Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

vavrenka
1. čer 2011

@velvet26 😀 😀 😀 chudak chlapik... veru, my zeny vydrzime jak kone! inak, aj ja planujem kricat, mam vynikajucu skusenost s krikom pri velkej bolesti, upozornim na to dokiho aj sestry, aby vedeli do coho idu a rozhodne sa nedam vo vestani obmedzovat!!! 😉 telo vydrzi vacsiu zataz , potom sa omnoho rychlejsie zregeneruje a psychika tiez.. takze ziadnu damu/hrdinku neplanujem hrat.. pekne po starom- ako z filmov, vriskat budem 😀 😀
nuz, ja som zvedava, ci vobec nejake bolestne bude, moj drahy nie je darcekovy typ a rozhodne ma od romantika veeeelmi daleko.. niekedy ma to mrzi, niekedy sa nastvem, ale ma kopec inych prednosti, tak sa ucim s tym zit 😎

vavrenka
1. čer 2011

@zulok aha,dik. nebola som si ista, lebo na nete zas pisali , ze prenasanie sa definuje od 42+1tt! a to sa mi zda pre matku aj dieta veelmi rizikove a nebezpecne. ja mam termin vypocitany dobre, viem, kedy som otehotnela, takze pre mna uz 40+1 bude prenasanim 😉 , ale dufam, ze to bude ok.
uz pijem cajiky na ulahcenie porodu, tak dufam, ze vsetko pojde tak ako ma..

cukor
1. čer 2011

@fiallinka ..posli ak maš 😉 dakujem

chomik
1. čer 2011

@velvet26 Už mám za sebou 23 týždňov, pohlavie ešte nevieme, na utz mi lekár nepovedal a ja som bola taká šťastná, keď povedal, že je všetko ok, že ma ani nenapadlo sa opýtať 🙂 aj preto sa priateľ na najbližší utz chystá so mnou 😀

chomik
1. čer 2011

@lume práveže do ramena ma to nebolelo vôbec, len som vždy musela poprosiť niekoho, aby mi urobil riasu...no a do stehna - ja si to picham len pár cm do kolena, lebo inde sa mi nepodarilo urobiť riasu a záleží od miesta vpichu...ale tak isto to bolo aj s bruchom - niekedy super a bez bolesti a inokedy modrina a krvácanie...máš super, že máš dennodennú podporu manžela, môj priateľ pracuje a býva v zahraničí, tak ma podporuje maximálne cez skype 😖 ale mám super rodinu, takže to nie je až také zlé, riasu na ramene mi napr. robil môj 15 ročný brácho 😅

chomik
1. čer 2011

@katrenka111 Ahoj, nie som si istá, či to je ono, ale moja diagnóza (okrem iných) je mutácia FII 20210A v heterozygotnej forme...o protromíne som nič nenašla

fiallinka
2. čer 2011

@chomik to je myslím ta protrombinová mutace, mám to taky...

pancuska
2. čer 2011

@velvet26 bodaj by si mala pravdu ani nevies ako by som bola rada 😉 ale teraz si este uzijem leta aspon to je vyhoda!myslim ze asi to telo tusilo ze nie je este ta spravna doba!! 😉 a malinka ako v noci spinka?

pancuska
2. čer 2011

@lume joooj ani nevies aka som rada!!! a na ktory krat to vyslo? to si uz nespominam... 😉 ale som rada a budem na teba mysliet.....!!!

velvet26
2. čer 2011

@pancuska urcite to vyjde, som si ista a ja sa v takycho veciach nezvyknem mylit... 😵 😵 😵 myslim, ze vam to vyjde prave v lete, budes krasne oddychnuta, opalena od slniecka, zrelaxovana a to babatko vyciti preto sa do bruska zavrta... 😉 😉
nasa mala v noci spi ako dudek, raz sa zobudi na kojenie okolo jednej druhej v noci a potom az nad ranom, no doobeda len papame, kakame, pisame, prebalujeme dokola...dnes ideme k dr. na klbiky..

lume
2. čer 2011

@pancuska No mala som 2xIVF a obidva razy som otehotnela, ale prvy krat som potratila este pred 8 tt, ale v naleze som mala potrat vo 8 tt. Zacali potom zistovat priciny a vysvitlo, ze som heterozygot Leiden a MTHFR homozygot. Takze teraz som hned nasadila fraxiparin uz v den embryotransferu. Verim, ze to teraz dobojujeme az do konca. Ty si na tom ako? Tiez citam, ze sa snazite. 😎

kaciatko81
2. čer 2011

ahojte 🙂 neviem, ci si ma tu este pamatate... mam mthfr a protrombin, obe heterozygot a chystala som sa na ivf... tak uz koncime 15tt 😵 a dufam, ze uz bude len dobre 😵 picham fraxiparine od zaciatku stimulky, obcas nejaka modrina, obcas cerveny flak, ale zatial sa drzim 🙂 dr vravela, ze ked bude vacsie brusko, tak do bokov alebo do ramena, nohu ja nezvladnem 😒 tak uvidime ako to bude... inak, co ste tu spominali to kricanie, ja som niekde citala, ze pri kriku mas vysoku spotrebu kyslika, a ze on vlastne oberas babatko, ale neviem, co je na tom pravdy 😅

