Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

zulok
20. lis 2007

Ahojte babulky, včera som pozerala Ľudia na jednotku na STV1 a bolo tam o šípkach, ževraj ovplyvňuje fobrinogén (čo súvisí so zrážanlivosťou krvi), ževraj, kto má riedku, tak zahustí a kto hustú, tak zriedi. No, keď si dakto pichá včeličky, neodporúčam, čo ak by sa náhodou zhustila... no, ale mimo tehu v bežnom živote to môže byť fajn. 😉

yan41
20. lis 2007

Ahoj holky odbornice 😉, pár měsíců zpátky mi můj gynekolog nechal udělat krevní testy kvůli plánovanému těhotenství a zjistilo se, že mám mutaci MTHFR, heterozygotní formu. Celkem šoking, když vlastně se jednalo jen o "preventivku". Už sedím asi 4 hoďky na netu a hledám nějaké info, o co vlastně jde. Ve vašem chatu, který jsem si dovolila chvilku šmírovat 😵 , je hodně případů potratů a vůbec problémů v těhu 😔 . Mimi zatím sice neplánujeme, ale dostala jsem strach. Prosím o pár Vašich zkušeností.

PS:Jste šikulky a hrdinky, přeji hodně štěstíčka!

lenoc
21. lis 2007

Zuločka ahoj moja, ako bolo na uzv? Musel to byt super zážitok!!! 😅 Už viete, či máte krásku alebo chlapčeka? Všetko v poriadku?

Včera som si konečne kúpila čižmičky! 🙂 🙂 😀 Síce nie celkom také teplé, ako som chcela, ale mám. Veď hrubé ponožky ešte vyrábajú.

Už zas cítim také mrchovské bolesti, každú chvíľu to asi dorazí. No nevadí, v podstate som s tým tento mesiac rátala.....

Ty berieš aj B- komplex? Ja som to papkala posledný mesiac a mám silné podozrenie, že moju "žravú chorobu" mám práve z toho tento mesiac, tak ich asi radšej vysadím. Zjedla by som všetko, čo vidím, a také kombinácie slaného a sladkého hneď po sebe, že sa až čudjem, že mi z toho neni zle. 😝

Zaujímavé o tých šípkach.

Yan, ahoj, vitaj. Závisí veľa aj od toho, ktorú MTHFR máš. Ja mám tú najmenej nebezpečnú A1298C a pred tehu a počas mi postačí 2x denne po 10mg vitamínu B9 - kyseliny listovej, prípadne iné béčka. Ak máš tú druhú MTHFR, možno budeš potrebovať aj lieky na riedenie krvi - rovnako ako Zulok. Veľa závisí aj od toho, či máš zvýšený tzv. homocysteín. Ak áno, sú tie injekcie na riedenie krvi stopercentne potrebné.
Ale u teba to má aj pozitíva - vieš to už dopredu a to je na tom "super", ak teda na tej chorobe niečo pozitívne môže byť, tak je to skutočnosť, že o nej vieš a môžeš s ňou bojovať.

zulok
22. lis 2007

Lenoččka, juchuu, tak máš už čižmičky, perfektné 🙂
No, aj ja som mala žravé chvíle, ale neviem, čím to bolo, možno aj tehu, možno aj tým B vitamínom, tiež ho beriem, ale už ma tie žravé chvíle prešli. Alebo stále jem vela, to neviem 😔
A dúfam, že mrška k tebe nepríde. :(

Včera sme boli na UZV, máme v brušku chlapčatko MAtúška, tak sa veľmi tešíme. 😀 No, nám je to tak jedno, kto je v brušku, hlavne nech sa živučké narodí 😉 všetko je vporiadku, ale že je bábätko nižšie ako by malo, tak zajtra idem na kontrolu k môjmu dr. Tak sa bojím, ale verím, že bude všetko vporiadku. TAk teraz ležím, aby sa drobčiatku nič nestalo.

