Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

grace90701
13. lis 2012

@margarita dakujem velmi pekne...aj ked ja som uz skepticka...lebo 4x 100%neuspech....ale mozno aj motyka vystreli...kazdopadne dakujem za odpoved aj za povzbudenie....nech sa Ti dari aj Tvojim detickam... 🙂

reiva
14. lis 2012

@tatinka Ako kedy, mne je to dosť nepríjemné pichať sama sebe injekciu, ale dá sa... len kým sa odhodlám tak to trvá... predtým som si pichala fraxiparín, to boli dosť štipľavé injekcie, clexane tak necítim, modrinky zostávajú aj pri týchto...

tatinka
14. lis 2012

@reiva ja zas pred tym som pichala fraxik , nestipal ma vobec, akurat ze zle sa to picha lebo su tam tupe ihlicky a ostavali mi modriny dlho potom a tiez miesto vpichu ma bolievalo a ked uz somt o pichala par dni tak ma zacalo svrbiet cele brusko z toh takze asi daka alergicka reakcia bola , obcas aj taky cervenu flak,,,,neviem ale v buducnosti skusim asi clexane ,,,,

reiva
14. lis 2012

@tatinka Ja si do brucha nepicham, radsej do stehna a sem tam pomoze manzel do pleca ... tiez si to musis pichat ako prevenciu?

nelly912
14. lis 2012

ja som po prvej dcére potretila dvakrát a potom mi zistili vrodenú trombofíliu.....tá je príčinou spontánnych potratov do 4 týždňa tehu.....preto hneď ako sa mi podarilo otehotnieť som si začala pichať Fraxiparín a pichala som si ho celé tehotenstvo a aj 6 tždňov po pôrode.....mala som zatvrdliny ako orechy, modriny , červené do šialenstva svrbiace fľaky ....proste paráda.....ale dá st všetko vydržať kvôli tomu malému stvoreniu.....neskôr som to už ani nevnímala....niekedy som mala také zatvrdnuté všetky miesta pichania že keď som chcela stlačiť piest injekcie nešlo to, tkanivo kládlo už taký odpor,....boli tam opuchy.áááále mám to za sebou a tešíme sa z krásnej malej 🙂 držím palce kočky , treba vydržať 🙂 😀 😀 😀

margarita
14. lis 2012

@grace90701
myslim, ze trochu chapem, pamatam si sama, ake zufalstvo som vzdy potom citila, a mala pocit, ze snad to uz nabuduce vyjde, a ked nevyslo, zase depka aspon polroka 😔
viem, ze je blbost napisat, ze BUDES mat bejby, lebo nie som vestica Teodora 😀, a isto Ti to nepomoze.
Ale do prechodu daleko 😉 kym je este sanca, treba Boha "pokušat" 😀 a dufat, ze raz to vyjde az do stastneho konca.
Mne tak tiez pisali v tejto teme baby este v roku 2008 😀 a tiez som im vtedy velmi neverila 😝

drz sa, budem na Teba mysliet, keby daco nove, pozitivne, ozvi sa, ok? 😉

javi37
15. lis 2012

Babenky, chcem sa opýtať, včera sa mi stalo prvýkrát, že po vpichu fraxiparinu som cítila, ako sa mi v mieste vpichu rozlieva veľké teplo, tak mi mamina rýchlo vytiahla ihlu, krvácalo to poriadne a potom mi zvyšok dopichla do ruky. Čo sme urobili zle?

elise
15. lis 2012

@javi37 a povytiahli ste piest po vpichu? ked je krv treba to potom vybrať a vyhodiť striekačkua pichnuť novu.

javi37
15. lis 2012

@elise Áno, ale mamine sa trošku klepú ruky 🙂, tak je dosť možné, že napichla nejakú cievku potom, keď už bola dnu, hm?

si_si
15. lis 2012

@javi37 asi ste len trafili daku zilku, preto tiekla krv, to sa aj mne niekedy stane, ale ked uz pichnem jedno miesto, tak to tam vytlacim celu injekciu.

javi37
15. lis 2012

@si_si Len ja som sa zľakla, lebo to teplo bolo naozaj dosť intenzívne, som nevedela, čo sa deje.

si_si
15. lis 2012

@javi37 to sa ta latka rozlievala, zalezi kam trafis, mna tiez boli kazda injekcia inak, niekedy ani necitim a niekedy to riadne boli. Ja hladam miesta kde nevidim zilu, aj ked nie vzdy sa mi podari vyhnut sa nejakej.

grace90701
15. lis 2012

@margarita dakujem velmi pekne 🙂 , ozvem sa, ak budem mat pozitivne spravy.

