Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

kapp
30. lis 2008

Shaarka - ja si pichám od 3tt Clexane 0,2 - do ramien, vyzerá byť dobrý ... aj keď boľavý 😝 ... injekcijky mi pichá manželík ...

Mayova - je mi veľmi ľúto, čo si preskákala - viem to pochopiť, lebo sama som teraz 24tt a teším sa z každého pohybu bábenka v mojom brušku - aspoň viem, že žije ... Včera sme mali zrovna "futbalový deň", zvlášť - keď tatinko rozpráva, vtedy doslova bubnuje na bruško 😉 ... Dnes je tichúčko, len sem-tam sa zamrvká, bambuľko malé ... Dúfam, že bude všetko v poriadku - budúci týždeň idem na poradňu, 4., 5.12. zase na hemošku ... Tak držte palčeky, bambuľky, nech je babuľko v porádečku ...

shaarka
30. lis 2008

nevedela som ze clexane je aj pre tehotne... ale to je dobre .)
ja si picham okolo pupka, aj ked to vobec neboli, musela som si zvykat. aj po dvoch tyzdnoch som este z toho stale taka nervozna, ale 2 tyzdne este nejako hadam vydrzim...
cim si dezinfikujes miesto pred vpichom? a ako dlho si budes pichat? jednu denne?

mirip
30. lis 2008

kedy vás poslal gynekolog s touto diagnózou k hematologovi, skor alebo ked ste už našli //?????????? dík

mirip
30. lis 2008

halooooooooo, to tu nikto nie je? 😔

anikoad
30. lis 2008

Mna gynekolog vobec neposlal, ale asi pojdem sama od seba. To mi tu radili aj dievčata.

margarita
30. lis 2008

mirip, ja som zistila, ze mam tuto diagnozu az ked som bola v uz 7tt, a hematologovi som sla v 8tt 😉
nabuduce by som urcite sla uz pred otehotnenim, len tentoraz som to skratka nestihla...

kapp
30. lis 2008

Shaarka - dezinfikujem Dettol-om, mám vždy pripravený aj tampónik (niekedy sa podarí chytiť nejaká tá žilka a potom to teeeečie ... ), pichať si budem až do skončenia šestonedelia a zatiaľ nám stačí 1 injekcijka za deň - uvidíme, aké budú výsledky teraz v piatok ...

Mirip - ja som šla 3 mesiace po 3. potrate - najprv na genetiku - odtiaľ prišlo doporučenie na hematológiu... Ale na genetiku ma poslal gyndoško ... No a potom som sa dohodla už priamo s hematologičkou, že akonáhle nájdem //, mám sa jej ozvať a hneď ma nastaví na Clexane - a tak aj bolo ... 😅

maova
30. lis 2008

anikoad, určitě si na tu hematologii zajdi, asi budou chtít nějaké doporučení, ale to ti napíše i obvodní doktorka 🙂

kapp, to je tak hezký, jak píšeš, jak miminko hezky kope, na to už se taky zase strašně moc těším 🙂 Držím palečky, aby bylo všechno v pořádku, určitě bude 🙂 My jsme dneska byli na návštěvě, kde byly tři děti, jedno staré jako bych měla já z druhého těhotenství a jedno ještě menší a nějak jsem si musela chvíli pobrečet 😢 a ještě teď bych brečela, nějak to na mě v posledních dnech zase dolehlo ...

mirip, mě na hematologii taky nikdo neposlal a radši jsem tam šla teď sama ještě než budu vědět, že jsem těhotná.

zrnik1
30. lis 2008

Ahoj Shaarka,
manzelik ta pozna.Konecne si spomenul.
Chcem ta pozdravit, lebo som na to uplne zabudla Ahoj 🙂

cica.mica23
30. lis 2008

Ahojte babulky 🙂
Chcem sa Vas popytat....idem na umele oplodnenie-IVF, v januari alebo vo februari a mam trombofiliu.
Mam uz teraz brat nejake lieky, napr. kyselinu listovu? Mam navstivit hematologicku teraz alebo az ked zostanem tehotna?. Doteraz som chvalabohu nepresla potratom, manzelovi az teraz zistili, ze nema v poriadku spermie a normalnou cestou neotehotniem. Dakujem 🙂 a drzim tu vsetkym palce 🙂

