Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

berule
22. pro 2010

@nektarine já už překvapená nejsem, můj drahý prostě kluka asi neumí 😀 😀 ,ale z dalšího pohledu jsem taky chtěla holčičku, abych nemusela všechny růžové a červené věci vyhazovat 🙂 Snad mu nehrábne 🙂 , to on říkal, že chce samé holky 😀 , tak uvidíme co bude říkat až ho všechny přehlasujeme.

zulok
23. pro 2010

@nektarine uzasne, ze vsetko vporiadku, nadherna sprava 😀

@berule a vam gratulujem k dalsek slecneeee, nech je vsetko vporiadku 😀 😀 ked sa bubulka narodi, dievcence budu stastne a budu ju mat za babiku, prezliekat, kocikovat..

antoa
23. pro 2010

@berule chodím na 15 k dr. Smejkalovi...a gratuluji k malé

madormi
23. pro 2010

@berule jj to je, ono navíc mám sice přijít až 12.1., ale mezitím jsem ještě objednaná 5.1 do Bohunic tam jsem byla kdž jsem nebyla těhu a výsledky budou až pátého, tak mu tam rovnou řeknu, že jsem těhu ( snad teda fakt jsem a není to planný poplach, ale tak to už toho 5budu vědět) a řeknu mu, že jsem byla na hemce na kontrolu d dimerů tak uvidím co mi profa řekne 🙂

madormi
23. pro 2010

@berule je holčička, gratuluji, tu já bych taky moc chtěla 🙂

cukor
23. pro 2010

Na stromčeku sviečka svieti,
pokoj, šťastie nech k Vám letí.
A keď rozžiaria sa Vaše tváre,
by hojnosti ste mali stále.

Nový rok nech pomaličky
vsunie šťastie do kapsičky,
aby nespravili ste chybný krok,
pre celučičký ďalší rok.

mojím tromboskám prajem krásne a pokojné sviatky

madormi
23. pro 2010

holky přeji Vám všem krásné Vánoce!!!

jinak psala jsem strejdovi jak u mě postupovat, že u mě tu mutaci nehcce nikdo řešit a on napsal toto:

Myslím, že u teba by bolo vhodné podávať nízkomolekulárny heparin vzhľadom k tomu, čo máš za sebou
a táto mutácia bola pravdepodobnou príčinou tvojich komplikácií. A to aj napriek tomu, že homocystein je
negatívny. Skor si myslím, že tvoj gynekolog to nechce písať kvoli nákladom na lieky, heparíny sú drahé.

nektarine
23. pro 2010

Tak kočky, přeju Vám krásné Vánoce,
ať se Vám splní Vaše přáníčka, máme je sice stejné, ale i tak...
V novém roce ať se každé z Vás podaří to, co si přeje a ať ten rok 2011 je lepší než minulý.
Děkuji, že tu jste, posílám Vám všem velikou pusu 😲

bettynka222
23. pro 2010

@nektarine tie cipky som mala tiez. sa mi baby na rizikovom smloiali, ze ja mam cipky aby vo mne nejake jedlo zostalo a ony ich maju aby z nich vyslo 😀 kvoli zapche, chapes 😀
babtko krasne rastie, to je dobre 😵
@madormi ako si to vyriesila s tou hematologiou? inak vidis, presne ako pise @nektarine - treba pocakt na bodku v maternici. keby totiz bolo tehu vo vajecniku, bolo by to velmi nebezpecne. mohla by si vykrvacat ☹
@antoa hmm, to je zaujimave, dr ti chce predpisat konske davky fragminu a nie je presvedceny o tom ze ho potrebujes??????? aj to nejak rozumne vysvetlil? 😅

krasne vianoce vsetkym 😵 hlavne snazilkam nech sa splnia ich sny o babtkach v brusku.a tehulkam prajem zdrave deticky, bezproblemove tehotenstva a porody 😉 a vy maminky drzte sa, nech vas deticky posluchaju a robia vam len radost 😵

zusika
23. pro 2010

Ahojte dievcata.....prajem vám krasne sviatky, vela zdravia a sil, optimizmu a pohody!

madormi
23. pro 2010

@bettynka222 no zatím nijak, ale můj strýc primář gynekologie je jednoznečně pro miniheparin, takže budu muset donuti mého gynekologa, když budeproti budu to ais řešit přes strýce nebo nevim, ale chci ho, četla jsem dva dny názory na www.porodnice.cz kde se vyjadřuje Mudr. Koucký z nemocnice U Apolináře a on je jednoznačně pro miniheparin!!!

