Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

lenoc
25. pro 2007

Ahojte!
Kappuška ☹ Mrcha hnusná mrchatá 😠
Tak o týždeň veeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeľmi mooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooc držím PALČEKY!!!!!! 😉 Nech sa k nám pridáš!
Tak včera sme to "povedali" manželovej rodinke. Čakal ich pod stromčekom bocian s kartičkou a v nej bolo: Priletím v auguste. Ja som plakala a neterka povedala, že ostatné darčeky, čo dostala, si môžeme všetci nechať. A furt sa chodí líškať.
Jaaj, dnes som znova testíkovala a druhá čiarka je takmer rovnaká ako prvá. Tak určite tam nejaká fazuľka je. 😵
Ale zato mám teplotku trochu, včera som bola ráno na pohotovosti s prieduškami a hrdlom, tak mám Bioparox a sirup Hedelix. čajík pijem na litre (ovocný). A zalomila som asi v strede Popolušky. 😀

Zulok, Kapp, aký bol Ježiško? Čo Vám priniesol? A Nanuške? 😉

kapp
25. pro 2007

Ahojko, bambuľky!

Lenočka - to ma dojalo - ten bocian s kartičkou PRILETÍM V AUGUSTE 🙂 - to bolo krásne ... A neterku máš BOMBOVÚ 😀 !

Len oddychuj a pi ... Možno by nebolo od veci, keby si začala s Anopyrinom - tým neškodným, nie 100 - ten by mohol poškodiť fazuľku! Zdá sa mi, že naša Zuločka užívala Anopyrin, kým sa nedostala na hematológiu, ale radšej si to prever, trebárs cez IP, aby som ti neporadila nejakú blbosť. Vieš, ja som si tak hovorila, že keby náhodou som otehotnela počas sviatkov (myslela som tento mesiac - veď vieš - mrcha mala prísť 24.12., a prišla hnusoba ešte 23.), tak by som si zatiaľ bola bývala dala Anopyrin (kým skončí dovolencia na hemoške), ale najprv by som sa bola asi poradila so Zuločkou. Nechcem ťa nahovárať, aby sa fazuľke nepoškodilo - ja uvažujem inak = mám inú mutáciu ako ty a Zuločka - ja mám Leidena a MTHFR T667C, takže mňa časom ten Anopyrin neminie ani ako netehotnú!

Inak - Ježiško bol bohaaaatý 🙂 , Naňa dostala Barbie - Snehulienku a princeznú a ku každej aj princa, a k Snehuľke aj 3 zo 7 trpaslíkov (viac trpaslíkov Ježiško nezohnal 😝 , ale budem sa musieť sem tam pozrieť do Dráčika, či nedostali aj tých 4), knižky na čítanie, puzzle, veci na oblečenie - no bola celá happy, Vianoce sú hlavne o tej radosti v detských očiach - tá stojí za to, uvidíte, bambuľky, až budete mať svoje detičky väčšie! Ja som dostala parfémik - taký luxusný od manželíka, nový mobil, knižky na čítanie (takže počas MS budem mať čo čítať ...), takže super ... A moja polovička dostala "hračku" = akumulátorovú vŕtačku!, rádiobudík - aby nad ránom nechodil cezo mňa "pozrieť na hodinky, či netreba vstávať", veci na oblečenie a topánky - takže tak ...

Manželík sa mi zastrája, že keď skončí MS, tak mi nedá pokoja 😀 , a rozhovory budú prúdiť na "plné obrátky" každý druhý deň! No zbohom, ešteže mám dovolenku až do 7.1., inak by som ani do práce chodiť nemohla (nedala by som nohy k sebe 😀 😀 😀 ). No vidím, že môj manžel ešte nehádže flintu do žita, hovorí: "Musím veci zobrať do rúk ja, lebo, moja drahá, ty to nejak nezvládaš 🙂 !" Dúfam, že nám to čoskoro výjde ... a Nane pribudne súrodenec!

