Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

lenoc
16. zář 2007

Veru, máš pravdu, už len otehotnieť, taká "maličkosť" 😝 aj ja mám acidum folicum(10 miligramové - na recept) a ešte B12 (bez receptu). No vidíš, takže keď vtedy si mala dobré testy, určite budú výborné výsledky z nich aj keď budeš tehu! 😉
Si priamo z Komárna? Ak som moc zvedavá, nemusíš odpovedať.

timcika
16. zář 2007

ano priamo---rodená!Na strednú som sa skoro zapísala do Šale ale nakoniec zvíťazila Nitra.Síce to už bolo dávnejšie.A teraz žijem doma.

lenoc
16. zář 2007

Ja som bývala kedysi v šali, aj na gympel som tam chodila, ale sme sa odtiaľ ods´tahovali, keď som mala 17. nebývame až tak ďaleko od seba....

timcika
16. zář 2007

?ako nedaleko daleko? 😅

lenoc
16. zář 2007

No, asi 67 km (som to teraz hodila do mapy na nete) 🙂 Ale ak si myslela dedinu, tak tá sa volá Močenok. Ak ti to niečo hovorí.

kapp
17. zář 2007

Ahojček - babuľky - zvlášť zdravím tie novučké - Grej, Timcika - vitajte ... 😀

Ďakujem vám všetkým, že ste mi vysvetlili ten môj "pocit viny" - skutočne som dlhý čas uvažovala o tom, či pred rokom moje babulko zabila trombofilka alebo moja kombinácia liekov. Máte pravdu, kočky, nič sa už na tom nezmení = čas nevrátim ... Spomienky sa mi asi teraz vracajú kvôli blížiacemu sa snažilkovaniu a takému maličkému strachu, či to výjde tentokrát. Inak - pred rokom som aj ja brala Duphaston 2 x za deň, cca od 4tt - a pri teraz 8-ročnej slečne dlhodobo počas gravidity a tam pomohol... 🙂 Teraz ho neberiem, lebo cyklus mám pravidelný (+ - 2 dni) 26 dní, takže v tomto smere v pohode. 😝
Zuločka, Lenočka - ďakujem ..., veľmi mi pomáhate.
Zuloč - spomínala si, že si si robkala testy, keď ti meškalo pár dní, 2 čiaročky boli, ale potom prišla MS. Vtedy si ešte nebrala žiadnu listovku, ani podobné veci - vtedy si ešte o trombofilke nevedela, že?

Teraz tak trocha od veci - Ja som sa s gyndom dohodla, že akonáhle mi výjdu 2 čiaročky (hovoril, že keď bude MS meškať 2-3 dni), tak zakotvím uňho, a on mi na rovinu povie, či to má šancu, alebo nie = nechcem žiadne súcitné klamstvá = chcem pravdu ..., poznám sa - ľahšie sa cez to dostanem, keď budem vedieť pravdu!

kapp
17. zář 2007

Vy ste také šikulky v tom písaní, že ja než prečítam všetko, čo ste stihli popísať - normálne sa zapotím ... 🙂

Zuločka, Lenočka - tiež si myslím, že mutácia trombofilky by mala byť uvedená aj v tehu knižke pre prípad núdze ... S tým Ascorutinom - tak to ste ma prekvapili, to som nevedela - to je vlastne svojim spôsobom nejaká modifikácia vitamínu C, nie? Či si to s niečím pletiem?
S tým tuľkaním - musia chlapi trocha vydržať, veď čo by chceli? Kto vynosí bábenko - no my, kto ho odrodí - no my, kto sa oňho stará prvé mesiace - no my - tak nech nás neštvú, a nech trocha vydržia voľačo aj oni, no nie? 😀

Babuľky - viete, čoho sa tak trošku bojím? Že ten plodík (samozrejme ešte nie som tehu) nevydrží tie prvé týždne - lebo vtedy ešte injekcijky mať nebudem, až keď mi začne meškať MS a budem mať potvrdené od gyndu, že som tehotná, takže plodíku bude pomáhať len listovka a Calibrum, neskoršie aj Duphaston, bude to stačiť, na to aby vydržal? Zaujímavo písala Grej, že lekári vedia, čo robia a hovoria - keď to nemá byť v poriadku, keď nie je s vývinom niečo v poriadku, tak plodík vlastne odíde sám ... (Necitujem Grej, takú dobrú hlavu nemám, len vlastnými slovami, takže sorry Grej, ak som sa netrafila...)

zulok
17. zář 2007

Jeeeeej, kolko je tu toho napísaného, tešííím sa. 🙂
Ahooj Kapp, cez týždeň je to tu živšie 😀

