Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

kapp
13. srp 2007

Ahoj Zuločka - držím palce, prepáč - ja zvedavica zvedavá v tom nemám úplne jasno: hovoríš, že bola iba dutinka, nezbedník ešte nie, to ani srdiečko ešte nebilo - nech som múdrejšia ... 😝

Zuločka - k tomu homocysteínu - keď je vysoká hladina homocysteínu, je pravdepodobnosť, že srdce a cievy sú v ohrození (t.zn. riziko ischemickej choroby srdca, náhle cievne príhody, kôrnatenie tepien a s tým súviaca priama spojitosť s nedostatočným prekrvením srdca či infarktom).
Hladinu homocysteínu zvyšuje: fajčenie, HA, dedičné dispozície, strava s nízkym obsahom vit. B a kys. listovej (vegetariáni)a život vo veľkých mestách.

Z toho vyplýva, že prevencia vysokej hladiny homocysteínu spočíva vlastne v konzumácii vitamínov skupiny B a kyseliny listovej. Kyselina listová je obsiahnutá napr.: v mäsa, v pečeni (ale tú odborníci neodporúčajú, vzhľadom na to, že obsahuje toxické látky), v rybách, vajciach, strukovinách, kapuste, špenáte, obilných klíčkoch, brokolici, pomarančoch atď.

Takže - babuľka papaj ... 😉

zulok
13. srp 2007

Kapp, hej, ešte nebolo vidieť drobčiatko a ani srdiečko, len taká dutinka. No, ja len dúfam, že je všetko vporiadku. Ono, keď si vezmem, že som 6+3, mohol by tam byť plôdik,dokonca aj srdiečko, ale lekár, že keďže minule bola len vysoká sliznica, že teraz tá dutinka, tak nabudúce sa ukáže aj červíček. Pevne dúfam, aj som bola vystrašená a bála, ale našla som jednu stránku
http://www.baby-cafe.cz/modules.php?name=News&f...
http://www.baby-cafe.cz/modules.php?name=Forums...
a diskusiu, že jedna ešte nemala plôdik a vporiadku.
Tak veríííím, že mimískovi sa darí a pekne rastie, nabudúce ho už uvidíím 🙂Na kontrolu idem 24.8., to by už mohol byť kus drobca Báť sa nebudem, to mi nič nepomôže. 😉

ĎAkujem Ti veľmi pekne za pekný popis o homocysteíne a aj za to, čo papať... velmi si mi pomohla.

lenoc
13. srp 2007

Ahoj kocky, vdaka za tie infosky o homocysteine a aj tie injekcie su mi uz jasnejsie. Tusim som aj ja niekde citala, ze listovka a becka posobia na znizovanie hladiny homocysteinu.....
Zulocka, jeeeeeej, to su fajn spravy, nabuduce bude isto uz aj srdiecko. Drzim palce.
Dnes sa u nas zastavila svagrina (je v 12tt) a rozpravala nam, ako bola dnes na ultrazvuku, ze bolo krasne vidiet srdiecko aj hlavicku,atd. Ked odisla, utekala som za muzickom (robil nieco v pivnici) vyplakat sa. Nieze by som jej zavidela, alebo jej to nepriala, len mi to doslo strasne luto, ze ked ja som bola tiez v 12tt na uzv, nebolo vidno skoro nic. Neviem preco, ale u teba Zulok to tak vobec nevnimam. Ona je proste niekto z mojej rodiny. Dufam, ze ma baby chapete, ako to myslim.
pa.

