Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

bettynka222
8. lis 2010

@tonytony vtedy som to brala velmi tragicky...ale teraz pri malom som na vsetko zabudla 😵 horovy bol ale zaciatok uspesneho tehu - tri tyzdne som krvacala a tri mesiace som trpela nechutenstvom....ale zvysok (az na strach o babatko) bol fajn 🙂
si snazilka vsak? urcite ber tu listovku, ja som okrem toho odkedy mi potvrdili tehu zacala brat aj magneB6 a pichali mi B12, pretoze ked dlhodobo beries listovku, mina sa ti B12tka, pretoze ta listovku metabolizuje. no a ked sa it minie, nema ti ju co metabolizovat a tym padom sa ti ani nevstrebava....no a B6, B12 a listovka . to je trojkombinacia vitaminov ktora pomaha znizovat hladinu homocysteinu (neviem co za mutaciu mas, ale to je hlavne problem pri MTHFR). drzim palce 😉

bettynka222
8. lis 2010

@tonytony a tu listovku jedine tu na predpis, ostatne su asi o nicom 😒

skippy7
8. lis 2010

@tonytony ale ked ideš na IVF, tak neviem, či netreba pichať už počas stimulky, nie som si istá, ale radšej si to zisti, aby si niečo nezanedbala.....a držim palce !!!

tonytony
8. lis 2010

@bettynka222 Jo, mám MTHFR... No, listovku na předpis si zkusím sehnat a zatím beru B6 a B12 v tabletách...
jinak s krvácením v těhu mám bohaté a děsně ošklivé zkušenosti- krvácela( ne špinila, ale krvácela) jsem do 5. měsíce a obden lítala k dr., že je konec☹ Naštěstí to dopadlo dobře, ale bylo to hnusný... Mám obavy, zda to taky namohlo s tímhle nějak souviset???

tonytony
8. lis 2010

@skippy7 Aha, a tady nikdo nebyl an IVF s touhle mutací, nevíš? Já myslela, že tady spíš jsou holky, které IVF měly...

skippy7
8. lis 2010

@tonytony no myslim, že @fiallinka bola....možno ti napiše nejake info.....

bettynka222
8. lis 2010

@tonytony To neviem či to súvisí, ale ja som krvacala 3 týždne vkuse. Normálne potoky krvi zo mna tiekli 😕 si pamätám ako sme so sestrickou na rizikovom o polnoci stali a čakali na dr, hladkala ma po ruke počas vyšetrenia-asi som vyzerala vydesene 😒 celé tehu som si potom sledovala či náhodou nekrvacam.

tonytony
8. lis 2010

@skippy7 Jo, jo, fialinka už mě psala🙂 Ona má ještě navíc nějakou další mutaci, ale je tady můj poklad tady🙂 Já se jen snažím posbírat, co nejvíc info a zkušeností🙂 díky moc.

tonytony
8. lis 2010

Ještě, holky, můžu se zeptat- máte někdo zkušenost s trombot. centrem na Karláku v Praze? Ten dr z laborky mi říkal, že mi ho asi ta moje dr. doporučí, že je dobrý. Netušíte jaké tam jsou čekací doby???

mv
9. lis 2010

@tonytony co vím, tak je jediné v Praze a čekací doba je 4 měsíce.Přednostní termíny mají těhule a snad i při IVF se dá nějak domluvit. 😉

kaciatko81
9. lis 2010

@nektarine ja som takto mala hcg po poslednom iui. dufam, ze to bude dobre, u mna nebolo 😔 velmi drzim palce
@tonytony ja mam tie iste mutacie ako fialinka-MTHFR a protrombin, homocystein mam dokonca pod normu (ako listovku mam femibion, vraj super). injekcie mam napisane od zaciatku stimulacie a viem, ze to tak mala aj kamaratka, ktora ma "len" MTHFR. nakoniec otehotnela prirodzene a zacala pichat hned po pozitivnom teste

tonytony
9. lis 2010

@mv
@kaciatko81
Holky, děkuju, já tam zkoušela teďbráno volat a termín, byť jsem říkla o IVF, tak až březen!!! Takže co teď teda fakt nevím, já si to zase nechci zbytečně posrat☹

tonytony
9. lis 2010

Holky, vy chodíte kam? I třeba normálně na hematologii ve vaší nemocnici( okresní) nebo kde vám to poprvé dokázali zaléčit??? Já fakt nevím, kam se mám obrátit, abych kdyžtak včas začala píchat nebo něco brát??? Moc díky.

buburka
9. lis 2010

@bettynka222 - ja tiez obcas krvacam a viem aky to je nenormalny strach.....este ze je usg a ked pocujem ze je vsetko ok, tak som najstastnejsia na svete. 😀 ......dufam, ze teraz ked uz aj ja uzivam injekcie, tak konecne skonci moje tehotenstvo uspesne......veeeelmi tomu chcem verit a mat uz nasho maleho v naruci 🙂

nektarine
9. lis 2010

@bettynka222 to je taky děsné, co jsi si prožila. Já si ještě říkám, že třeba jsme to chytli moc brzo a třeba se to těhotenství ještě začne projevovat a hCG stoupat. Ale asi ne. Na ten hormonální profil se zeptám.

