Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

margarita
5. zář 2008

ahoj pahulienka, ja uz som vam tam tiez odpisala 🙂

kell
5. zář 2008

Ahoj děvčátka!
Mooooc gratuluju všem novým - tajným těhulkám- a moc držím palečky, aŤ to dobře dopadne! Musím vám ale holky říct, že jste mi udělaly obrovskou radost!!!! Mám hned lepší náladu, když vím, že to jde!!! Někdy mám dny, kdy mám panickou hrůzu z toho, že to zase nedopadne tak jak by mělo! No ale dneska mám zas pocit, že to vyjde!!! Ještě počkám na poslední MS, která by měla být už každou chvíli a pak se můžeme zase vrhnout do snažení!

Zulok, tak to jsi asi byla Ty, která to tak hezky napsala o těch andělíčkách! Bylo to hrozně miloučké!!!

Alinuska, jsem ráda, že jsem vás potěšila infoškami, máš naprostou pravdu, že někdy vědět moc je až na škodu!
Já, když jsem přišla o miminka, tak jsem byla pokaždé jak smyslu zbavená a neustále jsem na netu hledala odpovědi PROČ! Můj manžel už byl na mě i naštvaný, že se v tom pořád hrabu. Ale jaksi mě to uklidňovalo, že jsem občas našla opověď a mohla jsem si to odůvodnit!
Moje další nevýhoda je v tom, že pracuju ve zdravotnictví a navíc ještě v hematologické a biochemické laboratoři, tak jsem testovala co se dalo. Je fakt, že trombofilní mutace, kromě Leidna, mě teda nenapadla, ale MUDr. to viděl jednoznačně proč potrácím na nějakou mutaci! A měl pravdu - aspoň teda doufám- a ted to už vyjde.

Mějte se všechny krásně, hezký víkend!!!

alinuska
5. zář 2008

Margaritka, nevadi, na zvracanie z takeho dovodu sa uz aj tesiiim 😀 !!! Pravdu ma ten ujo doktor, ze ked je zle, tak je vlastne dobre 😀 😀 ...

Ale zlatino, zabudla si mi do IP napisat tvoju mailovu adresu, aby som to poslala v excelovskom formate, lebo cez IP sa to takto neda a uznavam, bolo to pre vacsinu dost neprehladne.

Drzim palce a tie tehu bacily len kludne posielajte vsetky hojne, hojne, ja cakaaaaam a slintaaaam 😝 a chytaaaam z kazdej strany = to potom bude nadeleni 😀 😀 . Ale nebojte, podelim sa aj s otatnymi 😉 .

lenoc
5. zář 2008

Ahoj babulky moje zlate, nebojte, zijem a este hadam aj dlho budem. 🙂 Vsetko je v poriadku, len najprv bol minuly tyzden kopec roboty doma aj v praci, potom som si predepkovala moj kriticky terminikovy den, v sobotu zas robota doma, v nedelu ma dorazil farar vecer na omsi - zas som doma revala a od pondelka mi nejde doma net 😠 😠 😠 , tak sa pripajam z prace.

Kappuska, drz sa mi. cmuk na brusko.

Margarit, paraaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaada. Velmi sa tesim.

Zulocka cmuuuuuuuuuuuuuuuk aj Matusiacikovi.

Triedna ucitelka nie som, len mame robotu okolo noveho skolskeho vzdelavacieho programu. Zacala som papat listovku, bola som u obvodaka, aby mi vypisal papier na endokrinologiu, teta ma do 12.9. dovcu, ale potom k nej nabehnem, nech viem, ci mam stitnu zlazu v poriadku. To mi tanitka vnukla tento napad, ze co ak...?

Kocky, nehnevajte sa, ze nepisem vsetkym, ale tu nemozem byt tak dlho a uz som aj hladna, pojdem domkov na obed.
Majte sa mi krasne, drzte sa a ja sa ozvem coskoro. Ak nepojde doma este furt net, aspon zo skoly. cmuk.

kapp
5. zář 2008

Margaritka 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 nech ti krásne pribúdajú týždniky, rastie bruško - a šup nejakú fotku do albumu - ja dám budúci týždeň, keď pôjdeme pozrieť "uja dr." ...

