Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

zulok
2. zář 2007

Lenocka, tak vááám obom len to naj k narodeninkám, veľa šťastia, zdravia a hlavne bábätko do bruška. cmuuk 🤐 Dúfam, že ste poriadne oslávili 😉

Ahoj Ilonapka, tešííím sa, že si sa svojho vytúženého zlatíčka dočkala. Je to to najkrajšie, s čím si nám mohla podporiť. cmuk. Je mi nesmierne ľúto, že to má aj dcérka. ☹ Výhodou naozaj je, že to viete a keď bude chcieť rodinku, budeš jej môcť poradiť a podporovať ju, ja dúfam, že dovtedy nájdu ešte viac možností ako tu trobfoliu prekabátiť. Ale je to strašné, že je vlatsne veľká pravdepodobnosť, že naše detičky dostanú do vienka také škaredé dedičstvo. ☹ Ale fakt je dobré, že sa to už vie, dcérka verím že predíde smutným skúsenostiam. Posielam pusinku dcérke a kým bude mať detičky, naučí sa zvládať tú homporu lavou zadnou 😉

Lanocka, vela síl zajtra v práci.

ilonap
2. zář 2007

zulok děkuji moc 😉

lenoc
3. zář 2007

Ahoj kočky!!!!
Ilonka, tak to nie je bohviečo, ale fakt aspoň o tom vieš od narodenia a bude moct proti tomu neskor bojovať. Nepríde o dieťatko len pre to, že má chorobu, o ktorej nevedela. Aspoň to je na tom to pozitívne. Mimochodom, je to krásne dievčatko.
Zuločka, ako sa máš? Určite dobre, keď si pomyslíš na to, že by si mala byť v škole, čo? 😉 Ďakujeme!!!! Oslava bola fajn, ako vždy.
Ešte si ani raz nevracala? ak nie, tak to je fajn. Ale zle ti asi býva....
Kapp asi predsalen chytila tu virozu, keď nám nepíše, tak jej musíme posielať veľa pozitívnej enegie, aby rýchlo vyzdravela. A tvojmu drobčekovi takisto posielam energiu, nech krásne rastie.
dnes som volala na hematológiu a ešte stále nemám výsledky - po mesiaci!!! 😠 😠 😠 Keď som dotelefonovala, som sa hneď rozčúlila, že čo ak napríklad berú krv na homocysteín tehotnej žene a má ho zvýšený??!! Veď keď sa to dozvie až po mesiaci, može byť už neskoro!
papa. 🤐

zulok
4. zář 2007

Ahoj Lenocka, dakujeeeeem, jaaaj, dobre mi je, fuuha, ked si predstavim, že by som mala byt v škole. 😒 Ešteže sa tam Lenocka dlho neohreješ.
Zle mi býva, ale našťastie nevraciam. Jeeejda, s tým homocysteínom neplaš, minule mi brali krv a zrazila sa im, takže sa z toho nedalo nič zistiť a tak mi brali na ďalší krát a to výsledky ešte neboli, ale pevne verím, že to bude vporiadku. No, ale to , že si nemala výsledky, to je teda 😠 to im trva nejak moooc dlho 😠 ozaj, a čo sa vtedy robí, ak je homocysteín zvýšený?
Super, že oslava bola výborná :D

Kapp, nech sa ti darí zlatííčko, a pekne prekabáťte bolačku a virozu a všetky tie neplechy.

kapp
4. zář 2007

Ahojte babuľky - kapp by sa rada ozvala, ale nemá prístup doma k netu, ale v dohľadnej dobe by sa to malo zmeniť 🙂 ... Veru - kočky, bola to predsa len virózka, čo tomu môjmu "zubisku" (vlastne už len rana po zube) priťažilo. Robila som si výplachy zo šalvie, nasadila PARALEN 500, a to zabralo ... Rana sa konečne začína hojiť, opuch mizne. Zuločka, myslela som na teba a na toho "sumca", už viem, ako to vyzerá 😝 !

Lenočka - všetko len to najlepšie k narodkám, super, že sa oslava vydarila - si šikulka! S tými výsledkami - neboj - veď bolo dovolenkové obdobie - preto sa to tak natiahlo - ja som na nové genetické testy (výsledky) vtedy čakala 6 týždňov!Skoro ma porazilo ☹ , takže ťa chápem ... Ale neboj, dušička, bude to dobré!!! Dočkáme sa aj my - musíme si brať príklad zo Zuločky!

