Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

nena13
5. únor 2012

Chcem sa vás opýtať...To keď si picháme injekcie na riedenie krvi,tak ak by sme prenášali,tak pôjdeme cisárskym,či ako sa to rieši? Či je to normálne a môžme rodiť prirodzene?
A ešte-mate niektorá osobnu skusenosť s epidurálkou -ako sa vám rodilo a nebol nejaký problém s jej podaním?

katrenka111
5. únor 2012

@nena13 no ja viem tak že prirodzený pôrod je pre nas menej nebezpečný ako cisarsky a v pohode baby rodia spontanne, to ci cisarskym určuje gynekolog a nema to nic spolocne s trombofiliou.....
No a pocula som že epiduralku nesmieme....

zuzanka2905
5. únor 2012

AHOJTE je tu niekto koho nechali prenášať z trombofilnym stavom ja si pichám clexane a trochu sa začínam báť že čo ak ma nechaju prenášať lebo viem že je to nebezpečne

cukor
5. únor 2012

@katrenka111 ...epidural sa môže.

katrenka111
5. únor 2012

@cukor no ja som pocula že nie...tak neviem...že je to nebezbecne u nas....

margarita
5. únor 2012

@nena13
@katrenka111
@zuzanka2905
mne doktor povedal tak, ze ak neporodim do terminu, tak na druhy den rano nastup do nemocky a vyvolavacka.
Aj tak bolo, den po termine som stale nebola ani trochu otvorena, a epiduralka moze byt podana len ak je odstup od poslednej injekcie min.12 hodin. to som ale ja nahodou mala - lebo som si uz den pred terminom nemala pichunut po rade doktora 🙂
skusenost mam ja dobru, ale mala som extremne rychly, lahky az "ukazkovy" vyvolany porod - na vzdycharen som prisla okolo 8 a uz 12.30 bola mala na svete 🙂
nemala som nijake extremne bolesti ani pred podanim epi, stale sa mi zdalo, ze ved to je ako ked ma brutal vsetko boli a krce pri menzese, a akonahle mi zabrala epi, tak uz ani to som necitila a behala som po sale ako srnka, vazne. a cca 35min. po podani epi uz bola mala vonku.
Vsetkym vam zo srdca zelam taky krasny a bezbolestny porod 😉

katrenka111
5. únor 2012

@margarita no šťastna žena.... aj ja chcem taký lahký porod.... bože ved ked si spomeniem na bolesti pri MS ake som mavala tak mi je zle a porod bude ovelahorší....už teraz mam strach....

margarita
5. únor 2012

@katrenka111
vidis, aj ja som si to myslela, ale ja som prvy den menzesu niekedy normalne musela kvoli krcom ostat doma z prace, a bez 3-4 Ibalginov som ani z postele vstat nemohla 😝 takze po tom vsetkom sa mne kontrakcie naozaj zdali len ako taky silny menzes.
No sama som uz zvedava, ci aj dalsi porod bude taky isty, lebo som rozmaznana teraz, a mozno tento bude brutus 😎

mne velmi pomohlo ze som bola na jednej prednaske porodnej asistentky o dychani pri porode, aj sme si to tam precvicovali, a strasne mi to pomohlo pri predychavani kontrakcii, fakt odporucam - dychanie robi vela, aj ked sa to nezda 😉

cukor
5. únor 2012

@margarita jéj margi.....ja som si az teraz všimla že si //.....tak po tých všetkých neuspechoch verím,ze sa kitty dočká súrodenca.velmi sme ti s petkou drzali palce a aj nadalej budeme 😉

cukor
5. únor 2012

@katrenka111 ...ja som sa o tom bavila s primárom na gynekologii a vravel,ze pichanie heparínu nie je prekážkou pri epidurále.len treba dodrzat odstup 12 hod.