Zuločka - ako sa máš bambuľka? Aký bol Ježiško - pochváľ sa ...

zulok
25. pro 2007

Ahoojte, Lenocka, brala som anopyrin 30 polovicku denne. dakto dokonca bral anopyrin 25 celu obden, ale ja som to domotala,. Ale takto mala davka bynemala ublizit.
dufam, ze rychlo vyzdravies , pekne oddychuj.
ta karticka s bocianikom / naaadhera

Kappuska, mali ste krasneho Jeziska. to vam bude prijemne. Je mi luto mrchy ☹ , ale super, ze to chce manzelik zobrat do svojich ruk 😉 🙂 drziim palce

u nas boli nadherne Vianoce, najkrajsie dteraz, lebo sme boli konecne viaceri. Dostala som od manzelika zupan s oveckami 😀 , aby som mala do nemocnice a knizku, ako sa starat o mimi, nadhera, tak sa vytesujem.

Pekne si uzivajte Vianoc a volnaaaa, cmuuk

lili01
25. pro 2007

ahoj kočky,krásné Vánoce a Nový rok přáníčko pro všechny mám v albíčku,tak mrkněte 😵

zulok ahhhoj kočko

lili01
25. pro 2007

kapp: držím palečky a v roce 2008 miminko na cestě 😵

kapp
26. pro 2007

Ahojko bambuľky!

Lili - no konečne si sa ozvala, dušička - vidíš, ja som ani nezaregistrovala, že si tehuľka - dodatočne, ale o to srdečnejšie gratulujem 😀 - no už som zostala iba ja - tak s tým budem musieť niečo poriešiť ... Keby to bolo také jednoduché, ale nejak sa to "zaseklo" ☹ . (Mala som uplynulé mesiace strašne blbé obdobie = samé stresy, ale teraz už dúfam, že to bude dobré.) Predtým sa nám darilo na prvý šup, ale bohužiaľ to 3 x nevyšlo, možno teraz, keď si dáva druhé bábenko načas, možno teraz to výjde. Uvidíme 😒 Bola som na tvojom albumíku - ďakujeme, to je krááásne 🙂 .

Zuločka - díky za radu s Anopyrinom, dúfam, že ju v roku 2008 využijem 😉 ! Anopyrin 30 mám zakúpený, už dlho ☹ ...
Inak - ten ovečkový županček to bol super nápad od tvojho manželíka a knižka o bábenkách sa ti určite zíde - aj keď niet nad vlastnú skúsenosť, uvidíš ...

kapp
26. pro 2007

Inak - ešte som zabudla - už 7 mesiacov som užívala Calibrum babyplan - bohužiaľ s nulovým efektom. Teraz som ho na mesiac vysadila - špekulujem nad nejakým vitamínom E - ten že vraj podporuje plodnosť. Čo vy na to? Čo mi poradíte, tehuľky zlaté? Nepočuli ste o niečom podobnom, čo by urýchlilo cestu k //?

kapp
26. pro 2007

Lili - ja som si ťa pomýlila s Linou, ktorá sem svojho času tiež písavala ako snažilka s trombofilkou - prepáč moja zlatá, som ja ale popletka - ale gratulácia platí aj všetko ostatné 😀 !

lili01
26. pro 2007

kapp to nevadí 😀 popletko 😅 já taky držím moc palečky,určitě se miminko brzy podaří,když si dává na čas 😉

lenoc
27. pro 2007

Čauko kočky!!!

Kappuška, dík za radu, aj som na to myslela a vieš, čo je sila? Aj mňa napadlo, že ak by ti teraz mrcha nedošla, aby si papala anopyrin cez sviatky. 😉
Tvoj manžel sa mi "páči". Len aby mu ten entuziazmus vydržal ešte. 😀
Nana musela skákať od radosti, to sú ale kráááááááááááááááásne darčeky! 😅
Zuločka, tak aj vy ste mali nádherné Vianoce...

Ja som dostala nejaké oblečko, parfém, anglickú gramatiku, knižku. Drahý botasky, oblečenie, parfém tiež.
A tiež si kúpil hračku - karbobrúsku, ale nedali sme ju pod stromček.

