Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

sarafortuna
27. dub 2011

@tintin3 , ahoj.. ja mam trochu podobne, len Leiden mám hetero a MTHFR homo...
mám za sebou 1 potrat v 9tt- plodík nám VOBEC nerástol, ani fazuľka nie to ešte srdiečko....
Hematologička vtedy vravela, že injekcie od 20tt a dovtedy len zvýšiť B6 a listovku. Na kontrolu som tam bola v 6tt a všetko bolo v norme - no v tom čase už bol plod asi odumretý - gestačný vačok rástol sám ďalej.

Tento rok mám novú gyndošku a tá VYSLOVENE odporúča prehodnotiť pichanie fraxíku už skôr - hneď ako sa zistí tehu, lebo vraj ako písali kočky, ono sa už od uhniezdenie prepája cievkami s telom matky, a tam vzniká to riziko, mikrozrazenín... tiež vravela, že to je jedno že som mala výsledky OK...

Tak budúci piatok idem ku hematologičke po výsledky, - dala mi robiť ešte "Hlbšie" genetické testy tých mojich mutácii... a som sama zvedavá čo povie...

Je to také neisté pre tehuľku, lebo príčina MA sa málokedy zistí... tak neboj, hlavne nasaď tie Béčka, kľudne aj viac - vycikáš to...
držím palce 😉 😉

velvet26
27. dub 2011

@sarafortuna som leiden hetero, chvalabohu nie homo... 🙂

sarafortuna
27. dub 2011

@velvet26 , aj ja som IBA hetero 😉 😉 tak teda aj pri hetero treba injekcie hneď... no už len sa dopracovať k tým // 😕 😕 😕

alusik13
27. dub 2011

Ahojte baby pridávam sa k vám som heterozygot:doktor hovoril že raz sa mi potvrdil a raz nie.potratila som 3 krát a že čo má skúsenosti tak pravdepodobne mi v tehotenstve nasadia injekcie na riedenie krvi ostatne výsledky v norme 😕

mirip
27. dub 2011

@alusik13 vitaj v klube hej ked otehot nieš budeš pichať injekcie od začiatku tehot. do konca šestonedelia ale nie je to také strašné a výsledok na konci stojí za to 😉

velvet26
28. dub 2011

@sarafortuna ano moja, pri leidenovi ich treba co najskor, idealne je vraj po ovulke uz, ale ja som ich zacala pichat od pozitivneho testu...takze malo by to stacit..drzim ti sari moooooooc palceky, nech sa ti ovulka da do poriadku, skus ten clostilbegyt co ti planuje dr. dat, nech sa mozes co najskor vytesovat z dvoch ciarociek na teste... 😵 😵

cukor
28. dub 2011

@tintin3 ...ano ...mozno sa to zdá vela ale aj gynekologička aj hematologicka mali rovnaký názor.a kedze som bola na umelom oplodnení brala som este aj utrogestan/asi do 14tt/ a duphaston/asi do 10tt/.a práve na zaciatku je potrebné viac tej kyseliny listovej.

cukor
28. dub 2011

@sarafortuna ....leiden....hned pichat od zaciatku tehu 😉

katkarv
28. dub 2011

ahojte,mne vysiel po dvoch missed lupus antikoagulant ale vraj je len kus nad hranicou,podla doktorky to nic nie je.Mate to tu niektora?Mutacie mam o.k.

lume
28. dub 2011

Dievcata, chcem sa opytat este raz, lebo mi nik na to neodpovedal. Beriem anopyrin a v den embryotransferu si mam zacat pichat heparin. Ma sa anopyrin potom vysadit?