zulok
14. srp 2007

Lenocka, úplne Ťa chápem ☹ Ja som mala slzy v očiach, pri každej tehulke, ktorú som videla. Potom to nejak utíchalo, ale vždy keď som zbadala nejaké bábätko, tak som veeľmi túžila mať drobčeka u seba. A tiež taký zvláštny pocit,priala som im bábätká, ale aj ja som si velmi želala. A kamošky okolo mňa hovorili, že sa začnú snažiť a šup, na 1krát sa zadarilo a všetko v poriadku, tak som vždy tak túžila po pokojnom tehotenstve bez strachu... A teraz som 1krát videla na uzv dutinku, nikdy predtým som sa k tomu nedostala, taak sa tešííím 🙂 Je to ťažké, viem Lenocka, ale verím, že sa šťastíčka dočkáte a aj ostatné. Musíme veriť, že bábätká toé všetko zvládnu a budú sa spolu s nami tešiť. cmuuk

lenoc
14. srp 2007

Zulocka, dakujem, si zlata. Uvidis, ked pojdes najblizsie k lekarovi, bude na uzv uz aj krasny malilinkaty drobcek. 😉
Vcera som na www.dieta.sk citala clanok o zene, ktora potratila, robili jej kyretaz a lekar jej tam odporucal, ze nemusi cakat pol roka, ze to sa doporucuje hlavne kvoli psychike. Mne zas moj lekar hovoril, ze keby sa podarilo skor, je vacsie riziko, ze sa vajicko neuchyti dostatocne pevne alebo naopak, uchyti sa az prilis hlboko do svaloviny. Tak teraz neviem, comu mam verit. 😖 😒 My chceme zacat v oktobri - to bude 5 mesiacov po. Navrhovala som manzelikovi aj september, ale moc nechce. Aj on sa velmi boji, ze by to nemuselo dobre dopadnut, ked sa zacneme snazit skor.

Prajem vsetkym krasny den!!!

kapp
14. srp 2007

Lenočka a Zuločka - aj ja sa pripájam, pre mňa to bolo tiež ťažké vidieť tehulku, keď ja som o svoje prišla. Zvlášť ťažké bolo, keď sa narodilo toto moje posledné krstniatko - krásny blonďatý chlapček s modrými očkami - ja som potratila 30.9. a on sa narodil 22.11., a bola som so sestrou, kým sa dalo - tesne pred pôrodom ma vyhnali domov. Bola som prvá, kto vedel o sestrinom tehotenstve a bola som prvá, kto vedel, že sa narodil a jeho miery. Bola to silná káva - zobrať ho po tom všetkom na ruky a tváriť sa šťastne, keď vo mne to vibrovalo, ale čo už - vrátiť sa to nedá, kočky moje zlaté - musíme sa pozerať vpred a myslieť pozitívne - Zuločka na rastúceho mimíska, Lenočka zabudnúť na všetko zlé a pozerať sa dopredu, výjde to nabudúce - musí ... Ja tiež v to dúfam, keď nie - budem si môcť aspoň s čistým svedomím povedať, že som urobila maximum, ale príroda bola silnejšia ...

Zuločka - akcia srdiečka bude nabudúce, je to malý bojovník ...

zulok
14. srp 2007

Kapp, anpísala si to úžasne nádherne, musíme sa tešiť na to z toho čo bude. 😀
Lenocka, mne po kyratáži v 8tt povedali, že čakať 3 ms, ale primár mi povedal, že keď aj skôr , nemám palšiť, ale tešiť sa. Mimísek príde do bruška , keď je telíčko pripravené. Poznám aj kopec tehuliek, čo otehotnelo ešte v 6nedeli a vpohode. Ja som potom otehotnela po roku a nevyšlo. Tak to čakanie je hlavne na tom, ako sa kto cíti.
Teraz sa to podaríí, budeme sa vytešovať a mimískom sa budú páčiť vytešené maminy 🙂
Inak http://www.emimino.cz/modules.php?name=Forums&f... tu je k tomu habadej.
Ale teraz , ked tu potvoru trombofíliu máme pod papučou, tak to zvládneme 😉

kapp
14. srp 2007

Zuločka - jasné, že to zvládnete - len to pekne ukáž tej trombofilke jednej škaredej, že sa nedáte!!! 🙂

