Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

velvet26
3. kvě 2011

@erika12345 no v piatok mam poradnu a v nedelu mam termin oficialne, tak uvidim co povie dr..ale ani ja by som veru nechcela prenasat, tiez som citala, ze by sa nemalo pri trombo, aj ked placentu mam stale granding I, co som rada, ze este nestarne, aj prietoky ok, no nechcem rodit nejakeho velkeho valibuka...vsak uvidime... 😉

tonytony
3. kvě 2011

@bettynka222 Beru, já bych to klidně i posunula, ale bohužel u nás je to zákon schválnoszi vždy- vždycky se něco vys...( s prominutím) dalšího a horšího, takže já prostě vím, že si nepolepším jen čekáním☹ Ale v Caru mi řekli, že by to problém být u mě neměl a já doufám, že pár dobrých spermijek se taky najde, byŤ to nebude supernadílka...

tonytony
3. kvě 2011

@fiallinka Jasně, právě, že kdyby teď po té angíně byl spg špatný, tak by se dala použít ev. zásoba- tak jsem to myslela🙂

tonytony
3. kvě 2011

@erika12345 No dnes jsem 6.DC- resp. 6.den inj. Menopuru, takže OPU cca počítám 11.5. asi... a pak 6 dní PK... Už je to za dveřmi...

pancuska
3. kvě 2011

@bettynka222 ahoj,ty si naozaj dobra poradkyna!!! a som velmi rada ze si na mna spomenies!!! bola som u vargu,vybral mi stehy,trochu sa mi zapalili tak mi povedal aby som si to repikom vymacala a tak macam a uz sa to lepsi....rozpravali sme sa dlho,no a vycital ze mi pozerali vsetko ako si pisala 🙂 a pravu stranu mam v norme,cize uz by nemali byt komlpikacie,povedal ze by som mohla byt tehu aj prirozdene a tak sa budem modlit a pevne verit aby to tak bolo,no brucho ma az dneska konecne prestalo boliet t.j.6 den po laparke ale pila som caj stomaran akoze davam mu 100bodov na taketo veci je 100%,no a v pondelok idem zasa k V. na kontrolu,chce to pozriet z vnutra ci sa to tam zahojilo.....vyjadril sa k tomu tak ze dr v nemocnici chceli aby sa to uvolnilo samovolne do zaludka a tam sa to vraj zvykne vstrebat,kedze som ho mala na 50% priechodny lebo vraj keby nie je vobec priechodny tak neotehotniem vobec ani mmt,tak sa mi to tam zaseklo a krv nemala ist tiez kam....no a ak by praskol,tak by bol pruser,ved vies 🙂 a este raz dakujem za podoru!!! 🙂

bettynka222
3. kvě 2011

@pancuska to som rada, ze pozreli ten druhy vajecnik a je v poriadku 🙂
tob y teda pruser bol keby praskol...nastastie zasiahli vcas, ale ani sa do toho nehnali zbytocne skoro...lebo ak by to vyslo same, tak by ozaj bola skoda toho vajecnika. nevadi, mnohe otehotneli aj s jednym vajecnikom 🙂 musis sa s tym teraz zmierit a dat sa do boja s tymto zvysnym 😉 a ked to v. vidi pozitivne, to je super 😵 uvidis, babatko pride. podstatne je, ze mozes otehotniet ako si sa prave presvedcila 🙂
@tonytony ok, ty sa poznas...len tie ATB to nie je ais dobre na organizmus - je oslabeny. ajked zase pocas tehotenstva musi byt imunita znizena aby sme plod nazbili, takze mozno to bude aj dobre 🙂 ved uvidis...

tonytony
3. kvě 2011

@bettynka222 Jo, to si právě taky říkám, pokud budou spermijky, tak u mě by to paradoxně mohlo být plus- jedna holčina taky psala, že brala ATB před stimulkou a pak se asi díky snížené imunitě povedlo, tak kéž by!

bettynka222
3. kvě 2011

@tonytony a co ti vlastne je? aj tm berie atb?

tonytony
3. kvě 2011

@bettynka222 Angína, ano i manžel- ale máme jen ta 3 denní ATB- takže dnes končíme, tak snad to nějak dáme... Musíme,...