Timcika, teraz chodím k dr. každé 2-3 týždne, vždy sa tak teší, keď zbadá drobčeka a bije mu srdiečko. Hneď sa začne škeriť. Je to perfektné, neboj, ustrážia si ťa 😉

Kapp, vtedy, keď som mala pozitívny testík a ms za dva dni prišla, tak som netušila o trombofilke. Brala som listovku, ale menej ako teraz.
Inak, tu na tejto diskusii som čítala, že sa dá použiť na zriedenie krvi anopyrin. Ja som ho brala na začiatku tehu, kým som nemala injekcie.Nie je na recept a na letačiku je napísané, že tehulkam neublíži. Tak som skúsila, tiež som sa totiž bála, ako to zvládneme, kým mi potvrdí dr. potvrdí tehu.

Lenocka, ani aj neviem, či dačo manžel má, či nie, verím, že aj keby hej, drobček je vporiadku.. a hotovo 😉 😀

A babuľky, čoskoro budete tehulky a verím, že všetky mimískov donosíme, jasnééé???!!!! 😀

kapp
17. zář 2007

Zuločka - ten anopyrin - ten si si sama naordinovala? Hovoríš - od začiatku tehu - t.zn. od meškania MS, alebo už v čase oplodnenia? Prepáč, ja som také "jelito", ja to potrebujem "po lopate" 😀
A priznala si sa potom hematologičke, že si to užívala bez jej súhlasu a vedomia? 🙂

zulok
17. zář 2007

hej, naordinovala som si to sama 😅 tu sa o tom písalo na diskusii, že to dakomu odporúčila hematologička a keď som videla , že to môžu tehulky, tak som skúsila. Samozrejme, vy sa radšej spýtajte, ale ja som bola tak zúfalá, že som to musela vyskúšať. Hematologičke som sa nepriznala 😕 A začala som to brať tak od 20 dňa cyklu, vtedy som začala tušiť, že asi dakto sa k nám nasťahoval.

kapp
17. zář 2007

Zuločka - a na výsledkoch to hematologička nezbadala?

Normálne si mi "nasadila chrobáka do hlavy". Už som si našla na nete príbalový letáčik k Anopyrinu 100mg, máš pravdu, v pohode to môžu aj tehulky - dokonca pri vysokom tlaku im to ordinujú. No - tuším to skúsim aj ja, čo mi to môže urobiť??? Žiadne kontraindikácie = nežiadúce účinky si nemala, Zuloč?

Zuločka - si šikulka!!! Ako sa poznám - dnes budem ešte rozmýšľať a zajtra milý Anopyrin už aj šup-šup pôjdem kúpiť do lekárne 😀

lenoc
17. zář 2007

Kapp, nemáš zlý nápad. 🙂 Viem si predstaviť, ako sa ti tá myšienka preháňa v hlavičke. 😉 mne ten anopyrin spomínal moj lekár, keď mi oznamoval, že mi vyšli pozitívne testy na trombofíliu. Ale myslím, že v prvých týždňoch by to vadiť nemalo, kedže ešte plodík nie je s maminou prepojený (aspoň myslím, že nie je). A ty vlastne pojdeš ku gyndošovi hneď na začiatku, hneď to budeš mať potvrdené, tak hádam tie dva týždne nehrajú nehrajú nejakú veľkú rolu.
Dobre si sa s lekárom dohodla, nabehneš k nemu, povie ti, že je všetko ok a naordinuje ti, čo bude treba a možte sa teškať z drobčeka. 🙂 S tým ascorutiom neviem.... Veď chlapi sú "silnejšie pohlavie", tak nech volačo vydržia! 😀 Mne túlenie napríkad v tehu vobec nechýbalo a drahému tiež chýbalo menej ako obyčajne.
Ešte predtým ako som otehotnela, som raz mala také príznaky pred MS, že ma boleli bradavky a som si aj myslela, že som tehu, ale mrcha došla normálne...ani test som nerobila. Ale vtedy som ešte nebrala žiadne vitamínky, ani listovku, tak si myslím, že som bola tehu aj vtedy. bradavky ma takto boleli len 2x v živote - v tehtenstve a vtedy, pár mesiacov predtým.
Len bez listovky alebo z nejakého iného dovodu sa to neudržalo.

