Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

nektarine
29. lis 2010

@berule jé, já už chci taky 12tt 🙂

berule
29. lis 2010

@nektarine ono to uběhne, ani nebudeš vědět jak 😉

janulka002
30. lis 2010

@zulok nechtěli mi ho objednat ale nakonec ho tedy mam, ale neni mi po něm nějak dobře.. přece jenom už je to hodně silné.. mám to forte a píchám si 6 ml

cukor
1. pro 2010

ahojte.....babenky ,ktoré mate uz detičky......je potrebné si zaobstarat odsávačku mlieka?.....neviem či kupit,či az potom.

janula.k
1. pro 2010

ahojte 😉
@cukor tiez som to riesila pred porodom, ale nakoniec mi mudra teta v lekarni povedala, ze je zbytocne kupovat pred porodom, lebo nevies, ci ju budes potrebovat 😉 Tak som ju posluchla a ani som nikdy nijaku nepotrebovala 😉

zulok
1. pro 2010

@cukor nekupuj púred porodom, uvidis, ako bude, mne ju minule netrebalo a hadam ani teraz nebude treba..ono v lekarni pri hociktorej porodnici sa da kupit, keby bolo najhorsie.. 😉

jika80
1. pro 2010

ahojte baby
prosim nasla by sa nejaka dobra dusicka a poradila mi?
po dvoch potratoch som bola poslana na hematologiu, vcera mi volal lekar, ze mi nasli v krvi fosfolipidove protilatky
je tu tiez niekto s tymto nalezom a co to pre mna znamena?
dakujem moc 😉

simib
1. pro 2010

Ahojte.Môžete mi niektorá poradiť,či ste sa stretli s niečím takým,že výsledky na Hemato úplne OK a aj napriek tomu treba pichať Frexiparín kôli alibizmu?Teda tak to vidím ja. ☹

cell
1. pro 2010

@jika80 : znamená to, že bys od příštího pozitivního testu měla píchat miniheparin + Anopyrin 50 mg tbl

@simib : ano, protože jak se ukazuje - minihepariny mají celouřadu výhodných vlastností - nejenomže ovlivňují krevní srážlivost, působí pozitivně na imunitu a asi mají ještě i jiné dobré vlastnosti

nektarine
1. pro 2010

@cell Ahoj Cell, prosím tě, jak už jsem psala, mám Clexan 0.4 (dnes 16 dní) a od včera beru znovu utrogestan (3x1), ten budu brát skoro měsíc určitě. Nemůže to nějak negativně ovlivnit působení toho Clexanu? Děkuji moc za odpověď. A ještě se chci zeptat, na femibion 800, mm si myslí, že to úplně zbytečné abych ho brala, hrozně mě tím štve a já ho potřebudu ubýt argumentama, aby s tím už dal pokoj. On má vliv i na tu krev, že? Mám Leidenskou mutaci.

simib
1. pro 2010

No ano,lenže ja beriem ešte aj anopirin a strašne vela som začala piť a jedna známa lekárka mi zas tvrdila,že mi ten frexiparine teraz môže viac uškodiť ako pomôcť a keď mám aj super výsledky...A hematologička dosť váhala,či mi ich dať a potom povedala,že radšej aby mala kludné svedomie.čiže ako keby ona chcela byť krytá.Neviem.Uvidím čo na to povie ešte aj gynekolog.270 injekcií je aj na koňa vela a nie na človeka,ktorý je OK.

cell
1. pro 2010

@nektarine : nemůže, buď v klidu.
Femibion obsahuje metafolin, tedy účinnou část kyseliny listové, někdo totiž vstřebává hůře celou kyselinu listovou. Na Ledienskou mutaci to žádný vliv mít nebude, vyjádřit se k tomu neumím - někteří gynekologové Femibion hrozně protěžují, důvodů bude asi víc

cell
1. pro 2010

@simib : to si nemyslím. V Tvém případě T fraxiparine může dost prospět - "šance " potratu u antifofolipidového syndromu je docela veliká .... a tohle je jasná indikace. Nevím, co myslíš 270 inj - naše některé maminky si píchají od stimulace před IVF až do konce šestinedělí a většina z nich se nebrání

nektarine
1. pro 2010

@cell tak jo, díky moc. 🙂

simib
1. pro 2010

@cell No ja viem.Nechcem aby to zle vyznelo.Dosť som si prešla,kým sa narodila Simi a kým som otehu,ale beriem to tak,že čo sa má stať sa aj stane.A je jedno či to je z liekmi alebo bez.Niektorým veciam sa zabrániť nedá.Simi som donosila v pohode a bez liekov a injekcií.Ani nevedeli že mám niečo s krvou.A ešte aj Toxo som pri tehu so Simi mala.A bolo to nakoniec všetko OK.Ja mám prax,že čím viac robíš všetko pre to,tým viac sa to nedarí.A to sa mi vela krát potvrdilo.