Lenočka - babulka zlatá, v tebe ešte stále rezonuje kyretáž a pocit, že si prišla o bábenko - ja viem, je to ešte krátko, ale chce to čas ... Postupne sa bolesť otupí, jazvička na srdiečku zostane, nikdy nezabudneš na to, čo mohlo byť a nakoniec nebolo - často sa ešte budeš pýtať, rovnako ako každá z nás: prečo?, bol by to chlapček či dievčatko?, aký/á by bol/a? ... , ale nič na tom sa nezmení, čas nevrátiš, asi to tak malo byť, aj keď je to strašne nespravodlivé...
Múdro vraví Zuločka: "mimísek príde do bruška, keď je telíčko pripravené", lenže pripraviť sa musí nielen telíčko - to sa spamätá po kyretáži rýchlo, ale hlavne dušička, tvoje srdiečko - to sa musí naučiť potlačiť to čo bolo, a prijať nový začínajúci život. A tí anjelikovia, ktorých máme tam hore, nám pomôžu ... Neboj babulka, daj na svojho manžela, počkaj radšej do októbra, viem to z vlastnej skúsenosti - neoplatí sa ponáhľať ... Nehnevaj sa, že ti do toho brblem, ale sama som sa dosť natrápila, chcem ti iba pomôcť ... Ja sama sa rovnako ako ty bojím, že sa to zopakuje ...
Sorry za dlhý príspevok 😝

lina3
14. srp 2007

Ahojte babulky 😉
Nejako som vobec nestihala konikovat a uz som bola strasne zvedava ako sa tu mate.Zulok:Jeej to sa tesim ze sa mate fajn, neboj nabuduce uz svojho mimiska urcite uvidis, este malinky a trosku musi podrast,len bud trpezliva ,vsetko bude dobre 😎
Lenoc: Tie pocity lutosti pri tehulkach su normalne,nikto sa na nas za to nemoze hnevat, aj som som sa dozvedela o narodeni babatka mojej kamosky(boli sme naraz tehotne)a nebolo mi vsetko jedno.Aj ked som si myslela ze uz to zvladam,tiez mi slzicky stekali a musela som sa poriadne muzikovi vyplakat.Ach viem co prezivas.Ale pride aj nas cas a budeme aj my stastne,verim ze ano 😉 😉 😉Inak som bola na endokrinologii,stitna zlaza je ok a este mi zberu krv,ale vraj by to malo byt v poriadku,takze supeeer.No a konecne som sa objednala na hematologiu,mam termin az o 2 tyzdne 😖, tak sa asi ukusem dovtedy.Ked budu ok vysledky asi sa budeme moct sazilkovat 😉 😉 Kapp:aj ja som to mala podobne so sestrou,viem o com hovoris,ale sme bojovnicky 😎 Drzte sa ahooooj

zulok
14. srp 2007

Vy ste také zlatíčka, tak neuveritelne pomáhate. cmuuk ďakujem

Linka, Juchuuuu, super, že sú výsledky vporiadku, tie dva týždne rýchlo utečú a dúfam, že vám výsledky rýchlo povedia a už sa budete môcť snažiť. 😀 Jeeeeej Paráda 🙂
Držte sa 😉

lenoc
14. srp 2007

Babenky ste super. Dakujem vam. CMUK! Najhorsie na tom je, ze tie pocity pridu prave vtedy, ked si myslim, ze je to uz za mnou. Po kyretazi bol kazdy dalsi den o nieco lepsi a to najhorsie obdobie celkom rychlo preslo, asi po 2 tyzdnoch. No ale teraz sa to sem-tam vracia. Mam pocit, ako keby moje telo malo z psych. hladiska nejaky obranny mechanizmus a nedovolilo mi vtedy dlho sa vkuse trapit. Potom to zrazu na mna pride, ani neviem ako.
Cudzie babatka a tehulky uz nejak velmi nevnimam.
Linuska, aj ja idem o 2 ty k hematologicke, teda, ak uz budu vysledky. Verim, ze na jesen tu nebude len jedna tehulka, ale budeme tu tehulky STYRI!!!! 😉 O co sa stavime? 😀 😉
Kapp, ja sa vobec nehnevam, som rada, kraaaaaaaaaaaaasne si to napisala.
Zulok, tiez si myslim, ze to pride, ked bude moje telo na to pripravene. Kamoskina sesternica otehotnela hned v prvom mesiaci po kyretazi a ma zdraveho syna.