ladybirds
28. dub 2011

Ahojte, smiem sa pridat? Mam dve lahsie mutacie a dva MA v 10tt. 😔 Dnes som bola na odber, ale vysledky budu az buduci tyzden. Takze som sa k dr ani nedostala 😒 . Su to uz dva mesiace, a nikto sa mi k tomu nijako nevyjadril. Este dobre, ze existuje MK 😵 Inac by som sa asi zblaznila. Zatial beriem len acidum.. a femibion. Dnes som si dokupila milgamma N, poradilo mi to lekarnicka. Mate niekto skusenost? Su tam Becka (B1, B6, B12). V akom mnozstve by som mala brat B vitaminy, aby to malo vyznam?? 😨 Prajem vam pekny den 🙂

alusik13
28. dub 2011

@mirip Dakujem za uvítanie,chcem sa niečo opýtať keď som brala kyselinu listovú, duphaston,calibrum baby plan mohlo mi to spôsobiť že plodík odumrel lebo mi s toho hustla krv?keď mi brali pred zákrokom krv mala som všetky hodnoty stúpnuté hemoglobín atď......Pred tým som brala vitamíny a teraz nový doktor mi nič nedal len že hneď ako otehotniem mám prísť a dajú mi tie injekcie 😖 Injekcii sa trocha bojím ale výsledok bude stáť za to 🙂 😉 ďakujem a pekný deň.

carera
28. dub 2011

Ahojte ja som tu uz pisala skor ale tema sa rychlo vyvija a ludi pribuda. Som po 1 MA v 7tt mam MTHFR C677T a A1298C heterozygot. Po dalsom dosetreni mi vyslo este PAI homozygot a GPIa hetero. Tie posledne neviem co znamenaju ale po druhom cykle od kyretu sa nam teraz podarilo otehotniet a som v 5tt. Gyn. mi dala duphaston a hem. predpisala femibion 800 a raz tyzdenne injekciu B12. Podla vas to staci aby bolo vsetko v poriadku? Matie niekto skusenost s niecim takym. Mam strach pretoze aj pred tym som hned od zaciatku brala kazdy druhy den femibion a striedala som to s listovkou. Teraz som po kyrete hned zacala brat B12 v tabletkach listovku 800 mcg, a pyridoxin takze teraz pre istotu rano si davam femibion a poobede zvysok. Nechcem aby som prisla aj o druhe mimco preto prosim poradte ci uz netreba hned injekcie.

lenkacar
28. dub 2011

@carera ahoj já mám úplně stejnou mutaci jako ty, byla mi zjištěna ještě před MA v 10tt dvojčata a doktor na to nic neřekl ,že by to s tím jakkoliv souviselo ..brala jsem calibrum baby plan a acidofolan ,to je železo a listovka a béčko ..prý se to stává ..ted jsem měla biochemické ,pro změnu ..nikdo mi ani miniheparin nenabídl ,všichni se tváří ,že je to normální a dá se s tim normálně otěhotnět a donosit ..

velvet26
28. dub 2011

@alusik13 urcite ti vitaminy nesposobili, ze by ti z nich zhustla krv, to istotne nie...skor si namiesto calibra baby plan kup femibion, ten je lepsi...duphaston tiez potom uzivaj, pripadne utrogestan, ten sa vklada dovnutra, brala som ho aj ja..a injekcie samozrejme co najskor nasadit, nemusis sa ich vobec bat, je to mala tenka ihlicka, zvyknes si a casom sa na ne aj budes tesit, ver mi...drzim palce 😉

velvet26
28. dub 2011

@ladybirds ake mutacie mas? MTHFR? vtedy by ti mohla stacit acidum folicum a calibrum...ale viac ti poradia baby, co tuto mutaciu maju...

velvet26
28. dub 2011

@lume neviem ti na to odpovedat, otehotnela som prirodzene, ale to by ti mohli v nemocnici povedat, ked ti budu robit ten transfer, ze ci treba uz vysadit anopyrin....ale podla mna asi hej, vsak ked ti nasadia injekcie, tie ti zabezpecia aby ti krv nehustla, uz by nemalo zmysel brat anopyrin asi...ale fakt toto ti povie asi len lekar alebo niektora z kociek, co bola tiez na transfere.

alusik13
28. dub 2011

@velvet26 ďakujem za odpoveď a budem sa držať rád 🙂 snažiť sa budeme až v lete a verím že to tento krát bude dobré 😉 😵

velvet26
28. dub 2011

@alusik13 urcite ano s injekciami sa to uz zvykne podarit...tak budete mat krasne leto s manzelikom plne muckania.. 😉

carera
28. dub 2011

@lenkacar ved to ma na tom najviac stve ze sa tvaria vsetci ako keby sa nic nedialo. uz nechcem aby sa to znova zopakovalo a preto sa snazim urobit vsetko tak ako asi kazda z nas.