tatinka
16. lis 2012

@reiva raz nam uz mimi odislo do nebicka , bolo to hned v zaciatku tehu a mam mutaciu mthfr A1289C tusim , pisu ze nerizikove ale nezda sa mi to lebo co citam tak vela kociek prislo o mimi aj s touto mutaciu,,,ano daju mi to urcite pichat ako prevenciu raz mi to uz tak dali ale len na par dni, ale vtedy sme este nevedlei o tej mutacii a radila som sa s inou hemato lebo ta pred tym sa mi nepozdavala a tato druha povedala ze v bucunosti preventvne pichat aspom malu davku, lebo ze aj ked je tato mutacia nerizikova ale ze vela sa o nej v podstate nevie a teda predsa len to mutacia je aj ked mutuje len jeden gen,,,niekto to zvladne aj bez pichania a inemu pomoze az ten heparin,,

pancuska
18. lis 2012

Chcela by som vás poprosiť o radu,pichám fraxík lebo mám vrodenú trombofíliu a som tehotná,zatial len začiatok (5tt) ja som bola na IVF a pichala som fraxík aj počas stimulácie liekmi ....no a teraz stvrdlo akosi brucho a vpich ma veľmi bolí,viete mi poradiť kde je dobré ešte pichať? skúšala som ešte rameno ale tam si sama nepichnem......ďakujem za radu!!! 🙂

tatinka
18. lis 2012

@pancuska do stehna tak do boku ak sa ti da,,,alebo aj do bruska do boku skus ,,,,pichat mozes v podstate hocikde hlavne aby tam bolo trosku slaninky aby sa dala urobi kozna riasa a nema sa pichat do svalu, oni kazu do brucha lebo tam najlepsie urobis riasua tiez sa tam najlepsie vstreba fraxik ,,,ale v podstate ho mozes aj inde pichnut, skus to stehno alebo boky noh a bruska, do ramena asi manzel ak ti pomoze jedine ,,,

ashlee
29. lis 2012

ahoj holky
jsem ve 23tt a už dva tydny si picham clexane.Primařka na hematologii řikala že si injekce nemam pichat do břicha ale jen do ruky nebo do nohy.Do břicha si to pry těhotny nepichaji.Kam si ty injekce pichate vy?
A když mi manžel pichl injekci do stehna tak se mi udělala takova bulka pod kuži.co to je?

hhranolka
29. lis 2012

@ashlee picha se i do bricha - me pichal manzel nejcasteji do ramen, u loktu a pak jsme nasli jeste dobre misto zezadu tesne nad zadkem

ashlee
29. lis 2012

@hhranolka me řikala primařka že ještě neslyšela (nedoporučuje to pichat do břicha těhotnym)že by si těhotny pichali injekce do břicha.Po porodu že mužu pichat do břicha.Tak asi jak kde.ja chodim na hematologii do nemocnice v kyjově k primařce.

kapr
29. lis 2012

já píchala celé těhu do bříška a když už to nešlo, tak do boku 😉

slavkav
29. lis 2012

moja znama si tiez pichala cele tehu do brucha. mne to gyndoska zakazala - tak som si do noh - stehna. ale tam sa vraj musi nie pod 90uhlom ale pod 45 som sa minule dozvedela.

margarita
29. lis 2012

aj mne to mm pichal cele tehu do brucha, v pohode, ku koncu ale skor tak nad zadkom zboku, ako pise hhranolka,
tam je dost tuku, a nie je to uz brucho...

cukor
29. lis 2012

@margarita ...ahoj...ako sa máš?

margarita
29. lis 2012

@cukor
...ako dvere... 😀 cakam, kedy ma zavru 😝
mala som teraz Kristinku choru, bola dokopy (aj teraz kvoli strajku) 5 tyzdnov mimo zo skolky, do toho ochorel aj Junior, no kricala som po detoch ako besna obcas...nevyspata, sama so zapalom priedusiek, ale je skvele, ze po tom vsetkom mozem mat taketo "starosti" 🙂

a vy co nove na Dalekom Vychode? 😉

milagros
29. lis 2012

@katusap @tatinka a u akej doktorky ste boli a ku komu chodite teraz?

cukor
30. lis 2012

@margarita ...jáj aj ja som niekedy s nervami na konci...peťka je velmi živé dieťa a vôbec nepočúva....máme s nou čo robiť....ale neva,vsak tak dlho sme na nu čakali...snád sa to utrasie....inak v pohode,ešte stále kojím...a to má peťka v januari 2 roky...držte sa užívajte si jeden druheho ...ahoj

gooobi
30. lis 2012

@ashlee zalezi od toho kolko mas sadielka....ja ho mam dost, tak picham do bruska, moja hematologicka tiez nieco mumlala, ale kedze ani na tretie opytanie mi nevedela dat logicku odpoved preco do bruska nie (tehotne by si nemali do bruska nie je odpoved) picham tam dalej. Ta bulka pod kuzi je kalcifikat-zrazenina z vakciny, ja ich mam skoro po kazdej,
to je aj dovod preco nepicham do stehna alebo ramena, tam sa mi robia vacsie a strasne svrbia.

tatinka
30. lis 2012

@milagros teraz neviem ci mas na mysli mutaciu alebo heparinove injekcie, mutaciu mi zistili na genetike v martine a krvne testy ohladom homocysteinu a podrobnosti okolo pichania heparinu ti porobia na hematologii u dr. v tvojom bydlisku, vsade potrebujes aj kartu ( od omna pytali aj od obvodneho aj z gyndy kartu) a odporucanie ( to ti staci jedno bud od obvodnej alebo od gyndosa )

katusap
30. lis 2012

@milagros Ja som bola na vysetreni vo Fakult. nemocnici v Martine - dr. Dobrotova - tam mi robili komplexne krvne vysetrenia a pocas tehu som uz chodila svojej hematologicke- dr. Hanuskova v Partizanskom.

kally
2. pro 2012

Ahojte, tie čo si pichate fraxík pri mutáciách MTHFR ste aj PN?