bettynka222
23. pro 2010

@zusika jeeej moj aved ty si uz v tretom trimestti 😵 ako to zvladas - myslim strach a tak...tesis sa velmi, ze? budes rodit sekciou, ze?
@madormi a kedy ides za gyn? inak skor by som to riesila cez hematologiu -. predsa maju viac skusenosti 😉

madormi
23. pro 2010

@bettynka222 na gyndu jdu v pondělí tak uvidím

antoa
23. pro 2010

@bettynka222 no vysvětlil to tím, že velké procento žen často potrácí a tak by to třeba do 3 potratu neřešil ....hňup....to si po 3 IVF nemůžu dovolit, jednak už jsem po 2IVF při vysazení Fragminu potratila(nemuselo to být v souvislosti s tím vysazením, ale je to jedna z možností, když jsem potratila 4 den po vysazení) no a také nemám finance na další IVF....tak to se mu řekně, že by se se mnou nezaobíral do 3-5 potratu ....pak se zamyslel a Fragmin mi nechal prý z důvodu, že ho mám už z caru a také že teda mám za sebou několik ivf.....fakt sem z toho jelen a pak mi to chce ještě navýšit, prý těch 5000 j. je na dolní hranici účinosti, tak sem z toho fakt jelen 🙂

bettynka222
23. pro 2010

@antoa no to je fakt hnup 😠 hlavne otehtotnenie po ivf je pre zenu velmi narocne, na to sa pozera inak ako pri prirodzenom otehotneni. to by si aj mala byt viac pod kontrolou...a pritom mas vysoke davky, keby si ho naozaj nepotrebovala, da ti tu najnizsiu predsa, nie???????

antoa
23. pro 2010

@bettynka222 já jsem hlavně ráda, že mi nechal ten Fragmin 5000j, jsem o dost klidnější a v lednu se uvidí jaké budou odběry. Tedka jsem byla vůbec poprvé na hematologii, takže jsem byla taková jak "nahá v trní",kde co a jak....ale příště se budu ještě více ptát..... 🙂

berule
23. pro 2010

@antoa jé, já taky chodím na 15, ale k dr. Kamelanderovi a ten je tam jen pátky.

berule
23. pro 2010

Holky všem Vám moc přeju krásné Vánoce plné pohody, štěstí a lásky. A taky Vám chci poděkovat za podporu 🙂

antoa
23. pro 2010

@berule tam chodí kámoška a je prý dobrej, já byla ráda, že mě vzali prakticky do 10 dnů od objednání a stejně ty dr. neznám, takže mě bylo jedno ke komu jdu. Normálně prý objednávají tak za 6 týdnů. Na toho dr. Smejkala zatím mám názor ani dobrej ani špatnej....uvidíme jak to půjde dál 😉

bettynka222
23. pro 2010

@antoa 😉

w_h
23. pro 2010

hojda, vesele vanoce a vsechno nej do noveho roku, hlavne zdravicko a stesticko preju 🙂

andys004
24. pro 2010

Všem přeji krásné pohodové Vánoce, kupu splněných přání 😉,hodně štěstí a hlavně zdraví to vše a mnohem víc 😀.Pěkně si to užijte paaaaaaaa 🙂

lenka_66
24. pro 2010

ahojte , ja viem ze som dlho nebola ale nestihala som
ale o to viac zo srdca vam vsetkym zelam vsetko len to naj .. krasne Vianoce, nadherny Novy rok a hlavne vela zdravia.. ostatne pride samo..
😵

velvet26
24. pro 2010

Krásne vianoce plné lásky, štastia, pohody a splnených prianí Vám želám.. 😵

madormi
25. pro 2010

tak jak jste si užily vánoce holky? mám na vás dotaz. Od kdy jste si začali píchat miniheparin? a předtím jste měli homocysteina d- dimery v normě?

cukor
25. pro 2010

@madormi ...ja od 4 tt......a d -dimery a homocystein bol v norme.aj tak mi to hematologička dala.ale uz po mesiaci mi zacali stupat d-dimery a stale stupajú aj ked si pichám.

velvet26
25. pro 2010

@madormi
ja od konca 4 tt. d - dimery aj fibrinogen som mala uplne v norme, no vzhladom na leiden heterozygot mi fraxik hned dal moj gyndos, dalsie kontroly uz su na hematologii, d- dimery su stale rovnake ako na zaciatku tehu, fibrinogen mi stupol na kazdej kontrole z 3.8 na 4.3 ale vraj stale v norme..
neviem ako ostatne kocky, kolko mate fibrinogen, stupa vam zakazdym???
vraj je to normalne, kazdej tehotnej zene stupa a citala som rozne prispevky aj od dr. ze norma pre tehotnu je do 6.

kaciatko81
25. pro 2010

@madormi ja mam napisany fraxiparine od zaciatku stimulacie. vysledky mam v norme, homocystein dokonca pod hranicou. pred stimulaciou mam ist este na kontrolu, nech mam aktualne vysledky

cukor
25. pro 2010

@velvet26 ...mne vsetko stale stupa ale ze je to v poriadku....v tehotenstve je to tak 😉

madormi
25. pro 2010

děkuji moc holky 🙂 v pondělí jdu na gyndu tak to z mudra vyrazím nebo nebudu v klidu, myslím že dva potraty stačili a i kdyby za to nemohla ta mutace tak to nezjsití jinak než tím, že jí začnou nějak řešit. v pondělí budu 29 DC