Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

francina
19. zář 2012

ahoj, mám navíc 3 bal. Fraxiparinu 0,6 ml., mě stačí 0,3 ml, tak posílám dál 🙂 Přenechám za 50% ceny doplatku, tj. 120 za balení, můžu nechat i po jednotlivých baleních (10 inj.) + pošta. Kdyžtak si o lék napište, ale fakt jen vy, které jej máte v tomhle dávkování předepsaný! a chcete ušetřit na doplatcích. 😉 Expirace je do 08/2013.

sjuzocka
20. zář 2012

Ahojte. Mam MTHFR CT - heterozygot, minule tehotenstvo som si musela podla doktora -gynekologa - pichat fraxiparine 0,3. Porod mi potom vyvolaval o nieco skor ako bol termin porodu. Asi bola chyba, ze som nebola aj za hematologom, doverovala som gynekologovi lebo sa tvaril ze vie o com hovori. Mala som za sebou jeden spontanny potrat v ranom stadiu. Teraz som zistila ze som zase tehotna. Uz si aj opät picham fraxiparine, ale tentoraz chcem ist aj za hematologom. Viete mi nejakeho poradit v bratislave? Nieco kde sa dlho necaka?
Ale este ina otazka, co ma trapi viac. Na konci predosleho tehu sa anesteziolog dost divil, ked videl ze si s "len" takou diagnozou picham fraxik. Viem ze MTHFR je jedna z najlahsich a este aj heterozygot... Ze na co pichat... Tak ma to nalomilo, ale to uz som mala porod za rohom tak som to nechala tak. Nemate tu s tymto skusenost? Zbytocne si to picham? Zase riskovat sa bojim, o dieta nechcem prist...
No a posledna vec, naozaj je potrebne, aby mi porod vyvolavali ked si picham fraxiparine? predosle dva porody boli hrozne podla mna prave kvoli tomu ze to bolo od zaciatku umele, vyvolavacka, oxytocin, lezat na chrbte celu dobu a potom im zacali padat ozvy a hrozil cisarak, druhe dieta vytiahli kliestami... proste cele zle... chcela by som zazit jeden normalny porod!!!

andyb25
20. zář 2012

@sjuzocka moja ja mám tiež to čo ty a v prvom tehu sa o tom vôbec nevedelo a rodila som normálne spontánne a aj tehu bolo ok. Keď mal malý tri roky dostala som NCMP(mozgovú príhodu) a od vtedy som na liekoch a zistili mi túto diagnózu, teraz som tehu a tiež si pichám fraxík, ale tým že môj problém 😝 nesúvisel s tehu tak mám indikovaný aj teraz spontánny pôrod . K hematologičke chodím na Kramáre, sú super, len neviem či by ťa zobrali, lebo majú vela pacientov. Tu je číslo a skús si tam zavolať. 02/59541112 a pýtaj si ambulanciu hematológie 😉

andyb25
20. zář 2012

@francina neviem kolko báb tu je z ČR, ale na Slovensku za fraxík neplatíme 😉

sjuzocka
20. zář 2012

@andyb25 dakuujem... takze mas mthfr heterozygotne a mala si dokonca mozgovu prihodu? panecku... tak to asi fakt riskovat nebudem (vysadenie). prveho syna som aj ja mala tak ze som o nicom nevedela, nic nepichala a este si v tom brusku aj po termine hovel... Mozno to bolo fakt stastie. Mne doktor tvrdil ze mimo tehu nemusim nic riesit, ze moj stav nie je az taky hrozny aby som musela pichat fraxik stale. no asi je nacase vyhladat toho hematologa.
Mne vyvolaval porod kvoli fraxiku ze pre istotu, lebo ak by sa porod spustil a ja mala fraxik v krvi a veci sa skomplikovali, boli by to jatka, takze pocas porodu aby som nemala fraxik v sebe. A zase ze ak by som si ho dlhsie nepichala v zavere tehu velmi ohrozujem plod lebo sa mozu zastavit ziviny k nemu, ked sa vytvori zrazenina :(

