Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

veronkia
20. říj 2012

Holky, já vás opravdu obdivuju, já jsem strašný strašpytel a po přečtení některých příspěvků jsem od dalšího těhotenství ustoupila. Mám doma krásného 3letého prcka, který mi dělá velkou radost a pak další 2 potraty před vánocema a pak jen čekání na diagnózu. Asi kdybych měla mít první dítě, tak do toho jdu rovnou po hlavě, ale takhle. Vám všem přeju krásné děti bez komplikací, ale také pevné nervy! Náš prcek je sice narozený v pořádku, ale ve 3 měsících mu zase zjistili hydrocefalus a musel na operaci mozku, takže nikdy není vyhráno, bohužel. Hodně štěstí!

ramka2
20. říj 2012

Držím Vám palčeky. Ja mám tiež trombofíliu a napriek tomu sa teším z dvoch krásnych a zdravích chlapčekov. A želám každej z Vás aby sa vám to podarilo a mali ste to neskutočné šťastie ako ja. Držte sa !

bonfazulka
22. říj 2012

@zlatat držím palce 😉 ja mám antifos.protilátky stále pozitívne aj po 7,rokoch ale kašlem na to niako bolo a niako bude 😀 hlavne že sa ja cítim teraz fajn 😉 😀

zlatat
22. říj 2012

@bonfazulka ďakujem ... aj ja ich mám stále pozitívne - teda viem o nich 1.5 roka ... ktovie, ako dlho ich mám pozit. Dr. povedala, že to veru infekciou nebude, že je to získaný trombofilný stav.
Ja som kdesi čítala, že tieto protilátky môžu byť buď samostatne sa vyskytujúce, alebo môžu byť ako sprievodný jav niektorých ochorení - najčastejšie systémový lupus ... no radšej nejdem viac študovať 🤐

bonfazulka
23. říj 2012

@zlatat presne treba myslieť pozitívne a nestresovať sa zbytočne 😀 pokial sa cítiš fajn je to ok 😉

pancuska
24. říj 2012

@chirabell gratulujem tak ty si uz aj po porode? vidis co si vsetko stihla? este si ma aj predbehla? a mas dievcatko ci chlapceka? a ako sa mate? 😉

pancuska
24. říj 2012

Ahojte baby......potrebovala by som sa skontaktovat s nejakou babou co ma trombofiliu a podstupila IVF? Najde sa tu nejaka? 🙂

andyb25
24. říj 2012

@zlatat ahoj ja som teraz v 24tt a stále si pichám fraxík 40 mg a beriem anopyrín 100 mg, a takto to bude do konca druhého trimestra. Mám už jedno dieťa bude mať 9 rokov vtedy som nebrala nič lebo sa o ničom nevedelo, mám MTHFR tuším heterozygot.V tridsiatke som prekonala mozgovú príhodu a vtedy sa to zistilo, odvtedy som na liekoch. Gynekologička to zobrala ako hotovú vec i keď hematologička troška frflala, že načo aj anopyrín, ten mi dal neurológ, on mi to vysvetlil, že podla neho je ten fraxík málo a má s anopyrínom dobré skúsenosti s tým že odporúča v treťom trimestri vysadiť anopyrín a zvýšiť fraxík na 60mg. Neboj určite sa podarí si ťa pamätám zo súkromky 02/2013. Držím palce 😉

katusap
24. říj 2012

Ahojte...nechce sa mi tu citat tych 598 stran 😅 chcem sa spytat na skusenosti tych z vas, kt. rodili sekciou, ci mohli rodit so spinalom, alebo musela byt pouzita celkova anestezia? Picham si od zaciatku tehu Clexane 0,4 ml a budem mat planovanu sekciu, tak ma zaujima, ci budem musiet byt uplne uspata, alebo mi spinal pichnu. Lebo na nete som sa docitala, ze spinal sa pichat v tychto pripadoch nemoze, ale pritom jedna znama s rovnakou diagnozou ho mala. Dakujem za odpovede.

slavkav
24. říj 2012

@katusap ja som rodila sekciou - planovanou a spinal - pichala som si fraxi. mam asi 3 trombofilne mutacie.