Ilonap - je mi ľúto, že zistili trombofilku aj tvojej dcérke... Ja som sa na to tiež pýtala na hematológii - kedy treba moju 8-ročnú slečnu dať vyšetriť na trombofilku a povedali mi, že až v puberte, keď začne menštruovať - vtedy začínajú prvé problémiky, skôr ani nebude vedieť, že ju má. Takže neboj - teraz jej ešte trombóza nehrozí - tak mi aspoň na hemoške povedali.

zulok
4. zář 2007

Ahoooj Kapp, aaach, je mi lúto, že si zistila, ako vyzerá sumec ☹ Aspoň, že je už lepšie, nech sa pekne rana zahojí. Toollko oštary s neposlušným zúbkom. 😕
Holčinky, ten čas letí, za chvílu už konečne vhupnete na snaženíčko. To tu bude miminiek 😀
Ja len dúfam, že vaše detičky a neskôr aj pribudnuté detičky nebudú moc tou trombofilkou trpieť. 😒 Bubatka zlaté, ale hlavne, že budú o tom vedieť, ako na tom sú. Budú môcť predísť smutným skúsenostiam.

kapp
5. zář 2007

Presne to isté si myslím aj ja, Zuločka, budú môcť tomu predísť. Tiež verím, že lekárska veda bude napredovať aj v oblasti trombofílie a naše bambuľky nebudú musieť zažiť to, čím sme prešli my.

lenoc
5. zář 2007

Ajojte!!!
Kapp, tak dúfam, že ten net budeš mať naozaj čoskoro doma. veď čonevidieť budeš tehuľka a budeš doma pekne ddychovať, žiadne stresy pracovné, a potom ako by sme si písali, keby si ho nemala? 🙂 Super, že zúbok sa už leči! Bude to zahojené raz-dva, ani sa nenazdáš. Ďakujem za gratuláciu. Aj za ukludnenie s výsledkami. Asi to naozaj bude aj tými dovolenkami. To ma predtým ani nenapadlo. 😎 Veru mojko, aj my sa dočkáme UŽ ČOSKORO. 🙂 🙂 🙂
Veru baby, smutné dedičstvo pre naše detičky... ale aspoň o ňom budú vedieť a nemusia sa o ňom dozvedieť až po takej boľavej skúsenosti, akú majú ch maminy.
Zuločka, určie ležkáte zababušení (alebo zababušené 🙂 )na gauči, či nie? Aj ja si tu sedím zabalená v deke. Myslím, že ak je homocysteín zvýšený, nastupujú v tehotenstve injekcije.

lenoc
7. zář 2007

Kocky ahoj, je tu tak smutno, nemate cas pisat? ☹ Zulocka, dufam, ze ste v poriadku aj s mimiskom.

zulok
7. zář 2007

Ahoojte slniečka. Prepáč Lenočka, že je ti tak smutno ☹ Všetko je zatila vporiadku, len je všade zimaaaa, tak sa hráme s drobcom na medveďa a sme na zimnom spánku. Ale dnes ráno začali kúriť, juchuu, ani som nedúfala, že začnú skôr, ako je vykurovacie obdobie. 🙂 Lenočka len s apekne babuš v deke, brrr, nič iné sa ani nedá. a ako sa inak máš?
Jaaaj, s tým homocysteínom, zlakla som sa, ale ked mám i tak injekcie, tak by to malo byt fajn.

Ahoj Kapp, ako sa máš a čo miestočko, kde bol zúbok. Dúfam, že je to už lepšie.

Jooj, keď príde Linuška, ju zmrzne, v tých dovolenkových miestach je teplúúúčko. 🙂 Dúfam, že pekne oddychujú.

lenoc
7. zář 2007

ahoj mojko, nemas sa za co ospravedlnovat. Len som sa aj zlakla, ci je vsetko v poriadku. Ta hra na medveda je super, kde chodis na tie napady?! 😀 Mam sa fajn, ved ide vikend! Ja si kurim elektrickym ohrievacom v izbe, aby som nezmrzla. A medviedatka sa maju tiez fajn, vsak?
Veru, Linuske je teraz este hadam teplucko, tak bude asi riadne "prekvapkana" a bude mat teplotny sok, ked sa vratia hadam v trojici z dovolenky.