Yan, nemusíš sa ničoho báť, prinajhoršom si budeš pichať injekcie a nič hrozné to nie je. 😉 Držííím palce 😉

lenoc
22. lis 2007

Zuločka, bruško máš krásne (aj tričko) a konečne sa na fotečke veselo usmievaš. 😅

Mooooooc gratulujem k chlapčiatku!!! 🙂 Určite je v poriadku, veď je to silný bojovník po mamine. Tatino sa asi tiež mooooooooooooooooooooooooc teší.... Boli ste spolu na uzv, že?
Len pekne ležkaj a zajtra napíš, čo doky povedal = že je všetko ok.

yan41
22. lis 2007

Ahoj Zuli a Leni 🙂 , díky moc za informace. Je fajn slyšet, že to není tak tragické. Nevím sice, který typ mám, ale budu dr. volat. Předtím to nijak nerozebíral, asi proto, že to bude aktuální až v těhu. Nicméně něco o ředění krve "mlel". Snad to bude ta lepší forma a nebudu muset injekce 😒 bojim, bojim. Dám pak vědět a budu ráda za rady 🙂
Mějte se hezky 😎 , y.

lenoc
22. lis 2007

Yan, fakt to neni také hrozné a keď budeš chcieť bábo, učite preň urobíš všetko a bude ti to v podstate jedno, že musíš nejaké vitamínky či injekcie....
Aj môj doky mi spomínal (keď došli výsledky z krvi) tú možnosť, žer možno budem potrebovať anopyin na riedenie krvi alebo aj niečo iný, len tou zvýšenou dávkou listovky si bol stopercentne istý. Až hematologička povedala, že vraj pri mojej MTHFR tie injekcie väčšinou nie sú potrebné.
pa. 😉

zulok
23. lis 2007

Yan a Lenočka, vitamíniky vôbec neuškodia 😉 ale ak si budete môcť vybrasť medzi normalnymi liekmi (nie vitamínmi) a injekciami, rozhodne sú lepšie injekcie = menej zaťažujú pečeň. 😉
Yan a nemáš sa čoho báť, tak budeš lúbiť mimíska, že prípadnú injekciu si ani nevšimneš.

Lenočka, ďakujem za komplimenty 😵 manželík už chodí skoro všade s nami, lebo sa mi už zle šoféruje. a veľmi sa vytešoval, ale viac bál, že je drobček tak dole. Dnes sme boli na kontrole, všetko vporiadku, ale že je aj teraz dosť dole, takže ležím do konca tehu. len nech je ešte pekne v brušku, drobátko.

A čo plánujete cez víkendík 🙂

lenoc
23. lis 2007

Jaj mojko, ani neviem, čo bude cez víkend. Asi nič výnimočné... 🙂
čo vás, gauč? 😉
Som rada, že je všetko ok. To ležanie znamená, že máš oddychovať a ležkať rovnako ako doteraz, alebo viac ako doteraz?

zulok
24. lis 2007

no náš gauč = dávam mu zabrať. 😅 stále roztiahnutý a buď ležím v spálni alebo na gauči, takže bude z neho korýtko 😕
a odychovať mám viac ako doteraz, tak žiadne vychádzky, len doma, ale hocičo pre moje bubátko. jar tu bude cupidup 😉
dúfam, že máte pený víkendík 😀
Kde je naša Kapp????
A Linuška ☹

lenoc
26. lis 2007

Jar je tu o chvíľočku a budeš "kočárovať" Matúška. 😉

Včera boli u nás hody, tak sme boli u našich na obedík. Zas som sa riadne napratala. Mala by som schudnúť, už aj drahý na mňa čudne pozerá. 😲 Na váhu mám síce len kilo navyše, ale vyzerá to aspoň na tri. Čo sa zabijem, keď mi chutí?! 😀

Určite vydržíš ležkať a oddychovať, stojí to predsa za to.

Kapp, halóóóóóóóóóóóóó, kde si? ☹

zulok
26. lis 2007

Lenočka, jeeeej hody, paráda, tak ste si užili 😉 a čo tam po kile 😵 bábätko sa horšie zavrtáva, ked je dakto vychrdlý. a drahý na teba čudne pozerá, to asi, že si krajšia a krajšia 🙂

vydržím ležať, jasnéé, že to za to stojí, bez pochýb, ved komu je lepšie, no nie.?

kde je Kappuškaaaa ☹

lenoc
27. lis 2007

Ja to mužíkovi tiež furt hovorím, že nemôžem teraz dietovať nejak extra, aby to prípadnému obyvatelíčkovi neuškodilo, ale aj tak divno pozerá. 😝

Ako sa má Matúško? Poslúcha mamku? Kopká poctivo?