ladybirds
28. dub 2011

@velvet26 mam MTHFR C677T a PAI, ani netusim co to PAI vlastne je. Obe hetero.
@carera ahoj, aj som z mi. na hemato chodis do mi? ci do ke? viem, ze mas strach, ale musis verit, ze sa to tentokrat podari a hlavne doverovat lekarom. sama aj tak nic nezmozes. drzim prsty, aby ste boli ok 😉

ladybirds
28. dub 2011

@alusik13 injekcii sa neboj, ved pre mimi vydrzime vsetko 🙂 🙂 🙂

lenkacar
28. dub 2011

@carera opravdu nezbývá než doufat .. 😒 hlavně se nenervuj a užívej si těhulkování

carera
28. dub 2011

@ladybirds ja som tiez z okolia MI a na hemato v MI som bola len na prve vysetrenie a stacilo mi. teraz chodim do KE k dr. Benovej

velvet26
28. dub 2011

@ladybirds ja veru tiez neviem co je to ta mutacia PAI...kazdopadne na nete nieco k tomu vygooglit by sa dalo, nie...skus popozerat.

mirip
28. dub 2011

@alusik13 nie kyselinu listovú hematologovia aj teraz tehotným s trombofíliami predpisujú, calibrum sú voitamíny a to tretie tiež to plodu neubližuje, ak máš trombofíliu je to asi tak......ako žena otehotnie má vačšiu zrážanlivosť krvi ako bežne a ked máš trombofílie prv hustne viac akoby mala a potrebné živiny sa k plodu nedostávajú lebo tie cievky sa upchávajú ktorými ide pre plod výživa a preto odumrie to je tak laizcy vysvetlené pre nás bežných smrtelníkov čo nie sme Dr

ladybirds
28. dub 2011

@carera mne trombofiliu zistili v KE na genetike. Kedy si k nej zacala chodit?? ja som sa pokusala objednat k dr. Hulikovej, ale dala mi termin az vo februari buduci rok. dovtedy by som uz rada bola tehu. k dr. benovej sa mi nikdy nepodarilo dovolat, zvonilo to, ale nikto to nedvihal. tak som sa objednala do mi. prvym dojmom som sklamana. za terminom som cakala tri tyzdne a ked som prisla, tak ma nezobrali, lebo som nebola objednana na vysetrenie len na odber. tak som cakala dalsi mesiac. ☹

carera
28. dub 2011

@ladybirds Ja som bola v KE prvy krat 20 marca a o mesiac ma objednali na prve vysetrenie to som absolvovala minuly stvrtok len som este nevedela ze som tehu meskal mi menzes este len jeden den tak som tomu nejak neprikladala vyznam. V piatok mi to nedalo a test bol pozitivny. Kedze sme sa s dr. rozlucili tak ze sa mam hlasit v pripade tehu tak som v utorok hned zasla na gyn. tehu bolo potvrdene tak som sa hned objednala znova a dnes som bola na odber. zatial cakam co dalej pichli mi len B12 a objednali ma o 3 tt. K nej sa nedovolas ja sa stale emailom objednavam ale system maju dobry o 8mej som bola v KE a o 10tej som uz bola doma. To by sa mi v MI nestalo!

ladybirds
28. dub 2011

@carera tak to slo pekne rychlo. nemohla by si mi dat na nu kontakt? sice este pockam do utorka, vtedy by mali byt vysledky.. (si predstav, ze krv posielaju do KE). som zvedava co mi povedia. 😒

carera
28. dub 2011

@ladybirds no asi preto to aj tak trva ja som tiez bola na uplne prve vysetrenie v MI tiez to asi 3tt trvalo. http://www.hebea.sk/ toto je jej stranka je tam aj kontaktny formular a toto je mail na ktory tiez reaguju hebea@hebea.sk