Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

velvet26
4. čer 2011

@katkaajurko budes mat teda cisarsky juuuj, skoda ze nebudes moct rodit prirodzene, je to zazitok.. 🙂 ale hlavne je, aby vsetko dobre dopadlo a ked sa lekari zhodli na tom, ze treba cisarsky tak je to urcite pre teba aj maleho to najlepsie...prajem ti potom nech sa co najrychlejsie zahojis a hlavne veeeela mliecka.. 😉

katkaajurko
4. čer 2011

@velvet26 ao ? v porodnici sa kontrolu vsetko? no dufam ze aj v tej nasej...

velvet26
5. čer 2011

@katkaajurko z akeho mesta si? podla mna v nemocnici ti urcite vsetko skontroluju, podla mna to je standartne vysetrenie vsak si uz mesiac pred terminom...

cukor
5. čer 2011

@katkaajurko ...no mne prietoky robili len v 30tt.a trombofilia nie je indikáciou na cisársky rez,musíš mat aj inú diagnozu ale tu asi más a preto ideš na cisársky.ja som tiez bola...ale mala som spinal...a bol to tiez zázitok,lebo vnímas vsetko,co sa okolo deje......teš sa,je to zážitok prvý krát vidiet svoje babo 😉

slavkav
5. čer 2011

@cukor suhlasim. zazila som oboje - aj celkovu aj spinal - sice mi pred spinalom trosku "lepilo" - ale zaver - uzasny zazitok 😵 😵 😵 ked som malinkeho pocula 1x zaplakat
ale inak zvlastny pocit - vsak @cukor 🙂

katkaajurko
5. čer 2011

@velvet26 z BA


@cukor mam inu indikaciu na CR, a doktor povedal-ze planovany sa da robit najskorej od ukonceneho 38tt ale u mna to vyzera este na trochu skorej-takze nebude ani planovana ta sekcia tym padom-a ked nebude planovana - nebude spinal ....

katkaajurko
5. čer 2011

@slavkav sak ja by som chcela spinal-ale ked mi zacne porod skorej ako bude naplanovany tak sa neda rodit spinalom pri riedeni krvi fraxiparinom....

cukor
5. čer 2011

@katkaajurko ...aj u mna sa čakalo na ukoncený 38tt.....a rodila som 38+1.vsak uvidíš.
@slavkav ...presne tak.....zvláštny pocit. 😉

slavkav
5. čer 2011

@katkaajurko hlavne aby vsetko dobre dopadlo 😉

chomik
5. čer 2011

@katrenka111 Nie, podarilo sa hned na druhy krat.

chomik
5. čer 2011

@monitas84 Urcite vsetko dobre dopadne, drzim prsty 😉

duschankova
5. čer 2011

ahoj holky jsem zde poprve a rada bych dostala od nejake z vas odpoved. Jsme po dvou neuspesnych IVF a nyni si picham spolecne s Gonalem Fraxiparin na redeni krve, protoze mi byla zjistena Leidenova mutace ( heterozygot )a ceka nas OPU - odber plodovych vajec a nasledne ET embryotransfer. Mate nejaka podobne zkusenosti? potrebuji nejakou podporu i kdyz vim, ze stat se muze cokoli. Diky Pavla B.

lume
6. čer 2011

@duschankova Cau Moj pripad, prve iVF sme mali uspesne, ale s potratom vo 8. tyzdni, tak mi potom zistovali priciny a vysvitlo, ze som Leiden heterozygot a MTHFR homozygot. Tebe sa ani nepodarilo po IVF otehotniet?
Teraz som absolvovala 2.IVF, pocas stimulacie som brala anopyrin a v den ET som zacala pichat aj Fraxiparin. U nas to dopadlo opat pozitivne, tak verime, ze fraxiparin pomoze a dotiahneme do uspesneho porodu. Tento tyzden ma caka prvy ultrazvuk a zacinam 8.tyzden tehotenstva.

