Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

melisska
6. bře 2009

emi dakujem aj men zistili tu trombofiliu 😉 len skoda ze az teraz,

mirip
6. bře 2009

neboj melisska ked zistili príčinu to sa dá liečiť, aj trombofílie už na druhýkrát sa to nestane budeš si pichať injekcie počas tehotenstva a všetko bude vporiadku 😉

melisska
6. bře 2009

mirip zu aj picham druhy tyzden, beriem kysel.listovu 3x1, piridoxin 2x1, B12-1000j injekcie, fraxiparin 0,3 inj. kazdy den jednu 😉 uz to musi vyjst 🙂 este papam vitamin E, pijem cajik raz denne

mirip
6. bře 2009

neboj sa už to vyjde 😉

melisska
6. bře 2009

a ako sa mas ty?

maova
6. bře 2009

Emičko, zatím to tak nějak vypadá, že si necháme překvapení 😉 Ale jisté to ještě není, uvidíme, jestli to vydržíme, až půjdeme kolem toho 20tt na velký utz 😉

fiallinka
6. bře 2009

Maova: díky moc za odpověď, taky vím, že spousta holek říkalo, že hematolog tu mutaci MTHFR nevidí nijak tragicky, a je to pravda, že tam moc velké rizika nejsou, hlavně pokud je člověk heterozygot, zastoupení v populaci je kolem 30%... takže jsi mi ten přístup potvrdila, nicméně mne děsí, že já mám k tomu ještě jednu tu mutaci a bylo jim to jedno. A řeknu ti, taky sis musela zažít peklo, je to šílené, přijít o mimčo 2x takhle pozdě... držím moc palce ať je teď už vše ok...

Emicka: no já mám po císaři, musel se dělat akutně kvůli mrtvému miminku, takže bych se tak rok snažit neměla, navíc se tělo z těch dvojčat ještě nezbrchalo, to toho mi ještě po porodu vzali žlučník... ale na druhou stranu v CAR jsou dlouhé čekací doby na objednání, my tam máme ještě tři mražáčky a já bych to po tom roce chtěla zkusit znovu, protože vím, že se to nemusí jen tak rychle podařit, tak radši začnu dřív...takže jsem si řekla, že fakt už nic neponechám náhodě a vida, co jsem zjistila...

Navíc mi dnes potvrdil další doktor, že jsem léky píchat měla...

Na druhou stranu, u dvojčat jsou rizika i bez trombofilních mutací, takže to vůbec nemuselo být tím, ale vyčítat si to nepřestanu.

fiallinka
6. bře 2009

A ještě vám řeknu, že jsem vlastně ráda, že jsem přežila - dvojčata, šest týdnů v nemocnici jsem ležela, pak císař, pak operace žlučníku, prostě samé rizikové faktory pro rozvoj trombózy...

maova
6. bře 2009

fialinko, ty si hlavně nic nevyčítej, není to vůbec tvoje chyba, věříme doktorům a my samy si nemůžeme ordinovat léky. Máš Juráška, věnuj se jemu a já vím, že je to moc smutné co se ti stalo, ale hlavně neobviňuj sebe! Bohužel tyhle mutace MTHFR se neberou u nás moc vážně, ale doufám, že narazíš na doktora, který ti pomůže a dobře poradí. Ani já zatím nevím, jestli to u nás dobře dopadne po Fraxiparinu, ale doufám, že ano a než vy si půjdete pro dalšího mrazáčka, tak už budu určitě vědět a můžu ti říct, jestli to bylo mutací a pomohlo to 🙂

fiallinka
6. bře 2009

Maova: já nemůžu říct, že bych si to přímo vyčítala, ale myslet na to přestat nemůžu...a nadávám si, že jsem si to nezjistila dřív, kdybych na fraxiparinu trvala, tak mi ho určitě napíšou.

Moc ti držím palce... jenže ono nám stejně nikdo nenajde nikdy přesnou příčinu toho, co se stalo, a to asi platí i u vás... jediné, co můžeme dělat, je eliminovat rizika.

Jenom mne hrozně štve, že to, co se v Praze považuje při ivf za naprosto normální, o tom tady nikdy ani neslyšeli.

capenka
7. bře 2009

AHOJ HOLKY co ten Anopyrin 100 nemůže uškodit v těhotenství doktor mi zdělil při 3 potratech brát,na hematologii né při mutaci C647Theterozigot že je to aspyrin tak fak už nevím poradte

margarita
7. bře 2009

capenka, ja som brala az do 36tt anopyrin 30 a az od 36-do porodu mala injekcie. a vsetko dobre dopadlo, vdaka Bohu 😉