andyb25
20. zář 2012

@sjuzocka neboj pichaj a skús iného dr. lebo toto nie je podla mňa v kompetencii gynekologa, jasné musí o tom vedieť, ale mal by to konzultovať aj s hematológom-si myslím. Ja ešte presne neviem ako to bude keď pojdem rodiť, ale zatial mi neurolog napísal do správy že môžem normálne len keď to na mna príde nesmiem si už pichnúť fraxík, ale prvého som rodila 13 hodín, tak to by ten fraxík aj vypršal, nie? Inak teraz mám 0,4 a v treťom trimestri mi dajú 0,6..... Nesmieš si pripúšťať nič zlé, veď už máš doma dve zdravé detičky, nie? Tak prečo by sa tomu tretiemu malo niečo stať? Nič sa nestane, všetko bude ok aj pôrod 😉

miska1917
20. zář 2012

@sjuzocka Ahoj ja som si pichala fraxiparin v tehotenstve,mesiac pred porodom som skoncila,porod mi vyvolavali ale preto ze uz bolo davno po termine a prenasala som.

petulka19
20. zář 2012

@sjuzocka ahoj, mám také tu mutaci jak ty. Již jsem dvakrát potratila, tak teď v třetím těhu si píchám Fraxiparin. Někteří dr tvrdí, že jen při této mutaci není ten Fraxiparin potřeba, byla jsem u 4 dr a tři říkali fraxiparin ano a jeden že ne. Takže fraxiparin píchám a jsem šťastná, že něco takového vymysleli. Budu píchat celé těhu, pro jistotu 🙂

sjuzocka
20. zář 2012

@petulka19 fiha, tak veru asi nieco na tom bude :( ja som mala "iba" jeden potrat, ale vyzeralo to veru ze to sposobila tato diagnoza pretoze potrat nastal v 8.tt ale babo vyzeralo akoby sa prestalo vyvijat uz velmi skoro - v 4.tt !!! proste sa mu prestali dostavat ziviny a tak dalej nerastlo.. :( preto sa aj teraz bojim, lebo predsalen, ked clovek zisti ze je tehu, uz je v 5.tt ... kym sa zariadi... moze sa stat vselico.. tak trpnem aby tam o dva tyzdne bolo vidiet srdiecko. Inak mame rovnaky termin porodu 🙂 20. maj 🙂 ako sa citis teraz? mne este nebyva zle.. ale normalne sa modlim, aby mi uz zle bolo, pretoze to je znak, ze vsetko je OK (zdrave tehotenstva som pregrcala s prepacenim, ale to jedno co sa skoncilo zle, mi nebolo vobec nic...)

dahane
20. zář 2012

@sjuzocka Ahoj. Mám co ty. Zjistili mi leidena díky špatným výsledkům druhého screeningu na genetu. Dali mi tam kontakty na hemetologa a ten mi každý měsíc až do porodu dělal krevní obraz, jak se srážlivost mění s blížícím se porodem. Nakonec jsem si píchala jen měsíc před porodem a v šestinedělí. Gynekologa jsem vždy jen informovala a v porodnici jsem jim taky jen řekla, že mám leidena a píchám si zibor a ukázala jim z hematologie zprávu. Pokud ti gynekolog speciálně nevyšetří krev, tak nevím, jak ti může říkat, kdy a co si máš píchat! 😲
@andyb25 Nevím jak je to u Fraxiparinu, ale já si píchala zibor a nic jsem neplatila a to na balení s 10 injekcemi byla cena skoro 1000,-! 🙂

petulka19
20. zář 2012

@sjuzocka já si Fraxiparin píchám už od ovulace, protože ten první potrat jsem měla dost brzo a druhé těhu mi skončilo v 9tt, ale mimčo odpovídalo 6+3tt a nakonec se dokonce zmenšilo na 3mm 😔 Jé to je náhoda, že máme stejný termín 🙂 Já skoro žádné příznaky taky ještě nemám, zle mi je jen trochu a hlavně když jsem nenajezená, jinam mám hnědé fleky po břiše, je to prý normální 🙂 Mě minulé těhu bylo hrozně zle, zhubla jsem 5kg a stejně to dopadlo špatně, takže to je asi jedno jestli zvracíš nebo ne. Já jdu na kontrolu 1. 10. taky na srdíčko, tak věřím, že tam bude, jinak by bylo zle ☹ Ale určitě bude, jen mám teď zánět nosohltanu, beru antibiotika tak doufám, že to mimčo zvládne. Přeji hodně štestí 🙂

dahane
20. zář 2012

@sjuzocka Jo a porod mi nevyvolávali. Jen ráno jsem si normálně píchla a večer přišly kontrakce.. druhý den ráno jsem šla rodit a to mi řekli v porodnici, ať si nepíchám a píchla jsem si až druhý den po porodu. Porod hladký bez komplikací a bez většího množství krve.. přišlo mi, že na to injekce vliv neměly.