bettynka222
6. čer 2011

@matelko1 😀 podla mna to nezalezi od pohalvia, ale skor od povahy ake to dieta je. poznam dievactka, co su ovela vymyselnejsie ako matko a zas chlapcekov, ktorych kam posadis, tam su a ani o nich nevies. mne matko vyhovuje, lebo je taky zlaty stred - ani nejaky extra pokojny, ani hyperaktivny. a v noci spi v priemere 13 hodin, takze mne to vyhovuje 😀 zavidela som kamoskam, ktorym deti spavaju tri hodky cez den, ale zas sa budia o 5 rano a v noci sa tiez budia, takze mi staci aj ta hodka a pol matkovho denneho spanku 😀 ale vie si pospat aj dve-tri 🙂
no mysme uz pri mori boli. zavolala ma kamoska, isli sme lietadlom 6 hodin. maly bol uplne super, pohral sa, preskumal okolie (on je velky prieskumnik), ked sme jedli, tak aby sme mali moznost aj nieco zjest a aby to tam nebolo ako po vybuchu, tak dostal chlebik, nakrmili sme ho a potom isiel spinkat 🙂 len pri pristavani dieta kusok od nas hrozne kricalo, tak ho zobudilo, ale potom sme uz ajtak vystupovali, takze je to jedno.
len ty mas dve deti, tak to bude trosku narocnejsie. mamu asi nechces brat, ze 😖 este stale ti nechce pomoct?

bettynka222
6. čer 2011

@slavkav ahoooj 🙂 no ako sa mas? si slubila, ze prides porozpravat ake je to mat dve deticky 😉
pocuj ked pises o tom spinale...mne hrozil cisarsky, lebo mal bol chvilu zle zrotovany (tvarickou nahor). no a dost ma desila predstava, ze mi rezu brucho a ja som hore....asi by ma slahlo 😀 a doktorov zo mna tiez. mne je zle uz len ked niekto spomenie zily 😀 😝 ake to bolo?

bettynka222
6. čer 2011

@katkaajurko ahoj 🙂 takze nakoniec pichat musis...pamatam si, ze donedavna si mala krv dobru. sa ti to tak radikalne zmenilo? dobre ze si chodila na kontroly 🙂 a preco musis ist sekciou? ako sa inak citis?

bettynka222
6. čer 2011

@tonytony jeeeeej, co to citam 😵 drizm palce, nech sa babatko drzi a nech je zdravucke 😵

matelko1
6. čer 2011

@bettynka222 ahoj.mamu by sme ani nemali kam dat.pomestime sa tak akurat,chlapci budu v zadu,ja sedim v predu,lebo sa ku nim nevmestim...
nie,moja mamka pride na kafe,trosku sa pohra,ale pomoct to nehrozi,svopkra ta pride raz za 3tt,az mesiac-ta sa akurat pohra s detmi,tiez mi s nicim nepomoze....
ale nestazujem sa a som rada,ze ich mam.mam svoj system a ide to.su mono maminy co nestihaju a ja v pohiode.....
kde ste boli na dovolenke.my ideme autom a caka nas 12 hodin cesta a mozno aj viac....uvidime ake budu deti.ideme 4 rodiny.
aj mne chlapci vyspia celu noc,cez den mi pospia aj doobeda aj poobede po hodinke.

matelko1
6. čer 2011

@tonytony drzim palce a v kutiku ti tisko blahozelam.hcg mas krasne,ja som mala len cez 300 a mam dvojky,takze ty mas vysoke a sanca je tam vysoka,kedze si mala vlozene 2 embryjka..