O pár mesiacov si spolu už toľko nebudete oddychovať, tak treba teraz, kým sa dá. Potom bude už len drobec oddychovať a ležkať, mamina moc nie. 😉

zulok
27. lis 2007

no, tak nech len manželík kuká dalej, na teba, taku krasku sa jednoducho nevie vynadiivat 😉
Matúško nádherne kopká, už sa neviem dočkať na behanie okolo drobčeika, ale ešte času dosť, nech je len pekne v brušku

a inak uz ste sa boli sankovat, u nas napadol snieeeezik

lenoc
27. lis 2007

My sa akurat na blate mozme teraz sankovat. 😉 Sniezik nemame teraz. Trosku padal vcera, ale nic uz po nom nezostalo. ☹ ale aj 😅 , lebo este nemame zimne guy na aute. Len sme si objednali a uz nam od dnes odpocivaju v garazi. Tak ked budu na aute moze snezit.
No, dakujem. 😔

Macko nech este vydrzi v brusku, lebo teraz by mu tu vonku este nebolo dobre a u maminy v brusku je predsa taaaaaaaaak kraaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaasne. 😵

katka28
29. lis 2007

Ahojte, rada by som sa zapojila, tiez mam problem s krvou, od decembra 2006 do maja 2007 som tehulkovala, ale po silnom krvacani v 24tt sme o babatko prisli. Hematologicka mi robila rozne testy a zistili vrodenu trombofiliu - heterozygot FVL a MTHFR C 677T. Dali sme si so snazilkovanim pauzu, aby som sa zdravotne a psychicky pozbierala. Velmi tuzime po babatku, ale mam poriadny strach, ze sa to bude opakovat. Teraz beriem anopyrin a kyselinu listovu, hematologicka povedala, ze mi budu musiet v dalsom tehu pichat injekcie do bruska. Nepoznate nahodou niekoho s podobnou diagnozou? A hlavne pozitivnym vysledkom? Bola by som velmi rada, keby ste ma zobrali medzi seba 🙂

lenoc
29. lis 2007

Zuločka, ako sa vám s malinkým darí? Všetko v poriadku?
Kedy idete najbližšie do poradne?
To keď tam ideš, tak len doki skontroluje, či je všetko ok, alebo ti aj rozpráva niečo o miminku, prípadne "radí"? Ja som bola na poradni asi raz, tak ma to nejak teraz napadlo, že ako to tam vyzerá....
Ja sa zajtra objednám k dokimu na folikulometriu na utorok. 😕

Katka, vitaj medzi nami. Smutný príbeh. ☹ 😢 Aj ja som potratila v máji (4.5.), ale to bolo "len" v 12tt. Bolo to zlé, ale to, čo máš za sebou ty, je isto oveľa horšie. Mojko, nemáme dôvod nezobrať ťa medzi seba. 😉 Viacerým nám bude spolu veselšie. Na druhej strane by sme asi všetky boli rady, keby takáto téma ani nemusela vzniknúť.
K tvojej otázke: s presne takou istou diagnózou nepoznám nikoho. Ale keď si pozrieš prvé stránky v tejto diskusii, je tam jedna holka, ktorá myslím prežila niečo podbné a teraz má dvojičky. Je dosť báb, ktoré si počas tehotenstva museli z akéhokoľvek dôvodu pichať tieto injekcie do bruška, ale zvládli to a majú zdravé detičky. Aj na tomto fóre je ich viac. Aj Zulok si pichá injekcie do bruška už od začiatku tehu. Neboj, dá sa to zvládnuť a budeš pod kontrolou tvojej hematologičky. Tá si už určite dá na teba pozor. 🙂 Povedala ti, že tá mutácia bola príčinou? Ak to bola príčina, nebojkaj sa ďalšieho tehu, injekcijky aj listovka určite pomôžu. To FVL je
V-Leiden?
Kyselinu listovú papám aj ja + ešte aj B12 tabletky.
Už snažilkujete?

katka28
29. lis 2007

Ahoj Lenoc, dakujem za mile prijatie, neviem presne, ci to bolo pricinou, ale pravdepodobne ano. Inac vsetko prebiehalo v poriadku, citila som sa skvele. Manzela mam od oktobra v Anglicku, tak nemam s kym snazilkovat, ale akurat mi volal, ze pojdeme do toho, ak budem chciet. Tiez ma strach, lekar vtedy povedal, ze skoro o mna prisli. Teraz som v podstate ok, urcite som nestratila nadej a pevne verim, ze onedlho sa vsetky presunieme aj do inej temy
Ano FVL je V-Leiden. Precitala som si vsetko, co ste tu zatial napisali a som prekvapena, kolko nas je.
Ja tabletky B12 teraz nepapam, ale pocas tehu mi pichali kazdy den B12.