melisska
7. bře 2009

fiallinka je mi luto co sa ti stalo, naozaj, ja uz mam 6 anjelikov ☹ ale vasim stastiiiiiim a radostou je Jurasek 😵 a s tzmi mutaciami je to tak aj mne povedala hemat. ze MTHR-to nic to ma kazda druha, ale mam aj inu mutaciu a zvysene koagulacne faktory a nasadila mi liecbu, viem ako to je ja som tiez rozmyslala keby ma skor poslali na hemat. mohlo moje dietatko zit ☹ ale vraj to je zakerna choroba a pridu na to len po viacerych potratoch u zien, tym ze ich potom poslu na hemat. vysetrenie, nezmenime to, aj ked si myslim ze pri umelom opl. by to malo byt jedno z prvych vysetreni u zien. 😠

maova
7. bře 2009

Ahoj holky, můžu vás poprosit o radu, jestli je to normální? Ze začátku se mi po tom fraxiparinu dělaly jenom malé modřinky, někdy nic a teď se mi vždycky do rána (píchám si injekci ve čtyři odpoledne), udělala taková jakoby podkožní boule, která byla na povrchu červená a svědilo to, ale přes den to přestalo a jenom tam bylo takové zatvrdlé místo. Když jsem se náhodou při další injekci trefila do téhle bouličky, tak to dost bolelo a nešlo to moc vymáčknout. A dneska se mi udělala rovnou těsně po píchnutí ta boule kolem vpichu a taky to hned zčervenalo. Dělalo se vám to někomu, je to normální? Doktor jenom říkal, že se můžou dělat modřiny, jinak nic.

melisska
7. bře 2009

maova mne sa niekedy urobila malicka cervena hecka ale zmizla, neviem ake to mas

maova
7. bře 2009

melissko, taková malá červená tečka se mi občas taky objevila, ale tohle je taková boulička jakoby pod kůží, řekla bych tak třeba dva krát dva cm, taková zatvrdlina a nahoře na kůži to je takové červené a svědí to, ale to pak většinou přestane. Dneska mi úplně přišlo, jakoby to, co jsem tam vstříkla, tak se rovnou zdrclo do jedné boule, to je asi blbost, jenom popisuju, jak to asi vypadá.

melisska
7. bře 2009

maova, tak radsej zavolaj svojej dr. hematologicke, nech ti to vysvetli a budes spokojnejsia

andys004
7. bře 2009

Ahojky všem,Maova já ty bole mám taky a svědí to až do doby než se zhojí.Při dalším vpichu se tomuto místu musím vyhýbat protože to strašně bolí.Poslední dobou píchám(tady můj manžel píchá) jen ruce tam je to méně bolestivé a málo kdy se udělá ta boule.Nohy jsem ted nechala asi čtrnáct dní odpočinout a do břicha jsem zatím nenašla odvahu nějak se toho bojím.Mě se ještě ke všemu dělá na tom nějaká ta vyrážka už jsem změnila třikrát dezinfekci jestli to náhodou není tím,ale vypadá že ne tak nevím co mám dělat zda vyzkoušet něco dalšího a nebo zkrátka vydržet jen se bojím aby to nebyla nějaká špatná reakce na ty injekce.Ve středu se zeptám dr.pak budu chytřejší.

Okoukla jsem fotky malých princezen a je to radost pohledět opravdu kočky nááááádherné.Mounty jaké vůbec měla míry Johanka vypadá taky dost velká a těch vlásků co má abych se přiznala tak takového vlasáče jsem ještě neviděla,alespoň budete moct brzy dělat culíky.

Zdravím i ostatní,gratuluji k úspěšným kontrolám a Kapp pěkně lež at je malá pěkně dopečená už ted se těším na další přírůstek a držím pěstičky.Mějte se všichni krásně a opatrujte se pa pa pa.

emicka1
8. bře 2009

Ahoj holčiny
Maova já je občas mám taky.Nic to není.Na hematologii mi tenkrát říkala sestřička mazat jen něčím mastným,třeba vazelínou. A je pravda že některý fakt svědí jako čert.A Prof. jsem se na to ptala minulý týden a ten říkal,že to nevadí a že to ani mazat ničím nemusím,že to přejde. Jinak já mám třeba období,že mě ty injekce moc nebolí a teď teda zase bolí jak čert 😠 Někdy se mi dělají modřiny,někdy ne.A je pravda - zkoušet se vyhýbat těm bouličkám a modřinám,než se zahojí. Jenže ono to jde občas docela špatně,když mám dvě denně 😅

Krásný den všem 😀

maova
8. bře 2009

andys a emičko, moc děkuju za odpovědi. Trochu jsem si říkala, že je to snad normální, jenom mi přišlo divný, že se mi to dřív vůbec nedělalo a do dnešního rána už se ten flek hezky zvětšil tak na pět krát pět cm. Mít dvě injekce denně jako emička, tak vůbec netuším, jak bych to dělala. Doktor říkal píchat do břicha a střídat strany, tak než tam půjdu, snad to tak půjde a potom se ho zeptám, jestli můžu i jinam. Snad se to zase změní jenom na modřinky, protože tomuhle fleku moc nevím, jak bych se vyhla 😀
Záleží hodně na tom místě na břiše? Doktor říkal jakoby pod pupík vpravo a vlevo po takové čáře, ale teď bych je potřebovala píchnout buď někam dost níž a nebo zase víc nahoru.
andys, i já tam mám právě takovou jakoby vyrážku, ale taky až teď, takže desinfekcí to snad není. Já mám jenom takvé ty napuštěné polštářky, to mi vyhovuje 🙂

emicka1
8. bře 2009

Maova no mě to Honza píchá tak nějak jak říkáš,pod pupík a vpravo a v vlevo. Ale když se mi dělají modřiny,tak to chvíli píchám do stehna.Než se to břicho trochu zlepší. Holky taky píšou do ruky,ale to jsem nikdy nezkoušela.