Kapp, neviem, čo by ešte mohlo pomôcť. Ja beriem calibrum aj listovku. Pila som voľakedy alchemilkový čajík a niekde tu na fóre som čítala aj o čajíku z bylinky "pakost smradľavý". A aj o tom E vitamíne som niekde počula. Fakt vôbec neviem ☹ , čo je naj.
Ale hádam nejaké vitamínky spolu so silnýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýým držaním palčekov,v kombinácii s nažhaveným manželom a so správnym načasovaním toho všetkého by mohli pomôcť, hm? 😉

Zuloč, dokedy si brala ten anopyrin? Dovtedy, kým si išla na hemošku? A to bolo kedy?

kapp
27. pro 2007

Ahojte bambuľky!

Lenočka - díky za radu, babuľka, ako som už spomínala - ja som calibrum papala 7 mesiacov v kuse, teraz som na mesiac prerušila, ale asi začnem znovu, listovku papám nepretržite ... O tom vitamínu E som sa dočítala, že sa nesmie užívať v 1. trimestri a pri poruchách koagulácie, čo je aj náš (trombofilkový) problém, takže na éčko môžem zabudnúť. Asi máš pravdu, Lenočka, chce to kľud a "nohy v teple" 😀 .

Bože, babuľky, keď si spomeniem, že minulý rok som cca od mája 2006 chodila jednej liečiteľke, ktorá ma akože "liečila" pôsobením "kozmickej energie" a "naordinovala" mi kanadské vitamíny (cca 1.500,00Sk), medzi ktorými bolo vitamín C, E, A + Gynex (ktorý je mimochodom ospevovaný v fóre medzi Snažilkami - inak Gynex je dobrý na úpravu cyklu a odstránenie cýst, ale inak nulový efekt čo sa týka plodnosti, aspoň u mňa) a ja som ich nepretržite brala až do potratu, pritom E a A by sa nemali - no teraz rozmýšľam, že mi muselo dobre "mrholiť", keď som sa vôbec na to dala! Nechápem, ako som mohla takto naletieť ... Hádam to teraz výjde aj bez "liečiteľky" ...

zulok
27. pro 2007

Kapp, ja som brala calibrum nepretrzite rok a pol a plus v tehu, takze tiez je to uz dlho, co ho papam, lekar, ze neuskodi, este som papala listovku a do ovu pila alchemilku 3 kratdenne, brrr, zeby pomohlo, no neviem, skor mi pomohla dovolenka a byt bwz stresu v praci, fakt neviem.
O E vitamine som p[ocula, ze je na plodnost,nevedela som o tom, ze sa nesmie na zac. tehu, ale som ho nejedla, ale mam ho doma hojne. Tlacila som nim manzelika.
Moc drziim palce. cmuuk

Lenocka, anopyrin som braLA ASI OD 18 dc, ja som uz nejak tusila, a hlavne, ja som nevedela uz prejst ani do 5 tt, tak som to brala tak , ze viac skody urobit nemozem, ze ked niekomu neuskodia v tehu drogy, lieky su nic. K hematologicke som sla pred ukopncenim 5 tt.Ale ty sa neboj, ty si minule presla bez liekov do 12 tt,ale chod k nej cim skor. ale anopyrin by nemal byt na skodu. pripadne sa si zavolaj do nemocnice, ci by si ho mohla, ak sa bojis. Drzim palce, urcite to zvladnete. 😉 Aj babilky na zaciatku diskusie psali, ze ho brali.

Ahooj Lilli, ako sa maaate 😀

lenoc
28. pro 2007

Baby, ale veď Ečko sa na chádza aj v Calibrum babyplan! 😲
Ačko sa v určitej miere môže, ale neviem presne koľko denne aj v tehu.

aj ja som chodila k lečiteľke, ale ona len ruky prikladala (energia od Boha) a je fakt, že v tých miestach, kde to malo pôsobiť najviac, som cítila ešte aj večer po návšteve teplo. Teda, ani neprikladala, krúžila nimi nado mou. Ona mi poradila piť mix čajíkov alchemilka, myší chvost a praslička. Ale neviem korá z nich (tuším praslička) sa už v tehu nesmie. Bola som tam 2x (á 300 Sk). Bola som objednaná aj 3.x, ale vtedy bola pani v nemocnici no a potom so sa už neobjednala, lebo som otehotnela.

Asi nabehnem do lekárne kúpiť ten Anopyrin.

