Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

zulok
7. pro 2008

Lenocka ☹ ach jaaja, je mi to mooc luto... Bubulacik malyy.. Drz sa nam.. ani neviem co napisat, akosi bolo toho zleho uz privela... vysledky musia byt vyborne !! a potom cakat na tie carokrasne //.. drz sa nam

Kell, uff, chvala Bohu, ze si sla do nemocky, mohlo byt s tebou zle nedobre.. akokeby si si uz nevytrpela dost.-.. uz pride uurcote stastne konciace tehulkovanie

Tehulkaaam veru kraasne letia tie tyzdniky 😀 😀 😀 😀

a novo prichadzajuce babulky zdravim a suuuup nadychat sa riadne optimizmu... prekabatite trombofilku, potvoru jednu 😠

shaarka
8. pro 2008

babule, chcem sa opytat, ako sa citite, ked si pichnete injekciu? picham si kazdy den clexane do brucha, ale niekedy to neboli vobec a niekedy dost a niekedy ma to potom asi 15 min. dost neprijemne stipe. este som zistila, ze nad pupkom uz nemozem pichat, je to dost bolestive, po bokoch pupka je to ako-tak ok. a zas pod pupkom mi to pride take divne... blby pocit. mate nejake osvedcene miesta? alebo to len tak jednoducho prezijete? ze PICH a hotovo?
a este mam otazku: cim si dezinfikujete miesto pred vpichom?

kell
8. pro 2008

Ahoj shaarka, já jsem si clexane píchala po stranách vedle pupku, jinde -pod nebo nad -mi to taky připadalo blbé, je fakt, že mi to ale píchal většinou manžel, já než jsem se přesvědčila, že už píchnu, tak to dlouho trvalo. Bolelo mě to vždycky a dost dlouho, pak mi sestřičky poradily, že to místo po vpichu mám rozmasírovat, tak to pak rychleji přestalo bolet. Měla jsem ale šílené modřiny až do černofialova. V nemocnici mi to teď píchali do paže a řekla bych, že je to daleko méně bolestivé, než do toho pupku. jenže sama sobě si to tam píchnout asi nepůjde. Já jsem se dezinfikovala CUTASEPTEM, ale nevím jestli to pujde sehnat v lékárně, já to mám z práce! Zkus se zeptat. Kdyžtak vodkou 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

zrnik1
8. pro 2008

Martiika ja som mala srdiecko vzdy len chviiiilocku.V jeden tyzden bolo vsetko ok, srdiecko a tak a druhy tyzden uz bez cinnosti srdiecka.Zopakovalo sa to 4krat. prave teraz ma caka ta druha kontrola srdiecka, teraz vo stvrtok, tak ked to bude ok, mozem povedat, ze injekcie naozaj pomahaju.
Myslim, ze nasadenie injekcii hned po zisteni // je postacujuce.

Shaarka mne Riso picha kazdy den na jednu stranu dole pod pupkom. Neboli ma to, ked mi pichne sikmo k pupku. Ked ma to boli, tak aspon mam na koho kricat 😉 .Dezinfikujeme s Betadine. Kupila som to na dezinfekcu malych ran, ale teraz sa to hodi.

Zrazeny psik, chudatko 😢 .

Papa

zrnik1
8. pro 2008

Martiika a tia trombocyty zistim, lebo papiere mam u DR.
papa

kell
8. pro 2008

Ahoj lenoc, to je hrozne s vašim pejskem, my máme taky pejska - labradora, kdyby se mu něco stalo, tak by mě to složilo. Ani si to nedovedu představit. je mi to moooc líto.

martiika
8. pro 2008

Zrni , dakujem! Moc drzim palce,nech BABULKA pekne rastie!!! 🙂

shaarka
8. pro 2008

cau zrnik, tak som rada, ze si riso spomenul 🙂
videla som aj druheho maleho zrnika, vasho bratranca, ale ten sa na mna ani pozriet nechcel. asi preto, lebo som sa na martina vrhla a objala ho po sto rokoch... :((( ja tiez dezinfikujem s betadinom, tiez som nahodou mala doma. (povodne kupeny nasho pre psa)
lenoc, to je strasne. ☹ ☹ ☹ ☹

kell, dik. modriny nemam, len take tmave bodky okopo vpichu, ale asi to bude tym, ze mam dsot nadvahu a teda si picham len do tuku. 😀

lenka_66
8. pro 2008

ahojte baby,
dakujem za povzbudive slova , jedno vykecanie mi asi nepostaci - celkom sa mi tu paci. 🙂 🙂 🙂