listicka13
9. zář 2007

AHoj holky, nevim, jestli tady stale jeste probiha diskuze na tema trombofilie.. ze zacatku jo, ale ted se uz asi trosku vytratila..🙂 Cetla jsem jen prvnich par stranek a nenasla odpoved na svoji otazku. POradily byste mi? Taky mam trombofilii - leidenskou mutaci a chtela bych se zeptat, jestli doktori preferuji cisare nebo klasicky porod? Co je horsi? KDyz musim mit injekci pred trhanim zubu, tak si nedokazu predstavit, ze bych zvladla klasickej porod ani cisare, vzdyt je tam vsude tolik krve a ran.. Diky moc za rady.

lenoc
9. zář 2007

Ahoj listicka. V podstate si tu spravne 🙂 sice o trombofilii uz moc nekecame, ale mame ju. No na druhej strane ti velmi nepomozem. Myslis tym, co doktori preferuju vseobecne alebo u nas, trombofiliciek? Ja som len niekde citala, ze nemozme dostat epiduralku. A o tej som vzdy hovorila, ze ju chcem pri porode, lebo mam (aspon si myslim) znizeny prah bolesti. Tak to budem raz musiet zvladnut aj bez nej. Cakas babo, alebo len zistujes dopredu?
Hovri sa, ze po klasickom porode nemas uz na druhy den nejak velke bolesti ale po cisarskom mozes mat problem vobec sa posadit poriadne. Tak neviem, ja len z teoretickej stranky.... 🙂

listicka13
9. zář 2007

ahoj lenoc, diky za odpoved.Myslela jsem, jestli netusis, co preferuji u nas s trombofilii. CO je vic nachylnejsi ke vzniku tromboz.. jestli rozervani bricha nebo naopak porod.. Jinak s tim epiduralem jsi me nepotesila🙂 TAky se desim kazde bolesti a chtela jsem se zdrogovat jak to jen pujde🙂 (samozrejme prehanim..) Ale kvuli mimcu to holt zvladnu.. JInak jeste tehotna nejsem, ale chceme mimco tak za dva roky a ja se tesim uz ted, tak me to napadlo..
Diky moc!

kapp
10. zář 2007

Ahojte bambulky! Ospravedlňujem sa za dlhú odmlku, ale štvrtok a piatok (6.,7.) som sa vôbec v práci nedostala k netu, a cez víkend som nemohla - ale dúfam, že sa to zmení. 🙂 Babulky, mňa asi porazí ☹ : tak najprv ma "môj milovaný zubár" nakazil virózou, ktorá keď doznela, nastúpilo prechladnutie - cestovávam totiž ešte cca 25 minút autobusom domov, a v stredu, keď tak strašne pršalo, nám meškal 25 minút autobus, a premokla som do nitky. A znovu som premokla aj vo štvrtok, aj v piatok = od soboty smrkám, fňukám = nádcha ako hrom!!! Liečim sa po domácky - cesnak, cibuľa, med = takže je "ma cítiť na ďaleko", šípkového čaju už mám po krky, PARALEN do seba cpať nechcem, keď čoskoro chceme snažilkovať ... No, čo to nikdy neprestane?! Najprv zuby, teraz toto, a to pomlčím o bradaviciach, ktoré som si dala na rukách povypaľovať ešte v júni - odvtedy totiž behám po lekároch ...

Líštička - ja som rodila cisárskym rezom - kvôli problémom s očami - nesmela som mať tlaky, keby sa teraz podarilo, rodila by som znovu cisárskym. Neboj - dá sa to zvládnuť. Vtedy - 8 rokov dozadu - som o nejakej trombofílii nemala ani šajnu! A prežila som ... Oni dajú na teba pozor, neboj... zvlášť keď by vedeli o trombofilke! Ja mám tiež Leidenskú mutáciu a ešte k tomu aj MTHFR, a vidíš rozchodila som to! A čo sa týka bolesti: ono svoje si "užiješ" aj pri klasickom pôrode, aj pri cisaráku - počas operácie ani po prebratí z narkózy necítiš nič, ale potom - vieš, je to rana po zákroku, takže svoje si musí odbolieť, tak to treba aj brať, ale stojí to za to!!!

