Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

fiallinka
18. lis 2010

@tonytony jenže ono na druhou stranu, pokud jsi psala, že vám na pdg zjistili, že velká část embryí je špatná, tak bych tipovala, že ty potraty by mohly být zapříčiněny tímto a ne mutací... pak by neměl smysl ani anopyrin... tož nevím ... a dík 🙂

tonytony
18. lis 2010

@fiallinka No jo, ale o to větší strach budu mít, když se to třeba i povede- myslím IVF a pak i začátek těhu, že se topak zase může po... díky tomuhle později☹ Nevím, už se prostě bojím všeho, abych to udělala správně a povedlo se už, vždyť to znáš☹

kaciatko81
19. lis 2010

@nektarine skoro sa uzdrav 😉
@fiallinka tebe sa to krati, ako sa citis?
@tonytony ja by som to asi skusila skonzultovat este s nejakym dalsim lekarom. ono to naozaj mohlo byt aj tymi "spatnymi" embryami, ale tazko povedat.... a myslim, ze strach tam bude uz asi stale, ci budes na liekoch alebo nie.
kocky, ja vas vobec nestiham...

cukor
19. lis 2010

@tonytony .....myslím,ze len sledovanie na hematologii nestačí.vsetky sme tu sledované,ja chodím teraz uz kazdé 3 týzdne a od zaciatku si pichám.a pri ivf som brala anopyrin.....vlastne uz pri stimulácii dostávas do seba kopec hormonov a vlastne uz v tom období sa začne trombofília prejavovat.a tiež si myslím,ze to potrácanie možno fakt súvisí so zlými spermiami manžela.

tonytony
19. lis 2010

@cukor No, já vím... Nevím právě, zda se nějak snažit si to vybojovat nebo dát na tu dr.☹ Chápu, že se to asi seká, když v těhu krvácím, ale... Zvažuju, že si aspoň ten Anopyrin začnu brát během IVF- jak se někde v Carech dává...??? Fakt nevím...

slavkav
19. lis 2010

ahojte, tak ja som bola vcera na poradni - povedala som gyndosovi, ze mi hemato dala inj - a on ze ok a ze ci vie hemato, ze som mala pri prvom tehu odlupovanie placenty - a ja, ze netusim - tak ze jej mam povedat, nech mi necha tie inj az do konca tehu. ma gyndos vytocil - lebo doteraz sa tvaril, ze tie inj nepotrebujem, ze moja forma je uplne lahka - a zrazu sa cuduje, ze preco ich neberiem ... ach jo ..

bettynka222
19. lis 2010

@tonytony pravidelne sledovanie krvi je velmi dolezite. keby si len pichala a nikto na teba nedaval pozor, bolo by to nanic....dr sam zhodnoti ci inj potrebujes alebo nie...kazdopadne ak by ti ich teda nedali, trvaj na pravidelnych kontrolach pocas celeho tehu, vzdy sa potom pytaj ci boli vysledky ok, ci je fibrinogen a ddimery v norme 😉
@nektarine 😀 takze pachy citis 😀 no len peken lez, pi nejaky ovocny cajik alebo este lepsie roiboos - ten sa v tehu moze a doda ti zelezo 😉
@fiallinka to zu v piatooooooooook? to akoze dnes? moc na teba myslime 🙂 a tesime sa na spravicky o karolinke 😵

nektarine
19. lis 2010

@bettynka222 aha, dík za info, roiboos koupím. já mám strašně ráda černej čaj, ale tak se to snažím omezovat a piju ovocný. Ale zase vůbec nepiju kafe, takže tím černým čajem si to vynahrazuju, ale dávám si ho teď málo, tak třeba jeden za 3 dny.

bettynka222
19. lis 2010

@cukor ahooooooooj ako sa mas?

bettynka222
19. lis 2010

@nektarine no tak aj ten cierny caj by som radsej vylucila...ved roiboos je super, kup si napriklad vanilkovy, ten je super 🙂

nektarine
19. lis 2010

@bettynka222 a jakou značku máš nejraději?

tonytony
19. lis 2010

@bettynka222 Jasně, to chápu, že při inj. musí být kontroly- mně spíš jde o to, kdyby injekce ani Anopyrin nebyly, tak zda stačí aspoň ty prav. kontroly?

tonytony
19. lis 2010

@slavkav No to je přesně ono!!!Jeden dr. injekce ano, děsně důležitý, druhý dr. že vůbec nejsou třeba!!! To mě tak štve! Jak mám já vědět, co je správně???Aby se to zase nepo... Ach jo☹

tonytony
19. lis 2010

Je tady vůbec někdo, kdo v těhu nepíchal inj. ani nebral Anopyrin a stačila mu jen listovka a B vitamíny a chdoil jen na kontroly krve??? Já se fakt bojím, aby to bylo ok...

pallacinka
19. lis 2010

@tonytony Ja som, zatial ta listovka staci, no tiez mi nie je vsetko jedno a bojim, aby to dobre skoncilo. No tie injekcie tiez nie su bez vedlajsich ucinkov, takze pokial ich naozaj netreba, som rada, ze ich brat nemusim.

