Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

duschankova
21. čer 2011

Ty mas nejake svoje mrne z umeleho? nebo jsi otehotnela prirozene? Vis chci se zeptat jestli jsi mela taky tak od druheho dne po ET tolik citlive prsa, zilnata a bolestiva. Doufam, ze by to mohla byt dobra znamka zahnizdeni alespon jednoho embryjka 🙂 .... diky ahoj

ginger32
22. čer 2011

ahojte, potrebovala by som poradit co si myslite.. som homozygot a hematologicka v bratislave mi predpisala fragmin v pripade tehotenstva (to ked sme zistili preco boli predtym 2 potraty), co mi aj teraz gynekolog predpisal, teraz som 4tt.. a myslite ze potrebujem byt sledovana aj na hematologii alebo staci ak mi fragmin bude predpisovat gynekolog?
lebo na hematologii v nitre ma dnes primar odpalkoval, ze on by fragmin vobec nedaval, ze staci anopyrin..ani krv mi nechcel zobrat
volala som na hematologiu do bratislavy a ta mi povedala ze mam prist v juli na odbery, lebo ze maju teraz volno.. radsej by som chodila do nitry, ale ked ma takyto pristup tak neviem co mam spravit..

kaciatko81
22. čer 2011

@duschankova ja som tehu po ivf. a prsia, ono to moze byt aj z progesteronu... ja som velmi dlho nemala ziadne priznaky, ked teda neratam ohss rozbehnuty 10 dni po et 🙂 drzim palce
@ginger32 ja chodim na kontroly na hematologiu kazde 4-6t. myslim, ze je lepsie ak ta budu sledovat tam

markytt774
22. čer 2011

@gombicka já k tomu nic jiného nemám, vše mám snad v pořádku, ale mam kamarádku na jiné diskusi a je taky po několika potratech a má jen mthfr a nyní si píchá injekce a vše má zatím dobré

ginger32
22. čer 2011

@aknomis ahoj a uz si otehotnela od vtedy co si bola u simeka? lebo ja som tam bola aj dnes a tiez mi povedal ze ma nebude sledovat, ale spokojna s tym nie som, volala som hematologicke do blavy a ona ze samozrejme, ze ma budu sledovat a robit mi odbery, ale este zajtra skusim šajgalikovu v nitre, uvidim ako pochodim, do blavy sa mi chodit nechce

ginger32
22. čer 2011

@kaciatko81 no ved zajtra skusim este druhu doktorku na hematologii v nitre a ked nic neporiesim, tak asi budem musiet chodit do tej bratislavy..

lume
22. čer 2011

@duschankova Ako sa citis po vklade? Mne lekarka zmenila Fraxiparin na Clexan, tak uvidim. Clexan zacnem pichat od soboty.

lume
22. čer 2011

@luly3 Mne uz lekarka Fraxiparin vymenila za Clexan, tak uvidim ako to pojde.

lume
22. čer 2011

@ginger32 Mala by si byt sledovana aj na hematologii, je to predsa len istejsie. Ja chodimna kontrolu kazdy mesiac.

nektarine
22. čer 2011

Ahoj kočky, já jen hlásím, že na hema všechno o.k. a mám přijít za 3tt, ale to už asi nepřijdu (doufám). Byla jsem i na kontrole na gyn. a tam všechno v pohodě. Už jsme byly na monitoru, to bylo o.k,, průtoky taky, malá má už 2700! A na porod se ještě prej nic nechystá. Ale pokud to nebude, tak asi po těch svátkách 5., 6.7, nastoupím do nemocky.

duschankova
22. čer 2011

@lume ahoj po transferu se citim celkem dobre az na bolesti prsou a bricha, ale jinak v poho... Dnes odpoledne pred destem a bourkou, ktera u nas probehla cca pred 30minutama se mi spatne dychalo. A jinak holky porad mam caste nuceni na malou a jako bych mela nastydly mocovy mechyr. Mela jste to nektera? Mohlo by to znamenat zvetsenou delohu po zahnizdeni embrya, ktera tlaci na mocak? Diky 🙂

ratonito
22. čer 2011

@berule opožděně moc gratuluju. Pořád jsem chodila nakukovat jestli už a ono nic a pak to takhle prošvihnu. Přeju Julince hodně štěstí do života.

zulok
22. čer 2011

@duschankova ja som to tak teda mala, vkuse som lietala na zachod a aj v noci tak zo 3 krats.. Moc drzim palce 😉

cukor
23. čer 2011

@ginger32 ...jednoznacne by si mala byt sledovaná ked si picháš.nechápem prístup niektorých lekárov.no ak v blave ta budu sledovat hod radsej tam.viem ,ze je to daleko ale to babo za to stojí a tá krv sa bude zhoršovat.....vo väčšine prípadov je to tak.....a budes potrebovat vyssie dávky.urcite to treba sledovat♥

berule
23. čer 2011

@ratonito Děkuji a co u vás nového, už se budete snažit?

markytt774
23. čer 2011

@berule a máš za sebou nějaké potraty? a kdo ti ty injekce napsal?