Takto o týždeň už budem vedieť, na čom som, pôjdeme pozrieť uja dotora a potom niekedy aj k hemoške pôjdem. Vysvetlím najprv jemu ako sa veci majú na hematolgii a potom by som tam chcela ísť aspoˇraz v každom trimestri.

Inak ako, oddychujete?

kapp
28. pro 2007

Ahojte bambuľky!

Lenočka - márne som ja teraz surfovala po nete a hľadala tú stránku o Éčku, ktorá uvádza informácie o škodlivosti Éčka v 1. trimestri 😠 ! Ani za pána nájsť, práveže sa zdá, že som vám poskytla zlé informácie, za čo sa dopredu ospravedlňujem = momentálne som sa totiž dočítala o opaku (Éčko je vraj prospešné ako prevencia proti samovoľným potratom) - ale ja sa nevzdám, fakt to tam bolo ☹ - skúsim to ešte raz nájsť - škoda, že som si nezapísala tú stránku ... Mala si pravdu, pozerala som na Calibrum babyplan - je to tam - 30 mg vitamínu E!

Lenočka - ja som zostala absolútne nedôverčivá voči liečiteľkám, nehovorím - niektoré osôbky majú v sebe dar uzdravovať, ale bohužiaľ ja som mala "šťastie" len na šarlatánov. 😒 Inak - budem silno držať palce o týždeň o uja JAJBOLÍTO - verím, že fazuľke sa už u teba zapáčilo a ostane tak ešte 8 mesiačikov!

Zuločka - ďakujem za infošky o dopovaní manželíka - začnem aj ja ... Ako sa má Matúško? Poslúcha?
Zuločka - dobre som pochopila - ty si brala Anopyrin 30 cca od 18DC potom už každý deň 1/2 tbl až do návštevy na hemoške? Samozrejme, keď si už tušila, že by vás mohlo byť v tom mesiaci viac ...

lenoc
29. pro 2007

Ahojte kočky!

Kapp, to sa stalo už aj mne pár krát, že som si volačo takto nezapísala a potom "ani bohovi" tú stránku znova nájsť. Ale veď vtedy si to nepokladala za až také dôležité, aby si si to zapisovala.

Ja som mala ísť teraz pred Viaocami k jednému liečiteľovi, ale povedala som, že pôjdem, len ak príde mrška no a ....samozrejme som k nemu už nešla. 🙂

Ďakujem moc za držanie palčekov. Ráno som merala BT, bola trochu nižšia, ako som čakala (36,8 a inak mávam tých "typických tehuľkovských" nad 37.0) tak ma pochytil hrozný strach ale na druhej strane si hovorím, že bradavky ma predvčerom nezačali bolieť len tak pre nič za nič. Do piatku asi zošediviem. A teplomer by som asi mala vyhodiť radšej von oknom.

zulok
29. pro 2007

Lenocka, teplomer vyhod 😠 vsetko bude vporiadku 😉

Kapp, uff, ti lieciteliA. anopyrin som brala obden cely a potom, ze je asi lepsie kazdy den polku. 😒
a s tym E, to by nas asi upozornili, ved to je v kazdom tehu vitamie. A sa nema vo velkom mnozstve. mrkvicka sa moze, ale pecienka nieeee.

Lenocka, drziiim palce k dr. ale urcite bude vsetko vporiadku.
Kappuska, tebe drziim palce na //.

Matusko je zlatunky, kopka ako chobotnicka. pajem si, aby uz aby ste to uz aj vy zazivali. 😵

Aky bude silvester a novy rok.

lenoc
29. pro 2007

Zuločka, jeeeeeeeeeeeeej, veď nedávno si mala 7tt a sme ťa kľudňovali, že všetko dobre dopadne a čoskoro bude ten 12tt prelomový za tebou.
ďakujem za palčeky. 😉

Budeme silvestrovať doma a hdam pôjdeme do dediny na ohňostroj pozrieť. Len neviem, lebo sa tam dosť aj piráty a delobchu búchajú, tak aby som sa neľakala moc... Hoci, musím sa priznať, že obyčajne pirátov hádžem aj ja (a tento rok nebude výnimka 😀 ), len sa bojím, ak niekto nečakane tesne pri mne hodí.

a čo vy kočky, len domka budete, či aj na chvíľu tiež vyrážate niekam?

