Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

cukor
21. led 2011

@9adka9 ...no potratili sme babätká ale to sme nevedeli o tej mrche trombofílii.ty si mladá,maš kopu času na vyriešenie problémov...tak sa do toho pust....drzím ti palce

nektarine
21. led 2011

@bettynka222 už ten utz minulý týden byl na 3D, teda doktorka si to přepínala, jak potřebovala ale mám už fotku z 3D. No a pak kolem toho 20tt půjdu na tenhle zase, takže tam bude taky 3D.

ratonito
21. led 2011

@lenka2104 tak to by chtělo asi najít nějakého jiného endokrinologa, který ti upraví hladiny těch androgenních hormonů a případně i prolaktinu, pokud ho máš taky zvýšený. Ale je pravda, že všechny ty léky na upravení jsou pěkná svinstva - kortikoidy a musí se pak kontrolovat vápník a pod. Ale co tu berou holky při IVF ten prednison tak to je v podstatě úplně to samé co ten hydrocortison.

horjahorja
21. led 2011

Ahoj holky, mám taky poruchu srážlivosti - ve zprávě od doktorky je napsáno - hereditární trombofílie PT20210a/het. máte někdo to stejné co já? Bohužel mně na to přišli, až když jsem dostala plicní embólii po císaři. Bohužel můj syn se narodil císařem v 37 tt a vážil pouze 1790 g. Byl poslední měsíc v břiše podvyživovaný a pravděpodobně to způsobila ta porucha. Na nic jiného se nepřišlo. Od narození má centrální hypotonii a jeho mentální i motorický vývoj je opožděný. Nikdo nedokáže říct, jak moc ho ta špatná výživa ovlivnila. Naštěstí se pomale vyvíjí dál. Vím, že hodně vás má tady problémy s otěhotněním ☹ , ale buďte na druhou stranu rády, že o té poruše víte. Věřím, že se Vám povede!!! Já jsem otěhotněla 7 měsíců po vysazení horm. antikon., kterou jsem brala 12 let. Poruchu jsem zdědila po mámě a mají ji i moji sourozenci - bratr a sestra. Sestra se snaží už přes 3,5 roku otěhotnět a nic ☹ . Může to být tou poruchou? Díky za vaše zkušenosti 😉

luly3
21. led 2011

ahojte od dnes začínam pichat fraxaparín chcem sa spítat
treba sneho aj niečo vytlačit alebo netreba stačí pichnút????
ďakujem 🙂

cukor
21. led 2011

@luly3 ..len pichni,nič nevytláčaj.....a vela zdaru do toho pichania

petista
21. led 2011

@tonytony ahoj, já mám MTHFR a k tomu ještě tu mutace F2, takže proto asi mám píchat, ale nevím, jestli to pak bude i pak v těhu, to podle kontroly. Já mám teď minimálku, takže nic nepíchám, tedy až doteď, OPU mám v úterý. Tak držme si pěsti

petista
21. led 2011

ještě děkuju všem za odpověď 🙂

petista
21. led 2011

@horjahorja mně řekli, že trombofilie na otěhotnění to vliv nemá, spíše na donošení, nicméně je třeba vše brát s rezervou, vše je i pro lékaře poměrně nové, neznají všechny mutace

wanda1
21. led 2011

Ahoj, tento týden jsem byla na hematologii a dělali mi testy na mutace a atd. Nevíte jak dlouho ty výsledky trvají? Doktor řekl týden, sestra 2-3 týdny. Myslela jsem , že to vydržím, ale chci to vědět co nejdříve. Nevíte jestli se může volat přímo i do laboratoře než čekat na výsledky až příjdou poštou? Mám za sebou vyvolaný porod v 36tt, protože se mimču u mě už nedařilo a narodilo se maličký a teď jsem nedávno spontálně potratila. Nikdo mi nic nevysvětlí, nikdo nic neví... O testy jsem si taky musela říct sama.