margarita
5. únor 2012

@cukor
vdaka 😉
ja som sa odtajnila len asi minuly tyzden, takze si si to ani skor v pase vsimnut nemohla 😎 😎 😎
aj my uz pevne verime, ze toto 5. tehotenstvo hadam skonci mojim 2.porodom.
Ale tesime sa veeeelmi potichucky a vydychnem si asi fakt az na sale 😀

a Petka uz je velka baba, ako sa vam dari, co tak cele dni podnikate? 😉

cukor
5. únor 2012

@margarita ...joj peťka je velmi živé dieta,takze musím na nu dávat stále velký pozor.už sme boli aj tri dni v nemocnici na podozrenie na otras mozgu.vrazila hlavou do kvetináča.niekedy myslím na to aké by boli detičky ktoré som potratila ale zase by nebola potom peťka.a ona je úžasná a sme sťastní ze ju máme.

sarafortuna
6. únor 2012

@cukor , krásne šidielko 😉 😉 😉 😉

kočky, čo si mám kupiť na tie modriny -mám takú krásnu už týždňovú "slivku" na bruchu 🙄 🙄 🙄
heparínovú mastičku?

elise
6. únor 2012

tak sa pridávam k vám ajja od nes si pichám fraxiparine, inak pohodička, modrinu som žiadnu nemala, okolo 18.02 nás čaká KET
@sarafortuna stačí kupiť si na modriny sudokrem a obvaz najskôr namoč do octu potom natriveľku vrstvu sudokremu a prilož obvez namočený v octe a previaž. inak po vpichu sa nemasiruje ani nepritláča inak vznikne modrinka, ja pichám do brucha

sarafortuna
6. únor 2012

@elise , ja nemasírujem, len som trafila cievku - cítila som hned že TREFA 😒 😒 😒 už to mám týžden, kúpila som Hepa...niečo - proste heparínovú mastičku... idem kuk že čo je to sudokrem.. 😉

elise
6. únor 2012

@sarafortuna ked pichneš mala by si piest povytiahnuť a ked ide krv, vytiahnuť a pichnuť vedľa. ale neboj to čo som ti pisala zaberie ja som pichala fostimon a 3x mi to pichnla jedna známa a modriny som mala strašne a to mi zabralo.

sarafortuna
6. únor 2012

@elise , zatiaľ mám len jednu poriadnu "slivku" a už odpichané asi 30 injekcii - ja som to už pri vpichu cítila - to som prepichla na prvý šup - a až tak nešpekulujem - to by som už svojou technikou nezvládla 😉

elise
6. únor 2012

@sarafortuna už si tehotná či sa snažíte? my ideme na vklad okolo 18.02

andys004
6. únor 2012

@margarita 😀 😀 😀 😀 😀 paráda držím všechny prstíky co mám.Jen tak dále 😉 držte se tfuj tfuj tfuj 😵 😵 😵

sarafortuna
6. únor 2012

@elise , nie, nie som tehu - pichám prekoncepčne, či náhodou nie je chyba v tom... no ale mi vybehli aj iné problémy, tak uvidím, či nevysadím 😅

lulu10
7. únor 2012

@margarita wááááw moc moc gratulujem, nevies co zabralo ze to vyslo? velmi si ma potesila, boze hadam uz bude rad aj na mne 😅 aj pichas fraxik? a mala si aj prednison? drzte sa! 😵

lume
7. únor 2012

@zuzanka2905 Par ich tu bolo, ale myslim, ze by sa to robit nemalo. Ja som nastastie neprenasala. Jedna bola lucy.I, ak sa nemylim.

lucinocka
7. únor 2012

mne pomaha po vytiahnuti ihly pritlacit na miesto tamponik s dezinfekcnym...potom sa mi nerobia modriny.. v lete som chodila modra a modra..a potom som prisla na system :D zatial mam za sebou asi 15 injekcii, len jednu velku modrinu, ale to som nieco trafila, lebo mi po vytiahnuti slo dost krvi 🙂

lucinocka
7. únor 2012

a jednu modrinu na nohe, lebo sa mi vysmykla ihla a zapichla sa ako sipka do nohy :D co uz, ked som sikovna :D

margarita
7. únor 2012

@lulu10
tazko povedat, co naozaj zabralo - podla mna hlavne nase modlitby a moj - nelahko nadobodnuty - postoj, ze tak asi nasa K. ostane jedinacikom a ze aj keby som mala opat potratit, este raz to risknem 🙂