Dnes som čítala, že A je nebezpečné nad 3.3mg denne. Máme doma džúsik s A vitamínom, tak som zisťovala, koľko z neho môžem. V 1dl je 120 mikrogramov, takže prekročiť dávku našťastie nehrozí.

zulok
31. pro 2007

Vsetkym vam prajem veseleho Silvestra a nech
do novehp roku vstupite s usmevom. Nech vam novy ro prinesie to, po com tuzite a hlavne zdravu rodinku a v naruci drobciatko . cmuuuuuuuk 😵

A Lenocka, pozor na prstiky s delobuchmi 😉

lenoc
2. led 2008

Kočky moje, prajem Vám i Vašim rodinkám do nového roka moc moc zdravíčka, šťastíčka, lásky a hlavne krásne malinké voňavé bábatko! Stopro sa ho všetky tri dočkáme v tomto roku. 😉

Na Silvestra sme teda boli aj na ohňostroji, bolo fajn, aj pirátov som mala, ostali mi všetky prsty. 😅 A nezľakla som sa, chvalabohu, ničoho. Aspoň m i zle nebolo, keď sme už boli v dedine. Zle mi totiž je už od nedele vždy buď hneď od rána alebo v lepšom prípade od obeda. (a samozrejme vždy až do večera) Ale vydržím!!! 🙂

lenoc
4. led 2008

Ahoj babule,
tak dnes sme boli u dokiho s drahým, robil aj ultrazvuk a výsledok je u mňa v pase. 😲 😅 Bol to taký šok, že sme ho ešte poriadne nerozchoddili. No čo už. Ale všetko je v poriadku, obidvom húseničkám bije srdiečko. To je hlavné. Neni som prvá ani posledná, dajako to zvládneme, asi ale budeme musieť väčšie auto kúpiť do augusta. 😀

lenoc
4. led 2008

doki ešte povedal, že to že teraz sú síce dve, ale že sa môže stať, že sa ešte jedno vstrebe alebo tak, že to sa často stáva. Veď ten jeden váčok aj vyzeral byť menší, ale keď tie dutinky zmeral, mali obidve rovnako na dĺžku, jedna bola o trošku užšia.

alinuska
4. led 2008

Ahojte spolubojivníčky, zvlášť pozdravujem Lenočku a blahoželám, to je riadna nádielka 🙂 😝 a sa s tebou strašne teším 😵 😀 !!! Asi si na mňa nepamätáte, to neva, neprispievam, ale zato si vás pravidelne, teda skoro pravidelne čítam, a toto je pre mňa bombovka, taká že whaw... Mám tiež kombinovanú trombofíliu a dlhokánskych 8 rokov sa snažíme zatiaľ prirodzene o bábo, ale tento rok už asi pritvrdíme, predsa len rôčky ubiehajú a bábenko si dáva načas, tak sa mu vyberieme pekne oproti 😉 Lenočka, môžeš mi prezdradiť, aké liečiky alebo vitamínky si brala, že sa to tentokrát tako podarilo? Nesledovala som tento cyklus veľmi a potom aj vypadol MK, tak neviem, ako sa to podarilo... Registrujem, že sem-tam si nakukla aj do témy PCO (ja ich mám tiež ☹ ), tak prezraď recept na dvojičky 😎 alebo teda aspoň na to jedno miminečko, pekne prosím 😉 Držím palce, aby ste boli OK a budem vás, tak ako Zuločku, jedným očkom sledovať a možno sa pridám medzi vás aj aktívnejšie, keď už začnem tú aktívnejšiu snahu. Pozdravujem všetky trombofilky, nech sme čoskoro všetky úspešné tehulky a potom šťastné mamulky!!!

kapp
4. led 2008

Ahojko bambuľky!

Všetko len to najlepšie do nového roka, veľa zdravička, šťastíčka a krásne voňavučké bábenká v náručí 🙂 !