Zatiaľ tak - ja sa ešte ozvem, momentálne som celá happy z našej novej tehuľky!!!!!!!
Lenočka - ty žiiiiiijeeeeš, hurááá!

kapp
5. zář 2008

Mne už šibká s tých smajlíkov - ale nie sú zlatí? 😀

lola19
5. zář 2008

Ahojte bambule, tak ja este zarezavam v robote, sa mi teda ohromne nechce.Takze toooolko noviniek, margarita gratulujem mojinko, nech je vsetko v poriadku. A to ze si nam nic nepovedala je uplne OK, myslim,ze by som podobne postupovala. Ja som dostala mrchu jednu jedovatu 😠 😠 😠 Takze ani teraz sa nezadarilo. Dnes mi volala sestricka z gyndy, ze mi uz konecne dosli tie vysledky na homocystein, mam vraj 15 a to je v poriadku. neviem sice coho 15, ale vraj je to v poriadku 😎 tak ma to naladilo. Ak niektora viete do kolko to ma byt alebo co to znamena, napiste, budem vam povdacna.
No a nasa stavba pokracuje pomaly ale isto, tento vykend zacnu robit kupelku a wecko, takze sa vytesujem. Stahovat by sme sa mali asi az na jar, aj ked ja by som chcela uz aj na Vianoce.Zasadila som si uz aj jahodky, mnaaam, uz aby boli.
Katuska, moooc drzim palce, jej sestra, ze ju pozdravujem 😵
Kapus, tak ako sa mavas, ty nas tehulko 😵
Zulocka, tak trosku teplotkujete, Matusko to zvladne, chrustik nas a uz aj posedkava? 😉
Vsetky vas zdravim a prajem prijemny vikend, musim ist nieco este dorobit 😠

jabluncanka
5. zář 2008

Lolko,

hodnota homocysteinu 15 je horní hranice.Má být do 15.Jak je to víc,je to špatně.Ale dá se to snížit vysokými dávkami vitamínu B.Já denně užívám 2tabletky B-komplex forte a homocystein mám Ok... 😉

tanity
5. zář 2008

Margaritka 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 to je krasna sprava! velmi sa tesim a zaroven ta aj obdivujem, ze si to tak dlho dokazala tajit 😀 😀 😀 uplne pochopitelne! krasna sprava, tak sa len drzte a ja verim, ze tentokrat to bude vsetko v poriadku...MUSIIIIIIIIIIIIIIIIIIII! x x x

alinuska, noze mi este raz pripomen prosim, ako je to s tebou? mas teda problemiky so stitnou alebo nie? prepac, ze sa pytam, ze si to presne nepamatam, ale vies...ja hlava derava makova! 😝 (snad ma ospravedlni to, ze ako lenocka, aj my mame teraz traaaaaaaaaaaaaaaaaaaaasne vela v praci a mne hned vsetko vysumi z hlavy...prepac prosim x x x)

emicka, ja uplne zboznujem chodenie na huby a prazenica mnaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaam x x x

zrnik, uz je syncekovi lepsie? tie skarede ockovania 😖

sivulka, dakujem ti strasne krasne za tvoje slovka....teda, tych slov bolo riadne! 😀 ale je to take mile, ze sa ku kazdej vyjadris, take pozorne...dakujem 😵 tiez za tie informacie ohladom Ddimerov, doteraz som netusila, na co vlastne su 😒 a vdaka za tvoje slova o nasich anjelikoch a za spomienku nasho adamka...cmuk x x x (prosim, budem rada, ak mi posles vas pribeh, uz teraz dakujem. ) a ano, som ucitelnica 😅 momentalne neskutocne zaneprazdnena novou triedou a ako aj lenocka, tematickymi planmi 😖 aj ty ucis? a co? ja AJ. drz sa sivulka a aj vy, vsetky dievcata tu na fore, prajem vam krasny vikend, oddychnite si a nacerpajte sil. x x x