zulok
14. srp 2007

Jeeeeej Lenocka, jasnééééé, že tu budú 4 tehulky 😀 Tak sa tešíííím.

sonana
14. srp 2007

ahojte ženský! nepatřím "k vám" (pořád čekám na výsledky 😠 ) ,ale občas na vás kouknu a nestačím žasnout, jaký jste silný ženský! Vaši bobísci budou mít (nebo už mají) statečný maminy, který jen tak neopouští humor a za svý dítě dokáží bojovat, to by si spousta lidí (chlapů 🙂)měla vzít za příklad. Moc a moc vám fandím, všem těhulkám gratuluju a snažilkám držím pěsti. Hodně štěstí všem. Pa pa, zas na vás někdy kouknu - teda jestli neva 😉

zulok
14. srp 2007

Ahooj Sonanko, dlho si sa neukázala. Jooj, to ešte čakáš na výsledky 😒 dúfam, že bude všetko vporiadku a trombofíliu nebudeš mať. Moooc Ti držíím palce. Prosím, daj nám potom vedieť, ako si dopadla a dúfam, že sa tu ukážeš častejšie. 🙂 Držííííím palce. 😉

lenoc
14. srp 2007

Sonanka, ahoj. To cakanie na vysledky sa zda nekonecne, pravda? Dufam, ze budu tie vysledky ason dobre, ked uz tak dlho na ne musis cakat. Budeme rady, ak nebudes k nam patrit, teda, ak nebudes mat trombofilku. Ale pisat si mozme aj tak. 🙂 😉

lina3
15. srp 2007

Ahoj sonanka 🙂
Dakujeme za povzbudenie,ale kazda mamina al. buduca mamina by bojovala ako my.Aj ked mame za sebou aj smutne zazitky,jedna druhu sa snazime povzbudit.Ak Ti bude tazko hocikedy napis,budeme sa snazit pomoct 😉Drziiim palce na vysledky.

Dobre ranko dievcata 🙂
Mne uz sa aj sniva o vysetreniach,dnes som v sne volala sestricke ake mam vysledky a rano som bola cela dopletena, ci som na nejake nezabudla 🙂 Idem koncom mesiaca na tu hematolku a tak uz blbnem.A to mi tam urcite zas vezmu krv a budem aj ja cakat na vysledok,hrozne tie cakacky,ale nic ine nam nepostava 😖 Prajem Vam pekny den a idem sa napit,nech mam dobru krvicku 😎 😎 😎

kapp
15. srp 2007

Linuška - super výsledky - tak štítna žľazka poslúcha jedna radosť 🙂 len tak ďalej ... Neboj - aj hemoška bude v poriadku, ja vždy, keď tam idem "ako frajer suverén - akože čo ma ešte môže prekvapiť" - tak odchádzam z ambulancie so zveseným noštekom "akože HUPS!, aj toto existuje, a ja to mám pozitívne - úžasné", ale keď mi v čakárni riťka cvaká, a hryziem tam operadlá - tak to dobre dopadne! Aj tebe Linuška - neboj 😀 a potom pekne chyť mužíčka pod krky, v prípade, že by chcel zdrhať - priviaž ho, a ide sa na to ... 😝 Inak, Linuš, keď som si išla na hematológiu prvýkrát po výsledky a sedela som v čakárni, prisadol si ku mne starý pán s otázkou: "Mám leukémiu, aj vy - slečinka?" - a už som bola "vybavená" ! Takže toľko k výsledkom na hematológii ..., keď som to hovorila lekárke, nemohla sa prestať smiať ... 😀
A k tým snom - Linuš - dnes sa mi snívalo, že som znovu potratila, a prvý moment som nevedela, či ozaj ... Psychika je potvora ...

Sonanka - dúfam, že ťa trombofilka obíde, nie je to bohviečo, mať ju v papieroch!