Je mi luto kazdej zeny, ktora toto zazila. Je to strasne, nech sa to stane hocikedy. Urcite sa to onedlho podari. Ako dlho snazilkujete? Dali ste si pauzu? Nam viac menej prikazali min pol roka (vraj optim. rok), lebo som po sekcii. Ale uz sa neviem docka 🙂 🙂

zulok
29. lis 2007

Katka, je mi velmi luto, co sa vam stalo, je to tak smutne. ja mam MTHFR C677T homozygot a picham si injekcie, je to vpohodicke a hlavne dávaju nádej, že konečne to vyjde. držiim palce, aby si sa z toho najvačšieho smtku dostala a dočkali sa mimíska. drž sa a ver, viera robí zazraky.
je tu vela tehuliek a maminiek a dokonca aj mamuinka zdravych dvojiciek, kuk predosle strany diskusie, takže sa určite dočkáte.

Lenočka, u dr. to vyzerá tak, že na wc ocikám papierik, či nemám zvýšený cukor,m sestrička ma odváži, zmeeria tlak, a kecáme o hocičom, kým je volbno u dr. minule mi hovorila o cvičení, ktoré mi ale hned zatrhli, kvôli tomu, že je náš macko moc dole. dr. ma prehmatá, či sa neotváram, popočúva drobčeka a povie, čo robiť - u ma povalovat sa. o bábätku moc nehovorí, že ako rastie,.....ale velmi som s mojím dr. spokojná, je jeden z najlepších v BA, tak sa teším, že som uňho.

Lenočka, držím palce na folikulometrii, moc ti želám yž mimíska do bruška. posielame ti pusinku. určite sa čoskoro dočkáte. cmuk

lenoc
29. lis 2007

Vďaka, si zlatko. 😉
No, zas som o voľačo múdrejšia. Môj doky je tiež fajn, zatiaľ som spokojná.

Kati, jooj, tak si sama teraz. Kedy sa drahý vráti? Príde ti aspoň na Vianoce?
Kazal počkať pol roka, teda by sme sa mali teraz snažiť prvý cyklus tuším, ale začíname teraz 4. cyklus snažilkovania.

Už budem končiť, zajtra rčite volačo popísmenkujeme.
Idem si pozrieť ordináciu.
pa kočky. 🤐

katka28
30. lis 2007

ahojte, ako sa mate dnes? konecne je dnes piatocek 🙂 Este tri tyzdne a pojdem za mojim milym. Velmi sa tesim. Je tam aj moja sestra s buducim svagrikom, tak prezijeme sviatky spolocne. Aspon ze existuju vianocne prazdniny! Asi sa na ne tesim este viac ako moje skolske deti 😉

Zulocka, dakujem Ti velmi pekne za podporu, velmi ma hreje pri srdiecku. Drzim vam prsteky nech vsetko dobre dopadne. Pozerala som si Tvoje fotky a mas tam naozaj nadherne brusko 🙂 Si doma od zaciatku tehu?

Lenocka, nech vam to co najskor vyjde a mas babulko v brusku. Co bolo v ordinacii? Ja ju skor pocuvam ako pozeram, lebo sem tam je tam nieco smutne, co sa ma este niekedy dotyka... Kolegyne ju casto na druhy den rozoberaju, ale dnesok bol vynimkou.

Co mate naplanovane na vikend?

kapp
30. lis 2007

Ahojte babuľky 🙂 Som strašne rada, že sa vám znovu môžem prihlásiť - bolo mi za vami smutno, ale bohužiaľ som bola odstavená od netu, čo sa už konečne zmenilo - hurááá dnes sa vám môžem prihlásiť z netu, ktorý mám doma, už nie som závislá na švagrovej "dobrej vôli" - ale aby som mu nekrivdila - posledné dni sa snaží byť milý ... neviem, či nebude otcom, mám takého tušáka, ale možno sa mýlim ... bol s manželkou u lekára ... a prišiel odtiaľ strááášne nervózny a taký iný 😉