antoa
1. pro 2010

Ahoj holky před časem jsem se k Vám přidávala, jsem 12den po ET 3IVF a dle výsledků odběrů čekáme jednoho bobíka. 😅

nektarine
1. pro 2010

@antoa bezva, držím pěsti 😉

antoa
1. pro 2010

@nektarine ještě bych reagovala na tvůj dotaz. Femibion - někteří lidé mají poruchu vstřebávání kys. listové bud vstřebají půlku či nic...(ale nezjistíš jestli jsi to ty nebo ne) ve Femibionu jsou v jedné tbl nejen vitamínky, ale i kys. listová v lépe vstřebatelné formě.
K dalšímu dotazu Clexane a Utroš jsou jako dva co tahají za jeden provaz :D, já beru Utroš 3x2 a Fragmin 5000j. Utroš zajistí pěkné prostředí v děloze pro miminko (něco jako domov) 😉 a Clexane apod. mají samozřejmě účinky na zředění krve, ale vytváří sliznici dělohy pěkně prokrvenou, čerstvoučkou, což se miminkům líbí a lépe se drží. 😀
Jsem zdr. sestra, ale ať se nechlubím cizími moudry, mám to z CARU.
Tak se neboj, bude to OK.pa

jika80
1. pro 2010

@cell dakujem moc za odpoved, si zlata
no som dufala, ze sa tomu heparinu vyhnem, ale asi nie 😖

joda
1. pro 2010

@simib Ja si picham clexan 06 od zaciatku tehotnosti mam syna ktoreho som donosila bez problemov po nom som mala 2 potraty na hematologii mi nic nenasli napriek tomu si picham a som rada ze mi ich pani doktorka dala pretoze ja to draha liecba.A niektory hematologovia ich nechcu davat uz ked je maly problem s krvou.Je to samozrejme tvoja vec ako sa rozhodnes.Ja som neriskovala a som rada.

kaciatko81
1. pro 2010

ahojte, nestiham vas 😅
@nektarine som rada, ze sa takto krasne drzis 🙂
@simib ja si budem pichat injekcie presne ako pise @cell, od zaciatku stimulacie az do konca sestonedelia, samozrejme ak sa vsetko podari ako sa ma... a s tym, ze co sa ma stat sa stane... ja ti neviem, samozrejme, ze nikto ti nepovie na 100%, ze keby si spravila nieco ine, tak to dopadne inak, ale ked vies, ze je riziko, tak preco ho neminimalizovat? myslim, ze je nas tu dost, ktorym sa stali veci, ktorym sa prave injekciami dalo zabranit a aasi ani jedna z nas by to bez nich neriskovala, aj keby ich malo byt neviem kolko... ale to je len moj nazor 🙂

nektarine
1. pro 2010

@kaciatko81 🙂

kočky, jak je to s vyšetřením během prvního trimestru?
co je PAPP test? moje gyn. mi říkala o nějakém vyšetření v 13tt. Platí se to, 1450,- to vyšetření se má skládat z UTZ (biometrie, NT, NB) a biochemické vyšetření krve(PAPP-A a beta HCG) Byli jste na tom někdo? Dělají to u nás ve Znojemské nemocnici na nějakým bezva přístroji utz GE Voluson 730pro.

berule
1. pro 2010

@nektarine Ahojky, na ten screening mám jít zítra, já jedu do Brna k dr. Vlašínovi. Navíc vůbec netuším jestli se tam zítra dostanu, u nás je kalamita jako blázen a manža kvůli tomu dnes ani nedojede domů z práce a zkusí to zítra brzy ráno, abysme to stihli. Doufám, že mi ty výsledky dopadnou dobře.

berule
1. pro 2010

No k tomu dotazu ohledně injekcí, můj hematolog mi poprvé řekl ať nečekám, že mi dají nějaké léky, když mám jen mutaci C667T a ta ty moje 2 potraty asi nezpůsobila( to mi trvdil i můj gynekolog), ale když zjistil, že ostatní výsledky krve mám v pořádku, tak mi minulý týden taky nasadil Fragmin, abysme prý něco nepokazili. První jsem byla v šoku, ale teď po 12 dnech píchání si říkám, že jsem ráda a radši budu jak jehelníček, hlavně že donosím prcka. A kdyby se nedej Bože něco stalo, tak si můžu říct, že jsem pro to udělala úplně všechno co šlo. Doufám ale, že se nic nestane. Taky jsem měla 2 holky a všechno bez problémů a o nějaké mutaci v krvi jsem neměla ani páru.

nektarine
1. pro 2010

@berule aha, tak držím palce 😉 Pak napiš, jak to probíhá a tak. Budu na tebe myslet.

berule
1. pro 2010

@nektarine Já už jsem na tom byla loni, na utz kontrolují prosvícení šíje ( Downův syndrom), pak berou krev. Děkuji a pak napíšu jak jsme dopadli. 🙂

tonytony
1. pro 2010

@berule Já to nechápu, Tobě vyšla krev DOBŘE a on Ti dal i tak injekce??? Promiň, nechápu asi tu formulaci, jak jsi to napsala... Tak se jen ptám, na základě čeho se rozhodl Ti ty injekce dát... Já totiž mám 2 tyhle mutace- homo 667 a hetero1298 a dle krve to bylo ok, takže mi injekce dr. nedala☹ Mám taky 1 dítě, ale opak. potraty, byť v brzkých stupních těhu a pravděp. spíš dle dr. taky z jiných důvodů, ALE... Prostě taky chci mít ten klid, ale tak nějak mi přijde, že to spíš dr. nakonec injekce dají, ale mně zrovna ne☹ Budu se děsně bát☹

tonytony
1. pro 2010

@berule Ještě, púrosím Tě, jak moc dopředu se u dr. vlašína musíš objednávat? Za jak dlouho Tě objednali? Mně ho taky doporučili jako nej odborníka po těch mých potratech, tak jen abych byla v obraze, kldyby to náhodou někdy dopadlo... Díky.

tonytony
1. pro 2010

@jika80 No, vidíš, já bych si raději píchala, abych měla klid v duši a vidíš, dr. mi ho nenapsala, že stačí vitamíny- B a listovka a ev. kontrola krve v těhu☹ Moc mi to na klidu nepřidá a klidně bych raději denně píchala než ty nervíky☹

tonytony
1. pro 2010

@antoa Už jsem gratulovala vedle na diskusi🙂 Tak ještě jednou- nikdy není dost🙂