margarita
1. pro 2008

byt Tebou idem radsej uz teraz, lebo volne predajna kys.listova je pre nas "trombofilky" slaba 😉 tam je tak max.1mg a ja teraz beriem 2x 10mg denne - ale ta je uz len na predpis. Ved zato nic nedas, mozno Ti hematologicka povie, ze staci dat lieky az potom, ale pre istotu chod uz pred 🙂

kapp
1. pro 2008

Ahojko,
Margaritka - ako je to prosím ťa s kopkaním bábenka okolo toho 28tt? Ustáva to už (ako spomínala naša Zuločka), alebo ešte stále je malá futbalistka? Ja sa vždy pousmejem, keď cítim to malé bĺšatko v sebe - aj ho pochválim, že sa podarilo siiiilno kopnúť ... Inak - čo sa týka listovky - mne ju hematologička vysadila pred cca 2 mesiacmi z toho dôvodu, že v Calibre mami - ktoré beriem 2 x za deň - je už listovky dosť ...

A cukrovú vodičku už máš za sebou? - Mňa čaká 18.12. - fujko, fujko ...

margarita
1. pro 2008

kappuska, osobne mam pocit, aj som to niekde citala, ze teraz v 28tt je to "vrchol" aktivity, mozem potvrdit 😀 niekedy sa az zlaknem a zhiknem,aku supu mi ustedri 😀 ale je to take skvele, ze kope, a viem, ze tym padom je tam v poriadku, ze by som nedbala nech kope aj vkuse 😀 😀 😀
vidis, mne zase hematolog vyslovne zakazal brat Calibrum mami - teda on to vola "tie zazracne polyvitaminy" 😉 lebo kedze mam kys.listovu, B12, zelezo a Anopyrin, povedal, ze nic viac mi teraz netreba a radsej jest cerstve a susene ovocie, lebo tam su tie vitaminy prirodzene a v tych pripravkoch su tam vselijake ine latky, ktore to drzia pokope,a to mne vraj netreba 😀 ale neboooj, urcite to nie je zle, ked to beries, len mne to skratka zatrhol 😵
tak som poslusna a tlacim bio jablcka zo zahrady svokrovcov, mnam 😉
cukrovu vodu som este nemala,ale zajtra idem na poradnu, tak asi uz ma posle - ja sa sama netrham 🙂 ale ked musim, tak pojdem.

kapp
1. pro 2008

Margaritka - takže hovoríš, že "vrchol aktivity" 😀 ma ešte len čaká ... 😀 To je dobre, je to strašne krásny pocit, keď citíme, ako sa v nás to stvoreniatko hýbe, že? Aj keď niekedy sa zadarí takáááá šupa - no som zvedavá, čo bude o 4 týždne ... 😀
A na to Calibrum - nuž vidíš, čo lekár, to iný názor ... Ale umeliny nejaké v tom sú určite, ale keď mi to gyndoško ani hematologička nezakázali, tak hádam to nebude až také zlé ... Inak - ja tiež do seba tlačím jablká a 2 ks mandarínok za deň - joooj, takú ti mám v posledných dňoch chuť na lieskové oriešky = zajtra si kúpim, videla som v potravinách ... Ináč som samá "kyselina" - všade dávam citrón = všetko musí byť kyslé a keď je to ešte aj rybacie - mňam, mňam ... a slané samoška - zo sladkého iba Lentilky 😀 a Nutellu - iné nič ... 😅

A cukrová vodička ... Nuž ja som tajne dúfala, že nás trombofilky to obíde - veď podchvíľou nám na hemoške berú krvičku a v rámci krvného obrazu vyšetrujú aj cukor, takže dosť dobre nechápem, prečo nás chcú trápiť ... A zdá sa mi, že teraz už na cukor nikam neposielajú = robia to priamo v gyndošáckej ambulancii - aspoň mne tak referovala sestrička na gynekológii... Ale tebe to už asi robkať nebudú - toto vyšetrenie sa robí medzi 24tt a 28tt a ty si už 28tt, takže asi nie ... Uvidíš ... zajtra povieš ... 😉