Ale teraz nám to už aj s potrebnými vitamínkami výjde!!!

timcika
17. zář 2007

ahojko,zulok,kapp,lenocka 🙂
kapp--moja hemat.mi dola domov krabičku Fraxíku,že akonáhle budem tehulka mám si pichať a teraz preventívne už beriem acidum folicum(len na predpis)ela anopirin je fajn!!!!!!!Určite sa ho netreba báť,stačí ak si dáš denne len polku!!!!!Miminu neškodí 😉 A od mojej hemat.(primárky)viem,že sa doporučuje aj ludom náchylným na trombozu!!!!!
-jaj a určite si dajte tehulky aj mi ešte netehulky vitamín PIRIDOXIN(bez receptu)no vyborný!!!!!!!!!!

Je toho asi dosť ale ani jedno neškodí mamine ani miminu!!!!!!!!

lenocka včera som sa ani nevedela odzdraviť lebo sa mi vybil lapík a nabíjačka ostala u mužíčka v aute!! 😉 To naozaj nebývaš daleko najmä ked ku gyn.chodí až do BA!

berunka
17. zář 2007

zdravím všecny nastávající maminky i snažilky.Ráda bych se zeptala, slyšela jste nekterá o tom,že při tromboze - laidenske mutaci, by mela mit zena prvni mimi do 25 let veku?děkuju předem všem za odpověd🙂

timcika
17. zář 2007

ahoj berunka tak toto som nepočulu!
podla mňa je jedno kedy bude tehulka, mutacia je tam lebo je vrodená! 😒
neskorším tehulkovaním je asi riziko v genetike.

lenoc
17. zář 2007

Berunka, tak toto počujem prvýkrát.
Timcika, ahoj! To neva ja sa nehnevám. 😉 😉 Ale asi si si to s niekým pomýlila, ja chodím ku gyn. do Galanty, čo inak tiež nemám až tak blízko (tak do 30 km). Ale ty tuším chodíš za lekármi do BA, však? Myslím (dúfam), že Fraxiparín sa u teba schovaný dlho neohreje, za chvíľu ho budeš potrebovať. 🙂 Všetky B-vitamíny sú super vec pre nás. Teraz aj v robote popíjam pomarančový Relax džúsik, ktorý obsahuje béčka. 🙂
Je určite oveľa lepší ako ten cviklový.... 😖

timcika
18. zář 2007

ahoj lenocka,ja som chcela napísať,že ja chodím do BA ku gyn.len to písmenko
-n-sa mi niekde zapatrošilo 🙂 Mám to síce 100km no oplatilo sa mi ta priesť,lebo tam mi prišlinato homozygotstvo 😒 Vieš tu u nás je absolútny nezájem,kto má komlikácie stým sa moc nezaoberajú ☹ Možno sa to teraz zmení nakolko pár mlad.lek.si otvorilo súkromnú amb.s moder.vybavením.Tak ukáže čas..
Relax džúsik je výborný 🙂 no škoda,že nevyrábajú taký predtehulkovský aby nám pomohol xi-xi 🙂

lenoc
18. zář 2007

Ahoj Timčika, ahaaa! 🙂 No tak potom naozaj, ke´d sa o teba vo vašej nemocke nestarali, treba zájsť tam, kde sa budú stara´t. Aj keď to je ďalej, veď to stojí zato. Veď aj ja mám jedno zdrav. stredisko a dve nemocky bližšie ako je tá galantská, ale keď som menila lekára, tento sa mi z tých blízky ch pozdával najviac.
No, veru, taký predtehulkovský džúsik by bol tiež fajn. ale aj tento v podstae je - teda aspoň pre nás - keď sú tam tie béčka (z každého okrem listovky 15%DDD na 1dl). musím nateraz končiť. Manžel ma odtiaľto vyhadzuje... 🙂 😉

lenoc
18. zář 2007

Už som späť. 😉
Zuločka, ako sa máte? Pekne rastiete? 😉
Kapp, choroba je už celkom preč, však? Anopyrin kúpený? Možme ísť na to? 😀

zulok
18. zář 2007

Ahojte.. tu Zozlocikov manzel,
manzelka vam odkazuje, ze tu teraz bude chodit menej, lebo musi lezat, tak ako jej povedal lekar..
Vsetky Vas pozdravuje a ze sa mate drzat a vraj aj snazilkovat 🙂

Lenocka: zachviluje je vraj oktober

B+Z+drobciatko

kapp
19. zář 2007

Čaute babuľky - včera som bola odstavená od netu - už sa teším, kedy ho budem mať doma.

Berunka - ja si myslím, že to vraveli preto, že vekom je krv hustejšia a hustejšia - a do 25 si ešte mladucha, hýbeš sa, potom už posedávaš - väčšinou to tak býva 😀 ... Ja som mala dcérku, keď som mala sladkých 21 🙂 , ale podotkýňam, že vymodlenú a vyležanú 😝 ! A Leidenskú mutáciu som mala aj vtedy - heterozygot - len som o nej nevedela ...