kapp
5. zář 2008

Lolika - ale to sú dobré správičky - homocysteín relatívne v norme a domček krásne napreduje ... kočka zlatá, ono sa to všetko nakoniec na dobré obráti, uvidíš! A tá mrcha hnusná - musela prísť? Čo už, budeme držať pršteky na tú ďalšiu - nech už nechodí 😉 , dobre? A jahodky - mňaaaamko - inak nedávno som čítala, že tento rok je mimoriadne priaznivý na výsadbu jahodiek resp. presádzania - tak, gazdinka, nech je budúci rôčik bohatá úroda! 😀
My sme v pohode - zajtra začíname 10tt, dnes sme ešte 9tt+6 - ono tuto na koníkovi priratúva ešte 2 týždne (akože od poslednej MS) - dnes som bola u obvoďáčky zaniesť papiere z hemošky na založenie do karty, taaak sa mi potešila - hneď mi urobila aj preventívku, popočúvala a pre istotu nás posiela na EKG 😒 - vraj po tých výkyvoch s tlakom (stresy okolo Naninho prijímania a ešte predtým nervy s rodinkou) a troška srdiečková arytmia, ktoré som mala pred 3-4 mesiacmi, musí využiť, že som sa konečne k nej odhodlala - tak mi hneď dala papierik internistovi - beťárka jedna! 😝 Takže v najbližšej dobe sa budem musieť objednať aj tam - no čo už? Keď nás rozháňajú, tak poriadne! Takže tak, Lolika ... Drž sa nám, dušička a nech krásne naďalej napreduje domček - počasie praje ...

Sivulka - aj ja sa musím poďakovať za krásne slová, snažím sa dodržovať ten zoznam zakázaných jedál, neboj ... drž nám budúci týždeň, prosím, palčeky, nech všetko dobre u gyndoška dopadne a my zase budeme držkať vám, aby ste krásne rástli a šťastne to dotiahli do samučkého šťastnučkého konca ... 😀

Tanitka - tak aj ty si učiteľka? To je švanda - koľko sa vás tu nazbieralo? Teeeda, bambuľky, ja vás učiteľky niekedy obdivujem - teraz, keď som doma a počúvam tie deti na autobusových zastávkach (mám ich totiž hneď pod oknami, takže rozmýšľam, že si autobusový poriadok nalepím rovno na okná 😀 ...), ako rozprávajú - no strach ... Táto generácia detí - hlavne tí starší - si vôbec nevážia prácu učiteľov - a ten slovník ... škoda reči!

Lenočka - mojenko, konečne si sa nám ozvala ... Tušili sme so Zuločkou, že si mala teraz voľakedy (tuším koncom augusta) termínik - moc sme na teba mysleli a jedna druhej sme si vraveli, aká statočná a nesmierne silná osôbka si! Málokto by tak perfektne zvládol to, čo si si musela preskákať ty! A to že si si poplakala, je úplne ľudské a normálne - plač pomáha ... a my sme tu tiež - keď potrebuješ pomôcť, stačí povedať ... sme tu jedna pre druhú - aj keď sa poznáme len z fotiek a rozhovorov - každá máme svoje starosti, trápenia, ale aj radosti, o ktoré sa navzájom delíme ... a pomáha to - aspoň mne - veľmi ... Viem, že sa opakujem, ale som strašne rada, že existuje toto fórum a táto téma, že sme sa tu postretali také spriaznené duše - ďakujem vám, kočky!
Lenka - pýtala si sa na meno nášho psíka - Beny (má 6 mesiacov) - ale teraz nám robí starosti, dokonca zverolekár nám tak opatrne navrhuje utratenie (dáva mu tak 3 mesiace) ... u Benyho sa totiž prejavuje agresívna povaha (bohužiaľ aj voči nám domácim) - snažíme sa to momentálne zmeniť - Zuločka mi poslala nejaké adresky ohľadom výchovy psíkov, tak som študovala a študovala, boli tam zaujímavé veci a skúšame dobrým slovom a trpezlivosťou docieliť nápravu ... Podobne, ako Zuločka, si tiež myslím, že skôr sa jedná zo strany Benyho len o akúsi hru = je to predsa len ešte šteňa, ktorú my nechápeme - chce to len more lásky a trpezlivosti - tak to skúšame ... a trocha sa to lepší ... Neboj, ja ho samoška nechytám, len Nana - ale sa mu prihováram, mlezoním sa mu, rozprávam mu - myslím, že to pomáha ... uvidíme, chce to čas ...

Kell - tak tu máme po Jablučanke ďalšiu zdravotníčku! Supeeeer ... Inak - úplne ťa chápem, že si zisťovala, prečo sa tie aborty dejú - ja tiež hlavne po tom poslednom som surfovala po nete o dušu a hľadala nové infošky! Ale neboj, dušička - dopadne to dobre, teraz keď vedia príčinu, tak to pôjde!