Posielam pohladkanček Bambuľke! 😀

margarita
1. pro 2008

ved hej, neviem, ci sa ten glukozovy test robi rutinne vsetkym, alebo len niektorym, co su "rizikove" napr ze mali cukrovku v rodine, alebo maju nad 35 alebo im nasli tie bielkoviny v moci...spolieham v tomto na doktora, a vraj sa to moze az do 30tt, iny kraj, iny mrav 😉

a co nase cerstve tehulky emicka a zrnik?
a nase vytrvale snazilky, babulky ostatne? 😵

zrnik1
1. pro 2008

Mam uz brusko!!!
tesim sa, ale u nas nikto netusi, ze som tehu, ani naj kamoska, takze za chvilu to bude asi tazko utajitelne.
Inac boli u nas nasi a nic!! netusia.
Je to dost napinave.
Kazdy sa ma pyta na pracu, ze kedy uz nastupim a ja im hovorim, ze vo februari, ze to presunuli....
Mam 100 chuti im to povedat, teda mame hlavne, ale nepoviem, musim vydrzat 😀 .
Som zvedava ako vyriesim sankovacku.Bude to napadne, ze ja netaham Riskovi sanky....dobre, ze nie je sneh 😉
Majte sa pekne.

PS: cukrovu vodu mi ani nespominajte, doteraz ma z nej napina na.........otras

Babule ale vam je hej, ked vas deturiky uz kopu.Mna Risko vobec nekopal, ale tomuto nedam pokoja.Bude sa musiet povinne hlasit.Nie casto, len kazdych 10min dvakrat kopnut-minimalne. 😀 😀 😀

anikoad
1. pro 2008

Jaj dievčatká, tak sa tie vaše tehulkovské problémi dobre čítaju, dufam, žeaj ja raz budem takto " trpiet".Len nech su bambulky zdravé, aj s vami spolu. Držím palčeky. 🙂

margarita
1. pro 2008

dakujeme anikoad 🙂 ja si aj niekedy vravim, ci to nedepta vas ostatne, ked si tu taketo vypisujeme. Ak ano, mrzi ma to velmi ☹ ale verte tomu, ze az to pride na vas 🙂 , staci si zalistovat sem par stran spat, a mate prehlad co a ako...

anikoad
1. pro 2008

Ved ja viem , že aj vy ste si všetky odtrpeli svoje a verte, že vám to my snažilky zo srdca prajeme a dufame, že vás dobehneme. Len píšte, lebo raz sa nám aj tekého rady zídu.

margarita
1. pro 2008

no aby ste nas este aj nepredbehli 😉 stacia trikrat dvojicky a je to!!! 😀 myslime aj na vas, samozrejme.

kapp
1. pro 2008

Margaritka - tiež ma to občas napadá, či to nie je blbé voči našim zlatým snažilkám ... aj preto sa ozývam len sem-tam ... S tými trikrát dvojičky si ma dorazila - ešte teraz sa chichúňam ... 😀 😀 😀
Dnes som s Natuľkou bola kupovať cumlík, takú kocku na hranie, kefičku na vlásky a také prvé somarinky pre bábenko = dúfam, že to nezakríknem - som si hovorila, tak do toho 24tt absolútne nič a potom aspoň cumlušku ... S vecičkami počkám až do siedmeho mesiaca - som hrozne poverčivá, čo už so mnou? Ty si ako na tom, Margaritka? Máš už voľačko pre Bambuľku?

Dopredu sa ospravedlňujem snažilkám, že tu preberáme také tehuľkovské záležitosti ...

Anikoad - dušička zlatá, dôjde aj na vás, uvidíš - a práve vtedy, keď to budete najmenej čakať ...

margarita
1. pro 2008

ano, kappuska - mam "UZ" matrac do postielky a noznicky na strihanie nechtikov. A este nejake veci zdedene a pozicane od svagrinej, ale este som ich radsej ani moc neskumala - tiez mam take zabrany 😖 ja sa chystam nakupovat ak, tak az v posviatocnych vypredajoch - minut posledne slovenske koruny, pripadne prve eura...

kapp
1. pro 2008

Margaritka - chápem, tiež to nechávaš na poslednú chvíľu ... ale vieš, že s tými posviatočnými výpredajmi to nie je zlý nápad? Počkaaaaj, musím sa zamyslieť - no pri mojej terajšej tehuľkovskej demencii 😅 😅 😅 to bude kapáneček problém ... 😀

Pekný zbytok dníka ...

