Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

erika12345
3. lis 2010

@felicita2 som rada, ze som pomohla. 🙂 Tak teraz uz poctivo pichaj a nevynechavaj.
@zulok to ti verim, ze si bola nervozna, dobre, ze ste v poriadku, uz o chvilu to pride...Drzim palceky, nech uz mas drobceka coskoro pri sebe. 😉
@cukor do januara to uz vydrzis, hlavne nech ste obe v poriadku, pekne sa setri, nakupy spravi manzel. Uz mas nieco pokupene a vybrate pre malu?
@nektarine v pohode sa to moze este zmenit, vydrz. Aky test si nakoniec skusala?
@fiallinka jeee, ty mas uz len 5tt, strasne to bezi. Drzte sa. 😉

nektarine
3. lis 2010

@erika12345 GS mamatest 10, ty prožky 2ks v balení. Já vím, tak nějak tomu věřím, že bych mohla být..... Ale minulý měsíc jsem tomu taky věřila, že... 😒

erika12345
3. lis 2010

@nektarine tak skus este v piatok a potom tiez o par dni. A nevybledli ti ani po dlhsom case? A neboj, este stale mozes byt tehu, ono ja verim, ze niekedy to zena jednoducho citi..Drzim palce. 😉

nektarine
3. lis 2010

@erika12345 ne, byla tam jen jedna krásná čárka a druhá nikde. ani po minutě, ani po třech, ani po čtvrthodině ☹
Děkuju, snad se ukáže...

nektarine
3. lis 2010

@erika12345 a co ty, jak se cítíš? My jestli se dočkáme holčičky, taky by jsme chtěli Klárku.

erika12345
3. lis 2010

@nektarine ale este sa stale moze ukazat. 😉 Citim sa dobre, lenze mam strach pred tym ultrazvukom v 12tt....Ani minule som uz takto nespinila a dopadlo to vtedy zle, tak dufam, ze male zije a pekne rastie. Obcas mi byva este zle, ale da sa, to ma aspon troska ukludnuje. Musim este tyzden vydrzat. My Klarku chceme uz strasne dlho.🙂 A jasne, ze i Lukaska.🙂

nektarine
3. lis 2010

@erika12345 Určitě to bude o.k., dej pak vědět. Mě včera řekla kámoška, co se snažili už rok otěhotnět, že je 10tt! Tak mám radost, ale orečela jsem to... V pátek právě máme jít na tu ochutnávku, tak mi volala, že ona nejde... A pokud se mi na tom testu v pátek nic neukáže, tak půjdu. Loni touhle dobou jsem byla těhotná, asi 3 týdny a taky jsem šla, ale ještě jsem to nevěděla.

erika12345
3. lis 2010

@nektarine Dam vediet a aj ty daj vediet, ano? 🙂 Ja som niesla tiez zle tesne po potrate, ked boli nove tehule v okoli, ale tie za to nemozu... Najtazsie mi bolo, ked som sa vratila z nemocnice a kamoska ma stale volala, kedy pridem pozriet malu a kocikovat...nemohla som, musela som pockat nejaky cas..

kaciatko81
3. lis 2010

ahojte
@nektarine ono sa to moze este zmenit, ale mozno je este skoro a tvoje telicko potrebuje este nejaky cas
@erika12345 krasne ti tam naskakuju tyzdne, drzim palceky 🙂 presne ako si pisala, tie tehule za to nemozu... mna skor mrzi, ked sa mi ludia ako keby vyhybaju a ani ti to nepovedia... povedia ti, ze vsetko ok, ale ta neuprimnost z toho az srsi 😔

erika12345
3. lis 2010

@kaciatko81 dakujem, tiez ma to tesi. 😉 A preco mas pocit, ze sa ti vyhybaju? Kvoli tomu, ze si tehu?