Lenočka, Zuločka = rana po tom zubisku sa krásne hojí = vyplachujem so šalviou!

kapp
10. zář 2007

Líštička - ešte jedna vec - náchylnejší na vznik trombóz je pôrod vedený cisárskym rezom ...

janeses
10. zář 2007

Ahoj Holky, taky tady sem docela patřím...mám leidenskou mutaci, dokonce tu horší homozygotní formu (zmutované oba dva geny) a mám krásnou 4-měsíční holčičku. Těhotenství bylo docela v pořádku, až na to, že jsem si každý den musela píchat Fraxiparine na ředění krve a od 3 trimestru dokonce 2x denně. No co by člověk neudělal pro miminko...byla jsem dost sledovaná, pořád jsem lítala na hematologii a na gyndu...a porod mi nakonec vyvolávali, v 39tt, protože nechtěli riskovat, co kdyby náhodou se udělala nějaká sraženinka.
Listicko s tím epidurálem to asi pravda nebude, protože já ho měla a bez problémů...taky jsem se na to ptala a říkali, že ho můžu klidě dostat.
Moje holčička to taky asi má, říkali mi to, ale manžel je negat. takže to je padesát na padesát. Ještě jsme na testech nebyli...no já to taky zdělila, po obou rodičích, proto jsem homozygot...mamka to taky má, tehdy se o tom ještě nevědělo a má zdravé 4 děti...mě ta nemoc, zas tak život neovlivňuje ani nevím, že jí mám...tak jsem trochu přispěla svými zkušenostmi...mějte se 🙂

listicka13
10. zář 2007

Holky, moc vam vsem dekuju za odpovedi! ZAse to asi prestanu resit. Jen me to napadlo, trosku jsem se vystresovala, ale zase toho necham. Urcite to dobre dopadne.
Kapp - ja mam taky to MTHFR..
No jsem rada, ze vy vsechny jste to zvladly a drzim palecky na plno dalsich zdravych miminek!🙂

kapp
10. zář 2007

Lištička - jasné nestresuj sa, mrzí ma, že aj ty máš aj MTHFR - mňa začali vyšetrovať na trombofilku až po 3 potratoch - 8-ročná dcérka bola odležaná a vymodlená po krvácavom prvom trimestri, takže o strachu viem svoje. Ale neboj, nemysli na to, držím palčeky!

Janesska - ďakujeme za povzbudenie, máme tu na fóre aj tehotnú Zuločku, ktorá si pichá injekcijky a Soffíka - takže určite teraz hovorím za všetky snažilky s trombofilkou: Ďakujeme za nádej, kočky! My to dokážeme!!!

zulok
10. zář 2007

Janeska, dakujeeem aj ja, že si k nám zavítala a dodala tolko pozitívnej enrgie a nádeje. 4mesačné slniečko je to najkrajšie povzbudenie, aké len môže byť. 😀

Kapp, juchuu, že s azúbok hojí, ale čo to zmoknutie ☹ Dúfam, že ťa nádcha rýchlo prejde. Pekne čajíčkuj a cibulkuj, cesnačkuj.
Inak, paralen neuškodí ani keď sa snažíte a mne dr. movedal ešte pri minulom tehu, že tak 1/4 až 1/2 paralenu kludne môžem, ale jasné, lepšie bez liekov. Držím palce.cmuk

Listicka, je mi luto, že aj ty máš tú potvorku. Ale pôrodu s anebojme, hlavne, že budú drobčekovia v bruškách a že sa im bude dariť a nech ich už vytiahnu z bruška hocijako, hlavne nech sú vporiadku. A hovorí sa, že cisársky býva horší vhladom na hojenie, ale dakedy iná možnosť nie je. A okrem toho, naši manželikovia nám pri pôrode pomôžu 😀 hehe, to len bude sranda 😵

Lenocka, ako sa máááš? Už je skoro 1/2 septembra, za chvílu otkooober, juchuuuuuuuuuu. 😀