andyb25
20. zář 2012

@dahane ja som len reagovala na prvú spprávu na vrchu tejto strany, tá kočka tam ponúka fraxík za doplatok.... 😉

dahane
20. zář 2012

@andyb25 jj, já taky 🙂

cukor
20. zář 2012

@slavkav ...a teraz som si vsimla,ze čakáš bábo......držím palce aby si to v pohode zvládla..

cukor
20. zář 2012

@zrnik1 ...ahoj.....pamätám si ta este z dávnych čias..je to vaše druhé bábo v poriadku?....viem,ze ste s ním mali problémy...velmi som vám držala palce.....

slavkav
20. zář 2012

@cukor dakujem 🙂 ano, mame take prekvapko 🙂

janulal
22. zář 2012

Ahoj, mám mutaci genu Protrombin heterozygot, na hematologii mě Dr. řekla, že je to ta lehčí forma, tak jsem si v prvním těhotenství nic nepíchala, prorože krevní testy byly dobré a porodila jsem předčasně ve 32. týdnu. ☹ Naštestí je holčička zdravá a všechno dohnala. Teď mě v 9. týdnu zjistli, že miminku nebije srdíčko, tak jdu do nemocnice na revizi. 😢 Testy byly opět v pořádku, tak mě injekce nenapsali. Tady jsem se ale dočetla, že ta mutace Protrombinu toto všechno způsobuje, tak mám u příštího těhu, jestli se zadaří trvat na tom, abych si píchala injekce hned od začátku?

petah82
23. zář 2012

@janulal tu istu diagnozu ako ty mam aj ja. potratila som 2x. v 6tt a 10tt. posledny krat som si pichala od zistenia tehu, cize uz 5.tt a donosila som az do terminu. vysledky som vzdy mala ok, dr. mi tvrdila, ze to urcite nie je v tejto diagnoze, ale podla mna ano, sak s injekciami som donosila 🙂 davku s rastucou hmotnostou zvysovala

janulal
23. zář 2012

@petah82 tak to jsem ráda, že si taky myslíš, že za ty potraty může ten náš typ trombofilie a je potřeba si píchat injekce hned od začátku, což ty máš potvrzené. 😉 Teď jen musím přesvědčit u dalšího těhu Dr.,aby jsem si mohla píchat injekce hned od začátku. Děkuju za odpověď. 🙂

lume
23. zář 2012

@sjuzocka Ja som mala spontanny porod aj s heparinom, ale bol skor ako ocakavany termin porodu. S tymito trombofilnymi mutaciami lekari nechcu velmi predlzovat tehotenstvo.

lume
23. zář 2012

@janulal Myslim, ze by si si mala ziadat injekcie. Protrombinove a Leiden mutacie su najzavaznejsie a uz aj pri heterozygotnych formach by sa mal pichat heparin...To je info od mojej hematologicky.

janulal
23. zář 2012

@lume děkuju za odpověď, určitě budu na těch injekcích hned od začátku těhu trvat, nechci už další potrat kvůli trombofilii.

zrnik1
27. zář 2012

@cukor ahoj, dakujem, ze si na nas myslela...dalo by sa povedat, ze z najhorsieho je vonku...co je relativne, lebo ma sice novy organ..transplantovanu pecen...ale dokedy vydrzi nikto nevie...prave sme prisli z nemocnice...boli sme tam teraz tri tyzdne...ako na hojdacke raz dole...potom super

cukor
27. zář 2012

@zrnik1 ....tak vám velmi držím palce.....držte sa ......nech vás choroby obchádzajú a teš sa zo svojich chrustikov.... 🙂

zrnik1
27. zář 2012

@cukor dakujeeem

margarita
29. zář 2012

@zrnik1
drzte sa 😉

zrnik1
30. zář 2012

dakujeme 😀

miky
1. říj 2012

Dobrý den, mohla bych vás poprosit o kontak na trombocentrum na Karláku v Praze, nikde ho nemůžu najít

miky
1. říj 2012

tak konečně jsem tel dohledala 😉