lulu10
9. lis 2010

@madormi ahoj ja som sa tiez dostala max.do 7tt a potom brutalne krvacanie aj napriek tomu ze som si pichala fraxiparin od 4tt,mam tiez MTHFR homozygot, takto to bolo 3x ☹ ale pichala som si len tento posledny krat...

tonytony
9. lis 2010

@kaciatko81 Kdo Ti ty injekce píše a na základě doporučení od koho?

tonytony
9. lis 2010

@kaciatko81 To nějak řeší i Car nebo kdo Ti řekne, že injekce od začátku stimulace a kdo Ti je pak píše a říká, jak a co?

skippy7
9. lis 2010

@tonytony mna gynekolog poslal na hematologiu, kde mi teda zistili trombofiliu, a ako som otehotnela tam chodim každy mesiac na kontrolu-na odber krvi a pre injekcie....takže moja hematologička to ma všetko pod kontrolou a predpisuje mi vždy dalšie injekcie....neviem ako je to s Car,či tiež riešia taketo veci...

tonytony
9. lis 2010

@skippy7 A to chodíš na nějakou hematologii do okresní obyčejné nemocnice nebo někam na fakultku nebo větší specializovanější institut- jde mi o to, zda to zvládnou i na normální "malé" hematologii třeba u nás v okresní nemocnici???

kaciatko81
9. lis 2010

@tonytony ono asi zavisi od konkretneho lekara, ci to zvladne... mne to napisali v car-hematologicka povedala, ze som tam castejsie tak nemusim kvoli tomu chodit k nej. ale na kontroly budem chodit tiez raz mesacne.

tonytony
9. lis 2010

Tak všem moc díky, zkusila jsme se objednat do Sv. Anny na hematologii a mám tam jet 18.11., tak snad je to tak správně anějak mě nasměrují... Snad mi do té doby dorazí i výsledek od té dr. z Prahy- sice to bude asi na knop, bude to posílat až asi v pátek, ve st je svátek, ale musím věřit, 25.pak už jdu do Caru... Moc díky všem za rady🙂

skippy7
9. lis 2010

@tonytony no ja byvam v hl.meste v BA a chodim do nemocnice,ale zvladnut by to hadam mala každa hematologia, ale ak chceš mať lepši pocit, tak skus nejaku vačšiu, ak to nemaš moc daleko...

madormi
9. lis 2010

@lulu10 no to si mě moc nepotěšila 🙂 a co ti řekli doktoři? a jak to budete řešit po 4té?

lulu10
9. lis 2010

@madormi ☹ prepac, bude sa to riešit tak isto, proste musime skusat alebo potom je moznost IVF s PiGID, mozem sa spytat ako si na tom ty? tiez si potratila?

madormi
9. lis 2010

@lulu10 tak budu ti držet palečky, aby to sakra už vyšlo :-/ ano já taky poprvé někdy v 6tt odešlo to samo s krvácením a teď v 7 tt, to sjem bral utrogestan, vytvořilo se tam plodové vejce a konec žádné embryjko tak jsem musela na revizi a na vyšetřeních mi právě našli tu mutaci

bettynka222
9. lis 2010

@buburka no ved uz si skoro v polovici, to uz spolu s drobcom vydrzite 🙂 ale to krvacanie je des 😝
@nektarine nikdy envies kao to dopadne...zdrave tehu ti velmi prajem. ale to hcg bol ofakt nizke...ja som mala 200 a bolo to o nicom 😒 ja ti to nepisem pretoze by som ti chcela ublizit, ale viem ako velmi som sa tesila a dufala a cakala a sklamanie bolo o to vacsie 😔 😔
@lulu10 hormonalny profil ti robili? alebo protilatky proti troboflastu? fraxiparin nie je proti krvacaniu, skor ho moze sposobit...

lulu10
9. lis 2010

@bettynka222 hormonalny profil mi robili v Heliose a je v poriadku a aj protilatky proti trofoblastu mam negativne,lekar sam povedal ze uz nevie co moze byt pricina, a ten fraxiparin-tiez si myslim ze to neskutocne krvacanie bolo kvoli nemu, nemyslim ze sposobil potrat ale asi by som tolko nekrvacala... no neviem

bettynka222
9. lis 2010

@lulu10 hmmm, tak potom uz fakt neviem ☹ a aku mas mutaciu?

cukor
9. lis 2010

@lulu10 ...ten fraxiparin ti nespôsobil to krvácanie.príčina je niekde inde.skus sa nestresovat ,viem o čom hovorím .dalsí pokus uz určite vyjde. 😉