katusap
24. říj 2012

@slavkav ja mam tiez 3 mutacie - homozygotne ...a musela si mat nejaky specialny rezim kvoli tomu? myslim s tym pichanim clexanu (fraxiku) pred a po porode?

slavkav
24. říj 2012

@katusap ja tie moje mutacie uz presne neviem - uvadzala som ich aj tu v teme pri predoslom tehu - musela by som kuk do papierov. rezim speci jedine v tom, ze treba nacasovat inj - tusim 12h predtym poslednu? uz si nespominam - lebo na sekciu som nastupila den predtym a to mi uz pichali sestricky - takze som to nesledovala. ale so spinalom nemal nik problem, aj to dobre dopadlo a aj dufam, ze teraz sa to podari ...a pichala som inj tusim este 6tonedelie - ale to tusim vsetci, nezavisle od typu porodu ...

katusap
24. říj 2012

@slavkav dakujem za odpoved....dufam, ze dostanem rovnaku odpoved, ze nebude s tym problem ak sa rozhodnem pre spinal. Prajem ti este bezproblemove tehu a super porod.

madormi
24. říj 2012

@kopretina22 počkejte ke konci,a ž bude břicho napnuté, rozpícháné člověk unavený, ale itak to stojí za to zdravé miminko 🙂 já dvakrtá potratila, při třetím těhu hned o 4 tt píchala a mám krásnou 14 měsíční holčičku, a do injekcí půjdu klidně znova, stojí to za to, tak hodně síly 😉

madormi
24. říj 2012

@sjuzocka osobně si nemyslím, že zbytečně já mám též mthfr a mimčo sjem donosila až na potřetí- kdy jsem si od začatku píchala injekce, kamarádká má též mthfr a též donosila až na potřetí až s injekcema 😉 neriskovala bych vysazení

lume
28. říj 2012

@pancuska A co potrebujes?

tatinka
28. říj 2012

ahojte dievcata chem sa spytat na vas nazor a poziadat aj o radu, mam mutaciu heterogygot mthfr A 1298C, na genetike povedali ze je genteicka porucha zrazania krvickya le vraj v nerizikovej forme, na hematologii mi povedali ze na 50% mi odporuca dr picat fraxika lebo clexane a na 50% neodporuca, moj gyndos povedal ze ked budem tehu necha mi tie inj pichat celu dobu ale v centre asistovanej reprodukcie mi povedaliz emi to netreba, lebo mi chodime na ivf , uz som mala viac vkladov a skusli sme aj s pichanim fraxiku aj bez neho, vysledok nulovy, vlastne embryko sa ujalo len raz a aj to len na kratko :(....o tom pichani fraxiku alebo clexanu sa mam rozhodnut sama ked na tych 50% ho hematologicka odporuca a na 50% nie,,,kocky co mate daku podobnu alebo rovnaku mutciu ako ja, co ste na to brali? lebo na tej genetike povedaliz e staci len kys.listovu ale co si o tom citam tak niektorej to staci a inej az fraxik pomohol,,,,myslite ze radsej to mam pichat v buducnosti teda? a este mam otazocku fraxik som uz pichala a su tam ihlicky tupe ako kon,,,clexane som neskusala, preto sa tiez chem spytat ktora ste pichali clexane ako sa to picha? lebo ked som davala fraxik ani koza na brusku mi nesla riadne prepichnut a to tam mam slaninku🙂 poradte, pichat ten heparin? a tiez teda co ma lepsi ucinok clexane alebo fraxik a ktore z toho sa lepsie vam pichalo?,,,par kociek soms a uz pytala a zhodli sa ze clexane vrajs tipe ale vraj sa dobre picha ze ide lahko do koze,,,vopred vam uprimne a zo srdca dakujem za rady 🙂

lucinocka
28. říj 2012

@katusap taze cisarak? juj nezavidim, to kvoli tej panve? mne nechceliu cisarsky prave kvoli tej trombofilii, ze menej rizikove bude rodit prirodzene, aj ked som sa vytrapila jak kon, som rada, ze som sla normalne, druhy den po porode som bola fit.. kedy ides?

