Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

slavkav
2. pro 2012

@kally nie, ja som PN nebola. teraz som sice na RD, ale pri synovi som normalne chodila do roboty.

kally
2. pro 2012

@slavkav A ako ti na to prišli? mala si nejaké problémy? Ja som totiž už po dvoch spontánnych a mám celkom fyzicky aj psychicky náročnú prácu. Preto sa už bojím. Tak neviem či by ma nechali PN, alebo nie.

slavkav
2. pro 2012

tiez po 2 spontannych ☹ ale pri dcre o tom este nevedeli. pri nej sa mi ku koncu tehu zacala odlucovat placenta - co m neskor 1 gynekologicka povedala, ze mohlo byt dosledok tych mutacii. ale nik to po porode nezistoval. ja som mala pracu v kancelarii. tak ak mas narodnu pracu - tak mozno tehu ako take by ta nechali, ale neviem, ci kvoli fraxi ...

kally
2. pro 2012

No uvidím čo mi povie moja gyndoška, viem to len od piatku. Dakujem za odpoveď. 🙂

kvetinka988
2. pro 2012

ahojte 🙂 chcela by som sa opytat ma niektora z vas tento stav: deficit PS, homozygot PAI, heterozygot GPAI? ake bolo vase tehotenstvo? aktualne beriem raz denne 1 tab Vessel. S manzelom rozmyslame nad babatkom, zatial ziadnu smutnu skusenost s potratom nemam a dufam, ze toto ani nazijem. Kupila som si femibion 800 beriem ho uz 2 mesiac, staci to ako zdroj kyseliny listovej? vy ste brali aj nieco ine? neviem co by som este mohla robit aby sa nam podarilo otehotniet a aj babatko donosit. dakujem za odpoved

lume
3. pro 2012

@kvetinka988 Co je to deficit PS? Ten femibion 800 by Ti mohol stacit, je tam aj ten metylfolat (alebo ako sa to vola) a to je vhodne pre zeny, ktore nevedia rozlozit kys. listovu. Ostatne geneticke veci PAI a GPAI, tak o tych toho nie je mnoho znameho a neviem, ci je potvrdeny suvis s potratmi.

lume
3. pro 2012

@kally Tak sa skus dat na rozikove, ked mas narocnu pracu. Ja som nebola PN, ked som pichala heparin.

ivoka
5. pro 2012

Baby neviete poradiť D-dimery v 40tt mám 0.403 a zatiaĺ mi nezdvihli dávku,mám 0.4..máte niekto skúsenosť,??

margarita
5. pro 2012

@kally
ja som po 2 spontannych ked som konecne bola tehu s dcerkou, bola na PNke, a to som ucitelka 😉

silvik1
6. pro 2012

ahojte. dneska som dostala výsledky krvi a mám zvýšený homocysteín. stretla sa niektorá z Vás s týmto ? ako ste to liečili ? mám si dohodnúť termín na hematológii, len by som rada vedela, čo ma čaká. som po neúspešnom IVF ET a čaká ma KET niekedy začiatkom budúceho roka. ďakujem za každé info.

kally
6. pro 2012

Ďakujem vám všetkým, už som sa o tom rozprávala s mojou doktorkou, a nemala problém, ja som sestra na špecializovanej ambulancii. Takže ďalšie tehu budem PN.

lume
13. pro 2012

@silvik1 Asi by si mala ist prekonzultovat to na hematologiu. Genetiku na trombofilne mutacie Ti nerobili? Moze to suvisiet s MTHFR mutaciou.

silvik1
14. pro 2012

@lume už mám termín 10.01. u hematologičky, tak uvidím. akurát ma mrzí, že mi toto vyšetrenie neurobili pred prvým transférom.