Takže v prvom rade - Zuločka - gratulujem k Matúškovi - tatino musí byť hrdý 😀

Lenočka - babuľka s tým PCO je mi ľúto, ale ono sa to čochvíľa dá znovu do porádečku - ja som tiež mala cysty, naposledy pred pol rokom (dovtedy tak ako ty) - takú veľkú - ale praskla sama počas menštruácie, bola som potom aj na kontrole, ale všetko OK. Aj my ešte stále snažilkujeme - nevieš, prečo som si myslela, že to výjde na prvý šup 😝 ? Čo už - všetko zlé je na niečo dobré. Momentálne len upratujem ako bláznivá 😉 , no normálne som z toho šiši 😝 = spravila som si zoznam prác do Vianoc, a ideeeš - aspoň nemyslím na bábo!

Katuška - vítam ťa aj ja, je mi ľúto, čo si si preskákala. Pýtala si sa na to, či s touto pliagou niekto má zdravé potomstvo (tak nejak to bolo - tuším) - takže ja mám to isté ako ty - V.Leiden-heterozygot, MTHFR 667 a tak ďalej - homozygot - a mám jednu dcérku 8,5 ročnú, ale bohužiaľ potom 2 microaborty a 1 zamĺknutý potrat na prelome 6/7tt. Takže tak ... Beriem iba listovku - výsledky som zatiaľ nemala na anopyrín, aj keď hematologička hovorila, že sú už hraničné ...

Ospravedlňujem sa ešte raz za tú odmlku a za to, že som sa tak rozkecala... 😀

zulok
30. lis 2007

Jeeeeeej Kapp, už som sa o teba bála. juchuu, tak konečne net doma 😀
veím, že sa čoskoro zadarí, nám to tiež nešlo na prvý šup, ale verím, že budete mať darček pod stromček.

Katka, hej od začiatku som doma. začínala som v novej práci a po prvom dni som skončila na pohotovosti, tak som sa na prácu vykašlala.
Dakujem za komplimenty 😅
jooj, a čochvila budeš s milým, konečne spolu. 😀

Lenočka, posielam vela sily, určite sa čoskoro zadarí. cmuuk

lenoc
1. pro 2007

Ahoj babuľky.
Kapp, jooooooooooooj, tak som moc rada, že si v poriadku 😅 😅 😅 , mala som tri alternatívy, že čo je s tebou: švagor vymýšľa, si tehuľka a si v nemocke alebo sa niečo stalo.
Netík doma, to je super!!! Švagrík možno trošku zmúdrie, ak to je naozaj pravda. 😉
Ja ešte neupratujem (len dnes s drahým garáž), ale už ma to láka, aby som mohla okienka vyzdobiť. Pri tej garáži mi nedá nenapísať vám - drahý si tam kúri v starých kachliach a asi 5 min. dozadu musel teplo vypustiť von - spadla mu rúra z kachiel a garáž bola hneď plná dymu. 😀 Škodoradosť je najlepšia radosť. 😀

Baby, v utorok som mala ísť k dokymu na folikulometriu a keď som sa tam chcela v piatok objednať, sestrička mi oznámila, že dokino bude celý budúci týždeň v Libanone. ☹ Ak sa nestane zázrak a neotehotniem, najbližšie tam budem môcť ísť až koncom januára. ďalšia ovulka mi totiž vychádza na Silvestra a vtedy tam určite nepôjdem.
Ale krajší darček ako práve takýto zázrak hádam ani neexistuje.

Katka, tak to je super, že strávite Vianoce spolu!!! Paráda! 😅
Chceš povedať, že aj ty si "učka"? 😲 Tohtoročné prázdniny vianočné sú náááááááááááááááádherne dlhéééééééééééé. 🙂 🙂 🙂
Ani neviem poriadne už, čo bolo v ordinácii. Asi týždeň po tom, čo ma pustili somov z nemocky, tam bol práve prípad ženy s MA. Slzy mi stekali po tvári, keď som to pozerala...

Dnes som inak krásne postieľky detské videla v meste.