Lenoc ulcer.kolitida je zjedenodusene zapal criev.hnacky su bezne,mam mat prisnu dietu (z ovocia len banan a ak tak ostatne vo forme kompotu ).napriklad teraz tabletky beriem oboma sposobmi lebo vstrebavanie cez creva je strasne male. ☹

Zrnik, mozem sa spytat na meno tvojej hematologicky?

pa

w_h
8. pro 2008

ahoj holky
ani nevim, kdy jsem tu byla naposledy
minuly tyden jsem byla na laparoskopii, ted musim dodrzet obdobi sestinedeli a pak muzem vlitnout na snazeni

jinak nejsem si jista, jestli uz jsem blahoprala emicce - pekne zpravy 🙂)
a ali dekuju za obnovenou tabulku 🙂)

mejte pekny vecer
papa 🙂

zrnik1
9. pro 2008

Babule vcera ma slavnostne prijali do zamestnania mojich snov. Ja som musela odmietnut.
11.12-vo štvrtok idem na druhý ultrazvuk.Zatial mi nikdy nevyšiel, tak dúfam, že teraz bude OK, lebo mi býva zle.
Neviem prečo, ale začínam sa aj tešiť. Mám taký pocit, že bude všetko ok a my budeme mať .....
Modrina po páde pekne mizne a už môžem zakloniť hlavu dozadu.Super nie?
Dnes mám nemčinu. Idem sa učiť. Zas budú spolužiaci naštvaní, že viem nejako priveľa. 😀
No a, veď som doma. 😎

Majte sa nádherne a myslite pozitívne

Lenusska ty pracujes vsak? Ako vyzerá teraz Optima. Chcela by som sa tam dostať niekedy. Hlavne kvôli tomu CA obchodu. Bola si tam už?
Maj sa pekne

lenka_66
9. pro 2008

Zrnik blahozelam !!!!!!

Drzim ti palce na stvrtok a nech je vsetko tak ako ma byt. 🙂 🙂 🙂 🙂
Mozno to tak malo byt aby si mala tazke rozhodnutie (praca tvojich snov),ale predpokladam ze ty to mas vsetko jasne a vies co je na 1.mieste 😉 .

Dufam ze vo stvrok tu budeme obe plesat stastim (aj ja mam ultrazvuk)
Prajem na dnes vela krasnych chvil 🙂

margarita
9. pro 2008

ahojte,
k pichaniu a jeho technike sa vyjadrit neviem, lebo este stale ficim na Anopyrine a nic si nepicham, a mozno si teda ani nebudem...este uvidime.
w_h 6 tyzdnov ubehne rychlo, tak dufam, ze najblizsie snazenie uz bude kratke a hlavne uspesne 😉
zrnik a lenka - vam moc moc drzim prsty na tie ultrazvuky, nech vidno krasnu malu fazulku s bijucou machulkou 😵

zdravim aj vsetky ostatne, sorry, ze nie menovite, ale tak kolektivne sa za kazdu z vas modlim 😉

lenka_66
9. pro 2008

Ufff , to bola fuska hlavu mam ako balon.
Rano som dala maly prispevok a co z nacatym dnom? Dala som sa do citania od prvej strany.
Verte mi baby aj som si poplaka,zasmiala som sa.Normalne som tie prispevky hltala okolo obeda my vypadol na 2hodky net skoro som osalela ,chcela som to citat dalej a nic.No nakoniec nabehol potvora jedna 😉
Gulas mi jasnacka prihorel.Dufam ze si to moj drahy velmi nevsime.
Pekny vecer , majte sa krasne 🙂 🙂 🙂

lajcikova
9. pro 2008

hezky večer,mam dotaz sem po zamlklem v 5tt,poslali mě na hematologii,kde sem měla před měsicem pozitivni vysledky na trombofolii,tak mě poslal ještě jednou na krev avysledky sou negativni.ale mam pozitivni faktor8?pry nevi jestli je to dědične,tak mam přijit ještě v lednu na odběry.nejvic mě sere že doktoři věděli že se mi mužou ty cevy ucpavat po lecich ktere mi davali-bylo to v nežadoucich učincich,tak sem potratila ☹
mam hruzu že pokud by vyšlo dalši ivf,tak mužu zase potratit ☹