A kde máme ostatné snažilky a maminky, poprípade tehuliatka-pacholiatka? 🙂

kell
1. pro 2008

Ahojky!
Jen vám chci napsat jaký já jsem smolař! HCG od minulého týdne místo aby kleslo, tak zase trochu vylezlo, takže zítra jsem objednaná v nemocnici na kyretáž! Tak jsem byla šťastná, že to klesá a že mě to tentokrát mine! Bohužel ne! Posuší si mě tam do středy a pokud neklesne HCG, tak laparka! Holky už přestávám mít na všechno sílu a chuť do dalšího .....! Ach jo!!!! Když se má HCG šplhat nahoru tak stávkuje a když už to není potřeba, tak se drží jako veš!!!!

Jinak u nás v ČR je ten glukozo toleranční test (OGTT) povinný pro všechny těhu. Ráno se udělá první odběr na lačno bez vypití sladké vody a pokud je cukr v normě do 5,09 tak se pokračuje-tzn.sladká voda a za dvě hodiny další odběr,pokud je to vyšší tak se v testu nepokračuje! Jo a holky nežvýkat před testem žvýkačku. Ani tu bez cukru! Jednu mojí známou kvůli žvýce nevzali!!!! Mohlo by to falešně zvýšit glukozu!!!

Tak se holky mějte a já se ozvu až budu doma! Papa

zulok
1. pro 2008

Kelll, jeeejda , to hadam nie je ani pravda, drzkaj saaa ☹

tehulky nase, no , pekne uz zacnite nakupovat, ved s velkym bruchom sa chcete ako pohybovat bude vas knisat zo strany na stranuu.. ruksak s desiatou kto ponesie?????? kym nie je sneh, potom jedine sadnut na sanky..... nakupovat, ale povianocne akcie , dobry napad...

glukozovy test, ja som bola v 23tt... mnaaaam, taak mi to chutilo a hlavne to bolo na MIkulasa a boal to moja posledna maskrtka.. 🙂

snazilkyyy, uz ste dufam napisali list JEziksovi a kupili si tehu testikuyy.. chysta sa totizto vianocne megatestovanie, to vam je hadam jasneee??

Emicka, kde si??? povine hlasenieee....

Zrniiik, wauuuu, supeer, ze mas bruch..tak pekne fotit a fotit 😀

a kde sa tula nase ostatne osadenstvo, dufam, ze sa neozyvate preto, ze prave mate plnu pusu mastneho chlebika alebo loksi z vianocnych trhov 😀 😀 😀

emicka1
2. pro 2008

Ahoj holky,všechny zdravím 😀
Já vás navštěvuji každý den,ale jen nějak nereaguju 😅

Kell to mě taaaaak strašně mrzí,hergot 😠 ☹ 😠 No tak hned jak budeš doma,tak napiš.Drž se!

Zuločko jsem tu 😉 hlásím se den před kontrolou.Jsem z toho nějak na nerv.Byla jsem na utz pře 14 dny a teď mám strach.Já už ten zítřek taaaak moc chci mít za sebou a vidět,že je vše v pořádku! Jsem hrozná,říkám si,že se nesmim nervovat,ale nějak mě to přemahá 😅
Zítra navečer určitě napíšu,aj jsem dopadla.
Tak se zatím mějte a zdravím snažilky a pohlazení na bříška těhulkám 😀
PS: a těm ostatním přeji krásný den 😀

zrnik1
2. pro 2008

Ahojte babule,

Kell je to velmi smutne.Ale uvidis, posilni ta to.My zeny pre to malicke vonavucke babulko urobíme všetko na svete. Ja som nemala silu, povedala som si, už dosť, ale vidíš, ďalšia ovulka už bola moja 🙂 .Podarí sa to. A to, že si teraz trochu rezignovala, na to máš právo. Čas vylieči všetko.