Zuločka, Lenočka - žeby ozaj - 4 tehulky? To by bolo supeeeer! 😀

zulok
15. srp 2007

Kapp, tak ty máš teda s hematológiou skúsenosti 😕 no, ten pán, to ťa muselo riadne zmraziť ☹ Fúúha, ale sny máš hrozné. A Linuška, ty teda tiež, hrozné, že také strašidlá aj vo sne ☹
Kapp, super rada s tým chytením pod krky 😀 zapíšem si ju 😉
Jeejda, no mňa čaká v utorok a v stredu návšteva hematologičky,ktovie, aká bude čakačka na výsledky 😒

lina3
15. srp 2007

Ahojko kapp 🙂 Dakujem za povzbudenie.
Neviem sa prestat smiat z tvojho prispevku,ten dedko bol podareny,to doda odvahu,fakt 😀 😀 😀 .Ja uz ani neviem aku taktiku zvolit u lekara.Ci sa bat ako to dopadne,alebo to brat na lahku vahu,neviem a hladam recept ako sa to da ulahcit 😉 .Mne prvy krat ked sestricka povedala ze mam tu MTHFR mutaciu skoro som odpadla a utekala si to nastudovat na internet,lebo som myslela ze som jedina na svete,aj ked ma sestricka utesovala, ze to ma strasne vela ludi 😠 Teraz to uz beriem sportovo,len ked to poviem niekomu,vidim ten udes v ociach 😲 No ale sranda musi byt a ja si beriem od teba ponaucenie: na hematologii si nesadne vedla podozriveho dedka,hi hi hi 😉
Inak tie sny mi zatial daju pokoj,ale ked som bola tehula,mala som stale hororove sny,bojim sa co bude pri dalsom tehotenstve.Fantazia pracuje...Neboj kapp,bol to len zly sen a dufam ze sa uz nikomu z nas a nikdy nesplni.

kapp
15. srp 2007

Zuločka - pozerám, že vy už máte s mimískom určený termínik 🙂 - to gratulujem - to budeš mať doma tuším "BARANČEKA" - možno "RYBIČKU", keď sa babenko vypýta skôr na svet... No, Zuločka, to máš pravdu - s hematológiou mám svoje skúsenosti 😠 - manželík sa čuduje, ako si dokážem s takých vážnych vecí spraviť srandu, dokonca som dostala pochvalu od lekárky, že to beriem s nadhľadom a humorom - to keby si prečítala tie moje "žalospevy Jeremiášove" na tomto fóre, inak by hovorila! Ale musíme to tak brať, inak by sa človek zbláznil 😖 Takže tak ...
Inak pozerala som - si z Blavy, takže zrejme navštevuješ niektorú z bratislavských nemocníc - odd. Hemoška. Ja som síce z okolia Trnavy, mala som najprv chodiť do trnavskej hemošky, ale keď som videla to "oddelenie mäsorozrábky", tak som si vybehala Bratislavu - resp. Kramáre a jedna strašne zlatá hematologička sa nado mnou zľutovala, a teraz "leziem na nervy" jej. Ale nie - ona je fakt milá 😀 a chápe moju túžbu mať ešte aspoň jedno dieťa.
A výsledky? - to mávam jeden deň odbery, a na druhý už mám výsledky, teraz mám ísť až začiatkom októbra, v prípade gravidity okamžite. Takže v podstate na výsledky nečakám ... Kam chodíš ty - ak to nie je tajomstvo? Nemusíš odpovedať, keď nechceš, to je v pohode ... Raz ma za tú zvedavosť zavrú! 😉

kapp
15. srp 2007

Linočka - tomu internetu asi šibká! Vôbec mi nezobrazilo na monitore tvoju odpoveď - až teraz, takže sorry ... Jasnačka - vedľa dedkov nesadať!!! Keď tam idem s manželom, to máš vidieť, čo tam stvárame - on rozpráva vtipy, ja sa rehocem - raz nás odtiaľ vykážu!!!

