Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

fiallinka
23. zář 2010

@cell díky 🙂... ještě jsme tu řešili - proč po nás někteří doktoři chtějí, aby jsme na krev šli nějakou dobu po vpichu injekce (3 - 4 hodiny) a u jiných je to jedno... prosím 🙂

pindruzka
23. zář 2010

@cukruska1920 dekuju, no ja si mela puvodne pichat az od 30tt, ale dneska mi na kontrole vysly zvysene dd (teda vyssi nez se predpokladalo), tak ho mam uz od dneska

cell
24. zář 2010

@fiallinka : odběr krve za 4 hodiny testuje tzv. hladinu antiXa - čili účinnost miniheparinu a dodržení tohoto času je nutné, protože my máme normy právě k tomu času. Prostý odběr na koagulační parametry je v zásadě jedno kdy provést 🙂

erika12345
24. zář 2010

@cell ty si odbornicka, prosim ta, mozem aj ja otazocku? Moze sa stat, ze po nejakom vpichnuti ma to vyslovene boli? Fraxiparine mi picha mm a doteraz t.j.6- krat to bolo v pohode, skoro som to necitila a vcera som zacitila taku bolest, ze som po nom chcela, aby prestal, hnusne to bolelo. Tak to prerusil a zvysok mi pichol inde, aj ked aj to ma bolelo. Pritom vzdy robime riasu, kde je tak viac tuku. Mohla byt zla ihla alebo cim to bolo? Ked sme to tak prerusili na 2 razy, myslis, ze je ucinok ten isty?

fiallinka
24. zář 2010

@cell tak to je dobře, že na mne hezky dbají 🙂, píchám to poctivě přesně předem, akorát musím vždycky kvůli píchnutí ten den ukrutně brzo vstávat...

denisocka
24. zář 2010

ahojte baby,ako sa mávate ???dufam že ste všetky fit aj s fazulkami

cell
24. zář 2010

@erika12345 : může se stát, že se napíchne nervové zakončení (což není vidět, jenom cítit), je možné tu jehlu jenom o trošičku povytáhnout, nebo píchnout jinam, pokud se nemění dávka, účinek se nemění 🙂 . Jenom se nedoporučují měnit místa aplikace - pokud tedy pícháte do břicha, píchejte dál, jenom střídejte levou a pravou stranu

kaciatko81
24. zář 2010

@cell preco sa nedoporucuje menit miesta? myslela som, ze ak uz budem moc dopichana povedzme na brusku, tak proste prejdem na ramena... hmmm

cell
24. zář 2010

@kaciatko81 : protože tam je rozdílné vstřebávání ..... dle studií vyšlo nejlepší vstřebávání nejlíp z tuku břicha, proto nejraději doporučujeme právě to

kaciatko81
24. zář 2010

@cell dakujem! povedzme v pohode si to tam napicham pocas stimulacie, ale ked budem tehotna a zacne rast brusko, fuu, ja ti neviem 😅 😕 asi by som radsej niekam inam

cell
24. zář 2010

@kaciatko81 : ono se to píchá spíš do boku (obecně se nedoporučuje těsně kolem pupíku, tak 3-5 cm, líp do boků, kde se přece jenom udělá pěkná řasa i u hubených) ) a hlavně je to podkožní! injekce, miminku nemůžeš ublížit

pindruzka
24. zář 2010

ahoj, tak první injekci mam za sebou, ale chci se zeptat, pichate si to samy? nebo vam to picha nekdo z rodiny? ja si totiz nedokazu predstavit, ze bych si to pichala sama, zatim mi to picha sestra, ale ta za chvili odjizdi a manzel se skoro hrouti jen to vidí

erika12345
24. zář 2010

@cell dakujem. Som si myslela, ze ked budem mat vacsie brusko, tak zmenim miesto, ale teda budem viac do boku. A este preco sa nedoporucuje okolo pupka? Je to i vtedy, ked je babatko uplne malinke?

erika12345
24. zář 2010

@pindruzka nepicham si to sama, nemam odvahu, zda sa mi narocne drzat riasu, pichnut a tlacit ten piestik ci co to je. Navyse mam hrozu z injekcii, nepozeram sa na to. Mne picha manzel, aj ked protestuje, no ja ho vydieram, ze to nerobi pre mna, ale pre babatko. 😉 A na to nema slov, tak mi to radsej picha.

