Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

ladybirds
28. dub 2011

@carera dakujem za kontakt 🙂 🙂 🙂
a prajem ti, aby si nemala ziadne problemy, aby si dosla do vytuzeneho ciela, drzim prsty silno 😵

alusik13
28. dub 2011

ďakujem všetkým dodali ste mi odvahu a už nemám také obavy 🙂dobre že táto téma tu je 😀

lume
28. dub 2011

@velvet26 Diky moc, ved skusim este zavolat hematologicke.

vavrenka
28. dub 2011

@katkarv ahoj, katka, ja to nemam, ale moja mamina hej, vobec to nie je nic, v tehu by ta mali pozorne sledovat, lebo hormonalne zmeny to mozu zhorsit... a suvisi to so zrazanlivosotu krvi..
posielam link:
http://www.labtestsonline.cz/static/template/te...

vavrenka
28. dub 2011

@sarafortuna ake este hlbsie geneticke vysetrenia ti urobili? to ma zaujima...

carera
28. dub 2011

@ladybirds dakujem napodobne 🙂 verim ze sa uz nic zle nestane.

sarafortuna
29. dub 2011

@vavrenka , sama zatiaľ neviem.... ale kočky keď tu vypisujú svoje výsledky tak majú všelijaké písmenkové skratky a čísla... tak som rozmýšľaľa či fakt postupom času už nerobia tekéto hlbšie modernejšie rozbory...
ja som mala genetické na trombofílie robené asi pred 4 rokmi a výsledky len že Leiden hetero, nedostatok proteínu S a MTHFR homo a v podstate nič viac - tak predpokladám, že hlbšie tieto mutácie...
doktorka len vravela, že "pozrieme sa hlbšie na tie vaše mutácie" ... 😕 😕 😕 😕

v piatok idem po výsledky, tak vám to tu potom napíšem, že čo "nové" som sa dozvedela.. ale ja už nič nové nechcem 🙄 🙄

cukor
29. dub 2011

@ladybirds ...ja som tiez chodila k hulíkove a az sa mi nechce verit,ze ti dala taký termín.skus am ist osobne,povedz sestričke o čo ide a neverím,ze by ta nezobrali skor.je to velmi milá dr.a ja som čakala na termín asi 3 týzdne.akeby si náhodou otehotnela tak sa ani neobjednávaj a rovno tam chod,oni ta zoberú.

katkarv
29. dub 2011

@vavrenka dakujem ti za odpoved aj za link.

tintin3
29. dub 2011

Ahojte, dievcata,

tak ja som sa vas tu pred par dnami pytala na moje mutacie... Prehupla som sa do 7 tt tehulkovania, vcera som bola u mojho gyn. Pozrel si tie moje vysledky a povedal, ze to pojde osobne skonzultovat s hematologom, lebo to su nove a speci veci, ktore musi mrknut a rozumiet im dobry hematolog. Tak ma tam ani samu neposlal, ze to prezisti on. Tak cakam a som zvedava. O tyzden mam znova kontrolu... Vcera, ked mi robil UZV, tak bolo uz pekne vidiet vytvoreny plodovy vak a v nom uz aj bit srdiecko, tak som neskutocne stastnaaaaaaaaaaaa a pevne verim, ze to bude dobre🙂
No a zatial beriem Kyselinu listovu raz denne a Femibion 800 /kvoli MTHFR C667T homozygot/ - dvaja gyn. sa vyjadrili ze to staci, tak snad hej.

cukor
29. dub 2011

@tintin3 ...tak drzim palce,nech to malé len rastie a urcite bude vsetko dobré 😉

ladybirds
29. dub 2011

@cukor ja som tiez zostala prekvapena 😕 uvidim, co mi povedia v utorok v mi.. a podla toho sa zariadim. tiez som myslela, ze najlepsie by bolo zajst osobne.. 😔

alusik13
29. dub 2011

@tintin3 želám všetko dobré a neboj sa mysli pozitívne 🙂 😉 😵

pancuska
29. dub 2011

@bettynka222 ahoj.....no dneska som rpisla z nemocnice,museli mi robit laparku a to tehu som mala vo vajickovode ktory mi odstranili aj s tehu a s 8cm krvnou zrazeninou.....vajickovod som mala zniceny a tak mi ho odstranili,vraj som prekonala niekedy silny zapal,ktory sa neliecil a vajickovod mi poskodil,no ak mam pravdu povedat bojim sa co bude dalej,aj ked mi povedali ze deti budem mat a po prvom normalnom menz mozme skusat......no neviem,neviem ani preco mi tu laparku neurobili hned ako chcel aj Varga.....v pondelok idem k nemu som zvedava co mi povie!! 😉

pancuska
29. dub 2011

@velvet26 ahoj tak co ako sa mame? 🙂

denisocka
29. dub 2011

ahojte vospolok,

vyhrali sme odrazadlo FirstBike,dakujem za všetky hlasy , vyhrali sme aj vdaka vašej podpore !!!!

povozime za odmenu , mozte sa hlasit

vyhernu basen mam vo fotoblogu 🙂

alusik13
29. dub 2011

@pancuska ☹ joj to mi je ľúto,neboj sa poznám jednu babenku jej tiež odstránili jeden vajcovod mala mimomaternicové tehotenstvo a teraz sa teší z polročného synčeka 😉 a ak ti smiem poradiť ja som brala Gynex tj na maternicu a vaječníky môžem povedať že mi pomohol na 99% nemám bolesti keď mám mršku a celkovo regeneruje organizmus 😉

katrenka111
30. dub 2011

Caute babulky, strasne ale strasneee ma bolia nožicky, už celý týžden, a od včera nenormalne...neviete co to može byt???cele lýtka...