chomik
2. čer 2011

@fiallinka tiež sa mi niečo také marí, že aj sestra to má a práve kvôli jej diagnóze som musela v tehotenstve na vyšetrenia aj ja a zistili mi o. i. aj toto...pozerám, že už máš dve detičky, to je super, pichala si si niečo počas tehotenstva? Ja čakám svoje prvé bábo, som už v 24 tt a fraxiparíne si pichám už cca 3 mesiace 😖

kaciatko81
2. čer 2011

@chomik FII by mal byt protrombin, tiez to mam

pancuska
2. čer 2011

@lume ano my mame rovnake mutacie Leiden hetero a MTHFR homo ....teraz to zistili aj mojej najstarsej sestre,ta potratila ked bola este mlada a potom chodila nejakej bylinkarke a sa im to podarilo bez toho ze by tusila ze ma nejaky vrodeny trombofilny stav,no ma Leidena hetero a MTHFR hetero....takze 2IVF a preco si vlastne musela podstupit IVF? a ja? este musim na snazenie pockat jeden mesiac lebo som po laparke (mesiac),mala som mimomaternicove tehu vo vajickovode (väcsinou to byva tam) zasekol sa mi tam plod a vytvorila sa mi aj 8-9cm krvna cysta a tak mi to odstranili aj s vajickovodom pre istotu aby sa to nezopakovalo! vraj mam druhy funkcny a tak sa den co den modlim aby som mala pravdu a konecne sa to podarilo! 😉

lume
2. čer 2011

@pancuska IVF preto, lebo uz som dost stara a prirodzene sa nam to zatial vobec nepodarilo a uz ani nemam cas sa snazit 10 rokov prirodzene otehoniet. Tak preto. Drzim palce, nech sa Vam to podari prirodzene. Inak my dvaja s manzelom sme uplne zdravi az na tu moju trombofiliu a kedze sa to s vekom zhorsuje, tak u mna je prave to mozno pricina, ze sa nam to prirodzenou cestou nedarilo.

pancuska
2. čer 2011

@lume mozno druhe pojde prirodzene!!! 😉 a vobec nie si stara!!! aj moja segra je tak isto stara ako ty a tvrdia ze ja som starsia....takze cim starsia tym lepsia 🙂

lume
2. čer 2011

@pancuska 😀 To ma pobavilo.

cukor
2. čer 2011

@kaciatko81 ..jasné,ze si na teba pamätam..no vidíš....tak sa predsa zadarilo....tak vela stastia do toho tehulkovania a užívaj si to brusko...je to krásne obdobie.

cukor
2. čer 2011

@lume .....ddržím palce.......starká 😉

fiallinka
2. čer 2011

@chomik buď ráda, že to víš (ostatně, moje ségra šla kvůli mně taky na vyšetření a taky to má 🙂), nám umřelo dvojčátko na konci těhotenství a asi právě kvůli tomu... ale pokud pícháš, není čeho se bát 🙂

erika12345
2. čer 2011

@bettynka222 ahoj, ono to asi nie je refluxom, moj ma skryty reflux, trapi ho zaha, po jedle vacsinou strasne sebou hadze, placka, natahuje ho z mlieka, ale grckal dokopy asi 3- krat, odporuca sa dietatko nosit taku hod. po jedle, len u nas je problem v tom, ze ho mam krmit kazdu hodinu. 😀 A k tomu nosenie, tak som hotova, ale uz sme si vymysleli zlepsovak, zabera mu, aj ked zaspime spolu vo zvysenej polohe, ked zaspi na mne.. Neviem, preco nepribera, nemam nejake extra naliate prsia, ale ked dopapa, este si nieco odstriekam, cize asi mu to mnozstvo staci..A ked som ho vazila pred a po kojeni, tiez zjedol na den dost, podla toho, co mi hovorila dr. To si mala super, ze ti maly tolko papal, fakt si mala aspon klud, ja uz si prsia necitim, ale vraj, ked je mensi, tak potrebuje castejsie...A ked som to takto skusala, zabralo to a pribral to minimum 150g za tt, tak aspon nieco..
@zulok ked sa splnilo to, po com sme roky tajne tuzili...vsak to poznas, kazda z nas si presla tym svojim trapenim..konecne uz je lepsie, ovela lepsie. Ja dufam, ze sa to papanie zlepsi, viem, ze su aj umele mliecka, ale ako kazda mamina chcem mu davat radsej len to moje..
@nektarine reflux ti vlastne opisala bettynka, moze byt taky, ze dieta po kojeni grcka mliecko alebo taky ako ma moj, ze sa mu len vracia, ale negrcka...Ma to vacsina deticiek a trapi sa s tym vacsina mamiciek..Ty budes mat malicku tiez coskoro pri sebe, pekne dostatnicujes, pripravite vsetko pre malinku a ani sa nenazdas, budete v porodnici. Som rada, ze som rodila skor, aspon som nemala stresy, ci je vsetko v poriadku po vysadeni anopyrinu, ci mam krv v norme, ako prietoky...A nemusela som otravovat lekarov s tym, ze nemozem prenasat, aj ked u nas v nemocke prenasat nenechavaju nikoho, hned na 2. den po termine porod vyvolavaju..K tomuto sa mi vsak moja hemato absolutne nevyjadrila..A mm k porodu urcite ber, pomoze ti. Aj ked moj zahlasil, ze vsak to nebolo az take zle. 😀 Ale je fakt, ze ja som mala uplne v pohodicke porod, kontrakcie sa mi dokonca predlzovali tak, ze som si riadne pospala, dr. ma zobudil na to, ze do polhodiny bude maly na svete, ze uz treba rodit. 🙂
@berule ked budes vediet, ze uz rodis, tak si nepichnes, ja som si pichla o 19. hod a po 1. rano mi praskla voda a hned boli aj kontrakcie, o 6.30 bol maly na svete, ale myslim, ze keby aj prisiel o nieco skor, tak sa nic nedeje, budes viac krvacat, len o tom musis povedat dr. Ja som sa zas bala opaku, ked budem citit, ze uz je to tu a porod bude dlhy a krv bude opat po hodinach nezriedena..

