Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

maova
30. led 2009

margaritko, děkuju moc za uklidnění. Nějak to na mě dolehlo 😢 , ale já si pobrečím a bude to zase dobrý. Já už nevím, jakého jiného hematologa bych zkusila, tam kam chodím jsou prý specializovaní a u nás nejlepší. Taky bych řekla, podle vašich reakcí, že u vás o tom vědí tak nějak víc a nepřechází to. U mě to řeší opravdu jenom gynekolog, jsem ráda, že ho mám, protože mít jiného, který by to taky neřešil, tak se toho miminka asi nedočkáme.

maova
30. led 2009

leni, já už jsem jim tam řekla, co se mi všechno přihodilo, takže to mají v počítači. Já bych vlastně ani neměla mít důvod, že nebude srdíčko, asi mě spíš rozhodilo, že jsem tam šla včera, podle doktora proto, že už by srdíčko asi mělo být a ono nebylo. Už jsem z toho ze všeho plašan, asi úplně zbytečně, ale nějak to neumím ovlivnit.

margarita
30. led 2009

mao, to co prezivas je uplne pochopitelne, normalne a vobec to nedokazes ovplyvnit - tak sa netrap tym, ze Ta to trapi. Bolo by skor divne, ak by Ta to netrapilo, vies? inak aj u nas, co doktor, to iny nazor - len moje stastie bolo, ze ten moj to nepodcenuje, hoci som len jeho tretia pacientka s touto diagnozou.
Myslim na vas, a pamatam si tiez, ako som sa ja v zaciatkoch tohto tehu bala ist aj na wc, ze zistim ze krvacam alebo co...su to nervy, ale ked vydrzis s nervami, uz bude len a len lepsie, nebooooj 😉

maova
30. led 2009

margaritko, strašně moc děkuju 😵 Můj gynekolog měl taky dva takové případy a po heparinu všechno dobře dopadlo, proto se k tomu asi taky staví dobře a nepodceňuje to. Na té hematologii mě dost překvapili, hlavně jsem tam šla, že až budu těhotná, aby teda něco kontrolovali a ani tak nic. Musím to nějak překonat, moc děkuju.

mabe
30. led 2009

Mao, tak jsem na tom stejne. Ja tedka premyslim, jestli se nezkusit objednat nekam jinam. 😒 Nebo mam verit, ze to staci az budu tehu. 😖 A ten strach znam. Ja to budu mit v sobe porad. 😒

margarita
30. led 2009

tak "kasli na nich" a zmotivuj gynekologa, ved tu listovku alebo Bcko Ti urcite moze predpisat aj on, keby bolo treba. Ja to mam zase presne naopak, ze moj gynekolog pocul o trombofilii az odomna 😉 a riesil to tak, ze ved som sledovana na hematologii a hotovo. Urcite to prekonas, tak nech Ti dni rychlejsie ubiehaju a nech je uz raz-dva to srdiecko aj vidiet! 😉

ivk
30. led 2009

Ahojte, prosim poradte. Som po 2 potratoch, 1. v 10. tyzdni, 2. hned na zaciatku, 4-5.tyzden. Moj gynekolog mi zobral krv na trombofilie. Chcem sa vas spytat, ci vam robili len toto, alebo aj ine hematologicke testy. Mam ist k hematologicke a rada by som si u nej vybavila vsetky potrebne vysetrenia. Alebo tie trombofilie stacia? Prosim, pomozte!

maova
30. led 2009

mabe, to je asi jasný, já taky. Ale zvládneme to a určitě budeme mít taky brzy zdravá miminka 🙂 Jestli máš kam, tak to třeba ještě zkus.

margaritko, děkuju 🙂 Vydržím těch 14 dnů a snad to bude dobré. A to béčko si zatím koupím tabletky, ty snad neuškodí a třeba pomůžou 🙂

ivk, já ani moc nevím, dělali toho dost, ale nevím co všechno patří na hematologii? Třeba antifosfolipidový syndrom, který si taky doktor myslel, že by mohl být příčinou.

lenusska
30. led 2009

Fiiiha tolko popisaneho....

Maova jej 6tt.. 😵

maova
30. led 2009

lenussko, už jsem to nastavila 🙂, říkala jsem si pořád po další kontrole, tak po včerejšku jsou tam 😉

lenusska
30. led 2009

No snad sa coskoro pridam k Vam.. 🙂

mabe
30. led 2009

Mao, ja si taky myslim, ze ta smula se uz musi unavit. 🙂 Ja si to necham projit hlavou. Zitra odjizdim na tyden na hory. Ja beru zatim listovku. Uvidis, bude to ok. 😉

maova
30. led 2009

lenussko, v to moc doufám 😵

mabe, jé, tak si hory hezky užij, to bude takový relax a na všechny problémy na chvíli zapomeneš 🙂 Uvidíš, nech si to projít hlavou a pak se rozhodneš.