ginger32
23. čer 2011

@cukor hej, jasne, pisala som aj cukruske a ju tiez sajgalikova sledovala, tak dufam, ze aj mna bude, dnes som tam bola ale ze tam bude az v pondelok, tak mam prist v pondelok

lume
23. čer 2011

@duschankova No mohlo by to byt tym. Ja tiez chodim castejsie na zachod.

berule
23. čer 2011

@markytt774 jo potratila jsem 2 krát..v 19. a 20.tt. Napsal mi je hematolog, za což jsem mu strašně vděčná, jinak bysme Julinku neměli.

ratonito
23. čer 2011

@berule my zatím ještě pořád odkládáme. Pořád chodím na vyšetření kvůli zádům, zrovna příští týden mě čeká magnetická rezonance... Takže počítám ještě tak 2 měsíce a pak už snad. Pořád se to nějak oddaluje. 😢

markytt774
23. čer 2011

@berule já potratila taky dvakrát a to v obou případech v 11. týdnu tak se bojim aby mi je vůbec někdo dal 😒

berule
23. čer 2011

@ratonito je lepší, když budeš v pořádku, než na to skočíte. Tak ti přeji ať je všechno v pořádku a už se můžete snažit 🙂

berule
23. čer 2011

@markytt774 no když tak si je musíš vydupat. Mě říkala i dr. v poradně v porodnici, že můj případ( 2 děti v pohodě a pak 2 potraty) se stává často a že kdybych si nepíchala, tak by to zase skončilo potratem.

janca_dobi
23. čer 2011

Ahoj holky, hlásím se tu jako nová. Mámě teď náhodou zjistili mutaci MTHFR, takže mě honem nahnali na testy a mám to samozřejmě taky. ☹ Takže jsem dnes vyfasovala injekce Fraxiparinu a ode dneška pícháme. Jsem z toho docela přepadlá a smutná, protože jsem už v 35. týdnu a říkala jsem si, jak už si ten zbytek užiju v pohodě a že už snad bude všechno v pořádku a teď tohle. My taky musíme mít všechno. ☹

Jinak chci podotknout, že mě pěkně naštvali v Gennetu. 😠 Zaplatila jsem si tam prvotrimestriální screening, tam vyšla nějaký krevní hodnota trošku špatně, tak že mě budou sledovat a tripple testy mi také udělají oni, abych je v Benešově, kde mám gynekologa zrušila. Tak jsem je v Bene zrušila, tripply mi udělal Gennet, vyšly negativní, takže v pořádku, víc jsem to neřešila. Pak jsem tam ještě byla na velkém UTZ ve 20. i ve 30. týdnu, vše ok. A teď jsme díky tomu, že tuto mutaci úplně náhodou zjistili mámě, přišli na to, že oni testy na tyto mutace nedělají. Můj gyndař se tak rozčílil, že to nechápe, proč takové důležité vyšetření nedělají a že v okresním městě jako je Benešov to automaticky testují, takže se to mohlo vědět už dávno. 😠
Budu doufat, že malá ještě nějakou chvíli v bříšku vydrží, abych těch injekcí stihla co nejvíc.

cukor
23. čer 2011

@markytt774 ..ja som tiez potratila 2x v 11.tt.....a potom sa mi s injekciami podarilo donosit.a pichala som si hned od zaciatku♥ 😉

cukor
23. čer 2011

@janca_dobi ..no ani na slovensku sa v rámci bezných gynekologikých vysetrení test na mutácie nerobia.a máš uz 35.tt ,takze z toho pichania nebud smutná.ja som sa práve tešila na kazdú včeličku,lebo som práve vdaka nim došla k vytuzenému cielu.a bolo ich dokopy 264.... 🙂

velvet26
24. čer 2011

caute kocky, tak hlasim ze vcera som pichla konecneeee poslednu injekciu fraxiparine, nakolko mi skoncilo aj sestonedelie, dokopy ich bolo 293, dobre co.. 😀

chomik
24. čer 2011

@lume Ahoj, aj ja akurát prechádzam z fraxiparine na clexane, dnes si idem pichnúť prvý krát, tak som zvedavá 😒 ale fraxiparine som brala 0,3 a clexane najnižšia dávka je údajne až 0,4 tak sa mi vlastne dávka zvýšila, tak snáď nebudem mať na ne znova nejakú reakciu...

chomik
24. čer 2011

@janca_dobi Mne tieto testy nevedeli urobiť ani v okresnej nemocnici na hematológií, poslali ma na špecializované pracovisko cca 65 km od miesta bydliska... ale fakt je zvláštne, že to nerobia v špecializovanom centre genetiky...Buď rada, že doteraz bolo všetko bez problémov, tých pár týždňov bude určite v pohode, drž sa 🙂
@velvet26 Gratulujem a teším sa, ani ja sa už neviem dočkať, kedy pichnem poslednú 🙂

lume
24. čer 2011

@chomik Aj Ty si mala alergiu na fraxiparin? Najnizsia davka Clexanu je 0,2 (2000 anti-XA IU). Taketo si idem pichat ja. Kto Ti povedal, ze najnizsia davka je 0,4? V ktorom si tyzdni?