Jablučanka - som rada, že vám tak krásne pribúdajú týždniky a pozerala som do albumíka - takže ďalšie malinké chlápätko vám pribudne do rodinky ... supriiiiš, gratulujem!

Margaritka - zlatinko, ako si to dokázala tak dlho utajiť, ty šibalka? Ale si nám všetkým urobila obrovskú radosť!

Alinuška - dušička, už si na rade s tehulkovaním ...

lenusska
5. zář 2008

Ahojte...
Tak som sa konecne rozhodla..Nejdem na ziadnu laparku..A idem sa dat prelozit od mojej gynekologycky..Pojdem k Hoppanovi. 😉 ...este sa pokusime pockat a posnazit sa a ked to nepojde tak potom pojdem....Som hrda ze som sa konecne rozhodla.

zrnik - ako drobcek?

andys004
5. zář 2008

JUPÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍ Margarita moc moc gratuluji 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

andys004
5. zář 2008

Zdravím i všechny ostatní bohužel vás musím dočíst vůbec 😠 nestíhám.Mějte se všichni krááááásně pa pa pa 😉 😀

margarita
5. zář 2008

kell ,alinuska, lenoc,kapp,lolka,tanity,andys... vsetkym moc dakujem za gratulacie, ste strasne zlate 🙂
pre mna nebolo take tazke to tajit, ako skor sa s tym teraz odtajit 😀 akosi mam stale zabrany sa tesit bez ohladu na predosle skusenosti 😒 ale verim, ze aj s vasou pomocou to pojde lahsie 😵

tanity - ja som tiez anglictinarka 😀

dobru noc a krasny vikend vsetkym,
modlime sa za vas kazdy vecer 😉

zulok
5. zář 2008

Lenočkaaa, mooc s atešíím, že si sa ozvala. Cmuuuk
Veelmi si tu chýbala, a posielam pohladenie, teda toto obdobie muselo byť extra ťažké, ale už bude lepšie, musííí.
Držím palce na endokrinologiu, dufam, ze budes vporiadku.

KApp, ahoojte , teda krásne týždniky nabiehajuu a super, že si ťa lekari pekne poobhliadnu, len pekne chod po vyšetreniach, na škodu nebuduuu ,ako s hovorí, radšej 3krát zbytočne ako raz neskoro, ale verím, že šveko bude vporiadku ..
Dufam, že už žiadne výkyvy nebudu, síce nemáš stres okolo prijimania, ale tehulkovanie vie tiež zabrať, ale s drobčekom sa uurčite pekne vzajomne upokojujete, za chvilu začne už aj kopkať morzeovku: Mamaaaa už neplaš a teš sa zo mňa.
A držím palce na výchovu hafinka,.. uurčite bude verný NAnuškin a aj bubulačikov kamaráát

Emičko, dufam, že problémy doma čoskoro pominu.. a nech ten čas rýchlo letíí, aby ste už vedeli niečo viac, to čakanie je najhoršie.. mi to príde, že človek len čaká, najprv na snažilkovanie, potom, či príde, nepríde ms, potom to strachuplne tehu a potom konečne babatko, no dlháá cesta, ale verím, že Emička už ste na tej správnej a hadam to pôjde rýchlo ako po dialnici. Cmuk
Super, že pribudne ďalší prísrastok do rodiny, zas na druhej strane, tebe prajem vela siiiil..
A mňaaam, suepr, že aspoň smaženička bola.. hm, tuším som vyhladla...

ALinuska, ahoooj, ta tabulka je peeerfektne spravenaaaa, sikulkaaaaa. A stymi lekarmi mas pravdu, človek začne k nim chodiť a už sa to enzastavíí, ja som si myslela, že som úplne zdravá a toť, trombofilka sa objavila..

Zrnik , teda až mi z toho okan zle ostalo.. jeejda, eštšže je Risuliatko zivucky zdravučky. Tuším je mamina vždy o niečo pozadu za vymyselnosťou detí, jeejda, už teraz sa hrozím, aby sa dačo Matuškovi nestalo. Posielam vašmu pokaldiku pusinku

Jana.CB gratulujeeeeeeeeeeeeeeeeeeem, juchuuu,. Pekne sa to tu rozrastaaa a verím, že jeseň tu bude extra plodna 🙂

Katka 🙂 tak už je to ozaj len za páár, držkajte sa nám . a prajem rýchle zotavenie po cisarskom., i ked asi si chcela prirodzene, ale hlavne, nech ste obe vporiadku.