pindruzka
24. zář 2010

@erika12345 tak asi budu muset taky vydirat, protoze jak pises, taky si nedokazu predstavit, ze bych vsechyn ty ukony zvladla sama a jeste s odvahou pichnout sama do sebe

kaciatko81
24. zář 2010

ja som si zatial pichala len injekcie na stimulaciu, ale pichala som si ich sama, tak asi aj fraxiparin budem. da sa to, len treba prekonat ten prvy krat, potom uz to ide 🙂

erika12345
24. zář 2010

@pindruzka jasne, ze keby sa strasne zdrahal a neviem co, pichla by som si, pre babo spravim vsetko, ale ked to tak funguje. Zazila som uz strasne vela injekcie a vzdy mam z nich strach, tak pokial mi i ich picha, necham ho, vsak je to i jeho babatko. A on to pre nas robi rad. 😉 Prve dni sa z toho vytesoval, akurat vcera sa zlakol, ked ma to bolelo.

fiallinka
24. zář 2010

No tak já jsem přesvědčila už 2x manžela, aby mi píchal injekce při stimulaci na ivf - měla jsem dojem, že to sama nezvládnu a taky jsem si říkala, ať se nějak podílí 🙂...ale při píchání po dobu skoro jednoho roku v kuse 🙂 jsem se teda rozhodla hecnout se a píchat si to sama, protože fakt nejsme všechny dny doma oba, navíc ve stejnou dobu... no a šlo to 🙂, a břicha jsem se taky bála, ale fakt to nejmíň bolí....

u mne je nejhorší moment rozhodnout se píchnout si tam jehlu, pokud možno rychle - to míň bolí 🙂, pak už je to nic...

pindruzka
24. zář 2010

@fiallinka no prave, to je nejhorsi, ten moment nez se rozhodnes doopravdy pichnout

cukor
24. zář 2010

mne pichá manžel,od začiatku bol ochotný,lebo vie,ze ja asi nee......a picháme do bokov,tam je to asi najlepsie a vlastne aj vie ako ma pichnut,lebo pred 3 mesiacmi mal zlomenu nohu a tiež musel preventivne pichat fraxiparin,takze si to odskusal na vlastnom bruchu 😀 a dnes picháme 139 injekciu takze uz je pre mna profik 😉

pindruzka
24. zář 2010

@cukor tak to jste fakt profici, ja mam za sebou teprve první

fiallinka
24. zář 2010

@pindruzka poprvé, když jsem sama musela píchnout na ivf a manžel nebyl doma, mi to trvalo 20 minut a nakonec jsem mu volala na telefon, aby mi to odstartoval 🙂, to byla prča...

cukor
24. zář 2010

@fiallinka ja ked som sa skusila pichnut pri stimulácii tak ako som pichla,tak hned som to vytiahla...proste reflex....a viac som to ani neskusala.

pindruzka
24. zář 2010

@fiallinka 😀

kaciatko81
24. zář 2010

ako som pisala, zatial som mala len tie stimulacne injekcie. naucili ma to pichat v centre, neskor mi to uz ani neprislo...
@fiallinka ja som si to zasa pichala pomaly. ked som bola na kontrole v car a nechala som sa ukecat, ze mi to pichne sestricka, tak to kolkokrat bolelo, ked som si to pichala sama, tak ok. co som pocula, tak ihly na fraxiparine, ze su nejake kratucke?

fiallinka
24. zář 2010

@kaciatko81 no, přijdou mi podobné jak to pero na gonal, puregon apod, pokud sis to píchala - prostě žádná hrůza, jsou malé...

kaciatko81
24. zář 2010

@fiallinka nemala som este pero 😅 pichala som si merional, klasicke injekcie. ale dakujem, to urcite zvladnem 😉 😵

fiallinka
24. zář 2010

@kaciatko81 tak tyhle jsou určitě mnohem mnohem menší 🙂

tonytony
25. zář 2010

Holky, jen se chci ještě zeptat, je tady někdo, komu při těchto stavech stačil v začátku těhu jen anopyrin???

cukruska1920
25. zář 2010

@tonytony ja som nebrala ani anopyrin... do 20tt som sa krmila len Bvitaminmi