velvet26
30. dub 2011

@pancuska juuj moja, to mi je luto, ze to nakoniec takto dopadlo...hmmmm.. 😒 ale nezufaj, moja kolegyna mala to iste ako ty, prisla o jeden vajcovod a o par mesiacov znova otehotnela a mala normalne tehotenstvo, tesia sa z maleho...tak som si ista, ze v buducnosti a to coskorej sa vam to podari... 😵 😵 😵

ja stale dva v jednom, vcera som bola na poradni, mala sa von veru este nechysta...lebedi si v brusku veselo, termin mam na buduci vikend, tak uvidime, ci sa dovtedy vypyta.. 🙂

silvia371
30. dub 2011

Ahoj dievcata, bola by som povdacna za vas nazor na moje mutacie, MA som mala v 8tt v januari a dr. mi povedala, ze ked budem znova tehu mam hned prist a ze asi od 20 tt budem pichat, tak neviem ci to staci, co myslite?
Faktor V Leiden heterozygot
MTHFR polymorfizmus C677T heterozygot bez hyperhomocysteinemie a bez defictu kofaktorov
Faktor XIII A V34L heterozygot
PAI-1 4G/4G homozygot
Dakujem 🙂

zulok
30. dub 2011

@pancuska mrzi ma, ze to takto dopadlo, ale verim, ze sa drobceka dockate...

@velvet26 drzim palce, keby sa daco rozbehloo 😀

@tintin3 gratulujem k srdiecku 😀

@silvia371 ja by som bola kludnejsia s injekciami od zaciatku, kedze si prisla o babatko uz v 8tt.. a este ked mas vcelku velku zbierku tych mutacii. drzim palcee

@denisocka gfratulujeeeeem, sikuliaciii. a perfektna oda na firstbike, si ty ale umelecke crevo 😉 😀

@katrenka111 mna bolievali svinsky nohy len vecer :( tak to je asi ine.. radsej zavolaj dr., dufam, ze to nic nebude..

katrenka111
30. dub 2011

@zulok co by to mohlo byt???

zulok
30. dub 2011

@katrenka111 no, to fakt neviem. myslela som, ze ako cely den lietam po vonku so starsim syncekom..ale mala som to aj pri starsom a to som musela mat kludovy rezim... mozno syndrom nepokojnych noh..ale netusim..
hlavne je, ze ti nozicky nenapuchli...to by mohla byt tromboza, alebo keby ta mooc bolela len jedna noha... ale radsej si zavolaj, nech nic nepodcenis..
ale je par diskusi, ze to mava vvcelku dost tehuliek..kuk
http://www.emimino.cz/diskuse/bolest-nohou-a-za...
http://www.emimino.cz/diskuse/bolesti-nohou-v-t...
http://www.emimino.cz/diskuse/nocni-bolesti-noh...
http://www.emimino.cz/diskuse/bolest-nohou-19407/

katrenka111
30. dub 2011

@zulok No lenže ja som este neni tehulka.....skor ma boli ta prava, v lýtku, niekedy mam 100chutí ju niekde otrepat, taka hnusna tupa polesť.....
Ale bolievaju ma nohy pravidelne takže to bude asi aj tou krvickou kedže mam tiež trombofiliu.....
naposledy som mala velmi nizke hladiny hemoglobinu....

zulok
30. dub 2011

@katrenka111 no, to radsej aspon zavolak obvodnej a ta ta posle bud na cievne, alebo revmatologiu.. no asi to bude beh na dlhsiu trat 😒 moc drzim palce

pancuska
30. dub 2011

@velvet26 ked som cakala teraz na prijme v nemocnici chodili tam tehulky co prisli len len ,som si na teba spomenula ze ako sa asi mas 😉 no a co sa mna tyka,mam z toho vsetkeho zmiesane pocity.....

pancuska
30. dub 2011

@alusik13 ak sa mozem opytat ten gynex je volno predajny? a dakujem kazda rada nad zlato a to uz nehovorim o podpore!!! 😉

pancuska
30. dub 2011

@zulok aj ja som strasne zvedava co ma este vsetko caka ..... kazdy mame nejaky osud ktory nezmenime 😉

tonytony
1. kvě 2011

Ahoj holky,jdu si pro radu, prosím... S manželem se o nás pravděpodobně pokouší angína vč. horečky, bohužel mám obavy, že to bez atb nedáme- zkoušíme vše možné na to,ale je nám fakt zle☹ Nevíte, jestli to je velký problém nebo co to může znamenat, když máme za cca 10 dní jít na OPU? Můžou se brát ATB nebo to je průser a stuimulka se musí stopnout? Jako je mi jasný, že spermio díky tomu bude jasný propadák- to máme i z min. kontrolního spg potvrzeno, že po nemoci a atb to jde rapidně dolů, ale ne snad na nulu, tak snad něco vyberou, ale s tou stimulkou a OPU se trošku bojím☹ Kdybyhcom si dali třeba ta jen 3 denně ATB hned teď, myslíte, že by to byl problém za ten týden jít na OPU? Nemáte někdo zkušenost? Moc děkuji...

luly3
1. kvě 2011

@tonytony ahoj nesmieš byť chorá na OPU a skús si dať radšej paralen
alebo coldrex ako antibiotika 😉
ale nemal by to byť problém 🙂