zulok
15. srp 2007

Kapp, no v čakárni musí byť sranda, ale tak to má byť. 😉 😀 Ja chodím do Ružinova, kúsok odtial bývam, tak asi tam aj patrím 😅 ale mám perfektnú lekárku, teším sa, že ju mám a je taká povzbudzujúca. Ono, teda asi aj ja budem mať výsledky na ďalší deň, keď idem jeden deň na krv a druhý do ordinácie, hm,uvidím.
A jasné, že si treba robiť z takých vecí srandu, čo iné zostáva, že? 😉
Linocka, aj ja som bola najprv velmi zhrozená, a hlavne ako popisovala, ako to nie je dobré pre bábo, ale ma upokojila, že injekcie to vyriešia 😀
Takže, my to tu všetky zvádneme 😀

lenoc
15. srp 2007

Ahojky. Kapp, dobre som sa pobavila na tej prihode s dedulom, ale tebe asi v tom momente do smiehu velmi nebolo. 😀
Dnes mi prisli postou vysledky z hematologie. Tie zakladne veci a sedimentaciu mam ok, tak sa tesim. Okrem toho mi pani doktorka poslala aj recept na kys. listovu, ze ju mam brat 1,0,1. Som zvedava, aku davku. do lekarne pojdem az zajtra. No a ten homocystein - o tri ty.
Kocky, drzkajte sa. Nech sa vam uz ziadne blbe sny neopakuju!!!

kapp
15. srp 2007

Caute babuľky - dnes presčasujem, takže ešte sa vám raz ozvem, a potom až 27.8. - od zajtra mám dovolenku = balím na dovolenku = som bez netu ☹ , takže pekne píšte,(hlavne Zuločka = držím pršteky 24. u gyndu,), ja si to potom prečítam ... 😝

Lenočka - tie výsledky sú supeeer, počúvaj, ten plánovaný mimísek sa bude u teba mať dobre, keď ťa tak kŕmia listovkou, ja som na tom podobne, ale nech, keď to má pomôcť´... A to máš pravdu s tým dedulom, zamrzla som a prvé, čo som sa hematologičky pýtala, bolo: biele krvinky, sedimentácia, krvné doštičky, chvíľu nechápala, ale keď som jej povedala, kto je v čakárni - pochopila ... a začala sa smiať ...

Zuločka - neboj, hemoška bude OK - akurát sa nezľakni - pravdepodobne ti trochu vyskočia D-diméry, čo je u tehuliek s trombofilkou normálne, ale možno ani až tak nie - veď berieš tie injekcie!!! Uvidíme - kočka - budeš sa musieť zmieriť s tým, že budeš náš "pokusný králiček" ..., ale aj tak verím, že všetko dobre dopadne a onedlho bude nás - tehuliek s trombofilkou a s šťastným koncom pribúdať!!!

Majte sa krásne, babuľky a držte sa - ozvem sa až 27., idem si užívať ...

zulok
15. srp 2007

Lenocka, perfektnéé, že to máš vporiadku. No a ten homocystein držíím palce 😉 Inak, máš krásnučkú fotku 🙂 ako šípková Ruženka 😨 A mimísek, ktorý sa v Tebe zabýva si bude kopkať blahom 🙂

Kapp, aký to tu smúto. Ideš na dovolenku, teš saaaa 😀 Budeme na Teba myslieť a to akoby sme tam s Tebou boli a dobiedzali do Teba a robili úškalbky 😝 🙄 🤐 Pekne sa tam vyjašte a užite si spoločné krásne chvílky 🙂 A z dovolenky sa dá priniesť všelijaký suvenír 😉

Ďakujem za držanie palcov, verím, že to bude všetko vporiadku a mimískovi sa u m§a bude páčiť. No, budem vás informovať. hihi, že pokusná králik, no to sme tu vlastne všetky, lebo ktovie čo nám rozdielne vyjde. 😒

lenoc
15. srp 2007

Ahoj babenky. Ja len narychlo - Kapp, krasne si to uzi. urcite spolu s rodinkou budete mat super dovolenku. Slniecko nech vam svieti, stastnu cestu, ziadne urazy a este raz, uzi si to moja najviac, ako sa bude dat. Papa.