Babule ja sedím len na jednej polovici zadku.Včera som tak hrozne spadla, že mám modrinu na celú....ruka buchnutá a seklo ma v krku, nemožem zakloniť hlavu.Veľlmi som sa zľakla.Zbierali ma štyria ľudia zo zeme, jedna chcela aj volať sanitku, ale som ju pekne poslala, že všetko je OK. Na schodoch. No som nemožná....nemám slov.
Na utz mám ísť až za dva týždne.

Ináč všetko OK.

Emička to bude OK.Všetko je OK, jasnačka?!

Zuločka vidím, že aj ty si taká na vianočné trhy ako ja. Milujem to veľmi. Len namám spriaznemú dušu, ktorá by so mnou chodila.Ale manželík sa dá celkom nahovoriť, veď ktorí muž odolá vínku 😉

kapp
2. pro 2008

Ahojko moje spriaznené dušičky,

Kell - jooooj - tomu sa hovorí - keď sa to kakušká, tak poriadne ... Tak silno som držala pästičky, nech nemusíš na tú kyretáž 😒 ... A tomu tvojmu nezbednému HCG by som najradšej dala jednu poriadnu po zadku - to ako si predstavuje? Keď má rásť, tak sa mu akože nechce - a keď má ísť dolu, tak mladý pán štrajkuje ... 😕 Myslíme na teba - drž sa nám a ozvi sa, keď budeš môcť ...

Zrník - počúvaj, ty povinne vyfasuješ nejaký ten overal pre tehotné (aby tam bolo miestečko aj pre tvoje brušenko - posielam pohladkanček 😀 ) a ten bude dobre, ale fakt dobre vypchatý nejakou tou vatou, aby zamedzil takýmto nehodám ... Babuľka - ešteže to bolo na zadok ... A ten krk - to musí byť dobre nepríjemné ... Joooj, posielam chladivé fuuuuuuuu - nech sa boľačky rýchlo zahoja ... A nebojkaj - o 2 týždne už bude z monitoru na teba žmurkať tvoj druhý potomok! 😀

Emička - držíííííím takto silno pršteky... Chápem ten strach, ja sa tiež bojkám pred každou poradňou - my to chápeme, každá každučká sme tým prešli - len vieš, čo je sranda? Že narodením bábätiek ten strach nepominie - poznám to (mám doma takmer 10-ročnú slečnu a tŕpnem vždy, keď prechádza cez našu vysoko frekventovanú ulicu), báť sa o ne budeme aj keď budú mať 20 😅 ... Dobre to dopadne, uvidíš! Daj potom vedieť = budeme netrpezlivo čakať! 😀

Zuločka - nuž pomaličky nakupujeme, ale tak opatrne ... Ešte nemám Mikuláša hotového 😖 , idem až v piatok pochystať balíčky ... Nesmiem ich sklamať ... No a s Ježiškom to bude tento rok poskromne ... V piatok chcem vybehnúť aj do Dráčika pokupovať niečo pre Nanulku, aj do kníhkupectva - musím tak s rozumom ... Manželík ma stráži, aby som sa neprepínala ...

emicka1
2. pro 2008

Zrníku,Kapp díky moc za podporu!!!!!!!!Jsem si zakázala se bát,ale nějak to prostě nejde 😅
Zrníku tak to by ti měli na záda namontovat padák 😀 Ale hlavně že jste obá v pořádku!!!! Moje sestra se natahla tuhle na chodníku i s tím jejím 9 měsíčním břichem.Čekali,jestli v noci nepojedou,ale malé se ještě nechce 😀
Holčiny moje,dávejte na sebe pozor,ať těhulky,tak snažilky 🙂

kapp
2. pro 2008

Neboj Emička, zajtra to zvládneš ľavou zadnou! Určite všetko dobre dopadne, skús si prehodiť myšlienkové pochody z bábenka na niečo iné a uvidíš, ako rýchlo ti čas poletí a o chvíľu bude zajtrajšok! Držíme prstíky!