tonytony
21. led 2011

@wanda1 Nevím, asi jak kde, ale jde vlastně o genetické všetření, který je dost hlídaný, pochybuju, že Ti to v laborce řeknou... Týden mi přijde málo, většinou se čeká dýl...

wanda1
21. led 2011

@tonytony díky, tak to pak nechápu, proč mi doktor řekl, že tak týden. Tak doufám, že se to prostě dozvím co nejdřív.

tonytony
21. led 2011

@wanda1 Hele, fakt nevím, určitě jsou rozdíly podle toho, kde jsi byla atd.- mně řekli původně min. 2-3 týdny, nakonec se to teda protáhlo kvůli nějakým jejich dovoleným, zrovna to nějak blbě vyšlo a výsledky jsem měla až za měsíc☹ ale nemuší to tak být u Tebe... Klidně si zavolej k dr., ať máš klid, chápu, že to chceš vědět, co nejdřív...

luly3
22. led 2011

@cukor ďakujem zvládla som ju celkom v pohode 😉
no tá ihla mi išla celkom tažko cez kožu 😠 ale nakoniec išla

horjahorja
22. led 2011

@petista ahojky, díky za odpověď. Když jsem se doktorky ptala, jak velký vliv má porucha srážlivosti na otěhotnění, tak mně taky říkala, že minimální. Říkala, že pokud se ale spojí více malých problémů, vytvoří velký....

fiallinka
22. led 2011

@horjahorja zrovna ty máš asi nějaký poměrně vzácný typ trombofilie, o tom nic nevím... ale i u těch častějších je to tak, že problémy způsobují jen někdy a jen u někoho, všichni to zdědili 🙂 a přitom často jejich mamky neměly žádné problémy... nejhorší je, že ti to nikdo neřekne na 100%,čím to bylo. Ale co se týče těch mutací, tak heparin by měl dostat skoro všechno "do normálu"..

horjahorja
22. led 2011

@wanda1 ahojky, já jsem na výsledky čekala pomale měsíc.... mohla jsem počkat, až dojdou poštou nebo za určenou dobu, zavolat na hematologii lékaři, co mě má na starost. Stejně si mě pak ale pozval, aby mně to vše vysvětlil.
Chtěla jsem se zeptat, jak se daří tvému dříve narozenému miminku, o kterém píšeš? Jsem podobný případ, jak jsem psala výše. Kolik je mu teď let? Moc děkuji za odpověď.

horjahorja
22. led 2011

@fiallinka děkuji za odpověď. Je pravda, že mamka nikdy žádné problémy neměla a to měla 3 děti. Vlastně nikdo v rodině, až díky mně, se na to přišlo i u ostaních. S těma doktoryama máš pravdu, nikdo nic nedokáže říct na 100%. Jen doufám, že když budu další těhotenství pod dozorem hematologa, tak dopadne dobře.

fiallinka
22. led 2011

@luly3 podle příbalového letáku se to vytlačovat nemá, ale já jsem to vytlačovala, s tím vzduchem mne to víc bolelo.

fiallinka
22. led 2011

@horjahorja já nevím, jak u té tvojí mutace, ale obecně je to asi všude podobné - díky tomu píchání injekcí bychom se měly dostat do "normálu a průměru", čili šance na problém je tu vždycky, ale mohem mnohem nižší než bez heparinu. Zatím dobrým důkazem je tu spousta holek, které po předchozím blbém konci těhu mají zdravé děti...