MARGARITKAAAAAAAAAAAAAAAA, konečne môžem verejne zagratulovaaať. Juchuuuuuuuuuuuuu, veelmis a teším a konečne to môžem vykričať do sveta 🙂 a teším sa, že si sa odtajnila a dodala odvahu osotaným snažilkám,.teda pekne tu vaje tehuvlna a snažilky a a čoskrosnažilky – Emička, uurčite vas ta tehuvlna zavalíí.
MArgaritka, želam ti, nech týždne naskakuju bez komplikaaci, cmuk na bruško
A mne an palenie zahy pomaahal vychladeny dzuusik, mňaaam, aj etarz by som si dala a to ma nič nepááli 🙂

Sivulka, ahooj, teda vaam to letiii 🙂
No viem, ze horucka je po ockovani bezna, ale itak som rada, ze je to za nami a vzdy amm z toho hrôzu.. :(
A teda, je to strašné, ako sa treba domahať ionformáácii, že čo sa vlastne stalo.. ale teraz to nebude treba 🙂 juch
Chichii, tehuzabudlivost, no tak to musi byt teda sranda, 🙂 no, aspon sa ma clovek vzdy s etbou o com rozpravat, hih
No a o vecickach, ono je to tak, rep dievcatka robia vseetko ruzovee a vyber je veelky, ale len z ruzovej, a chlapcom zas tolko toho nevyrobia, aspon ked som ja v obchode, vzdy je viac pre dievcatka, tebe sa to možno bude zdať zas opačne.. ale ťažko sa nakupuje a hlavne je dosť draho, v tescu byvaju dobre tie multipack balenia.. ono itak tie deti taak rýchlo rastuuuu

Kell, ani môj manžel nemal rád, ked som sedela na PC a hladala info , ale ono to človeku nedá, a che vedieť viac.. dakedy je to sííce naškodu, ale predsa, keby som nenašla tuto diskusiu, MAtušiačika by sme nemali :(
A to že robíš v zdravotníctve, uff, teda to je riadne ťažké neplašiť, ale siilno držím palceeeee

Lolkaaaa, ahooooj, teším sa , že sa ti podarilo nájsť trochu času na napísanie v tolkom zhone..
A mrska prisla, potvora jedna nezbednaa, dufam, ze sa prisla rozluucit a uz nepriide.. a supeeer, ze mas homocystein vporiadkuu, juch.. a žial neviem napísať, do kolko to môže byť...
A MAtusko neposedkáva, od toho ma daleko, prevaluje sa ako vrtula, ale ked ho zdviham za ručičky, kuka všade inde a hlavičku nezdviha, inak si ju vie pekne udržať, ale je to šidlo nezbedné.. v noci, ked s nami haja, a zobudí sa, manžela ťahá za chlpy a sranda, veelmi vam všetkým želáám mať takého cumloška doma. Posielam babatkovký pluvaneec

TAnitka, dufam, ze sa vam to v pradi trochu skludnii a budes mat cas aaspon vydychnut, .. teda nezavidim, teraz čo prebehli zmeny, uff, držkaj sa

Jablucanmka, maate kraasne fotky, juuj, krasnunkíí ste, držím palce nadaleeeeej

Lenusska,. gratulujeeem k rozhodnutiu, paraada, že si spokopjna so svojim rozhodnutím, uuurčite to prinesie svoje ovocie, držíím palceeee

ANdyys, ahooj kočka, ako sa mááš a čo novéého

všeetky pozdravujem a vyhlasujem patranie po Mucilienke, ozvi sa babulkaaaaaa

lenusska
6. zář 2008

zulok - Dakujem...uplne som kludna je to super poit po tých depkach co dalej..Ako sa ma Matuško?..Uz je ok?..Inak krasne meno 🙂 ..
Jujjj to je tolko hodiiin... ☹ ..jak sa mi nechce do praee... 😎
Pozdravujem vsetkých a DAKUJEM...Ani neviete ako mi pomahate.

sivula
7. zář 2008

len tak narychlo pozdravujem, som tak na 5min na nete a musim zase letiet. Hrozne sa vytesujem, ze to s tou tehuepidemiou nejak ide. Drzim vam vsetkym palecky a modlim sa za vas, nech sme vsetky coskoro maminy. ked to stihnem docitat, tak odpisem viac.papa a nezabudajte na usmev!