Linuska este dovolenkuje?
Ozaj a co Soffik 🙂 už uplynulo dosť času, ktovie, možno už pri sebe dve bubuliatka 🙂

lenoc
10. zář 2007

Ahoj kočky, normálne mám super náladičku, keď som si to tu prečítala.
Listicka, no to je celkom fajn, že keď už máš bohužiaľ trombofíliu, aspoň o tom vieš dopredu - teda, pred tehotenstvom, takže ťa, dúfajme, čakajú o dva roky len samé pozitívne správičky v tehotenstve! 🙂
Janeses, gratulujem k dcérke. A priniesla si nám samé dobré správičky, ďakujeme! Máme ďalšiu nádej, že aj nám sa to určte podarí rovnako ako tebe. 🙂 🙂 🙂
Kapp, tak to prechladnutie ma mrzí. Aj ja som vo štvrtok zmokla, ale chvalabohu bez následkov. jedna známa mi teraz odporúčala čajík pri prechladnutí, ktorý predávajú v Tescu. Má tuším modrý obal a je to "tesco značka". Vraj pomáha... Držím palčeky, aby ťa to rýchlo prešlo. Ale aspoň so
zúbkom (zubiskom)si ma moc potešila. Takže už tam nemáš dieru ako po zbojníkoch, že?
Zuločka, pozerám na tvoju "vizitku" a usmiavam sa od ucha k uchu - takmer až dookola - jedenásty týždeň, to je SUPER!!!! 🙂 😅 😅
Na október sa už moc a moc teším. Jeden dovod poznáte a ten druhý je, že zo školy ideme (učitelia) na tri dni do Prahy. Október bude nádherý mesiac!!!
Baby, dnes som volala zase k hematologičke. Nevie nájsť moje výsledky ale na 90% je presvedčená, že už prišli a sú v poriadku. Tak ak ich nájde, pošle mi ich poštou. potom mi ešte povedala, že tú kyselinu listovú už nemusím brať 😒 😕 a že počas tehotenstva nemusím chodiť na hematológiu. 😲 Tak ja teraz neviem,... Ale plánujem ísť k mojej obvodnej, nech mi tú listovku napíše. Alebo ak ona nebude mocť, tak ku gynekológovi. Určite ju chcem brať aj naďalej.
Zuločka, kedy ideš nabližšie na hematológiu?
sorry, že som sa tak rozpísala. Pá.

kapp
11. zář 2007

Lenočka - sme radi, že si sa tak rozpísala, kľudne sa rozpisuj častejšie. Október sa blíži, hurááááá 🙂 , vyzerá to, že budeme snažilkovať v rovnakom termíne ... (Dúfam, že už neprechladnem ...)Inak - to je divné, že počas tehotenstva nebudeš musieť chodiť na hematológiu, a že ti vysadila listovku, no nechňápem - mne zdvojnásobila dávku listovky a povedala, že sa v tehu budeme často vídať, takže teraz som z toho cvok ?!

Zuločka - ty si ale pekná mamulienka, len trošku smutnučká = bola som na tvojom albumíku - rastiete ako z vody 🙂, a máme tu 11tt, huráááá! Dokázala si to - ty aj mimísek 😀 😀 😀 😀 😀 😀, hneď je svet krajší ...

Linuš nám asi ešte stále dovolenkuje ...

lenoc
11. zář 2007

Ahoj Kapp, veď ja som potom na to myslela, že som tam mala napísať, že október bude nádherný mesiac určite nielen pre mňa, ale pre nás všetky - my začneme so snažilkovaním a Zuločka začne šťastne a spokojne štvrtý mesiac. Jupíí! Určite neprechladneš, Verím tomu. 😉
Ani ja tú lekárku vôbec nechápem, ale budem sa riadiť podľa seba. Myslím si, že tú listovku potrebujem a ak aj náhodou nie, určite mi neuškodí. Takže dnes po škole utekám ešte k obvodnej, ak ju tam zastihnem.

kapp
11. zář 2007

Múdro robíš, Lenočka, tá listovka ti určite neublíži. 😉

lina3
11. zář 2007

Ahoooooojte srdiecka 🙂 🙂 🙂
Tak som domaaaa 😀 Ako ste sa mi tu mali?
Zulocka,krasne sa drzite a rastiete,vidim dobreeee 11.tt?waaaaaw,super,myslela som na vas ako sa dari a robite nam radost 😀 😀
Kappik,lenocka,ako? Uz ste mi chybali,dufam ze sa mate dobre,ja som si este nestihla vsetko dozadu precitat,tak som zvedava co nove.
My sme sa mali supeeer,len teraz sme v poriadnom teplotnom soku,tam bolo kraaaasne tepluuucko 😵.V den odchodu na dovcu som este bola rano na hematolke,ale uz som vam nestihala napisat co bolo.Nakoniec mi len vzali krv a objednali ma az na buduci tyzden na vysetrenie,takze nie som mudrejsia. Takze teraz cakam na vysledky a dufam ze budu ok.