bettynka222
22. led 2011

@fiallinka tak to je super 😵 mne teda moc nepomahaju, lebo ako som pisala mama pracuje a svokra m auz dve vnucata...ale zas ked bude druhe, tak tatino by mohol ist do predcasneho dochodku a hral by sa s matkom 😀 ale to az tak o tri roky, to by bol 4rocny rozdiel...no neviem. trochu sa bojim, aby nam to potom vyslo 😖
@zulok hmmm, to je dobre blbe 😝 moja pediatricka je v detskej poliklinike na prizemi, ale minule som musela ist zastupujucej a ta bola na poschodi...no a bol pokazeny vytah. jedna baba sa trepala po shcodoch,a le j aosm potom objavila dalsi nastastie 😅

bettynka222
22. led 2011

@nektarine jaaaj, ved ja som sa pytala kvoli tomu pohlaviu, aby to bolo stopercentne ci pojdes aj na 3Dcko, ale vlastne ked uz si bola, tak by to malo byt iste, nie? nam dr. uz v 12 tt hovorila ze to bude chlapcek - a to bol iba obyc. utz. ale ja osm chcel amat istotu, tak som isla este na DNA test a ten mi to potvrdil 🙂
@horjahorja je mi luto ze sa takto trapis...ale mozno to malinky este dobehne 😉 nemyslim si, ze tato porucha ma vplyv na otehotnenie, skor ovplyvnuje zivotaschopnost nenarodeneho dietata. ty si este odbre dopadla, maly sa narodil predcasne a predcasny porod mu vlastne zachranil zivot. mnohe porodili mrtve babatka na konci tehotenstva 😔

horjahorja
22. led 2011

@fiallinka děkuji za psychickou podporu 😉. I já věřím, že to další těhotenství bude v pohodě, to je taky to, co mě chvílemi drží nad vodou.....

horjahorja
22. led 2011

@bettynka222 vím, že jsme mohli dopadnout hůř, ale i přesto, je to všechno hrozně těžké... škoda, že se na to vše nepřišlo ještě dříve....

bettynka222
22. led 2011

@horjahorja t mas pravdu, vsetko by bolo jednoduchsie, keby sme o tejto poruche vedeli 😖 pocuj a tebe zistili aj mthfr? lebo aj nedostatok listovky moze prispiet k tomu co pises. ajked samozrejme nedostatocny prietok zivin je tomu najviac na vine ☹

eviq
23. led 2011

ahojte kočky, mne zistili MTHFR (C677T) homozygot, PAI-1 4G/5G a GPI-a T807C....máte niekto niečo podbné? mám 2 potraty za sebou a planujeme este jeden pokus. Kedy ste si zacali pichat tie injekcie? pred otehotnenim alebo az po nom?ja sa bojim ze po otehotneni uz bude neskoro, lebo ja som potratila dost skoro s tym ze plod uz v 7 tyzdni nebol dostatocne vyvinuty...dakujem za odpoved...

cukor
23. led 2011

@eviq ..ja mam sice inu mutaciu ale pichat som zacala hned po objavení //.....a ver ,ze to určite zvládneš.

kvietocek55
23. led 2011

ahojte baby, mne zistili asi 4 mutácie.. vôbec tomu nerozumiem.. tiež som prvýkrát potratila v 6 tt.. a potom som znova otehotnela a vtedy sa prišlo na tie mutácie.. tak pichám fraxiparin.. aké máte skúsenosti? naozaj s injekciami budem schopná donosiť zdravé dieťatko? Ja zatiaľ pichám len 3 x do týždňa.. potom neskôr vraj každý deň 😒

cukor
24. led 2011

@kvietocek55 ...jasne ze to zvládneš...ja som pichala kazdý den a mam ich za sebou uz 257 a v piatok konecne končím.bez injekcii som 2 x potratila...tak ver ze ti pomôzu a urcite sa aj ty dočkaš vytuzeného 😲

skippy7
24. led 2011

@eviq
@kvietocek55
myslim, že sme tu vačšina, čo mame za sebou potraty a teraz si pichame injekcie, tak ako piše Cukor, aj ja som začala hned od 4.tt pichať - nie je to neskoro-neboj Evi, a už tolko dievčat tu donosilo zdrave detičky, takže určite to aj vy(aj ja) zvladnete 🙂.....tie injekcie su trocha otrava,už sa tešim, ked nebudem musieť pichať, ale dá sa zvyknuť a pre to maličke človek urobí všetko, len aby bolo v poriadku a zdravé, tak veľmi držím palce aj vam 😉