lume
2. čer 2011

@cukor Diky 😅

bettynka222
2. čer 2011

@erika12345 ale 150 g je uplne v pohode, to sa neboj 🙂 a to je super, z ename ten vazny reflux. neboj zaklopka sa mu vyvinie 🙂 matka toto trapilo tusim do jeden a pol mesiaca. al enemusela som ho nosit. ved mu podloz matrac niecim - bude nasikmo a aj malinkemu sa bude lepsie spat 🙂
no mas sice pravdu, ze potom bol aj niekolko hodin pokoj, ale zase hned rano ako sa zobudil sa prisal a pootm sa kojiiiiil - jeho rekord bol 4 a pol hodky..ja osm sa skoro pocurala 😀 😝 ale po mesiaci a pol zacal spavat len po polhodinkach - trikrat za den...takze to bolo dost drsne. ale zas v noci spinkal od 7 az do 11 doobeda 😀 potom si to skratil na 9 a teraz spi od 8:00 do 8:30 aleboaz do 10:00..ako kedy a cez den 1,5 hodky az 3...ej to dobre babatko 🙂 ale divoke, ukecane, hrozne zive a vesele 😀 myslim ze j epo maminke 🙂 a este aj dobre papka...ale teda nevazi vela - 8300 gramov a meria 76 cm 😅

bettynka222
2. čer 2011

@velvet26 jeeeeej ty uz mas babakto 😵 gratulujem 😵 no ake to je byt maminkou? 🙂
pekne si zvladla porod 🙂 mas pravdu, vyvolavany je zrejme omnoho bolestivejsi...asi to bude aj kvoli tej rychlosti - ked to ide priordzene, postupne boli to urcite menej ako ked sa otvoris "z nuly na 10" za 3 hodky. ja osm rodila 6 hodin,a le urcite by to trvalo aj 9, len pol hodku pred tlacnim mi praskla dr vodu, pichli mi epi a na dve zatlacenia bol maly vonku 🙂
inak pri epi vies kedy tlacit, to ti neodidu uplne kontrakcie, len su tlmenejsie...take znesitelnejsie 😉

matelko1
2. čer 2011

ahojte.
davno som tu nebola.
@velvet26 blahozelam k babatku.... 🙂
@bettynka222 vy sa ako mate,co maly.....uz mate rocik,ze.....
@cukor vy sa ako drzite.....
my sa mame fajn.neviem kde mi hlava stoji,vkuse na nohach,beham za nimi,lebo chlapci nevedia chodit,ale ony behaju,lietaju,ale nestazujem sa,som stastna,ze ich mam.....ved to sme chceli,nie... 😉
boli sme von na zahrade,teraz som ich dala bubat,ja som si kafe urobila a idem oddychovat.....

katrenka111
2. čer 2011

@chomik No joo to by malo byt asi ono teda....
A ty už mas babo alebo planujes este len alebo????

cukor
2. čer 2011

@matelko1 ...ahoj...strašne zlatí sú tí tvoji chalani....my sa mame fajn,zajtra mame 5 mesiacov a sme velmi štastní...

monitas84
2. čer 2011

Ahojte pridávam sa k Vám, mám vrodený trombofílny stav MHTFR pozit. Každý deň si pichám Clexanne 0,2 ml. Som v 36 t.t momentálne. Čakáme vytúžené bábätko, keďže som prežila dva zamĺknuté potraty. ☹ Až potom mi zistili na hematológii vrodenú trombofíliu. Teraz od 36 t.t. chodím na CTG a prietoky, odsledujú to, aby bolo všetko ok. Tak dúfame, že budeme mať zdravé bábätko do tretice. 🙂

katrenka111
2. čer 2011

Jeeej ake krasne mimi..... 😉
Bože baby, museli ste si toho riadne vytrpet....
Ja sa toho strasne bojim aj ked viem o diagnoze.....
Mali ste problemy aj ked ste už vedeli o trombofilii???