mabe
30. led 2009

Mao, diky snad na vse zapomenu - tedy na praci a tak. Jinak na to, co se me stalo se neda zapomenout. Ale uz je to tak, ze na to myslim, ale nejsem z toho nejaka smutna nebo tak. Proste se to stalo. Uz me zase tikaji biologicky hodiny. Uz zase citim silu zkouset dal. 🙂

zrnik1
30. led 2009

Maova pripajam sa k margaritke.Nemozes skusit este nejakeho ineho hematologa. Moja hema mi urobila testy a povedala, ze to, co mam ja, nesposobuje potraty, ale neslo jej to do hlavy a tak mi urobila este ine testy a tie ukazali, ze sa mi krv zacne zrazat az ked som tehotna.Mam MTHFR A129c heterozyg+PAI+GPAI.za tie pismena nerucim, lebo ona pise tak roztrzite...
netrap sa, vsetko bude ok
Kazde tri tyzdne mi pichaju B12.3krat denne duphaston a 2krat kyselinu listovu.Fragmin vecer do brucha...to je vsetko.

maova
30. led 2009

mabe, to je jasný, že na to nezapomeneš úplně, tak jsem to ani nemyslela, myslím, že žádná z nás. Ale že na to na chvíli nebudeš tolik myslet a hezky si zalyžuješ a bude taková pohodička. Aspoň já jsem to tak měla kolem Vánoc, když jsem měla dlouhou dovolenou 🙂 A je dobře, že už zase cítíš sílu zkoušet to dál 🙂

zrnik, podle toho co píšete mi přijde, že u vás jsou tak nějak dál. Vždyť já i když jsem těhotná, tak další odběry ani kontroly dělat nebudou, prostě to nesouvisí a tím to skončilo. Už nevím, kam jinam bych se mohla objednat, mám pocit, že tady na to má každý stejný názor 😒 Ještě, že mám toho svého gynekologa, jinak bych asi neměla šanci vůbec. Děkuju moc za informace.

lenka_66
31. led 2009

maova ,ja som sa na hematologiu dostala cez centrum asistovanej reprodokcie.co ak by si skusila tam ?mozno in budu stacit vysledky z hemat. mozno ta poslu niekde inde.

kell
31. led 2009

Ahoj holky!
Musím si někde vylít srdce, nebo se už snad raději půjdu odstřelit!
Včera jsem byla u jinéhé gyn - spíš tak pro ujištění no a přišla jsem úplně zdeptaná. Je to docela kapacita, začal se zajímat o umělé oplodnění a věci kolem toho ještě dříve než u nás začaly vůbec fungovat všechny CAR. Vzhledem k všem vyšetřením, co jsem mu donesla, říkal, že to vypadá nadějně, prý by moc nevsázel nato, že ty časné ztráty způsobily ty trombofilní mutace, ale spíš hromny - nedostatečně vyzrálá vajíčka a taky málo nakypřená sliznice, tak to by se dalo upravit tabletkami, pak mi ale udělal UTZ a málem mě odvezli. Za dělohou mám volnou tekutinu a cystu na vaječníku, který naléhá na dělohu a zřejmě je tam srůst, naštěstí je to na té straně, kde bylo to mimoděložní, tam už stejně vejcovod není. Jsem z toho úplně na dně. Napsal mi antikoncepci, ta prý by měla pomoct na ten zvětšený vaječník, pak se po měsíci užívání uvidí, jak to bude vypadat. Ach jo, já snad nebudu nikdy mít nic v pohodě. Jo a taky mi říkal, že až budu těhu, tak by mi měl zpočátku stačit anopyrin a píchat až tak od půlky těhu! Snad se toho vůbec někdy dočkám! Nicméně si stejně myslím, že za těmi potraty je ta trombofilie! Jo a navíc mám prý ještě ke všemu menší dělohu!!! Taky dobrý, ne?
Holky, omlouvá se za tak depresivní psaníčko, ale musela jsem si postěžovt 😢

Zrnik já mám taky tu mutaci GP1A, je to zvýšené riziko arteriální trombózy!!

kell
31. led 2009

😀 😀 Jéé ne hromny ale hormony 😀 😀 jsem se trochu upsala

lenka_66
31. led 2009

kell , tak mozno to bude kombinacia tych komplikacii.inac je dobre ze trombofiliu uplne nepodcenil a ak sa to da povedat tak ju respektuje.urcite v tehu bude na to dohliadat. aj ked to je tazke ale radsej pockaj (vsetky potrebne vysetrenia) aj do roka ale bude to stat zato.jasne drzim prsteky aby cim skor bol u vas doma velky detsky plac.