Ženičky, ako budete tráviť Silvestra? My buď doma, alebo u kamarátov na dome na našej ulici.

kapp
1. pro 2007

Ahojko Lenočka - práve som dorobila "klasické sobotňajšie upratovanie" = rodinka sa teší 😀 = manželík neznáša upratovanie, fakt - normálne je z toho nešťastný, keď je všade vyumývané a on nemôže nikde stúpať 😝 = klasický klon chlapa, žienky mi určite dajú za pravdu.
Vidíš Lenoč - som solidárna = ani ja nie som ešte tehuľka ☹ , nejak sa nedarí - pritom ovuláciu som mala vždy a snažilkovali sme v termíne. Ale vieš čo? Všetko zlé je na niečo dobré - mala som také nervy aj v robote, v škole sa dcérenka permanentne každý deň z niekým pobila (ako učiteľka to istotne poznáš - tá povedala na moju mamu, že je taká a taká, no a dotyčná, ktorej sa to týkalo, si to vybavila ručne-stručne = to bol aj náš prípad), potom ma spoľahlivo vytáčali svokrovci a nakoniec to zabetónovala účtovníčka s tým, že ma zabudla odhlásiť z jedného úradu, a nabehlo tam veľké penále, ktoré je treba zaplatiť, ale že ona nič platiť nebude. Nemyslela som, že to niekedy poviem, ale fakt som bola rada, že som nebola tehuľka, lebo by som o to malé bola znovu prišla. Teraz sa veci dávajú do poriadku, manžel stojí pevne pri mne, dúfam, že mu to ešte pár rokov vydrží 😀 , idú Vianoce, takže hádam, ako ty hovoríš, možno sa stane zázrak ... a ...
Inak - na Silvestra budeme doma vychutnávať si jeden druhého a samozrejme aj dcérku. Takže tak ...

lenoc
3. pro 2007

Ahojte kočky! 😉
Tvoje upratovanie mi niečo pripomína - kolega rozprával mojim deckám, aká je nalepšia poloha (samozrejme s náležitými dramatickými prestávkami): Chlap leží .....a žena.... v kuchyni varí. 😀 Skoro nám cvrklo, keď o tom rozprával v zborovmi a keď sme si ešte tie decká predstavili. Určite ani nedýchali!

mojko, neusíš byť solidárna, ja sa nebudem hnevať, ak nebudeš. 😉
Stresy nie sú nič príjemné a hlavne keď sa to takto kopí. 😖 No ale teraz nás čaká pohodičkové vianočné upratovanie a pečenie, vianočná atmoška a pohoda 😅 a ....čas zázrakov. 😉 Aj ja som si povedala to isté (že som rada, že nie som tehu), keď som ten močák mala zapálený. No ale teraz ám fakt už hádam nič nestojí v ceste. 😔

Zuločka, ako? Drobček kope stále viac a viac? Vyspinkáš sa ešte pri ňom? 🙂

Kačenka, už o pár dní letííííííííííííííííš! 😅

kapp
3. pro 2007

Ahojte bambuľky - Lenoč - tá poloha 😀 😀 😀 to nemalo chybu!
Varenie, pečenie, upratovanie - to je naše ..., len to nesmieme preháňať ...

Zuločka - ja sa pridávam k Lenočke - ako sa darí? Ležkáš ešte? Matúško poslúcha?

lili01
3. pro 2007

ahoj holky,jdu vás opět pozdravit 😵

zulocka gratuluju k pindíkovi,tak jsme na tom stejně,máme kluky jak buky,moooc držím palečky at nám všechno dobře dopadne 😉

zulok
3. pro 2007

ahojte babulky, dakujem,maame sa dobre. Matusko mi dakedy stepuje na mocovom mechuriku kosturiku, tak cikam staloe ale velmi sa tečsiim. stale leziim, bojim sa, aby si nezmyslel vykuknut skor, ale verim, ze vsetko dobre dopadne.

Je mi luto, ze este nie ste tehulky, ale dufam, ze na vas cakaa vianocny darcejk v podobe mimiska. u nas bol tiez taky zazrak, mala som ist na rtg maternice a vtom //. drziim vam palce.

a silvester - budeme doma, aspon dufam,

ahoj Lilli, gratulujem k chlapciatku 😀 nech sa vam pekine dariiii 😉

lenoc
4. pro 2007

Ahoj kočky, mám otázočku: Máte skúsensti s ovulačnými testíkmi (s tými "cikacími" papierikmi)? Zajtra som čakala ovulku, dnes som jede kúpila a to, čo som si vycikala, nebolo celkom podľa mojich predstáv.... 😠 Ale to neznamená, že sa nebudeme snažiť! 😉

Zuločka, neboj, Matúško je šikovný a múdry chlapček a vie, kde mu je teraz najlepšie.

Prajem krásny večer! 🙂