lume
14. pro 2012

@silvik1 Ja som na tom bola rovnako. Mala som MA po prvom IVF a az po tomto potrate mi robili testy na trombofilne mutacie... 😒

pancuska
14. pro 2012

ahojte baby.....uz od oktobra si picham fraxik 0,3 a az teraz v poslednej dobe mi v mieste vpichu zacne tvrdnut koza a obcas sa urobi modrina....neviete mi poradit co mam robit? dakujem 🙂
@lume alebo aj ty moja,nevies mi poradit? 😉

lume
14. pro 2012

@pancuska Ahoj Annie, no skus zmenit miesto. Stale pichas do brucha? Aj ja som mala na niektorych miestach stvrdnutu kozu a tak treba najst nove. U mna super fungovala horna cast stehna. Napis mi mail, co mas nove cez FB, OK?

slavkav
15. pro 2012

@pancuska ja si picham cele tehu a tiez sa mi urobi modrina - a robia sa mi aj hrcky - ale tiez striedam miesta - aby si to 1 miesto trochu oddychlo. asi do 20t som pichala do brucha - ale to uz vyzeralo dost hrozne, tak som presla na stehna - najprv predok a potom na bok ..., ja uz picham 0,6. to ma zo zaciatku aj stipalo dost a robili sa mi take opuchy - kym si telo zvyklo. teraz to uz je ok. ale uz sa tesim, ked pichat nebudem 🙂

pancuska
16. pro 2012

@slavkav dakujem vyskusam 🙂 lebo uz som sa zlakla ze to nejaka zla reakcia ale tak ocividne treba zmenit len miesto 🙂

iwusca
20. pro 2012

Ahojte baby, mne prisli vcera vysledky z hematky tak ja mamvrodeny trombofilny stav-pritomna mutacia FII protrombin G20210A v heterozygotnom stave 😝 cize mam tu odporucanie pri dalsom tehu preventivne LMWH 😝 zvlastne ze pri prvej dcerke sa nic neprejavilo...inak mamtam aj napisane ze sa odporuca vysetrit pokrvnych pribuznych to mam teraz nahnat rodicov a bracha na testy ci ako? A je tu aj daka sukromka na tutotemu?
Na jednej strane som rada ze sa prislo na pricinu MA na druhej strane sa desim toho pichania, ja ihly neznasam, nemozem sa pozeratani ked mi beru krv....

margarita
20. pro 2012

@iwusca
sukromku nemame, teda aspon o ziadne neviem 😀 😉
vysetrit treba nechat najma tych, ktorym by to mohlo robit problemy v buducnosti, alebo pred nejakou operaciou, kde sa predpoklada krvacanie a pod.
Ja som homozygot, ale rodicov som nikam nehnala, a moj hemato mi odporucil, nechat v buducnosti vysetrit svoje deticky, ale ze to staci az tak v puberte a pod., resp. dcerku predtym, ako si bude chciet zalozit rodinu a mat deti...aby sa pripadne vyhla "zbytocnym" potratom ako ja.

pichania som sa desila aj ja, nedokazem si sama pichnut, obe tehu mi pichal manzel 😎 chvala Bohu, inak neviem co by som robila.
Neboj - da sa to zvladnut, horsie by bolo pre mna napr. musiet kazdy den zjest zivu zabu 😀 😀 😀

nicolnik
20. pro 2012

Ahojte těhulky i snažilky, je mi 19 let a byla mi zjištěna FV Leidenská mutace heterozygot, rovněž mutace MTHFR 1298 a ještě aby toho nebylo málo mutace alel genu PAI-1 4G/4G homozygot a navíc něco s krevníma destičkama, že moje krevní destičky maj tenčí stěny než normální.Leidenskou mutaci jsme zdědila po otci, zbytek mám jako "bonus" navíc.Podle mého hematologa bych měla mít první miminko do 4 let, protože ten zmutovaný gen, je prý velký prevít a zvýšil mi tím procentuálně všechny rizika, taky mi řekl, že s největší pravděpodobností první miminko nedonosím.Po těchto zjištění mi není zrovna do skoku, přeci jenom jsem mladá, měla jsem své plány s partnerem,který je starší o 9 let,ale už spolu pár let jsmea mám vběm velkou oporu.Momentálně mě čeká vyšetření cév a žil, jestli nemám někde nějakou sraženinu.Musím se, ještě poradit se svou gynekoložkou,jaký názor na to má ona.Stojím teď před zásadním rozhodnutím,rodiny se vzdát určitě nechci.Nemáte prosím některá z Vás totožnou diagnostiku? Pomohla by mi určitě Vaše zkušenost s rozhodováním.