Zuločka - len oddychuj, nožičky pekne hore, len z času na čas daj vedieť, ako napreduješ. Bude to dobré, uvidíš, dušička... Ja som sa v 5.mesiačiku s Naďkou otvárala - dokonca uvažovali nad zašitím, a nakoniec ležkaním sa to vrátilo do normálu, len ležkaj ... Pozdravuj manželíka ... Držte sa obaja! Inak - anopyrin je už kúpený - tiež to skúsim cca od 15,16. dňa cyklu - ale v lekárni mi doporučili iba 30 mg, že ten určite mimču neublíži - lež dostanem injekcijky.

Lenočka - mne bolo vysvetľované, že prvé týždniky (myslím, že 2.,3tt - ale možno kecám) sa už plodík nadpája na cievny systém maminy pomocou takých malinkých cievočok a vlastne tým je zo začiatku vyživovaný, kým sa nevyvinie pupočná šnúra. Dúfam, že si to dobre pamätám ... No a mne že sa hneď tie malinké cievočky trhajú, tak preto ten Anopyrin, aby sme vydržkali, lež nám dajú injekcijky - vieš ako - náhoda je blbec - čo keď doktor bude mať dovolenciu, ale na hemoške nebude moja doktorka (býva tam iba v stredu a v piatok). Asi to preháňam - ale pre tohoto mimíska chcem urobiť maximum...

Timcika - PIRIDOXIN - čo to je? Nejaký komplex vitamínikov pre ženy, niečo ako Calibrum?

kapp
19. zář 2007

Lenoč - ideme na to... Len sa mi musí manželík vrátiť zo služobky celý - išiel až do Prahy. No a keď sa vráti - tak ... 😀 len nech skúsi vymýšľať také blbosti, akože je unavený, cha - to sa neráta 😝 Už aby bol doma! Lenoč - ešte mesiačik musíš čakať, nedá sa už teraz snažilkovať???

Inak - pochválim sa baby - moja 8-ročná kočka včera ako jediná z triedy mala 0 chýb z diktátu - a to sme ani netrénovali!!!

lenoc
19. zář 2007

Ahoj cicušky!
Kapp, aj ja sa teším, keď budeš mať doma net. 🙂

Ten odkaz je milený 😅 , tak ďakujeme. Zuločka, tak aspoň cez drahého odkazujem: budeme na teba veľmi myslieť a silno držať palčeky aj keď tu na nete nebudeš s nami mocť byť. Krásne oddychuj a keby ti to už vadilo, pomysli si na také maminy, ktoré trčia celý deň v robote a dali by neviemčo za to, aby mohli takto oodychovať. 🙂 Držkaj sa, ležkaj. Ale chýbaš mi už teraz - to však nie je podstatné, doležitejšie je tvoje zdravie a zdravie drobčiatka. 🙂 cmuq.
Kapp, tak to om nevedela o tých cievočkách, že tak skoro.... No, anopyrin rčite neuškodí. Si šikulka, že to tak predvídaš s tými lekármi. Vobec to nepreháňaš. 😉 No a tvoja slečna je tiež šikovnica. 😅
Žiadne oddychovanie nebude! Musíš na neho skočiť! ....ja len tak.....zo srandy.... 😀 Ale aj moj drahý sa ma vypytuje, kedy "má volačo byť" a podobne. Takže to berie "uvedomelo". Nechceme čakať už žiadny mesiac, takže začíname tiež už v septembri. 😀 😀 🙂 ale pssst, je to tajomstvo! 😀
(teda, nikto z rodiny o tom nevie, že už.)
kedy sa to má drahý vrátiť? 😎

Pyridoxin je vitamín B6. Dáva sa aj malým deťom proti nechutenstvu. A pre nás sú tuším doležité všetky Béčka.

kapp
20. zář 2007

Ahojček babuľky!

Lenočka - ja som ale popletnoha! Samozrejme, že mám hlavu deravú, to pripojovanie sa na maminu pomocou cievočiek sa deje až o týždeň neskoršie - jáááj, sorry... 😝
Mala si pravdu - veď prvé týždne ani nebudeme vedieť, že sme tehotné - veď v 2tt ešte len prebieha nidácia = zahniezďovanie sa - v termíne MS býva taký ružovkastý výtok (aj ja som ho pri posl. aborte mala a považovala som ho za MS) - to keď sa oplodnené vajičko "zakusne" do materničky. Teraz som už múúúúdra, keď som si to naštudovala na www.tehotenstvo.academy.sk !!! 😀
Prepáč, ešte raz za deziformácie... Ja sa skúsim polepšiť 😝
Takže - ono to fakt bude hneď od začiatku - keď ja hneď po 2-3 dňoch po vymeškaní MS pôjdem s pozitívnym tehu testom (aspoň dúfam 🙂 ) za gyndom, a on ma pošle hneď na hemošku - tak my vlastne tie injekcijky budeme mať od začiatku-tak ako si hovorila!!! 😀 Ááá, kapp objavil Ameriku!! 😲
Lenoč - tak v mojom prípade by si brala od cca 16. dňa cyklu ten Anopyrin 30mg? Čo povieš, čo poradíš??? A neboj babuľka - mám takého tušáka, že budeme tehulkovať spolu na nete 😀

