Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

bettynka222
24. čer 2009

no snazila som sa nieco najst, ale v tomto clanku riesia hlavne hemofiliu. v suvislosti s trombofiliou tam spominaju opakovane potraty, ale inak sa tam tomu velmi nevenuju 😒 faktorov zrazanie je myslim 15 ale ani zdaleka sa nevysetruju vsetky...ja tiez suhlasim s jankou, ze aj pri objaveni "len" MTHFR by hematologovia mali sledovat, ako sa tehu bude vyvijat...dokonca ked sa mi ta moja priznala, ze v minulosti tuto mutaciu povazovali za zavaznejsiu...ale ajtak ma poslala prec s tym, ze uz u nich nemam co robit 😕

http://www.solen.sk/index.php?page=pdf_view&pdf...

janula.k
24. čer 2009

bettynka ahoj, radim ti vymenit hematologicku...miesto toho, aby ti urobila vysetrenie na dalsie mutacie, ti radsej povie, ze uz sa to nevysetruje...

bettynka222
24. čer 2009

jani na konci tohto clanku som nasla nieco o tom PAI co mas ty. dokonca to ma vraj vplyv aj na plodnost

http://patfyz.medic.upjs.sk/SSTUDMAT/koags1.ppt... 29

mucilienka
24. čer 2009

ahojte kocky,

lenoc, dnes v noci som na teba myslela, ja mam tiez ten syndrom nepokojnych noh, hnusoba!!! som myslela, ze uz zomriem od nervozity - straaaasne by som bola spala, a s tymi nohami to chcelo stale hybat a hybat.. tak som vstala o piatej, ze teda idem to rozchodit, zobudila sami mala, tak sme vitali slniecko spolu 😀, no ale isli sme si este potom lahnut - mala spapala jogurt a bolo...
mne tusim na toto pomaha hlavne ked nosim kompresivne pancuchy, to sa odporuca pri vsetkych trombofilkach, nosite ich?

a este som chcela k tej mutacii MTHFR - nemyslim si, ze by nam prave pri donoseni deticiek pomohlo prave chrumanie kalerabu, ako povedala ta hematologicka... ja mam mutaciu po mame - mama mala 6 potratov, kym nas donosila - sme traja surodenci, len kedysi sa to nevysetrovalo a hlavne neliecilo.. Mne pri prvom tehotenstve, pri malej sice nic nebolo, ale ... keby MTHFR nebolo nic, tak nedostanem po porode trombozu... takze asi tak

kocky, zacalo mi tvrdnut brusko ☹

poleva
24. čer 2009

ahojte tak mrcha mi dosla
10 jula letime do bulharska a hura snazilkovat 😵

sepia
24. čer 2009

Ahojte,
všetkým vám držím palčeky.
Lenoc,
mám jednu otázku: čítala som, že si brala anopyrin a potom od 17.t. fraxiparin píchala. ja už mám za sebou jeden potrat v 11.týždni. vtedy som ešte nevedela, že mám zrážanl.krv. potom som absolvovala 3 neúspešné ivfko. teraz chcem ísť znovu na ivf.
a práve preto chcem vedieť, že podľa teba čo mám robiť? píchať clexane už pred otehotnením, pred transferom alebo radšej užívať anopyrin a do kedy? ty si to robila ako? na miesto fraxiparina mám clexane, lebo som od fraxi mala modriny...
ďakujem za odpoveď.

mima263
24. čer 2009

Ahoj sepia, síce si sa nepýtala mňa ale ja tiež práve riešim túto vec, tak Ti poviem, čo navrhli na hematológii mne.
Počas stimulácie na IVF beriem vessel a kyselinu listovú 2 x denne a v deň prenosu mám prísť na krv a dostanem clexane. Inak ja mám Leidena, tehotná som nebola a výsledky z krvi mám až na nejaké menšie odchýlky celkom dobré

jankageo
25. čer 2009

babym je toho tu tak strasne vela, ze sa to neda od zaciatku precitat.
Minuly tyzden som bola na hematologii na kontrolnych odberoch kvoli fosfolipidovym protilatkam a mam aj dedicnu formu trombozy a hematologicka mi vravela, ze mi da anopyrin a fraxaparin.
Aby sa nastartoval organizmus a ze sa mozeme aj zacat snazit.
Urcite mate s tymto skusenosti. A nie jedna. Napisete mi? A ak mate aj nasledne //, povzbudite ma?

lenka_66
25. čer 2009

janka, ja som pred tehu mala iba listovku a vitaimy baby plan.picham od zaciatku //.ak je dr. benova tvoja hematologicka tak jej ver.je nas tu viac od nej.pocula som aj o inych ze vedia co robia.no skusenosti mam len s nou a nedam dopustit 😉

bettynka222
25. čer 2009

jeeej leni, ja som nedavno volala s nejakym chlapikom z ambulancie tvojej dr. na som si aj povedala,z e ked ma tu fakt nastvu, tak sadnem na vlak a idem. ved ICckom to az tak dlho netrva 🙂

margarita
25. čer 2009

jankageo, ja som mala anopyrin a potom fraxi a teraz mam 4 mesacne dievcatko 😀
dufam, ze ti toto staci ako povzbudenie 😉 vela stastia a coskoro 😉 😉

mima11
25. čer 2009

Ahojte babuľky!