ladybirds
4. kvě 2011

Ahojte, uz som k vam prispievala, ale zhrniem nieco o mojom probleme. mam lahsie vrodene mutacie MTHFR a PAI, obe hetero. vcera som bola na hemato a dr mi povedala, ze potraty pred 12tt nie su hematologickym problemom. prvy MA som mala v 10tt, to sme uz mali aj srdiecko.. a druhy v 9tt bez akcie srdca. mala som nasadeny duphaston, lebo sa dr zdalo, ze fazulka zaostava,,,, ale nakoniec dorastla a druhe tehu mi to dal od zaciatku asi pre istotu 😔
dievcata, som zufala, neviem co si mam o tom mysliet... a ako napotvoru ani nic k veci neviem vygooglit... dr bola prehnane mila,, ze oni to riesia az po tretom potrate ☹ tak si viete predstavit v akom stave som odisla.. prosim poradte miiiii

velvet26
4. kvě 2011

@pancuska chvalabohu, ze sa uz pekne hojis a ze mas druhu stranu v poriadku, velmi ti budem drzat palceky, nech si co najskor fit a nech sa vam babatko zadari co najskor... 😉

pancuska
4. kvě 2011

@bettynka222 ano aj ja som pocula ze sa podarilo vela zenam otehotniet aj s jednym vajecnikom aj ako v mojom pripades jednym vajickovodom,lebo ze mmt sa tam zvykne najcastejsie zaseknut! len dufam ze nebude zasa robit problem krv,ale musim zacat mysliet pozitivne!!!nic nebude robit problem a som rada za vas tu mam!!! 🙂

pancuska
4. kvě 2011

@velvet26 a ty sa mi ako citis? este stale nie je ta spravna doba?joooj ja sa uz tak tesim ked si tu precitam odkaz od teba ze uz sme doma!!!! 🙂 ale najlepsie bude ze co poviem Kruzliak.ked budem tehu druhy krat lebo ked mi vznikol taky to problem ja som tam uz viac neisla......no nejak mi to odpusti!!! ale malinka by mohla ist uz zajtra 😉 5.5.2011 to je celkom pekny datum alebo by potom mohla vydrzat uz do 11teho aj to by bol pekny datum!!! som hrozna ze? ale ked ja tak v dobrom,lebo som rada ze si ma tak psychicky podporovala a nech ti to panbozko na detoch odvdaci!!! 😉

velvet26
4. kvě 2011

@pancuska moja zlata, dakujem ti moc, aj mne padnu dobre mile slova od teba.... 🙂 veru, mala sa este na svet nepyta, vcera vecer ma trosku pobolievalo brusko, no preslo to...tak uvidime, tiez sa mi pacia oba datumy, co si napisala 5.5 a 11.5 to by som bola obzvlast rada, lebo v ten den ma narodeniny aj moja mamina, tak by dostala odo mna najkrajsi darcek - vnucku.. 😵 😵
neboj, kruzliakova ti nebude vycitat, ze si uz potom neprisla, ona je v pohode, bude rada ze si znova tehotna a bez problemov ti predpise injekcie...a uz bude vsetko len a len v poriadku uvidis... 😉

pancuska
4. kvě 2011

@alusik13 ahoj este som sa chcela spytat k tomu gynexu,lebo je tam ze davkovanie podla lekara ze ako si si to ty davkovala?kolko krat za den a kolko kvapiek? dakujem 😉

pancuska
4. kvě 2011

@velvet26 jooooj to by bol potom naozaj krasny datum!!! aj moja neterka je narodena presne v ten isty datum ako ja a urobilo mi to velmi velku radost,svagrynka totiz prenasala mala termin 1.12. a bolo to 9.12. ale ja hovorim nech to je kedy to ma byt len nech ste obidve zdrave a nech je vsetko OK!!!! a zasa trochu odbocim od temy.... inak som si kupila aprilovy casopis mama a ja lebo tam je pisane o trombofilii a sa mi velmi ten casopis paci..... take zaujimave veci su tam 🙂 no ale je to uz sila s takym bruskom chodit,ze? a teraz si fraxik este pichas ci ako to je pred porodom?

mb
4. kvě 2011

@ladybirds ahoj aj mam mutaciu MTHFR homozygot a tiez zvysene PAI.
Potratila som na konci siesteho mesiaca.Mna hned poslali na hematologiu a vraveli ze mam hned prist ked budem tehotna.cakuju ma injekcie.A pritom prve tehu bolo bez problemov.Doma mam 6-rocneho chlapca.

zulok
4. kvě 2011

@bettynka222 o magnezku a kakau som pocula, ze zlepsuju prietoky...kakao, ze je celkovo prospesne..ale zas s nim netreba prehanat kedze je alergen..
a tiez by sa magnezko zevraj nemalo od dakeho 36tt, ale nie kvoli oddialovaniu porodu, ..ono pochybujem, ze magnezko v tabletovej forme vie zabranit napriklad predcasnemu porodu.na to je vnutrozilove podatie magnezia.. tabletky. skor na celkovehe uvolnenia cloveka a potom zmierni aj nejake tie jemne tvrdnutia bruska..