slavkav
19. lis 2010

@tonytony ak ta to potesi - pri prvom tehu som ani netusila, ze mam trombofiliu a vsetko bolo ok - az na zaver - odlupovanie placenty - ale to netusim, ci s tym suviselo. gyndos mi stale tvrdil - ze mam lahku formu a minule ma sokoval otazkou - vy si pichate, vsak? a hemato stale, ze nepotrebujem. keby jej teraz nespomeniem tie nohy - tak inj stale nemam. a gyndos mi povie, ze mam to brat az do konca .. no neviem skoda slov

slavkav
19. lis 2010

@pallacinka ake maju vedlajsie ucinky?

pallacinka
19. lis 2010

@slavkav Tak to presne neviem, len mi bolo povedane, ze nejake maju (a kedze s mojou lekarkou je dost tazka komunikacia, som sa jej dalej nepytala). Tipovala by som, ze ak je krv v poriadku a nasadia sa a zriedia ju, tak prilis riedka krv tiez nie je dobra (ale to iba hadam). A tie vedlajsie ucinky idu zrejme bokom, ked ich naozaj treba.

slavkav
19. lis 2010

@pallacinka hej hej - vsak to je jasne 🙂 no vsak ja som zvedava, ake budem mat DDimery po mesiaci uzivania inj. na zaciatku tehu som mala 180 a teraz som mala 1800 - ale ze to je primerane tehotnosti ... tak som zvedava na ako sami znizia

bettynka222
19. lis 2010

@tonytony u niekoho staci, u ineho nie...u mna stacili a poznam baby u krotych tiez...zavisi asi aj od zivotneho stylu (pohyb, strava), organizmu, veku, ale aj od hormonov co do seba pri ivf urcite sypat budes....ved uvidis 😉

bettynka222
19. lis 2010

@nektarine ja teraz netusim....vzdy sme nejaky kupili, niektore boli lepsie, ine horsie. najradsej mam ten vanilkovy...ale s malym sa moc do obchodu nedostanem....a hlavne je tam kopec chorych ludi 😒
@slavkav k vedlajsim ucinkom patri osteoporoza,m ale vraj sa to po vysadeni dava spat do poroadku aj same...ale nejaky iny druh inj. na riedenie krvi zanechava trvale nasledky...

slavkav
19. lis 2010

@bettynka222 uff a ktory - nevies? ake trvale nasledky? ach, nech je uz februar 😉 no mne tusim zacinaju pomaly rednut kosti - ale osteo este nemam ... no tusim by som potom mala zacat riadne uzivat vitaminy

bettynka222
19. lis 2010

@slavkav no ved tu osteoporozu...ale heparin je setrnajsi, uz si ten liek nepamatam - raz to zistim. ved ty mas ajtak heparin 😉 ako si prisla na to, ze ti rednu kosti?

slavkav
19. lis 2010

@bettynka222 ahaaa 😉 fraxiparin to je vlastne heparin, vsak?
no kosti - vramci zistovania, preco sa nam nedarilo otehu - mi raz na hemato vysla zvysena hodnota na reumu - alebo nieco take - tak ma poslala na reumatologiu - a ujo doktor bol aktivny - tak ma rovno poslal aj na vysetrenie kosti 🙂 a dal mi vitaminy - ktore som brala dost nepoctivo 😔 - takze po porode ich asi zacnem riadne brat. nemam osteoporozu - ale nejaku osteopene - ale neviem ako sa to presne pise ... ale priznnam sa - to ma ani nenapadlo spomenut dr - myslis, ze by som mala? ale tu je asi momentalne dolezijsi pozitivny ucinok inj - ako tie vedlajsie, nie?

bettynka222
19. lis 2010

@slavkav jasne ze pre teba je teraz v tehu dolezity ucinok fraxiku na babo a na tehotenstvo 😉 a to si bola na denzitometrii? tam sa meria tusim hustota kosti, svalov a tuku...
a ano fraxiparin je nizkomolekularny heparin...tie injekcie su na nejakej inej baze, ale tiez sa pouzivaju pri trombofilii, len tam skutocne realne hrozi osteoporoza. pri LWMH je vraj tento vedlajsi ucinok docasny....ved potomich mozes kludne zacat brat, ale pocas kojenia asi tiez nebudu vhodne

slavkav
19. lis 2010

@bettynka222 ano - asi tak sa vola to vysetrenie - to som vlozila ruku do takeho pristroja a cele predlaktie mi nejako zoscanovalo a vysli nejake zavery ...

cukor
19. lis 2010

@pallacinka ...nemajú vedlajsí učinok.a ked je krv v poriadku nemaju dôvod ti davat injekcie.az pri vyssej zrázanlivosti sa dávajú a práve injekcie pomáhajú aby krv bola v norme.takze ziadne extremne zriedenie krvi tu nehrozí.ja si pichám od zaciatku tehu a stále mam trosku vyssiu zrázanlivost.

cukor
19. lis 2010

@slavkav .... nesleduj velmi d-dimery a fibrinogen.tie hodnoty budes mat urcite vyssie.ja som sa na to pýtala hematologičky a ona mi hovorila,ze hlavne sa sleduje hodnota zrázanlivosti krvi a podla toho sa stanovujú dávky.

slavkav
19. lis 2010

@cukor a to je ktory parameter? ja ze tie dva - Fibrinogen a DDimer.

cukor
19. lis 2010

@bettynka222 ...ahoj spolubojovníčka...ako matko? chcela som sa spýtat,ci si treba kupit odsávacku na mlieko.ty si ju vyuzila?