kell
9. pro 2008

Ahoj lajcikova, a Ty jsi měla udělané genetické vyšetření na tu trombofilii? Jestli jo, tak je to divné, protože ta už se Ti nikdy ničím nezmění! Ale spíš Ti asi dělali testy na srážlivost d-dimery a Quickův test! zvýšit. To může kolísat, v tom případě by to bylo vysvětlení. Zvýšenou srážlivost může způsobit i těhotenství, obzvlášť F8 se v těhu zvyšuje, ale nevím, jestli už v tak časném těhu nebo až později. Každopádně, pokud máš zvýšený F8, tak máš určitě vyšší sklon k srážení krve. Tak doufám, že už to v tom lednu rozseknout a budeš vědět na čem jsi a budou moct i doktoři začít jednat!!! Držím palce 😉

lenusska
9. pro 2008

zrnik1 - Aj ja sa tsim s Tebou..urite to vyjde..No praujem a bola som..vyzera to tam pekne..je tam kopec obchodov,ale aj takych do ktoryh s mojou penazenkou nejdem 😀 ..To CA vyzera byt dobre aj ked som si tam nic nevybrala..Maju aj pekne detske veci..Hore su restiky,kaviarne a kino a dole su butiky.. 🙂

Juuj ja sa neviem dovolat k sestrike ako som natom s vysledkami tak tam zajtra skocim

Papapa 🙂

emicka1
10. pro 2008

Ahoj holky,jen se po dloooouhé době hlaásím,zatím je vše c v pořádku,jen nějak nestíhám 😅 Včera jsem měla ještě migrenu a zvracela jsem,tak jsem na počítač ani neměla chuť.Ležela jsem a odpočívala.
Jinak jsem vás teda nedočetla,jste se nějak rozepsaly 😀 Ale slibuji,že to všechno brzy dočtu 😀

Akorát Kell!!! Np to nejde přehlídnout,co jsi si zase všechno prošla!!!!!!!!!!!!! Je mi to tak líto!!!!!!!!Ano nevim,co na to naspat,jen mi nejde do hlavy,že to ty Dř.neviděli dřív??????? Drž se beruš

No a lenoc,s tím pejskem je mi to moc lito ☹ Taky nevim,co by jsem dělala,když by se něco stalo našemu salašňákovi 😠

Zuločko a co ty,jak se vede? Co Matuško,vše v pořádku?

Jinak všechny moc zdravím,těhulky mají krásné tt 😀 a snažilky držím vám pěstičky ve snažilkování,ať už vám to vyjde!!!!

kell
10. pro 2008

Ahoj Emi, jsem ráda, že je u Tebe všechno O.K., Ty injekce brzo nasazené mají určitě něco do sebe!!!! Možná by mi to tentokrát taky vyšlo, jen kdyby to bylo ve správném místě! Nejvíc mě na tom všem hrozně se.., že zase budu muset půl roku čekat, včera mi to řekl Dr. v nemocnici! Moje Dr. sice říkala, že ne, ale kdyby se nedej Bože zase něco posra.., tak už by mi tam bylo trapné zase jít, že jsem to nedodržela!!!! Primář i Dr. mě tam prý nechtějí vidět dřív než na porodním sále 😀 😀 😀 , tak budu muset poslechnout!

zrnik1
10. pro 2008

Kell neber to tak vážne.Kludne si to skráť na 4 poctivé mesiace.Veď keď dostaneš 4krát poriadne menštruáciu, tak je všetko OK a môžeš snažilkovať. Keď to na prvý krát nevyjde tak to bude už 5 mesiacov a na 6 to vyjde 😉 .
Hlavné je, ako sa budeš cítiť ty.
To je môj názor.

Lenusska to tam musí vyzerať naozaj dobre. Riško sa tam už teší, takže si ho asi nechám doma a pojdem. Len to spojenie z jazera je otrasnéé. Musím nahovoriť kamošku, aby sme išli autom 😉 .