cukor
4. kvě 2011

@pancuska ..aj ja som brala gynex.mas tam návod a podla toho sa riad.ale nečakaj zázraky,urcite to pomáha ale aj tak si myslím,ze psychika je najdôlezitejsia.
@ladybirds ..ja som 2x potratila v 11tt a hematologička mi práveze povedala,ze to môze byt spôsobené trombofilnými mutiami a preto ziadne pokusy na mne nerobila a v dalsom tehu som mala okamzite nasadené injekcie.skus ineho hematologa.

cukor
4. kvě 2011

@zulok ..magnezium by sa malo vysadzovat postupne aby dietatko potom nemalo také trhavé pohyby.ale to väčšinou gynekologovia nepovedia .ja som sa cudovala prečo petka mala také trhavé pohyby a detská lekárka mi to vysvetlila,naspät mi nasadili magnezko a postupne mi znizovali dávky.

zulok
4. kvě 2011

@cukor jaaj, no to som nevedela.. Pri Matuskovi som vysadila c 34tt vcelku naraz. 😒 . a pri Daliborkovi som ani nebrala..

pancuska
4. kvě 2011

@cukor no ja osobne bylinkam verim!!! a dokonca aj s homeopatikami mam dobru skusenost,tak za vyskusanie nic nedam 🙂 no na moju psychiku najlepsie posobi moj manzel,tak este kym som doma treba to vyuzit,ked pojdem do roboty to uz bude ina kava 🙂

berule
4. kvě 2011

Ahojky, taky jsem zvědavá na ten porod. Hematolog mi říkal, ať se poradím s gynekologem, že mám mít plánovaný porod a já říkala gyn. že bych nechtěla přenášet. Na to se můj gyn. usmál a řekl, že asi těžko, že jsem 3. rodička a že mi nikdo nic plánovat nebude 😠 . Tak jsem zvědavá co řeknu hematologovi, až se mě bude ptát.

alusik13
4. kvě 2011

@pancuska Ahoj ja som gynex brala 2 krát a to ráno a večer po 7 kvapiek a na lačno a zapila vodou tak 1-2 dcl.A ja tiež bylinkám verím 🙂 prajem ti všetko dobré verím že sa k mimi dopracujeme len niekedy je tá cesta kľukatejšia 😉 😵

cukor
4. kvě 2011

@pancuska ...ja tiez bylinkam verím,práve preto som to brala.ale je to dost drahé a treba to brat dlhodobo.ja som tiez skusala vsetko mozné........len aby som mala babo 😉

fiallinka
4. kvě 2011

@berule no, ale to nepřenášení je fakt jediné, na čem se hematologové shodují - řekni hematologovi, ať ti to napíše do papírů (já jsem to tam měla), holt by se asi vyvolávalo, kdyby to bylo nutné...

pancuska
5. kvě 2011

@alusik13 dakujem,este ich teda nemam,ale urcite si ich objednam!!! 🙂

pancuska
5. kvě 2011

@cukor len neviem potom mam povedat aj gyn ze nieco take mam? alebo mam byt radsej ticho? 🙂

denisece
5. kvě 2011

Ahojte baby, chcem sa spytat, tie co ste mali trombofiliu, po porode ste nemali ziadny problem? Mne doktor povedal, ze nemusim nic brat, pocas tehu som si pichala fraxiparin. Som cca 11 mes. od porodu a uz dlhsie ma bolia zily, mam pocit, ako keby mi ich niekto tahal, je to taka zvlastna bolest... mate s tym niekto skusenosti? musim sa objednat na hematku a asi aj na cievne... 😒

erika12345
5. kvě 2011

@bettynka222 no tesim sa straaaaaaaaaaaasne moc, uz sa neviem maleho dockat. 😉 K tomu magnezku, ja ho jem stale, pytala som sa dr. a povedal, ze ho mozem az do porodu, aj ked mi potvrdil, ze tlmi kontracie...Lenze ako som uz pisala, v noci mavam krce, tak preto ho uzivam...
@zulok vidis, o kakau som to nepocula, dik za tip. 😉
@velvet26 tak drzim palce, nech vsetko dobre dopadne a nenechaju ta prenasat. 😉
@tonytony drzim silno palce, nech to vyjde. 😉
@pancuska ak to hematolog nechce riesit a cakat na dalsi potrat, tak radim zmenu...Alebo sa tam nasilu v tehotenstve nasackovat a trvat na liecbe.
Dievcata, tie , co ste si pichali fraxiparine aj v sestonedeli, mam si zo zaciatku pichat 0,6, potom budem mat 0,4 a uzivat opat anopyrin...V letaku pri fraxiku som nasla, ze sa neodporuca kojenie...Ako ste to riesili? Zaujima ma, aku velku davku ste si pichali a ci ste pri tom kojili, co na to hovorili vasi dr.?