katkaajurko
6. čer 2011

@bettynka222 no vraj preistotu, zvysili sa mi d-dimery, zatial mam davku len 0,3 zajtra idem na kontrolu

sekciu lebo mam srdcovu vadu,ktora by mohla vyrobit problem pri porode

bettynka222
6. čer 2011

@matelko1 no ja som autom nechcela ist. vies nase mamy sice mudruju, ze volakedy choidli s detmi na daleke cesty, lenze vtedy neboi auosedacky a deti sa volne hrali a presuvali vzadu. takto v autosedackach si neviem predstavit kolko vydrzia 😒 ale zase je to omnoho bezpecnejsie 😵 ale tovji mali uz maju vyse roka, takze su v sedacke po smere jazdy, ze? maly je este proti smeru - kvoli mozgu a krcnej chrbtici sa odporuca do 12. mesiaca, takz ten zmakne so mnou akurat tak cestu do BA...
ani mne nikto nepomaha a som spokojna takto - chodime kazdy den von s kamoskami, matko je medzi babatkami 🙂 mas pravdu, mnohe maju len jednom vsetci okolo nich skacu a ajtak nestihaju. ale teda si sikovna a obetava maminka ze to takto krasne s nimi sama zvladas 😵 raz sa ti to vsetko v dobrom vrati 🙂

bettynka222
6. čer 2011

@katkaajurko ahaaaaa, tak len nech na teba daju pekne pozor. a v tehotenstve ti srdiecko problem nerobi? je to asi dost velka zataz tiez, ze? co si pisala o tom spineni...aj ja som si "uzila" do 5 mesiaca 😝 cely jeden mesiac som silno krvacala, lezala som v nemocke na infuzkach, lebo som trpela strasnym nechutenstvom, takze som shcudla za dva dni tri kila a nevladala s aani pohnut...prve kilo som pribrala tusim v 7 mesiaci 😝 a kvoli tomu krvacaniu osm mala cerveny rezim - cize som mohla iba na zachod. vzdy ked mi ho zrusili a poslali ma na ranajky, zacala osm krvacat 😒
ale teda od 6 mesiaca mi uz bolo super, takze osm si mohla tehulkovnaie uzivat. mas to tazke...ale uz len chvilka a mas babatko pri sebe 😵

cukor
6. čer 2011

@bettynka222 ...no ani ja si neviem predstavit svoju malú v autosedačke takú dlhú cestu.musí to byt pre tie detičky trauma.stačí ked ideme v týchto horúčavach niekam do obchodu a chudinka je celá spotená.a klimatiku si nedovolím pri nej zapnút.aaj naša nie je cez den nejaký spachtoš pospí si hodinku niekedy dve,večer neskorsie zaspáva ale spí v kuse od 21,30 aj do 7,00.tak som rada,ze sa v noci nebudí na krmenie a môzem si pospat.a kam si letela s matkom a kolko mal mesiacov?

katkaajurko
6. čer 2011

@bettynka222 no ja som PN skoro uplne od zaciatku a este stale..najvacsi problem bola asi precitlivela maternica-ktora zacala tvrdnut uz v 19tt - takze kludovy rezim az do teraz - a este jeden tyzden a potom uz mam "volny rezim"... krcok skrateny-vyzera to naporod v 37-38tt ale vraj to uz je ok.. plus teda riedime krvicku najnovsie ale paradoxne-srdiecko najviac sa ozyvalo v druhom mesiaci-zaciatok tretieho a inak klop klop klop poslucha...ked ja velmi reagujem na vonkajsie stresy a tym ze niesom v praci ale doma-som mavala v praci vacsi problem..ale porod uz je stres-takze -tam sa musi ist na istotu ... clovek ale vydrzi vsetko -len nech to dobre skonci a mame zdravuckeho syna 😵 😵 😵