zulok
11. zář 2007

Jeeeeeej, Linuskaaaaa, supeeer, ze ste mali kraasne pocasie. Jeejda, cakanie na vysledky,ale verim, ze bude všetko vporiadku. 😉

Hihihii, a tešíím sa na oktober, to bude, verím, krásny mesiac. 😀

Lenocka, len pekne píš dlhé príspevky, rada čítam 🙂 dobre, že budeš brať listovku, veď je v snažení potrebná a aj v tehu aj pre úplne zdravú ženu, nie to ešte pre nás, čo máme tú potvorku. Takže pekne ju papaj a čudné, že nemusíš chodiť v tehu k hematologičke, jasné, že bude všetko vporiadku, ale pre pokoj duše by nezaškodilo sem tam skontrolovať krvičku.
A super, že idete do Prahy, to vám bude hej 😀
Hihi, a máš perfektné prirovnania, "diera ako po zbojníkoch" :D sa tu chichocem. :D

Na hematologii som bola dnes, brali mi len krv a zajtra idem do ambulancie. Dám vedieť, čo so mnou porábali. A zajtra ideme s manželom na uzv pozrieť sa , ako sa nášmu drobátku páči. Verím, že pekne rastie a všetko bude vporiadku. Teším sa, ale som nejaká taká nervózna, či nesvoja, čo ja viem, čo je to, ale nevadí 😉

Kapp, ďakujeeeem, ja len dúfam a verím, že bude všetko vporiadku aj ďalej a už sa tešíím , keď budete tehulky. Jooj, to bude nádhernučkééé 😀 Ako sa inak máš, podarilo sa ti vyhnať nejakú časť bacilkov?

Držte saaaaa. cmuk

lenoc
11. zář 2007

Ahoj Linuška, aj ty si nám moc chýbala!!! Aj si opálená? Tak teraz si určite krásne oddýchnutá a tým pádom pripravená na snažilkovanie. 🙂 😉 rovnako ako ja. Cítim sa momentálne tak .......psychicky v pohode, proste šťastne, neviem ani prečo a neviem to inak popísať. - teda určite maximálne vhodná nálada na snažilkovanie. 😅 Asi tak.

lenoc
12. zář 2007

Včera ma manžel vyrušil pri písaní - potreboval nečo súrne na nete a ja som potom ešte opravovala písomky, tak dopisuem teraz...
Zuločka, presne si to vystihla, že pre pokoj duše by som rada na tu hematológiu chodila aspoň raz za čas. Ale tiež verím tomu, že to bude v najlepšom poriadku. 😀 😉 Držkám silno palčeky (ani na tabuľu nebudem mocť písať), aby si mala výsledky dnes v poriadku. je pred vami oboma nádherný deň - uvidíte svojho drobčeka! 🙂 🙂 🙂 Už sa neviem dočka´t na poobedie, keď prídem z práce!
krásny deň vám všetkým prajem! 🤐

zulok
12. zář 2007

Cmuuuuuuuuuuuuuuuuuuk, babulkyyyyyyyyyyy, dakujemeeeeeeeeeeeeeee, že nám tak držíte palčeky, dnes je najkrajší deň v mojom živote. Videli sme naše drobčiatko, pekne sa mu darí. Bol aj manžel a tak krásne sa naň usmieval. Želám vám, aby ste takýto pocit zažili čo najskôr, nič krajšieho som fakt nezažila.
Vyzeralo ako macko, také ručičky, nožičky, tuto vám hodím aj fotku.
http://www.emimino.cz/modules/coppermine/albums...
ešte raz veľmi Ďakujeme.
Idem sa chystať, pretože ešte hematologia čaká. papaaa a ďakujemeeeee

Lenocka, to je perfektné, že sa dobre cítiš, to je to najlepšie pre snažilkovanie, verím, že sa čoskoro podarí, vám tu všetkým. cmuuuk

lenoc
12. zář 2007

Veru, ako taký medvedík - ten najkrajší medvedíček na svete. Koľkože to máte centimetríkov? Teším sa. 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 Veľmi! Potom napíš, čo nové na hematológii.