Lenočka - hurááááááá, dve fazuľky - teším sa aj za teba, dušička, jupíííííííííííííííííííííííí - táááááákto 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 strašne. A vôbec nepochybujem o tom, že by si to nezvládla aj s dvomi! Jasnačka = zvládneš! Lenoč - prepáč, že si robím z toho srandu (myslím to v dobrom, nie že sa mi urazíš ...) - ale to ti bude aj 2 x tak zle - ráno - za dve fazuľky? A babuľka - máte v rodine dvojičky? Vidíš - zase som zvedavá ... 😀

Bambuľky moje - nemám ja smolu? Včera som si vykĺbila malíček na ľavej nohe - dúfam, že nie je zlomený = svokru mám zdravotnú sestru - čakáme, či sa nesfarbí do modra. Ak áno, už aj štartujeme na pohotovosť - ale maximálne mi to zafixujú - malíčky na nohách sa do sadry nedávajú. Takže dúfam, že to bude OK - totiž, nemôžem poriadne chodiť - bolí to jak ďas, v noci spím iba s Ibalginom 400, a chápete = ovulka sa blíži ☹ a keď zase nič, už budem trošku smutná - takže držte palčeky, nech nezmodráme!

Zuločka - ako sa máme, dušička zlatá? Matúško poslúcha, babuliatko naše zlaté!

Allinuška - drž sa a rozhodne to nevzdávajte - neboj - nakoniec sa dočkáme voňavých bábeniek!

lenoc
4. led 2008

alinuška, ďakujem krásne. 🙂 A ten receptík na dvojičky? Asi žiadny nemám poriadne. Ale zrejme to bude v tom, že mám tú ľahšiu formu Pco, pri ktorej dochádza aj k ovulke. No a hoci pri PCO je veľa nedozretých folíkov, ja som mala zrejme ich tiež viac nedozretých, ale zároveň aj dva dozreté. ďalšia vec je, že papám kyselinu listovú teraz už 2x denne 10mg (donedávna len 1x denne). No a kto sa ňou takto viac kŕmi, má väčšie "riziko" na dvojičky. Okrem toho papám aj vitamín B12 a calibrum babyplan. Ale vplyv na dvojčence mohlo mať z toho len PCO a listovka. A ešte otec má sesternice dvojičky + jeho sestra bola z dvojčiat, ale to jedno sa jej vstrebalo do brušnej dutiny, kým boli ešte v brušku malinké.Som sa nedávno dozvedela.
Moc moc ti držím palčeky, aby vám medicína pomohla, keď už príroda sama nestačí. 😉 Ty máš také PCO, že máš ovulku, alebo ti musia k nej liečikmi dopomôcť?

zulok
4. led 2008

Juchuuuuuuuuuuuuuuuu, Lenockaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa, kraaaaaaaaaaaaasaaaaaaaaa, a hned dvojnasobna a jasne, ze to zvladnete, ved ked zvladnes celu triedu ufrflancov 😉 juchuuuuuuu. to je super, tak anjelicek z nebickas vam poslal dvojnasobnu radost. budem drzat palceky. hihi, to bude krasne velke brusko. 😀

Kapp, prstiky do sadry nedavaju, ale priviazu o ostatne, boliet to bude ako slak asi dlhsie, hlavne pri chodeni a pri snazilkovani nepotrebujes prst na nohach 😉 drzim palce, aby ta labka dlho netrapila a hlavne hrube makke ponozticky., drz sa nam, mas to ty "radosti"

Mysme boli na kontrole, vsetko vporiadku, teda nic sa nezhorsilo, dostala som magnezko na tvrdnutioe bruska, dalej mame lezat a na matersku nastupujem 9.2. 🙂

lenoc
4. led 2008

ďakujeme babuľky! cmuk.
Kapp, až teraz som sa pozrela, že si aj ty písala. Veď to sme písali v podstate naraz. A som ti aj odpovedala na jednu otázočku, ani som nevedela. 😅
Neurazím sa, moja, neboj, veď aj my si už z toho robíme doma srandu. a už som si na tú myšlienku ako-tak zvykla. Býva mi viac zle ako pri minulom tehotenstve, niekedy aj celý deň a predvčerom večer som grckala. Ale aspoň sa mi potom uľavilo.