kapp
20. zář 2007

Lenočka - ešte som zabudla: Manželík sa mi vrátil kompletný-aspoň tak pôsobil - vo večerných hodinách, takže už dnes večer si s ním budem musieť "vážne pohovoriť" na tému "rozšírenia počtu členov našej posádky" 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂
Inak - to je fajn - že máš manželíka takého "uvedomelého", výjde to, uvidíš...!

lenoc
20. zář 2007

Ahoj moje, hneď si mi zdvihla náladu! Tá stránka je fakt zaujímavá, aj ja som po nej včera behala. Ja som taký výtok nemala, ale viem, že može byť. Uvidíme tentoraz.
Ja by som na tvojom mieste asi brala aj ten anopyrin, veď uškodiť nemože a budeš vedieť, že robíš maximum. 😉 No, ja mám tiež taký pocit, že si budeme krásne a úspešne tehuľkovať spolu. Už sa na to veeeeeeeeľmi teším. 😅 😅 😅 😅 😅
dúfam, že manželík sa vrátil kompletný aj tam dole... 😀 Tak kým sa vy budete dnes "vážne rozprávať" o rozšírení rodinky, my už budeme na obstaraní nového člena našej domácnosti aj tvrdo makať. 🙂 😝 Alebo som to zle pochopila a vy tiež nebudete len viesť rozhovory a pozerať si pri tom jeden druhému do očí....
Držím palčeky, aby bol váš (aj náš) rozhovor plodný. A ak ťa tu zajtra nezastihnem, tak prajem aj krásny víkend! 🙂

timcika
20. zář 2007

ahojte,babenky 🙂 xi-xi no "vážny rozhovor s manželíkom" aj mne vychádza,hoci my sa rozprávame hned po mrche,nakolko mne sa to 3xpodarilo vtedy 😲
NO A áno PIRIDOXIN je bečko,a injekcijky su pre nás dôležité hned od začiatku a kedže nevieme presne kedy sa to tam zamotká je polka anopirinu dobrá!!
takže hojsa do klebetenia s mužíkmi 😉 🙂

kapp
21. zář 2007

No - Lenoč a Timcika - my sme sa včera večer s manželíkom tak "vážne a nahlas rozprávali" (možno sa zadarilo), že sme zobudili dcérku, ktorá spala o 2 izby ďalej ... 😀 😀 😀

No babuľky - nič iné nám nezostáva, len zaželať si, aby sme mali naše "rozhovory s manželmi" plodné!!! To by bola sranda, keby nám to všetkým trom vyšlo 😝 , a díky za tie rady s anopyrinom, máte pravdu, kočky - nasadím ho za pár dní. Prajem pekný víkend!!!

lenoc
21. zář 2007

Kapp 😀 😀 😀 Malá aj prišla za vami, že čo sa deje? 😉
Mám voľnú hodinu a vytláčam z počítača plány, tak vám píšem aj teraz.
Bolí ma podbruško napravo, tak ovulku mám až dnes a nie včera, ako som si myslela (doteraz to bolo väčšinou na 13. deň), tak budeme aj dnes pre istotu pokračovať vo vážnych debatách. 😅
Veru moja, bolo by to úžasné, keby sa nám všetkým trom (alebo štyrom, keď rátam aj Linušku) hneď zadarilo. ale aj keď sa zadarí aspoň jednej hociktorej z nás, bude to krásne. 🙂

lenoc
21. zář 2007

ozik, piatok mi vychádza aj podľa dvoch z tých "boirytmických výpočtov plodnosti" podľa dátumu narodenia ako plodný. 🙂 Ani neviem, či na to verím, ale čo ak? Treba vyskúšať všetko, čo sa dá.
No a teraz už naozaj idem tlačiť tie plány - dnes máme deadline na odovzdanie a okrem jedného som už všetky ostatné odovzdala.
papa zatiaľ a ak aj vy potrebujete dnes hodiť reč s manželíkmi, tak prajem veľa úspechov. 😉