Mám potvrdenú MTHFR mutáciu homozygot. Dnes som práve volala do BA a obháňala som telefonicky nemocnice a hematologické ambulancie. Nakoľko všetky ostatné výsledky mám v poriadku, tak mi niektorí lekári povedali, že nie je čo riešiť. Veď mám všetko ostatné v poriadku. Dovolala som sa však jednej pani doktorke, ktorá mi povedala, že to by som musela mať za sebou viac potratov, a až potom by sa dali lieky, alebo pichanie injekcií. Ale pýtala sa mi, či som nemala tromboíliu, infarkt, a či v blízkej rodine niekto v mladom veku nemal tieto problémy. Neviem o tom, že by niekto mal, takže zostávam bez liekov, bez ničoho. Povedala mi, ak by sa mi to stalo ešte raz (HCG kleslo) tak sa mám potom objednať. Hovorila som jej aj, že som po umelom oplodnení, no a nič, ale potom mi povedala, že sa na túto mutáciu nedoporučuje hormonálna antikoncepcia, tak asi pokiaľ sa mi nič nestalo pri stimuláciu hormónami, tak asi nie je čo riešiť.
To je super útecha, pôjdem na KET a mám tŕpnuť, že sa to zopakuje?
Ja som normálne nahnevaná.

bettynka222
25. čer 2009

mima ahoooj. no vidis, my sme toto ali v rodine, polovica z jej clenov poumierala pred 50tkou a tiez ma moc neriesia. ale volala som s jednym hematologom, velmi trpezlivo mi vsetko povysvetloval. vraj pri MTHFR nejde az tak o problem zrazania krvi,a le skor o to,z e my nemetabolizujeme listovku. takze utekaj za svojim obvodakom, popros ho, nech ti predpise 10 mg listovku, b12 injekcie a este si ktomu kup magneB6. tato kombinacia je pre nas MTHFR nevuhnutna a navyse znizuje haldinu homocysteinov (podobne ako heparinove injekcie). ale ja som toho nazoru, ze by nas mali pocas tehu sledovat a ak zacnu homocysteiny stupat, tak treba uz tie injekcie. Ty si bola u ktorej? ja osm bola u kruzliakovej utorok

mima11
25. čer 2009

No Betty aj ja som bola u Kružliakovej! No nechcem nič hovoriť! Som nas..tá! Juj, že to až tak musím povedať!

mabe
25. čer 2009

Ahoj betty, omlouvam se, ze vam skacu do diskuze. Ja jsem MTHFR heterozygot, jak asi uz vis. Homocystein mam v norme a dal me hematolog nic nerekl. Listovku jim sama, koupila jsme si kyselinu listovou forte. Je tam listovka + vitamin B12. Mam si tedy jeste koupit sama B6? Diky za odpoved.

tanity
25. čer 2009

mabe, teraz sa zasa zamiesam ja 😉 ja som brala este aj volnopredajnu B6-teda pyridoxin 😵 B12 som vsade zhanala a je ju trosku tazsie dostat (aspon u nas), ale nakoniec som zohnala cistu B12 od firmy Bounty...a kys.listovu by ti mohol aj vseobecny lekar predpisat, ak je ustretovy a pochopi ta, lebo ta kys.listova na predpis je ucinnejsia 😉 alebo aj gynekolog by ti ju mohol predpisat (aj prekoncepcne).

vidim betty, ze nielen ty mas nervy na tu pani doktorku 😠 robi viacej zla, nez aby pomahala...sakrus...

sepia a co na to tvoj hematolog? alebo co na tu tvoju zraz.krvi hovoria v centre? mali by ste to nejak poriesit pred tym ivf..hm?

pekny dnik vsetkym xxx

mabe
25. čer 2009

Tani, diky. Ve ctvrtek jdu na gyndu, tak si pokecam s dr. Kdyby nechtela me dat predpis, tak skocim za obvodackou. 🙂

jankageo
25. čer 2009

lenka_66
chodim k Dr. Hulikovej - mladsej
tiez som pocula, ze je zlata. Tak uvidim

jankageo
25. čer 2009

margarita
velmi tomu verim, ze bude vsetko v poriadku a velmi sa tesim

krista
25. čer 2009

Ahojky,
chtěla bych vás informovat o novince - po dosažení 10000 příspěvků už není nutné zakládat nové téma.
Pokud už vás někdo informoval, tak se omlouvám za opakování a děkuji za pochopení.

