Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

peta268
1. únor 2013

@julia06 ahoj, myslim, ze to problem nebude, ze si si 1x nepichla...ja som bola pred 2 tyzdnami na odber krvi a tiez som musela 1x vynechat...ja si picham kvoli tromboze...neboj, vsetko bude ok...

julia06
1. únor 2013

Díky moc 🙂 já právě píchala každý den po 10 hodině (u praktické) dnes nebyla, sama jsem to nedokázala, tak jsem prostě vynechala, a chci si to píchnout zítra ráno v 6, aby mi to mohl píchat muž a už u té hodiny zůstanu, to by mohlo být takhle v pohodě, hlavně že to bude po těch 24 h..vid? fakt ještě jednou dík, uklidnila jsi mě 🙂

peta268
1. únor 2013

@julia06 neboj, je to v pohode...kolkatku si pichas?

julia06
1. únor 2013

Píchám 0,3 ml..a doufám že mi nic zvyšovat nebudou 🙂 a pícháme do boku, protože na břichu už vůbec nemůžu chytit tu řasu..

peta268
2. únor 2013

@julia06 tak to bude ok, ja si picham 0.6 Forte ( 4xsilnejsia) a bolo to v pohode. ja si picham do stehna.

julia06
2. únor 2013

Ty brďo, si dobrá..a do jaký části, normálně si chytíš tu vrchní kůži a bodneš?bolí to tam?

peta268
2. únor 2013

@julia06 no ked mi ine nezostava, musim sama a inde si to pichnut sama neviem, v nemocnici mi pichali do ramena...presne ako pises, stlacim kozu a kolmo pichnem...nie neboli to...

inivana
9. únor 2013

Ahojte... chcem sa spýtať či mi vyšetrenie na trombofíliu spravia aj keď mám za sebou "len" jeden potrat? Máme ju totiž v rodine, tak či to bude pre lekára nejaký podnet na to aby ma poslal na vyšetrenie? Keďže mi bolo povedané, že vyšetrenia sa robia až po druhom potrate...

mauerka
9. únor 2013

@inivana Ja za sebou nemam ziaden potrat a dala som si kompletnu hematku spravit, nebol problem

inivana
9. únor 2013

@mauerka a mali ste to v rodine? Alebo čo ťa k tomu viedlo? Mne totiž lekár hneď povedal, že na všetky vyšetrenia dôvodu mám nárok až po druhom potrate... 😒

mauerka
9. únor 2013

@inivana Jednak v rodine /otec/, jednak dlhodobe snazenie o babo - toto stacilo hematologicke, ziadne odporucanie od nikoho

livocka21
9. únor 2013

@inivana hmm aj ja som isla na vysetrenia az po druhom potrate....ale to bola chyba mojej byvalej gynekologicky...moja terajsia doktorka povedala, ze som mala na vestrenie ist hned po prvom potrate...drzim ti palce 😉

inivana
9. únor 2013

@livocka21 Ďakujem...A koľko si čakala na výsledky? To sa fakt čaká tak že 2-3 mesiace? Veď to je hrozne dlhá doba 😕

livocka21
9. únor 2013

@inivana ja som cakala 3 tyzdne...2 - 3 mesiace???? hmmm nieee..to je vela

iwusca
9. únor 2013

@inivana ja som cakala na vysledky tie 2 mesiace 😝 na vysetreni som bola v oktobri a vysledky prisli pred vianocami ...

margarita
9. únor 2013

@mauerka
@livocka21
tak to ste dobre, mne pred 5 rokmi este povedali, ze 2 su malo, a poistovna toto vysetrenie preplati az ked potratim 3.x. 😖
tak som sa musela nastvat, a cez znameho znameho znamu 😀 som sa dostala na hemato uz po dvoch 😎
len vdaka tomu mam svoje dve detusiky.

tak aspon daco sa meni "k lepsiemu" 😅

katrenka111
9. únor 2013

@inivana to je podla mna blbost mne vysetrenie robili este ked som nebola tehu mala som problemy s nohami a gynekolog mi zobral na to krv a tiež sa potvrdila trombofilia......

vavrenka
9. únor 2013

@inivana podla mna je to dostatocny podnet. mne zistili trombofiliu, potom vysetrili mamu (mala hemat. tazkosti) potvrdili trombofiliu aj u nej a sestra nemoze otehotniet,t ak ju hematologicka okamzite volala na vysetrenie..

livocka21
10. únor 2013

dakujem za tvoje slova...dala si mi nadej 🙂

inivana
10. únor 2013

@vavrenka Ďakujem za odpoveď 🙂 a treba vôbec aby som tam išla cez gynekológa alebo stačí keď tam pôjdem sama od seba?

vavrenka
10. únor 2013

@inivana sestre dala hematologicka sama termin a mne dal urobit testy na trombofiliu moj gynekolog a s vysledkami ma poslal na hematologiu. dokonca mi predpisal prve injekcie fraxiku on, takze podla mna - bud ti to vyswetrenie da spravit on - ide o obycajny odber krvi, alebo ti da odporucenie na hematologiu

inivana
10. únor 2013

@vavrenka Ahaa rozumiem...uvidím čo mi môj povie, zajtra mu budem volať... a koľko trvalo kým si dostala výsledky?

vavrenka
10. únor 2013

@inivana zial 2 mesiace.. je to velmi nakladne vysetrenie (asi preto ho nechcu robit) a cakaju az sa naplni urcity pocet vzoriek a az potom to vysetruju

olinka166
17. únor 2013

poradte aké sú najlepšie kompresívne pančuchy,potrebujem triedu 2, ďakujem

radina
17. únor 2013

Ahojte, bola mi zistena mutacia mthfr 1298c - homozygot. Co si prosim pichate, fraxik, heparin, clexane, ci zibor ? Su medzi tymito rozdiely? chystam sa za kratku dobu na ivf a mam dilemu, ktory z nich si mam kupit 🙂 dakujem. 🙂

gombicka
17. únor 2013

@radina ja mam fraxiparine, ale ake su tam rozdiely, a ci nejake su, to neviem

radina
17. únor 2013

@gombicka Este by ma zaujimalo, ci beries dopredu vyssie davky kys.listovej a Bcka? Tiez si homozygot? diky.

gombicka
17. únor 2013

@radina co tym myslis dopredu vyssie davky? tu kyselinu listovu beriem, len neviem co tymi dopredu vyssimi davkami myslis a tiez aj Bcka. Momentalne je to B6, mala som aj Bkomplex, no ten som uz dobrala a novy som si nekupila.

kvetinka988
18. únor 2013

ahojte 🙂 chcela by som sa opytat, som v 7 t tehu, od 4 t picham fragmin, v 5t+0 sa mi objavilo spinenie - skor taky podfarbeny vytok, svetlucko hnedy, gynekologicka mi predpisala Duphaston, vsetko bolo dobre, od piatku vsak zase ten vytok malinko ale je az do dneska rana.. mam fakt strach, teraz mam mat termin ms.. mala aj z vas niektora take slabe spinenie??

cukor
18. únor 2013

@kvetinka988 ......ja som mala....tiež som brala duphaston ..múže to byt aj tým termínom menštruacie.