Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

bettynka222
2. črc 2009

lius jeeeej dievcatko...to je super. a to si si dala spravit nejake speci testy alebo co?

babule jedna spolusnazilka mi poradila, ze ten problem co mam moze byt aj zapaleny nerv ci co...no to by sa mi viac pozdavalo ako tromboza 😀 a j epravda, ze teraz na nas vsade utoci klimatizacia, takze ma mozno niekde ofuklo... 😝

amadora
2. črc 2009

Betty ak je to zapálený nerv tak ti to bude vystreľovať do ruky a zabolí ťa to hlavne pri určitej polohe keď pohneš rukou. Určite je to pravdepodobnejšia varianta ako trombóza 😉

bettynka222
2. črc 2009

amadora 🙂

jankageo
2. črc 2009

bettynka222
skus si najst bolave miesto na tom ramene a masirovat si ho 5 min. Kazdy den, az kym bolest neustupi. U mojho brata to funguje.

bettynka222
2. črc 2009

dakujem jani. a co ma brat s ramenom?

jankageo
3. črc 2009

ked sa od prievanu nachladi,,,,,
ja som mala to iste s kolenom a pomolo to. Viackrat.
Je to overene, p. Zakutansky z BJ je toho propagatorom.

tanity
3. črc 2009

betty, jaj nestras...snad je to naozaj len akysi prievanom sposobeny zapal 😉
liuska, blahozelam k dievcatku 😀

lenoc
3. črc 2009

Ahoj kočky.
Babulky, ktorým už miminko takpovediac "klope na dvere", držte sa, prajem pohodový pôrod bez komplikácií.

Liuš, gratuljem k dievčatku, aj ja som zvedavá, aké testy ti to robili....? To si bola na odbere plodovky?

V inej diskusii som našla odkaz na takéto krásne videjko 😵 , tak kuknite aj vy: http://www.wimp.com/partlycloudy/
Na začiatku som mala slzy v očiach.. chápete to?! z animovanej rozprávky! 😀

U nás je všetko po starom, polihujem alebo píšem školskú kroniku a začínam sa obzerať po detských vecičkách...
Teraz sme dve noci po sebe neboli na prechádzke, no nechcem to zakríknuť. zato noc predtým sme sa motali po dome 3x, potom som od zúfalstva zapla svetlo a začala čítať knihu, pri ktorej sa mi zatvárali oči... A do toho začal kikiríkať kohút (podotýkam, že to bolo o tretej v noci!!!) 😠 😠 😠 No ale aj tak by som ten pocit, keď malý kope, nevymenila za nič na svete. zlaté je, keď sa napr. v noci vrátim z vecka, ľahnem do postele, on sa pomrví a spinká ďalej - alebo sa mrví viac a musím si dať ruku na bruško, aby sa ukľudnil. Nie vždy to však funguje.

Tehulky, aj vy máte úplne pevné až tvrdé bruško, keď stojíte? Keď ležím, je mäkké (pokiaľ netvrdne), no kým stojím či chodím je totálne tvrdé (ale bez toho, že by som cítila ten sťah ako pri tvrdnutí) a keď sa napr. trochu "ohnem" - skloním, je mäkšie. Pociťujem to takto už riadne dlho, len ma až teraz napadlo spýtať sa...

Zdravím aj všetky ostatné babuľky. cmuk

amadora
3. črc 2009

Lenoc som sa tu rozplývala nad tou rozprávkou, je to nádherné 🙂 🙂 🙂

zuzi1211
4. črc 2009

Ahojte dievčatá,
píšem vám prvýkrát lebo len včera som sa dozvedela po genetických testoch že mám trombofíliu. Mala som po IVF v 9tt missed. Na genetike zistili trombofíliu a odporučili ma hematológovi. Baby ja inak nemám žiaden problém prečo by som nemohla otehotnieť a aj mm je ok. Volala som včera hneď môjmu gyn. a povedal že som mohla byť aj predtým tehotná a vždy som v 2 - 3 tt. potratila. Chcem sa spýtať keď vám zistili trombofíliu a mali ste problém otehotnieť pichali ste si niečo alebo vám dali na to nejaké lieky? U nás trombofília v rodine nieje teda aspo§ o nej neviem len dedko mi zomrel keď mal 53 na infarkt, a mali sme dosť veľa potratov v rodine.

Ďakujem
Krásny slnečný dník všetkým 🙂 🙂 🙂

zulok
4. črc 2009

Lenocka..je to naaaaadherneeeeeeeeeeeeee

Zuzia ostatnee..drziim palceee...

zulok
4. črc 2009

jeejda.,,mne to vymazalo cast a odoslalo

LENOCKA..nadhernee videjko..uplne krasnunke..ten tmavy oblacik je rozkosnyy 😀 😀
a tesiiim sa, ze sa vam pekne darii a bubuliatko ej uzasne..ze sa da tak rkasne ukludnit..evd jasne..ked ho maminak tak pekne pohladkaaa..cmuuk posielame..zlatusik malinky
a mne tvrdlo brusko aj pri ceste na wc...az ma bolievalo.. 😒 no..ale mne potom tvrdlo fakt dost...