bettynka222
6. čer 2011

@cukor vies co, ja som pred rokom ked obl matko este novorodeniatko klimatizacu pustala - ale len na slabo a samozrejme vyssia teplota. naprikled ked bolo 30 stupnov,t ak klima isla na 27. jednoducho som stupne pridavala dovtedy, kym z nej nesiel prijemny vanok 😉 aj dr. mi to odobrila. ona mi dokonca sama povedala, ze klimatizaciu v lete je, lebo ani tie prilisne horucavy pre babatko nie su dobre.
ano je to super ked babatko spinka celu noc 🙂 a uvidis, casom to bude este lepsie. matko dobre spinkaval od narodenie (OD 19:00 az do 11:00 - medzitym sa raz nakojil) ale potom sa to s prikrmami pokaizlo. ale od 9 mesiaca je to uplne super 😵
o dovci ti napisem IPcko
@katkaajurko tak to je super, ze to tovje srdce takto super zvlada, lebo teda tehotenstvo je aj pre zdravy organizmus zataz. a mas pravdu, porod je zatazovy a ak by nahodou nastali komplikacie, tak pri slabom srdci....no nebolo by to nic moc 😒

tonytony
6. čer 2011

@matelko1 Děkuju, uvidíme- UZ bude až 16., zatím se ještě pořád moc bojím... ale uvnitř mám radost🙂

tonytony
6. čer 2011

@bettynka222 Děkuju, jak jsem ale psala, zatím se radovat bojím, ikdyž prostě jsem chvilkama moc šťastná, pak zase mě přepadne strašný strach, přece jen už zkušenosti jsou špatný a vyhráno ještě zdaleka není, ale u IVF jsme se ještě takhle daleko nedostali, tak snad... tiše doufám...

vavrenka
6. čer 2011

@slavkav
@cukor
@katkaajurko
citam, ze sa bavite o cisaraku 😉 , mne doktor povedal, ze budeme porod fordirovat, ked to nepirde smao do terminu. dufam, ze to nehovoril o cisarskom, ale o vyvolavanom? Vyvolavat porod sa pri trombofilii moze, nie?

slavkav
6. čer 2011

@bettynka222 ahoj 😉
2 deti - no tak hlasim, ze nie je to taka katastrofa - ako som sa bala - maly je v podstate zlatusik a Stanka tiez ... velmi mi pomaha ... resp. sa vela zahra aj sama, alebo sa "hra" s malym - ma ho velmi rada ... neziarli - obcas povie, ze preco sa musi to a to pre Lukaska .. tak jej vysvetlim, ze v com vsetkom sa jej prisposobuje on ... cize deti ok - ale zatial, co nezvladam - je upratovanie doma popri tom ... lebo maly mi doma dost malo naspi - najlepsi spi vonku v kocari .. a obcas som s nimi aj sama cez noc - ze mm nepride kvoli praci domov a tak ... takze vecer som rada, ze som. ale v podstate si ich uplne uzivam. Stanke Lukasko velmi prospel ... velmi sa z neho tesi ...

spinal - zazitok obrovsky ... zazila som v podstate aj celkovu aj spinal - akoze ked slo teraz na "lamanie" chleba - tak som mala chut im povedat, ze chcem celkovu - velmi som sa bala - ze sa nieco pocas porodu stane a ja to budem vnimat a nebudem vediet nic spravit ... aj sa mi trosku zdalo, ze zaciatok bol trosku nervoznejsi - nik nic nehovoril - len mi mixovali s bruchom - malinky mal tu snuru 3x obtocenu - tak mozno aj preto a mozno to bolo uplne vsetko ok - ale ked som ho pocula zaplakat - slzy som mala v ociach a straasne straasne som sa tesila, ze ho pocujem 🙂 ked ma sili - tak som videla - ako s nim robia a potom mi ho aj hned priniesli ukazat - zlatusika mojho 😵 takze zaver - odporucam 🙂 aj ked veru zvlastny pocit, byt od 1/2 pasa znecitlivena ...som sa bala, ze to nezaberie a ked ma natierali tou sterilizacnou tekutinou - som im hovorila, ze ja to citim -ci to tak ma byt 😉 takze neboj - aj ja sa mam v tomto velmi rada 😀
neprijemny bol ten vpich .. ale dalo sa vydrzat ... ja mam zase obdiv ku vsetkym, co rodili prirodzene ...

slavkav
6. čer 2011

@vavrenka uff tak to veru netusim ...