margarita
8. zář 2008

zulocka, diky za tip, ale dzusik som si zaradila ako dalsi do zoznamu veci, co MNE nefunguje, snad na nieco pridem casom, alebo to uz prejde, lebo ma ta kyselina rozozerie 😀
vela zdaru s tym Tvojim malym vrtulkovskym sidielkom 😉

w_h
8. zář 2008

ahoj holky, diky za podpodu
dovcu ozelim, to je v poho, jen me trochu mrzi, ze uz jsem zase dneska v praci, 14 dni v kuse mimo by mi urcite udelalo lip, ale vsechno zle je pro neco dobre

margaritka: mooc blahopreju, at mimi roste 🙂 😉

taky ted nemam moc casu, navic manza zjistil, ze si sem s vama chodim povidat
nechtela jsem ho s tim taky stresovat, dohodli jsme se, ze to nechame pul roku byt a kdyz se nezadari, tak pujdu na operaci etc.
ale ja to nevydrzim a musim si s nekym pokecat

a v sobotu jsem mela takovyej litostivej den, furt jsem musela brecet
myslite, ze by to möhlo byt k ovulaci?
zadnej jinej duvod jsem nevidela a ta ovulace dokonce napadla manzu 😉

tak holky redte krev a drzte se
pekny den
🙂 😉 😀

margarita
8. zář 2008

ahoj w_h,to je smola, ze kvoli tej manzelovej operacii ste nemali dovcu, ale ako pises, zdravie je dolezitejsie.
ved az bude vsetko v poriadku, nemozete si urobit nejaku nahradnu dovcu neskor? 🙂
kludne sem pis tajne, my Ta manzelovi nebonzneme 😀
o tej ovulacii neviem, ja som sa vtedy praveze citila vzdy super a plna energie, a lutosti a depky u mna chodia vzdy pred a pocas prvych dni menzes...ale s hormonami to suvisiet pokojne moze, si myslim. Mozno bolo nieco aj vo vzduchu, ako sa vravi 😉
papa vsetkym,
tesime sa na Tvoj prispevok, sivulka 🙂

emicka1
8. zář 2008

Ahoj holčiny, tak dneska nám teprve spravili internet 😠 Od čtvrteční bouřky nám nešel 😖 No a jen vás jdu pozdravit a zítra vás dočtu.
Jen jsem si nemohla nevšimnout,že Margaritka pěkně splnila můj úkol 😀 😀 😀 😀 Obrovská gratulace a tfuj tfuj tfuj,ať to všechno dobře dopadne!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Tak já jdu na večeři,mějte se krásně a zítra pa pa

dyna
8. zář 2008

Ahojte babulky! 🙂 KAPPUSKA díky za odpoveď! moja značka je teraz nestíhačka II. V stredu idem na konzutáciu k lekárovi, potom sa ozvem a ALINUSKA budem písať aj o ivf. čo to vlastne je.ALinuška tabuľku možem aj ja dostať?som veľmi zvedavá 🙂 MARGARITKA teším sa a všetko najlepšie 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂
Ahoooooooojteeee

margarita
9. zář 2008

emicka - bolo mi potesenim 😵 dakujem za gratulacky Tebe aj dynuske, modlime sa za vas vsetky ostatne snazilky (a aj za aktualne tehulky, pochopitelne), aby sa zdravotne problemy zdarne podchytili a mohli ste sa coskoro aj vy tu takto odtajnovat 🙂
drzte sa babulky, vsetky, co ste tu.

lola19
9. zář 2008

Ahojte bambulky, ja zase pisem z prace.No stale sa musim tu len jedovat so sefom 😠 Tak rada by som isla na matersku. 😉
a ako sa mi mavate tehulky, snazilky a maminky????
Prajem pekny dnicek 😵

mounty
9. zář 2008

Ahojte p dlhsom case, dako nestiham popri Nikinkovi ani vas citat 😒

Od zajtra si uz picham Fraxi.... ale inak sa mame fajn, mam aj daku pliagu, tak beriem Macmirror, ale to snad tiez preliecime..babatko krasne kopka uz asi dva tyzdne a ako tak pozeram, tak margarita mame podobny termin, tak drzime paste aj Tebe a modlime sa za vsetky snazilky aj tehulky, nech kazdej Boh dopraje radost z dietatka 😉 zatial pa, ja sa budem priebezne ozyvat, ale teraz je toho fakt dost, kazdy den aspon 20 zavarenych flias a podobne 😝