ZUZI...je mi luto..ze si sem musela prist do diskusie..ale pomocou vitaminikov a injekci urcite tehulkvoanie pekne zvladnete..ja som mala problem, ze o babatko sme rpisli vzdy velmi skoro a pootm som aj nasla //, ale 2 dni po ocakavanej ms strasne krvacanie..kym som dostala od lekara injekcei..pomohol mi anopyrin..a jasne, ze treba aj vitaminiky ako kys.listova a B6, B12..drziim palcee..aby uz nebolo tolko potartikov v rodine a bolo pocut od vsadial detske viskanie a divoseniee.. 😀

lenka_66
4. črc 2009

zuzi , no ja som ten isty pripad. otehotniet som problem nemala len to dalej. tiez ten isty zaver. od zaciatku si picham injekcie a papkam vitaminky.u mna cele tehu riadi hematologicka.tak len k nej pekne zajdi a vyckaj co povie.mozno nikomu v rodine neskumali krv.u nas v rodine bola no zas nik netusil ze to mozme dedit.ved infarkt moze byt aj z upchatej cievy krvnou zrazeninou.neboj dobre bude 😉

zrnik, no obcas ta smirujem v julovkach ako si na tom.

lenoc, radost pozriet na tvoje tt

dzrte sa vsetky ci uz snazilky , tehulky abo maminky 😉

andi2
4. črc 2009

Ahojda děvčata,píšu sem poprvé mám také trombofilii.Zjistili mi ji před 9lety/po mámě dědičná/.Jinak v normě.Mám dvě děti a vše o.k.aniž bych věděla o trombofilii.Až ted s druhým manželem jsme chtěli miminko a nedaří se jelikož je problém u manžela.Tak jsme šli na IVF s icsi a nezdařilo se.Tak jsem šla na hematologii brali mi krev a výsledek je,že mám protilátky na glykoprotein2,který byl před 9lety o.k.Ted mě čeká v srpnu ivf a po ET mi nasadí anopyrin.Tak jsem zvědavá jestli to pomůže. 😉 zulok-píšeš,že Ti anopyrin pomohl-vím každý jsme jiný ale chci se zeptat:něměl by se brát už dřív?No snad dr.ví co dělá kdybych si nepožádala o odběr krve tak dr.bere pořád výsledky 9let starý.A časem se vždy může něco změnit.Moc díky. 😉

kapp
4. črc 2009

Ahojte bambuľky moje 😀 ...

Pripadá mi to straaaašne dávno, čo som tu bola ... Mali sme PC v oprave - a konečne mi ho včera doviezli kompletný... Tak hurááá dnes na koníka 🙂 ...

Tehuliatkam ako kráááásne pribúdajú týždniky, jaj ale sa teším s vami... 😉 Špeciálny pozdrav Lenočke 😅 ...

Bohužiaľ, mi naše slniečko Zuločka zvestovala aj veľmi smutnú správičku o úmrtí malinkého Matyáška ... Ešte raz a teraz už osobne vyslovujem Mayovke úprimnú sústrasť ... ☹ ☹ ☹ Veľmi som držala palčeky tomu maličkému bojovníkovi ...

Keď spomínam bojovníkov - nesmiem zabudnúť na našu Beátku - Emička, teeeeda gratulujem, ste velikéé šikulky - obidve dve... Len tak ďalej ...

My máme už 3,5 mesiačika - prvé dva mesiace sme boli uplačkaní, jaj jaj - ale teraz je už dobre! Smejkáme sa na celý svet a sme iba mamičkini - 5-týždňov nám trvalo, kým "prichcela" aj ocinka a Naťulku. Teraz je to striedavo oblačno 😉 , záleží od jej nálady - ale mamina musí byť každopádne nablízku, lebo inak bude zle! 😀 Už máme aj po očkovaní, trošku sme horúčkovali ... čo už ... A aby som nezabudla - samoška, že spíme s maminou 🙂 ...

Zatiaľ pá, bambuľky moje - pevne verím, že teraz sa k vám už budem môcť prihovárať častejšie a že PC už bude poslúchať, lebo ho zahodím taaaaaaakto ďaleko!

Postupne pridávam fotky do albumu - KUK 😅 !

lenka_66
4. črc 2009

dominika je take 😵 😵 😵 😵 rasne babo

lenka_66
4. črc 2009

oprava -krasne

kapp
4. črc 2009

Neva Leni - ešte som pridala 2 fotečky a už utekám, lebo počujem veľké plače a do toho: "MAMAAAAA" 😅
Pa - a drž sa, už to máš len za pár ... 😀

amadora
4. črc 2009

Kočky keď vás tak čítam koľké ste si čím všetkým prešli... je mi to hrozne ľúto... a som rada že mne to zistili ešte predtým ako sme sa pokúšali o dieťatko a že som bola od prvých týždňov v rukách hematológov. Ja som si ani neuvedomovala ako tá trombofília môže ohroziť tehotenstvo a brala som to len ako menší zádrhel že si musím pichať injekcie... možno to aj bolo lepšie a zbytočne som sa nestresovala. A dúfam že raz aj druhé tehu bude ok 🙂 A ešte som sa chcela opýtať, vy čo už máte detičky, robili im dáke testy či po vás zdedili trombo? Alebo dáte im také testy robiť?