fiallinka
8. bře 2009

melisska: to je mi moc líto, držím ti moc pěsti, ať už to dobře dopadne, konečně, musí! Já si uvědomuju, že mám v Juráškovi hrozně moc, to ivf nám vyšlo na poprvé a předtím jsem nikdy nepotratila, takže jsem měla na jednu stranu obrovské štěstí, ale na druhou stranu nám Ondrášek umřel tak pozdě, že už to byla strašná rána, když člověk vidí toho druhého, pořád se to vrací. O to víc mne mrzí, že já jsem o té srážlivosti věděla ještě před ivf a nikdo s tím nic nedělal ☹

melisska
8. bře 2009

fiallinka, je to vyssia moc, co sa nam stane 🤐 dakujem za drzanie palcekov 😎 a verim ti ze na to nikdy nezabudnes ☹ to je uz nas osud, prajem ti aby si v tej bolesti nasla niejake upokojenie, ze asi bol dovod ze sa to tak stalo a ondrejko vas chrani aj juraska z nebicka 🙂

janulcek
8. bře 2009

Ahojte babeny.Chcem sa spytat či ma trombofilia nejake priznaky...dakujem..

lenka_66
9. bře 2009

janulcek , ja som nic nepozorovala na sebe.a ci stale studene nohy a lahko nadobudnute modriny su priznaky netusim.len som si to dala do suvisu s trombifiliou.este mozno slaba (kratka)mrcha.

janulcek
9. bře 2009

Dakujem lenka.Mam taky problem,stalo sa mi to ak som ostala tehotna/ale som o mimi prišla/že som sa z ničoho nič nemohla nadychnut.Par sekundova zaležitost.Ale teraz sa mi to stalo cez vikend znovu.Ale trvalo to par sek.dlhšie ako inokedy,strašne som sa zlakla,až som sa rozplakala.Ked mi brala lekarka krv na cukor v tehotenstve,pichnutim do prsta,vobec mi nechcela tiect krv.Može tieto problemy s dychanim može sposobovat velmi husta krv.Jedna kamoška,ktora tuto chorobu ma,to zistila tak,že nemohla dychat a išla na vyštrenie a tak jej to potvrdili/ma to dedične/.Ja to dedične nemam,aspon si myslim,neviem o nikom v rodine že by to mal.Uživala som HA,ale už asi 3-4 roky ju neberiem.Vtedy som nepocitovala žiadne problemy.Som vystrašena.
A ešte sa chcem spytat,či sa pri tejto chorobe može športovat???
Lenka ty maš taky isty termin porodu ako som mala ja.Držim TI palce aby ste to s mimi dobojovali. 🙂

lucia_b
9. bře 2009

Ahojte dievcata, som na tejto stranke nova a kedze nedokazem s nikym komunikovat, aspon vam napisem nas smutny pribeh. O nase prve babatko sme prisli v r. 2007 v 6 tt, ale samozrejme sa nezistovala pricina potratu. Dna 11.2.2009 nas vsak opustil nas druhy anjelik a to v 36 tt, uz sa ho nepodarilo zachranit a narodilo sa nam mrtve babatko. Az teraz sa zistila pritomnost trombofilnych mutacii - protrombin 20210, MTHFR C677T a A1298C. Velmi by sme si zelali babatko, ale ja sa uz taaaak velmi bojim, som tak neskutocne nestastna, ale som rada, ze na tejto stranke som sa docitala, ze sa to da zvladnut a zaroven srdecne blahozelam cerstvym mamickam a ich krasnym dievcatkam a zelam im najma vela zdravicka.

mirip
9. bře 2009

lucia_b je mi to strašne lúto 😢 😢 😢 😢 najme toto druhé babatko 😢 😢 😢 😢

myslím že aj ked neskoro zistili trombofílie, už na dalšíkrát by sa to nemalo opakovať 😔určite sa dočkáte babatka

lenka_66
9. bře 2009

lucka, je mi to strasne luto ☹ , viem ze to je tazke no tak ako pise mirip ak uz vies co ti je tak v dalsom tehu to dotiahnes do nadherneho konca.
vela sil vam prajem.

lucia_b
9. bře 2009

mila mirip a lenka, dakujem vam za vase povzbudive slova, az na tejto stranke som opat ziskala vieru, ze dalsie tehotenstvo uz dopadne dobre a od leta sa opat zacneme snazilkovat.