maova
31. led 2009

kell, koukám, že to nemáš vůbec jednoduché. Doufám, že ti ta antikoncepce pomůže a bude stačit jí brát měsíc a brzy se ti všechno srovná. Držím moc palečky 🙂

mounty
31. led 2009

Ahojte, poslusne sa hlasim opat po dlhsej dobe........mame sa aj s malou dobre, len synak je chory, tak syrupuje........myslim na vas a tie co maju dake bole obzvlast........budte silne zeny a verte!!!papa

andys004
31. led 2009

Zdravím kočky,
Ach jo Kell je mi líto ☹ že máš zase trable,ale snad se to srovná 😉 na druhou stranu aspoň budeš vědět v čem je problém a pak to půjde jako po másle 😵 .Jak se říká všechno zlé je pro něco dobré tak se drž.
Jé Mounty to je fajn že jste s malou v pořádku ještě chvilku at si u tebe v bříšku pobude 🙂 .Synáček at se brzo uzdraví chudinka malá v tomto období to je samá nemoc 😝 taky mám s toho obavu.
Mějte se všichni krásně a opatrujte se pa pa pa 🙂

zrnik1
31. led 2009

kELL ZLATICKO PRE TEBA TO JE NORMALNE NEKONECNY PRIBEH.aLE O TO KRAJSIE BUDE TO tehotenstvo, budes pod kontrolou a vsetko bude ok.Ja to vidim na tento rok ucite!!! Neboj,viem, ze ten cas a mesiac po mesiaci je hrozne dlhe, ale budes sa tesit...ver tomu.

Monty ahoj, tesim sa, ze ste v poriadku.Aj my sirupujeme, to je v zime OK.
Papa

Maova ja mam fakt perfektnu hematologicku. Ona bola prva z doktorov, co ma zacala volat menom a ked tam pridem, tak vzdy vie, kto som a nic sa nemusi pytat.Narozdiel od gynekologa, ten si 15min vzdy cita, kto som az potom zacne....

Majte sa krasne 😉

emicka1
1. únor 2009

Ahoj holky,já vás pořád sleduji,jen moc nereaguji.Pořád mě trápí ty migreny,tak do PC moc nekoukám.
U nás je snad všechno v pořádku! Ve středu jdu poprvé do poradny,a asi by měly být výsledky triplů,tak snad bude vše OK! 😵 Jinak už mám termín na velký utz ve 20tt.Jdu 4.března,tak už se tak nějak těším a bojím zároveň.

Kell teda koukám,že ty jsi toho takv vyfásla hodně,co 😠 No ale neklesej na mysli! Teď se to všechno dá dohromady,všechno se doléčí a mimi se pak chytne jako klíště a už se tě nepustí!!!!!! Já tomu pevně věřím!!!!!!!Drž se,moc na tebe myslím 😀

Zuločko ahoj,jak pak se máš? Co rarášek,jak tě zlobí?😀

Monty teda ještě 3 týdny,jestli to dobře počítám,viď? A kdy máš termín? Teda moc držím pěstičky 😀

Jinak teda koukám,že jsme se tu docela roztěhulkovaly 😀 Tak vám všem přeji ať to dobře dopadne a těm,co ještě netěhotní,přeji brzké 2 // 😀 Holky a přijde to,nebojte!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

lenka_66
1. únor 2009

lenoc ako sa mas ? drzim vsetky palce.

emicka tak nezabudni podat info z poradne ,nie je dovod aby vysledky neboli dorbe.no a migerna nech sa uz konecne vykasle na teba.

zrnik mas pravdu hematoligicka je fajn , no ona kym zavola tak si otvori tvoju kartu.no suhlasim s tebou ze to lepsie padne ak sa s nim bavia sko s clovekom a nie s materialom.

mounty, tak sa to krati, babo nech uz len pekne pribera 😉 .

lenusska
1. únor 2009

Ahojte bambulky...no musim Vas docitat len sa mi nejak nechce..

Verim,ze sa mate fajn tt kraasne pribudaju...ZRNIK mam radost 18tt 😵
Ja som dnes zacala s duphastonom tak uvidime ako to zareaguje na moje telo.

Kell - je mi to luto 😔 ...Tak ako pisu babenky vsetko bude dobre... 😵

lenka_66
1. únor 2009

jooj a zabudla som sa pochvalit .viem ze to nie je vyhrate a na vsetko musim pomalicky no od vcera som 2.trimester 🙂

margarita
1. únor 2009

gratulujem vsetkym k dobrym spravam a kell, verim,ze toto je posledne, co Ti este kazi radost a ako baby pisu,uz bude len lepsie 🙂 a vedzte, ze na vsetky moc moc myslim v modlitbach 😵

maova
1. únor 2009

Taky gratuluji všem k dobrým zprávám 🙂 a ostatní doufám hodně brzy najdete // 🙂

zrnik, to je dobře, že je ta hematologička tak fajn. Takové doktory mám taky ráda, když si tě pamatují 🙂