ja som brala Prednison, ale iba 3 mesiace, potom som si ho svojvolne vysadila...nerobil mi totiz vobec dobre, mala som vdaka nemu kopec zdravotnych problemov ako ekzem, kvasinky, psychicka labilita 😝 , zapal sedacieho nervu a najhlavnejsie bolo, ze mi blokoval ovulku. Potvrdil mi to aj lekar, ze ju nemam, a ze to moze byt z toho Prednisonu, ze niektore zeny reaguju aj takto. Tak diky - naco brat liek, vdaka ktoremu akoze nepotratim, ked vdakam nemu nedokazem otehu.... 😔
este dalsie 3 mesiace po vysadeni som sa pokusala neuspesne, ale nakoniec sa ovu vratila a otehotneli sme zase bez problemov ako vzdy.
okrem toho som mala len Anopyrin, acidum folicum a lieky na stitku.

hned po potvrdeni tehu este 4tt 2 d som vyfasovala od gyndaka Fraxik, a zacala som pichat.
v 6tt - moj "oblubeny! " 😖 - som opat dost spinila aj trochu zakrvacala,tak som uz bola opat na dne, ze asi sa to nepodari a ja uz koncim na kyrete.
No srdiecko uz bilo 😵 😵 😵 a mala som bud ostat v nemocke alebo klud doma na lozku. kvoli malej som sla domov, a pomahala mi mama a svokra, asi 3tt som prelezala s nohami hore, a spinenie prestalo. na to som brala aj Utrogestan az do 12tt.
preto som sa ani nikomu nechvalila, ze tehu som, bala som sa. ved to poznate 😉

ale dufam, ze ked sme to zase dotiahli tak daleko, ze uz hadam porodu dozijem.

drzim vsetkym tromboskam moc moc palce nech sa aj ostatne snazilky tu od nas dockaju zdravych detureniec 🙂

chomik
7. únor 2012

@nena13 Mne aj gynekológ aj hematolog povedali, že v deň p§rodu si nemám pichnúť...keď som sa opýtala, že ako mám vedieť, kedy to bude, tak mi povedali, že keď budem cítiť, že sa chystám rodiť, tak si už nemám pichať 🙂 hematológ ma ubezpečil, že tie dávky, čo si pichám nemôžu spôsobiť nejaké krvácanie a tak, ale nakoniec som prenášala a pôrod mi vyvolávali, takže v ten deň som si nepichla...aj keď lekár na príjme sa čudoval, že prečo som si nepichla, ale ďalej to neriešil 🙂

chirabell
8. únor 2012

@elise ja picham tiez do brucha a masirujem po vpichu ale iba kratko a jemne...bez toho sa mi robili hrcky,takto nie a picham 3mesiace...modriny sa mi nerobia okrem jedej po prvom vpichu doma ale ta bola aj s hrcou a chytenou cievkou...odvtedy nic 🙂 a dufam ze to tak aj ostane 🙂

lulu10
8. únor 2012

@margarita dakujem za odpoved, aj ja sa len modlim a dufam ze uz to vyjde 😉

sarafortuna
9. únor 2012

@lucinocka , no ty kokso, to ma nenapadlo, že ke´d budem nešika, tak mi to spadne na nohu ako šííípka.... au au.. normálne si to teraz predstavujem a zajtra zo stresu mi možno aj veru spadne... 😉 (som sa trošku z toho zasmiala... sorry ... bože tie náhody sú "blbci" )

@chirabell , ozaj trošku "pohladkáš"? lebo mne sa podsledné 2 týždne robia veru hrčky - o chvíľu nemám kde pichať.. 😖

lucinocka
9. únor 2012

@sarafortuna normalne jak si dezinfikujes / ja to robim s odlicovacim tamponikom/ tak si to mieste trosku pritlac a premasiruj, ani mne sa nerobia hrcky..
uz mi tak spadla 2x, druhykrat skoro psovi na hlavu :D som sa otocila po daco a zakvacila som niecim :D