kapp
4. črc 2009

Amadora - nie, zatiaľ nerobili testy ani Nadke, ani Dominke. Budú, až začnú menštruovať, skôr netreba = trombofília ich zatiaľ nijako neohrozí = ešte sú mláďatká 🙂 ...

amadora
4. črc 2009

Kapp a nebol by to problém v prípade úrazu alebo operácie?

andi2
4. črc 2009

Amadora-mě řekli,že v 15 děti.Syn nic/zatím/nemá a dcera až za dva roky. 😉

lenka_66
4. črc 2009

mne hematologicka vravela ze dedia skor dievcata ako chlapci.no a chlapci az tak okolo40 mozu pocitovat neake problemy.a ze to uz bude medicina zas dalej tak sa nemam zatazovat.az ked som vysla z ambulancie tak ma napadlo co v prioade urazu / operacie. 😒

kapp
5. črc 2009

Amadora - máš pravdu, v prípade úrazu alebo operácie, je potrebné nahlásiť, že ich matka má Leidena - aj keď im ešte genetické testy nerobili ... Je to na hlavu, to naše zdravotníctvo - no - niekedy ... 😠

lia
5. črc 2009

ahojte 🙂
dakujem vsetkym,stale mi to nejde do gebulky,ale som straaaasssne stastna a uz by som ju chcela mat pri sebe 😵 😵
v genetone robia testy pohlavia z DNA,zatial zdarma,neskor to bude spoplatnene,ale potom budu robit aj taky rozbor,ci je dietatko zdrave a tak.urcite by som si to aj zaplatila kebyze to uz robia.
baby,ja sa citim tak skvelo,ale vzdy ked si vas precitam,tak sa zlaknem ci niekedy nerobim viac ako by som mala.davate si nejaky specialny pozor??na co si mam davat pozor??
a kedy ste zacitili prve kopanceky a v ktorej oblasti??
robili mi aj utz,malej krasne bije srdiecko,aj mi ho dal vypocut/kraaasneee 😵 /,tak musim este asi cakat

amadora
5. črc 2009

Kapp ďakujem za info, aj vám ostatným 🙂

Lia ja som prvé pohyby cítila v 15tt, ale v knihách sa píše že prvé pohyby obvykle bývajú okolo 19 - 20tt 🙂 A ja som mala pocit ako keď máš tik vo svale, ale to bolo v brušku. Niekto to opisuje ako bublinky 🙂

lia
5. črc 2009

tak mozno to uz aj bolo,len ked sa spamatam a spozorniem,uz je po tom 😅 tak neviem

janula k.,inak,ako som bola u hematologicky,povedala mi,ze magne b 6 nemam brat,iba keby ma brucho bolelo,ja mam problemy s nohami a tym sa zvysuje bolest 😒

kapp
5. črc 2009

Liuš, ja som tiež mala prvé pohyby pri Domče v 15tt a pri Naďke v 16tt 😅 , ako ti písala Amadora 😉 ...
A MagneB6 som brala cca od 4.mesiaca v kuse až takmer do pôrodu 2 x denne = pomáhalo mi to na varixy na nohách 🙂 ...

mucilienka
5. črc 2009

ahojte kocky,

lenoc,

ty mas rovnaky problem s tymi nozulami ako ja, mne velmi pomaha toto:

http://images.google.sk/imgres?imgurl=http://ww...

a este, niektora kocka tu pisala, ze si zabudla pichnut fraxik - tak som sa pytala mojej hematologicky a postup je rovnaky ako u antibiotik - pichnut co najskor ako zabudnutu davku, len co si spomeniete a na dalsi den pokracovat normalne ako pred zabudnutim... 😉

ja mam za sebou taaaazky vikend - mm oslavoval 30tku, tak kopec navstev, varenia, obsluhovania, predtym chystaciek a pecenia, ale mam to uspesne za sebou - prekvapko sa podarilo, mm sa tesil a vsetci boli spokojni... tak uz len vysoko nohy vylozit hore a oddychovat... 😉

janula.k
6. črc 2009

ahojte 😉 mam otazku. Beriem takmer denne MagneB6 jednu ampulku. A az teraz som si vsimla v letaciku v "interakciach", ze je tam napisane, ze sa odporuca vylucit akekolvek sucasne podavanie liekov s obsahom fosforecnanov, alebo soli vapnika. A prave ta sol vapnika ma zaujala, lebo na Fraxiparine je napisane ze je to Nadroparin kalcium, cize vapnik. Je tu niektora co sa v tom vyzna? Vraj tieto soli vapnika znemoznuju magneziu dostat sa do criev. Viem ,najlepsie bude opytat sa v lekarni, no len tak ma napadlo, ci ste uz vy niektora toto nezistovali, kedze magne sa berie dost casto v tehu... 😉