lola19
9. zář 2008

Ahoj Maunty, tak to s tym zavaranim poznam, tento rok ma to minulo, koli prerabkam. Tak drobec kopka, to je suproska 😵 A to uz tak skoro???? 😖

sivula
9. zář 2008

ahojte holky,

margaritka, skusila si suche tortove oplatky. Mne na chvilu zaberaju. A zevraj je dobry anacid, ale mne moc nepomaha. Inak to je svanda s tymi uckami.. Ja uz neucim dva roky, ale som decka trapila na gympli s matikou, biologiou a anglinou - tu som ucila aj v jazykovke par rokov. No teda.

w_h - kludne si to depkovske obdobie prejdi aj s nami. Ked sa rozhovoris, ulavi sa ti.

tak ja padim na prve stretko predpripravy - po prazkach znovu fici. papap

margarita
9. zář 2008

mounty, veru, ak Boh da, este sa mozme hadam aj zrazit v porodnici 😉 ak si najdes chvilku pri malom a pri zavareninach, chcela som sa spytat, Ty si doteraz na MTHFR nic nebrala? a ze si ides pichat Fraxik, tak to len to? som zvedava, lebo kazdej nam tu nasadia nieco ine, ale aj tak chcem byt v obraze 😀

ja teda som este v zivote nezavarala, a ani sa v dohladnej dobe nechystam, ale pocula som jednu tetu vraviet, ze zena, co nezavara, nie je zena 😀 takze budem asi chlap 😠

sivula,diky za tip, skusim aj tie oplatky, dnes frcim na macese a zuvackach, a musim si zaklopat, zatial je to dobre 🙂 nie ako vcera, ked som v sebe udrzala iba ranajky a olovrant, zvysne vsetky chody ako prisli, tak odisli 😀

kapp
9. zář 2008

Caute bambuľky aj tehuľky!

Nejak vás poslednú dobu stíham len prečítkať a rýchlo fičím preč - si mi toho nejak nakopilo (písačky), tak robkám a robkám ...

Margaritka - nejak som mimo obraz - picháš si aj ty niečo - my od cca 3tt Clexane 0,2 - 1 x denne ... čítam, že aj Mounty (šikuliatko naše - že aj nám zavára ... nuž ja som naposledy zavárala asi pred 2 rokmi - nemám rada túto činnosť, odkedy mi strelili 3 poháre pred mojimi očami - chvalabohu len dorezané ruky a hrudník = kurírovala som dlho, ostalo pár malinkých jazvičiek = odvtedy mám fóbiu z otáčania pohárov 😒 ... )
Margaritka - nič si nerob z toho, že nevieš zavárať, vieš koľko je takých? Ja to mojej malej stále vravím = každý z nás má talent na niečo iné ... 😀

Mounty - zlatino, bambuľko už kopká? 😀 Ako skoro? Hovoríš, že už asi 2 týždne ... teeeda, vy budete šikovníci! 🙂

Bambuľky - držte nám palce na štvrtok - ideme gyndoškovi na kontrolu a odbery 😖 - bojím, bojím, aby nám bilo srdiečko 😕 (my po MA máme večný strach o bijúce srdiečko - tá veta: "Nevidím akciu ... " nám bude asi rezonovať v mysli pri každom tehuľkovaní, že?) a aby bolo všetko v porádečku ... Joooj, bambuľky, aj vy ste boli také vyplašené, keď ste chodili po dlhšom čase na kontroly? Naposledy nám dr. robil KUK 😀 asi - pred 5 týždňami ... tak sa bojíme, aby bolo všetko OK. Myslite na nás a poprosíme 1 Otčenášik, aj my sa za vás modlíme každý večer ... za všetky na tomto fóre ... 😅

Pá, dušičky - ospravedlňujem sa, že neodpovedám aj ostatným kočkám, ale časovo sa to nedá ... sorry - ja sa budem snažiť polepšiť .... 😀

katka28
9. zář 2008

Ahojte dievcata 🙂

s radostou Vam oznamujem, ze dnes o 10:00 uzrela svetlo sveta mala Katka, ktora vazi 2890g a meria 48cm. Maminka sa ma dobre, len je trochu vycerpana a ubolena, ale neskutocne stastna
😵 😵 😵

Vsetky Vas pozdravuje.
papa