Krista

bettynka222
25. čer 2009

a my uz mam etolko prispevkov? tak by niekto mal zalozit dvojku 🙂

mabe ak nie gyn., tak od obvodneho si vypytaj 10 mg listovku (je len na predpis), B12 injekcie a amgne B6 je bez predpisu. listovku si mozes davat az 2x denne, ale staci aj 1 denne, B12 sa pichaju, margaritka mala tusim 600 mikrog 2x tyzdenne, ale existuju aj 1000mikrog, takze by stacila raz za tyzden. ved sa spytaj dr. ci sa v tehu smie taka dvka. ale toto vsetko ber uz pocas snazilkovania. vela stastia prajem 😉

w_h
25. čer 2009

tanity:
jo-o, jeste se t muze hnout
drzim palce
jo a budu ti vdecna, kdyz se zeptas na tu denzitometrii

denzitometrie - udajne kvuli osteoporoze

a jeste k listovce:
ja beru Femibion - je tam listovka uz zmetabolizovana pro nas, co ji neumime zpracovat
pri prvnim nepovedenym tehu jsem brala 10 mg - ted ne
Femibion doporucuje doktor Koucky z porodnice.cz, je sice drazsi (pocatecni cca 300 Kc, od 12. t. cca 450 Kc/mesic), ale pokud to fakt funguje, proc to nezkusit. pry je to dokazano studiemi.

pro prvnim tehu mi na hematologii rekli, ze budou seldovat srazlivost a pokud se to bude horsit, nasadi LMWH, jenze toho uz jsem se nedockala, takze ted si pro jistotu i picham Fraxik, mozna je to zbytecny, ale pokud to nenadela nejakou paseku..

ty ostatni vitaminy B nevim, jestli nejsou zbytecny, kort pichat si B12
?

margarita
25. čer 2009

w-h mne povedal hematolog, ze tu B12 praveze vylozene potrebujem, lebo nadbytok kys.listovej v tele zvykne "maskovat" nedostatok B12, takze listovka s B12 by sa mali uzivat spolu.
a Betty - dostavala som len 1 injekciu 600ky B12 😉
tych vitaminov sa neprejes, ved nadbytok sa vyluci mocom, tak mozno akurat ak je ich privela to zatazi viac oblicky, ale co tam po oblicke kvoli babetku, nie? 🙂

bettynka222
25. čer 2009

baby tak kto zalozi novu temu? margi? 😎

margarita
25. čer 2009

ak som to spravne pochopila, tak krista pisala, ze praveze "už není nutné zakládat nové téma".
Takze ja nic nikam zakladat nebudem 😀

riska
25. čer 2009

tak - tak 😀 😉

bettynka222
25. čer 2009

ahaaa, tak mam asi problem s cestinou 😀 ved mne sa hned nezdalo ze mame tolko prispevkov...ved v inych temach maju omnoho viac stran...idem sa vzdelavat v ceskom jazyku 😀 😀 😀

bettynka222
25. čer 2009

fiha, no znova som si precitala ten kristin odkaz a uz mu uuuuplne rozumiem 😀 a vsetky slova som pochopila 😀 😀 😀 😀 😀 😀

lenka_66
26. čer 2009

mamicky , mam otazocku.ako dlho trva ked sa babo zosunie uplne dole do dna D?

ja som ppredvcerom dlho sedela co nie je u mna zvykom.vecer som citila ze maly sa posunul.tlak na lonovu kost,pod rebrami uz ma netlaci mam tam volno.lepsie sa mi dycha.vcera som zo zvedavosti pocuvala kde ma srdiecko.doteraz v oblasti pupka,teraz v spodnej casti bruska co sa zaobluje dole.zacala som pravidelne (2x denne) chodit na wc( vraj sa telo pred porodom cisti).no a vecer to drahy este zaklincoval ( neverim horoskopom ale toto) ja blizenec - v tychto dnoch mozete sposobit vo svojom okoli sposobit poriadny chaos.vyhybajte sa spolocenskym aktivitam.koniec tyzdna vam sposobi radost.
on-panna .mila udalost v rodine ci necakana informacia vam moze sprijemnit tieto dni.na lepsie obdobie nez toto by ste museli dlho cakat- nevylakajte sa necakaneho.
tak sa neako zacinam bat.aj v noci som sa len prehadzovala

bettynka222
26. čer 2009

leni ved sa neboj, mozno to budes mat za chvilku za sebou 😀