Aj keď nôžka bolí, snažilkovať predsa môžete, nejako to vydržíš. Že odkazujem maželíkovi, aby sa nedal odbyť a vrhol sa na teba. Môže ti boľavý malíček poláskať a pokračovať vyššie. 😀
Ja teda neviem, čo si robila, ale poznám dvoch ľudí, ktorí si zlomili prst na nohe, keď chceli kopnúť ich psa do zadku - zavadzal medzi dverami, keď chcelí výjsť von z domu.
Aspoň na ďiaľku ti to fúkam. Fúúúúúúúúúúúúúú!

Zuločka, aj manžel hovorí, že budem mať veľké "črevo". Nič iné, ako zvládnuť to, nám nezostáva.
potešila si ma, že je všetko v poriadku. 9.2. som mala poslednu MS pri prvom tehu. 🙂 Ja zas idem 1.2. na kontrolu.

Ako som bla vyšokovaná, ani som sa dokiho nič nepýtala, aj nahematológiu som sa zabudla spýtať. Hlava deravá.

kapp
4. led 2008

Lenočka - asi funguje telepatia - ja som zapla net o 19,34 a ty si písala zrovna o 19,33 😀 ...

Lenočka - babuľka - ty si teda dobré číslo - už som sa dávno takto nezasmiala a pekne od srdca - na tom psovi a jeho zadku, že ho majiteľ chcel vykopnúť odo dvier a zlomil si pritom prst na nohe - no ja nemôžem 😀 😀 😀 ... normálne dobehla aj moja polovička s drobcom (myslím tým Nanu, nie niečo iné 😝 ), že čo sa tak rehocem = ja mám totiž úžasnú predstavivosť a keď som si predstavila dvere, psa a "milého" majiteľa zvíjajúceho sa od bolesti nad svojou vlastnou blbosťou - no teda 😀 😀 😀 ...

No - že čo som robila? Baví sa na tom celá moja família - asi mi neuveríte baby, ale ja som sa iba otáčala na posteli po našich rozhovoroch s manželoch a malíček sa mi zamotal to froté plachty (asi vymením plachtu za klasickú ľanovú 😠 ) a ako som sebou mykla pri otočke 🙂 , tak som si milý môj prstíček otočila opačne... No a teraz si ma všetci doberajú - vrátane svokry - že takto som dopadla pri "řádění v posteli" 😝 . Dobré, čo?

Zuločka - malíček na nohe pri snažilkovaní skutočne nepotrebujem, ale môj manžel sa teraz akosi bojí ku mne priblížiť 🙂 , aby neprišiel k úrazu, ak by sa mi náhodou pri "rozhovore" dotkol môjho malíčka a u mňa aby nezareagovali reflexy - no jednoducho = bojí sa o kamaráta 😀 ... Myslím, že som to vyjadrila výstižne a my baby sa máme zase na čom chichotať 🙂 !

kapp
4. led 2008

Zuločka - ešte som zabudla - som strašne rada, že ste s Matúškom v porádečku = že ste dobre dopadli na kontrole, držala som pästičky - všimni si 🙂 , nehovorím palčeky - lebo na nohe teraz nemôžem 😝 , chichi ...

lenoc
5. led 2008

Kapp, mojko, teraz sa tu pre zmenu rehlím ja. 😀

No keď sa drahý bojí, tak sa bojí, ale takto sa k potomkovi neprepracuje.... 😉
Bolí ešte furt tak moc? Nezmodral?

kapp
5. led 2008

Lenočka - nezmodrali - zatiaľ hádžeme len krásne odtiene červenej - môžeš si vybrať 😀 od bordovej po ten najromantickejší odtieň ružovej 😝 ! A manželíka spracovávam - akože: "Zlatko, bol si na vojne, tak voľačo vydržíš, nie?" - a bolí to už menej - neboj - poznáš to - ZLÁ ZELINA NEVYHYNIE!

V pondelok by som chcela ísť do robotky, potrebujem nejaké veci dotiahnuť - len neviem, bambuľky moje zlaté, ako sa obujem do čižmy - lebo jediné, čo obujem, je manželova papuča 😖 - a v tom asi do banky pre peniažky ísť nemôžem 😒 ... alebo že by predsa?

Lenočka - prechádzaš od utorka, dúfam, na PN, nie? Po predchádzajúcej záležitosti takmer spred roka máš na to plné právo! A ten anopyrinček si si bola kúpiť, alebo počkáš na hemošku?