kaciatko81
3. lis 2010

@erika12345 ja nie som... ale to je jedno... napisem ti do ip 🙂

nektarine
3. lis 2010

@erika12345 dám, neboj 🙂 Ale já z toho, že je konečně těhotná, mám fakt velkou radost, tolik a tak dlouho si to přáli. Ale slzy se mi zpustili, jak na povel a nešlo to ovládnout. Jinak mi ani mimča nevadí, ale pochovat bych si je taky nemohla, stačí se kouknout do kočárku, to zvládám. Potkala jsem známou, je to spíš kámošky kámoška, nějak ji moc nemusím. A ona rodila asi o 2 týdny později jak já. A věděla, že jsme o malýho přišli a když jsme se potkali, tak jsem jí samozřejmě malou pochálila a koukala jsem na ni do sedačky atak a ona mi začala vykládat, jak měla strašně těžkej porod.... Tak to jsem se musela omluvit, že spěchám, protože to je na mě moc.... (i kdyby měla těžkej porod, přežila ho a ma živé a zdravé dítě....)

nektarine
3. lis 2010

@kaciatko81 jo, je to děsné, to chování lidí okolo. Na druhou stranu, nevím, jak bych se chovala sama, kdyby se ty role obrátili, ale určitě ne tak, jak to často vidím kolem sebe. Myslím, že máme podobné zkušenosti...
a kolem toho mého dnešního testu, vím a ředpokládala jsem, že to je brzo, ještě naději mám a nevzdávám to
😉

erika12345
3. lis 2010

@kaciatko81 prepac, prosim. 😉
@nektarine ja som dokazala po nejakej dobe babatka drzat, to mi neprekazalo, ale obcas mi z toho prislo smutno. Len tesne po potrate sa to nedalo... Ta znama, nemam slov... Radsej mala byt ticho, trocha empatie by nezaskodilo. To ta uplne chapem, ked ste mali podobny termin, muselo to byt neprijemne stretnutie.

kaciatko81
3. lis 2010

@nektarine ja to zelam kazdemu... s kamaratkou som sa velmi tesila, aj maleho sme videli hned na druhy den ako sa narodil... a nemyslim si, ze keby som ostala tehotna, tak sa ludom otocim chrbtom, ked mam niekoho rada, tak sa to nemeni koncentraciou hcg v krvi 😉 @erika12345 nic sa nedeje, verim, ze to uz coskoro bude pravda 😵

erika12345
3. lis 2010

@kaciatko81 urcite ano 😉 . Ono ja sa v tehu trochu vyhybam ludom, som na PN, tak sa nemozem s nimi stretavat. Aj velmi dobra kamoska sa chcela stretnut, ze ma pride pozriet, tak som nechcela, necitim sa na to. Uz je to na mne vidno a mam obavy to zatial prezradzat...

kaciatko81
3. lis 2010

@erika12345 obavam sa, ze toto nie je ten pripad 😉 ale to je jedno... tvoj postoj uuuuplne chapem, ja som povedala, ze ked raz tak s pravdou vyjdem von az ked uz sa inak nebude dat...

nektarine
3. lis 2010

@kaciatko81 máš pravdu.

erika12345
3. lis 2010

@kaciatko81 som rada, ze ma chapes, bo u mojej rodiny som sa chvilami citila ako exot, co to taji...(myslim predtym, teraz to este nevedia. 😀 )

buburka
3. lis 2010

@sanulik - modrinky mozu ostat, ale nie velmi velke...mne ostane tak za tyden 1alebo 2...asi si to nepichate spravne ☹ Ja to uz neriesim..chytim, nariasim kozu a v 45% uhle to pichnem a idem dalej....proste si to nerobim horsie ako to je.

zulok
3. lis 2010

@cukor co tam po vianocnych nakupoch, ved chodi predsa Jezisko, a ten vam nadeli ten naaaaajkrajsi darcek, sice bude trosku po Vianociach.. pripadne das zoznam buducemu ocinkovi a vybavicka sa da aj cez internet, alebo v tescu byvaju dobre multiapacky, u nas tak pri MAtuskovi tiez buduci ocino nakupoval a zvladol to perfektne 😉
a super, ze ta pobyt v nemocnici upokojil