lucinocka
28. říj 2012

baby uz len 3 injekcie a konieeeeeeeeeeec🙂 297 injekcii 🙂 ale za toho maleho certika to stalo🙂)

tatinka
28. říj 2012

@madormi ahoj prosim ta ake inj si pichala aby sa ti podairlo v poriadku vynosit babatko? fraxik alebo clexane? jedla si aj kys listovu a b vitaminy? dakujem za info uz vopred🙂

katusap
28. říj 2012

@lucinocka Ano Luci kvoli panve a najma kvoli tomu, ze mala je obrovskaaa 😀 a mam nejake zranenie chrbtice z minulosti, tak to nechcu riskovat. S trombofiliou nie je problem - dolezite je len, aby posledna injekcia pred sekciou bola pichnuta min. 12 hod. Este nemam presny termin, musim sa ist dohodnut.

katusap
28. říj 2012

@tatinka Podla mna by si sa mala ohladom pichania/nepichania poradit este s inym hematologom. Ja som bola u troch, ale zase je pravda, ze mam viac mutacii ako ty...z toho dvaja boli za pichanie a jedna proti. Picham od zaciatku tehu. Najskor som mala fraxik, ale vyvinula sa mi nan alergia, tak som presla na clexane. Princip pichania je ten isty - do koznej riasy. Ja vidim len jeden rozdiel - ze clexane stipe ovela viac ako fraxik. Okrem toho cele tehu uzivam vysoke davky kys. listovej a beriem aj vit. B12.

tatinka
28. říj 2012

@peta79 ahoj, mozem sa ta spytat aku mas mutaciu? a tiez ako sa ti pichal clexane? ja som pichala fraxik a slo to pekne na figu, tupe ihlicky ma,,,raz nam babo odislo do nebicka ,,,,ale chcem vediet do buducna co a ako, mam mutaciu heterozygot mthfr A1298C, pisu sice ze je to nerizikove ale mne sa nezda po tom vsetkom co tu teraz citam sa mi vidi ze vela zien s touto diagnozou malo potraty,,,

tatinka
28. říj 2012

@katusap cize tebe sa fraxik pichal lepsie? mozno aj skusim sa popytat aj inej hemato veruze,,,,nechela bys om to pichat je to hnusna inf ale ked budem musit vydrzim to 🙂 skoda ze moj mi to pichnut nechce, by sa mi lepsie pichalo keby mi dakto iny supne nez sama,,,ale hlavne zhanam onfo lebo ked pojdeme v buducnosti na vklad embryka tak nech sa viem spravne rozhodnut...dakujem za radu

katusap
28. říj 2012

@tatinka ja som nejaky rozdiel v pichani nevidela....mozno fraxik ma trosku tupsie ihly, ale inak je to to iste ...musis pichnut tak ci tak, tak je to celkom jedno. Ale co viem, tak vacsinou predpisuju fraxik, lebo je lacnejsi ako clexane.

tatinka
28. říj 2012

@katusap fraxik stoji malo to viem, mam ho este doma od minula, clexane kolko stoji?....ved to ze ten fraxik ma ihlicky dost tupe

katusap
28. říj 2012

@tatinka neviem kolko stoji, ale na fraxik som nedoplacala nic a teraz sa nejake drobne na clexane doplacaju

lucinocka
28. říj 2012

@katusap drzim prsty 🙂 ja som mala tiez planovany porod, tak som poslednu injekciu dostala 12 hod. pred porodom🙂 myslela som ze bude nejake extra krvacanie, ked som cele theu pichala ale uplne v pohodke..a aka je mala velka?🙂

katusap
28. říj 2012

@lucinocka no krpata mala na zaciatku 35 tt uz 3025 g 😅 Tak som zvedava kolko za tie cca. 2 tyzdne este bude mat, ale dr. vravela, ze 4 kg bude mat urcite

lucinocka
28. říj 2012

@katusap to urcite, moja mala v 36+3 tt 2700g a v 38+1 sa narodila s 3400