na PGD na vyloučení dědičné nemoci, kterou mám a furt dědíme v rodině. Nevím nevím ale jestli se k dobrému výsledku dopracujeme. Je to boj. Můj velký problém vysedět dostatek vajuch a pak jestli něco po přebrání vůbec z embryjek zbyde a kde je teprve ta starost jestli se to chytne. No nechám to jak se říká koňovi ☹ 🙂

kaciatko81
17. srp 2010

@erika12345 ja som uplne iny pripad, ale viem, ze kamaratke povedali, ze hned ako zisti, ze je tehu, tak sa ma hlasit na hemoske... na hematologii ti nepovedali co a ako?
@ivula21 velmi drzim palce!

erika12345
17. srp 2010

@slavkav dakujem, nevsimla som si tvoj pripevok. No ja som o baba prisla tiez priblizne ako ty, ale 3 krat. Nespominas si, ci uz vtedy z tych vysledkov bolo vidno, ci potrebujes injekcie? Inak, tie vysledky su dobre rychle.2 hodiny...
A potom si kedy isla opat na krv? Po mesiaci alebo skor? Kontroluje sa to casto? Nespominas si, na co vsetko ti krv brali? Vies, trochu sa obavam toho, ze ked tam pojdem napr. v 4 tt, budu tie faktory v poriadku a napr. a 2 tt sa to zmeni a oni ma objednaju az o mesiac a dovtedy si nebudem nic pichat a babo nevydrzi. Pisem asi ako cvok, neviem, ci si ma pochopila. 😉
Uz si nespominam, aky mas ty problem so zrazanliv.?

erika12345
17. srp 2010

@kaciatko81 povedali, ze ked budem tehu, mam zavolat, ale nepytala som sa, ze ci vtedy, ked mne vyjde test alebo az ked mi to potvrdi gynekologicka.

kaciatko81
17. srp 2010

@erika12345 ja budem mat preventivnu davku injekcii od zaciatku, bez ohladu na vysledky... myslim, ze viacere kocky to tak maju, tak by to snad islo aj u teba... ale bohuzial to asi zavisi od dr 😒

erika12345
17. srp 2010

@kaciatko81
mne preventivne injekcie nedaju, pytala som sa. ☹

nektarine
17. srp 2010

@pindruzka to je škoda, že jsem se nezeptala dřív, teď už mám nakoupeno ☹ Jak to doberu, tak hned nakoupim femibion. Hlavně teda doufám, že otěhotním dřív, než to doberu... Mám to na 2 měsíce.
@erika12345 já bych tam naběhla hned, jak máš pozitivní test

erika12345
17. srp 2010

@nektarine tak aj tak spravim. Uz sa snazite o babo?

nektarine
17. srp 2010

@erika12345 ještě to máme zakázáno. Nemám za sebou ještě šestinedělí, to mi bude končit teď v něděli. A pak musíme nechat proběhnout alespoň jeden cyklus. A pak půjdem hned na to.

cukor
17. srp 2010

@erika12345 ...ja som tam nabehla skôr ako ku gynekologovi.spravila som si 4 testy ,vsade boli // tak som nečakala na nejaké potvrdenie od gynekologa.prisla som na hematologiu,povedala som ,ze sice nie som objednaná ale tehotná,zobrali mi krv,o hodinu som prisla naspät ....to uz mali urobené výsledky krvi....a predpísali injekcie.boli ustretoví,načo by som tam chodila a chcela tie hnusné injekcie keby som nebola tehu.fakt sa nemôzem na dr.hulíkovu stažovat.super doktorka.. 😉

fiallinka
17. srp 2010

holky, těhule a maminy - ode dneška mám už fraxiparin 0,6 - jak jste na tom (byly) vy... není to moc?

cukor
17. srp 2010

@fiallinka ...a do teraz si mala aku dávku.?ja som bola dnes na hemat. a ostávam na clexane 0,2. a ako sa máte?

fiallinka
17. srp 2010

@cukor měla jsem 0,4 od začátku (ten fr. 0,4 je přibližně totéž jak ten 0,2 clexane, i když úplně přesně se to říct nedá..)... a tož jinak dobré, od té redukce je to už měsíc a cítím se dobře, akorát dnes mne zas trošku vyděsilo to zvyšování dávky...

zulok
17. srp 2010

@cukruska1920 ja ma D dimery 0.59 a to amm stale 0.2..no, ale etsim sa, lebo uz som mala D dimery aj 1.09, ale klesli, taks a tesim..no, musime to nejak zvladnut..

@fiallinka teraz mam 0.2 a minule tehu som mala od zaciatku az do konca 0.4..ale ono je dobre, ze to tak strazia.. tazko povedat, ci je to moc, neviem to zial posudit.. ..asi nie, ked ti ich dali..ja som zas minule a aj teraz stresujem, ci nemam moc malu davku.. a zas mozno ti dali vyssie aj kvoli zakroku, co si absolvovala.. je dobre, ze si vas pekne strazia..

cukor
17. srp 2010

@fiallinka no ten fraxiparin 0,4 to asi bude silnejší ako clexan 0,2 lebo zo začiatku som brala fraxiparin 0,3 ale mala som v mieste vpichu alergiu tak mi to zmenili na clexan 0,2 a dr.hovorila,ze je to asi približne rovnaké ale aj tak som musela o 2 tyzdne opät na odbery či mi to stačí.a zatial stačí.

cukruska1920
17. srp 2010

@zulok ja som sa pytala hematologicky ci to nevadi ze to stupa aj napriek tomu ze si picham a povedala mi ze to stupa tehotenstvom tak neviem

cukor
17. srp 2010

@zulok .tak toho sa aj ja celý mesiac obávam,či ta dávka je dostatočná.27.8 idem na morfologický ultrazvuk a uz mi asi šibe ,lebo včera som povedala manželovi nech skusi popočuvat,či sa to malé tam hýbe....no čo uz ked mam stále strach.

fiallinka
17. srp 2010

@zulok no já jsem se spíš lekla, aby se to moc nehoršilo... kvůli zákroku mi to nedával, mám pocit, jsem ty d-dimery měla nějak přes 800...?

fiallinka
17. srp 2010

já jsem teď četla u hematologa hezkou tabulku, kde byl právě srovnávaný fraxiparin, fragmin a clexan a ono tím, že tam není naprosto stejná ta účinná látka, tak se to tak různě překrývalo, takže to přesně asi srovnávat nemůžeme...

jancica74
17. srp 2010

@fiallinka ahoj holky vidím,že jste všechny zkušené,já si píchám fraxík 0,4 ještě než se nám zadařilo,už je to asi 15 týdnů,byla jsem na hematologii - poprvé,říkali mi,že tam budu chodit každý měsíc na krev a sledovat mě - moc se v tom nevyznám,mám leidena,jaké hodnoty tam vlastně sledují - mám nějaké papíry doma,tak bych se podívala jak na tom jsem....díky