ania4
21. pro 2012

Ahoj kocky.V 2011 som mala 2x missed abort.nato mi zistili trombofilny stav. TEnto rok sa nam nedari otehotniet. vsetky vysledky su v poriadku tak mi hematologicka predpisala fraxik, preventivne. Picham si ho len druhy den. po prvom vpichu to tam mam zacervenale.asi je to normalne ale chcela som sa vas opytat ako si to pichate? uplne do konca vstreknete?aj tu vzduchovu bublinu co je na konci? ved to uz na konci pocut ako tam ide vzduch a nie ta tekutina! inak dnes ma to teda riadne stipalo... dakujem za odpovede.

wickyshene
21. pro 2012

@ania4 já si musela píchat Clexane a pak Zibor celé těhu a ano, injekce se musí píchnout opravdu i s tím ,,vzduchem" aby byla dávka kompletní. Mě to taktéž bolelo - nejprv štípalo pak už bolelo. Ale musí se kůže hodně zmáčknout a pak vpíchnout injekce a je to lepší...

atreyu
25. pro 2012

@ania4 ahoj podľa toho aká to je dávka... Keď som pichala trojku dávala som aj so vzduchom, ale pri šestke som už vzduch musela vypustit...no a boli to čím viac injekcii, tým hrubsia koza a ťažšie to ide a viac to boli, ale stoji to za to...

andyb25
26. pro 2012

@atreyu @ania4 baby ja si pichám fraxík, ale tiež najprv som mala 0,4 tá išla aj so vzduchom, ale teraz mám 0,6 a tam ten vzduch "vypúšťam", a čím dlhšie si pichám, tým viac to bolí........... 😢 😖

adamedik
26. pro 2012

Ahojte dievčatá, mám otázočku, ked sme sa s mužom začali snazit o babeno nedarilo sa a potom mi zistili trombozu, nakoniec geneticke testi ukazali ze mam Polymorfizmus MTHFR (A1298C) heterozygot a zníženú hodnotu proteínu c. Chcela by som sa Vás spýtať, či ste pred snazilkovaním s touto mutaciou brali kyselinu listovú a či vačšiu dávku a hlavne či sa Vám narodili bábetka zdravé bojím sa tých rizík, ktoré to nesie... A ako dlho pred snažilkovaním ste ich brali... Tie injekcie by som nejako prezila, len teda dôležité je pre mna hlavne zdravé bábetko... Ďakujem..

mirip
27. pro 2012

@adamedik kyselina listová pred áno,celé tehotenstvá a po porode celé šestonedeila som pichala injekcie do brucha a mám dve zdravé deti a už nič nepichám a ani na hematologiu nechodím často len raz za pol - trištvrte roka....

ania4
27. pro 2012

tak kocky dakujem za rady mne sa protivi ten vzduch ked pocujem ze ide do brucha ja ho vypustam ale len ten vzduch tekutina zostava cela... ja mam len 0,3. a mne hematologicka povedala ze vraj bola robena studia a nepotvrdilo sa ze by fraxik pomohol otehotniet. ale dala mi ho kedze nic ine mi nenasli na ziadnu poruchu neprisli tak povedala ze niekedy to co si najmenej myslime zaberie. tak ze mi drzi palce...ale ja si to mam pichat len pocas brania duphastonu od 16.dna cyklu takze len desat dni a ak nedojde mrcha tak hned pichnut fraxik a bezat na gyndu 😀 a inak aj ja beriem listovku 2x denne

cukor
27. pro 2012

@adamedik ...ja som brala az 10mg acidum folikum 2 x denne....a pichala som celé tehu+femibion a mám uz skoro 2 ročnú dcérku.

sarafortuna
28. pro 2012

@iwusca , ja som nahnala brata 😉