@nektarine drzim palce, kym neprisla MS, nie je nic stratene 😉

@zuzananinka vobec nic mi nehovorili o vedeni porodu a ani pri MAtuskovi..ked ti kvoli srdiecku odporucaju sekciu, tak nie je co riesit..neboj, oni si vas pekne postrazia a pripravia sa na vas, ze mas trombofiliu, aj Emicka a Kappuska z tadeto rodili sekciou, a moja jedna kamaratka dokonca mala aj necakany cisarsky a vsetko dobre dopadlo..
iba viem, ze by sa nemuselo kvoli trombofilii prenasat.. no, ale ked budes mat cisarsky, tak to ta caka uz cupidup 🙂 drzim palce

zulok
3. lis 2010

ozaj a dnes dalsi kontrolny monitor, ci je ozaj vporiadku a je, juch.. 😀
a na hematolgii zevraj tiez vporiadku, ale D dimery ma palsia , mam ich vyse 1.90 😒 to je raz tak ako minule..

fiallinka
3. lis 2010

já už nevím holky, kdo se ptal, ale hematolog i gynekolog mi řekli, že kvůli té trombofilii není důvod dělat císaře... a není ani důvod rodit dřív, jen nepřenášet.... na druhou stranu já už jsem jednou císařem rodila a to by se pak zas neměl raději porod vyvolávat... takže nevím, možná to tím císařem nakonec skončí. Ani nevím, co bych vlastně víc chtěla, hlavně nechci čekat až do termínu 🙂

@zulok já mám ty d-dimery taky hodně nad normou a prý ok, že sleduje tu hodnotu anti-xa, že nejsou rozhodující, tak snad je to tak...

fiallinka
3. lis 2010

@nektarine fakt je ještě brzo, vydrž...

a jinak s tím kopáním ani nemluvte, pozoruju se jak blázen a to přitom malá kope fakt hodně... už mi dvě kámošky řekly, že to jejich dítě kopalo jen tak 3x denně nebo navečer 🙂, to bych asi nezvládla, já začínám být nervózní po 15 minutách 🙂

slavkav
3. lis 2010

ahojte,
@fiallinka - tak veru aj moj mladenec je z tych menej aktivnych v brusku - tak si vies predstavit, co prezivam. zavidim aktivne dieta v brusku 🙂

fiallinka
3. lis 2010

@slavkav no chápu naprosto... ale možná to ještě začně, u mně je to spíš čím dál víc 🙂

cukruska1920
3. lis 2010

Ahojte...dnes som bola na kotrole ...uz si nemusim pichat...jupi 😵 😵

slavkav
3. lis 2010

@fiallinka no kiezby 🙂 ja si to od dcerky vobec nepamatam, mm tvrdi, ze tiez nebola extra aktivna ...

nektarine
3. lis 2010

Tak jsem začala špinit, tak jako vždy před MS 😢 NO, nic, tak třeba zase příští měsíc...

skippy7
3. lis 2010

@nektarine ono asi telo ešte neni na nove tehu pripravené, ale neboj, dočkaš sa, čoskoro 😉

chcem sa opytať....ja ked idem na kontrolu na hemato, najprv mi zoberu krv,idem k Mudr.,da mi recept s tym, že vysledky mi pošle poštou- pridu tak za 2 tyždne.....neni divne, že mi dá injekcie bez toho, že by vedela najprv vysledky krvi?? minule tam moja hematologička nebola, a zastupujuca Dr. mi kazala čakať na vysledky a až potom mi dala inj., a ta moja mi ani D-dimery nerobí...zajtra idem opäť na kontrolu, tak reku ,či sa ozvem....