friduca
16. srp 2007

Ahojte holky,to je fajn niekedy prist na tuto stranku,vzdy ma to troska povzbudi do zivota.Ja som prisla uz stvrty krat o babetko,mam trombofiliu,zatial mi nic ine nezistili.Tak musim bojovat dalej.Drzim palce vsetkym.Krasny den. 😎

lenoc
16. srp 2007

Ahoj friduca, tak vitaj. Len teraz neviem, ci 🙂 alebo ☹ . A trombofilku ti zistili az po tom, co si o babo prisla 4x???
Baby, uz som bola v lekarni po listovku. Je to balenie po 10mg na tabletku a mam si to davat ano aj vecer. Dost vysoka davka, ale co by som pre mimi neurobila. Aj vy mate taku vysoku davku? A keby doktorka povedala, ze si musim pichat injekcie, vydrzim, aspon budem pokojnejsia. Ved Linka tusim pisala to iste. No a potom bude hadam tomu babatku u mna naozaj taaaaaaaaaaak dobre ako pisete. 😅
Ze sipkova ruzenka... 😀 To je foto z vlanajsej dovolenky v Chorvatsku, mali tam skoro vsade tieto oleandre.
Linus, mysli pozitivne, kazda navsteva hematologie nas urcite posunie vpred. Ja viem, ze kopa vysetreni, ktore treba absolvovat, nie je bohvieco. Ale ak nam aj nieco zistia, (co dufam, ze nezistia) treba to brat z tej lepsej stranky - ze nam na to aspon daju lieky a mozeme sa takto ovela lepsie pripravit na dalsie tehotenstvo. Ak toho aj lekari objavia viac, ak je to liecitelne, aspon vies, ze ti to pomoze donosit zdrawucke babenko. Caka ta este vela vysetreni? akosi stracam prehlad.
Zulocka, co porabas? Mne sa prazdniny uz kratia, ty ostavas nadalej domaaaaaaaaaaaaaa. Mmhm. Aj ja som uz nemusela tento skolsky rok astupit, keby..... Aspon si dotiahnem tredu do konca. vlastne, do konca hadam nie, ak by sme boli pri tom snazilkovani hned veelmi velice sikovni. 😔
Posielam pozdrav malinkemu ci malinkej.
papa.

zulok
16. srp 2007

Ahooj Friducka, je mi luto, že si sem musela zavítať a je mi luto, že máš štyroch anjelíčkov v nebíčku. Určite im je tam dobre spolu s ostatnými bubáčikmi, ale škoda, že sa tam tak ponáhlali. Verím, že nad trombofílkou zvíťazíš a mimíska si budeš držať v náručí.

Lenocka, ja som nespoznala oleander 😅 ato som ho aj mala doma, ale takú vyschlinu, oproti tomu, čo rastie v CHorvátsku. 😖
Inak, aj ja beriem také kvantum listovky. To mi nejak neprekáža, to neublíži, neboj, ono to máš aj v papaníčku... to je to najmenej, a tie injekcie vôbec nie sú hrozné, trošku zaštipká, je tam toho 😉
A s tými vyšetreniami máš pravdu, hlavne nech sa všetko podchytí, nech už máme čokolvek.

No, veru, prázdniny sa ti končia, no ja že budem meniť prácu, dala som výpoveď a v novej práci som bola deň a nechala som ju tak, lebo som na rizikovom. Tak budem od septembra nezamestnaná, ale nevadí, hlavne nech drobčiatko pekne rastie. A triedu teda do konca nedotiahneš 😉 bude z Teba tehulka a asi aj Teba nechá dr. doma, vhladom na všetko.

A Friducka pribudne čoskoro ako tehulka a pekne to úspešne zvládnete. Už sa tešííím. cmuk

lenoc
17. srp 2007

Aj ja sa velmi tesim, uz si tu potom budeme vymienat nielen smutne, ale hlavne tehulkovske skusenosti. Tiez mame doma oleander, ale len taky mensi, nie hentaky nadherny. No vidis, aj ja by som uz bola teraz nezamestnana, keby som este bola tehu. Mala som totiz zmluvu na dobu urcitu. ale teraz mam uz na neurcitu. A tiez by mi to nevadilo, babo by bolo podstatnejsie.
Nebolo by zle, keby som bola doma pocas tehotenstva. Dokonca by som sa tesila, ze si pri deviatakoch neznicim vsetky nervy. 😉