Babule zajtra sa teším na ultrazvuk. Myslíte že uvidím to krásne bijúce srdiečko? Ak áno budem plakať. Musí tam byť, lebo dnes som povedala Riškovi, že čakám bábetko. To by nepochopil, keby som mu povedala o dva dni, že už nečakám.
Prajem pekný dník 😉

emicka1
10. pro 2008

Kell no já jsem vždycky musela čekat 4 měsíce.A přesně jak říkáš,to je na tom asi to nejhorší 😠 😠 😠 Ta strašná doba čekání 😠 Moc ti držím pěstičky,určitě to brzy uteče!

Zrníku ať ti dopadne utz na jedničku 😀

No a já já mám holky od rána zase migrenu a zase jsem zvracela 😠 Jako to je fakt hrůza. No já jsem v prvním těhu mívala taky migreny,ale to byly spíš jen mžitky. A na to mi na gyndě tenkrát řekla,že to je normální.Ale to jsem měla hned od začátku.Tohle mě chytlo až včetra a ještě mě k tomu bolí hlaa a zvracim.No ale je pravda,že to neni tak stašná bolest hlavy,jak to při migreně bývá. Na gyndu jsem volala a "milá" sestřička mi řekla,žo to vadí jen mě a né mimi.Tak aspoň tak.A večer máme jít na Nohavicu od divadla,tak doufám,že mě to přejde!!!!!!!!!!!!!! Strašně dlouho se na něj už těšim

lenusska
10. pro 2008

zrnik1 - velmi drziim palceky 😵 uvidis urcite 😵

A povedz sestricke nech dviha telefony lebo tam sa dovolat je zazrak 😀 a chcem vediet uz tie vysledky dnes som volala ale bola zastupujuca....Minule som isla osobne a asi pojdem aj zajtra ked mi nedvihne..

sivula
10. pro 2008

Ahojte dievcence,
konecne som sa utrhla a po tej dlhej dobe som vas navstivila. Mame sa perfektne vsetci traja. Adelka je dobrucky anjel s malym certikom v tele. Spava krasne, uz ma dva mesiace a zacina sa rehotat a dzavotat prve slabiky. Vazi uz 4,3 kg a ma 54cm. Rodila som na Antolskej a mozem len odporucit. Lekar na jednotku - mala som ho zazmluvneneho a sestricky uzasne. len sme tam pobudli 8 dni, lebo mala silnu zltacku. Aj ten porod bol dost dramaticky, lebo v pondelok som skoncila na pohotovosti s tym, ze som uz dva dni potila a mala som dost divne pocity a pohyby. No a pekne sa mi zhorsili vysledky zapalovych parametrov, pecenovych testov a zacal mi lietat tlak. K tomu sa pridruzilo stensovanie jazvy po prvom cisaraku a velke dieta. lekar zahlasil, ze to vyzera na zaciatok preeklampsie a sla som vo stvrtok pod noz - bola by som islauz v stredu, ale nechali ma naranajkovat. Prebehlo to cele v spinalke, takze som vsetko pocula a citila len tlak, bolest vobec. Ale nie je to bohvie ako prijemne, ked vam anesteziologika zahlasi , ze ups, mame problem. Stale mi lietal tlak hore dole. No ale zvladli sme to a je to ok. Prvy den bola cely v inkubatore, mala stazenu adaptaciu a mali podozrenie na infekciu - to mi ani nemali hovorit, lebo hned som bola v slzach. Slovo infekcia je pre mna horor z toho prveho razu. Nastastie sa nepotvrdila. Takze sme to zvladli a tesime sa spolu. Trochu nas zatial trapi reflux a pogrckavame sa, ale je to lepsie uz. Mala ma plosinu sikmu v postielke a kojim ju zvislo, aby neblinkala. Ked zmensim fotky velkostne, zavesim jej fotky sem. Je nadherna.

A emicka a zrnik - gratulujem k tehotenstvu!

lola19
11. pro 2008

Ahojte bambulky, tak ja po dlhej dobe sa opat ozyvam so spravou, ze som tehusko, v pondelok som bola na rizikovej poradni, kde pan doktor videl nieco 3mm,predpisal mi 2xkys.listovu+fraxiparine 0,3ml+1xsorbifer. Vcera som bola na hemoske a tam mi pani doktorka povedala,ze injekcie by nepichala, ze ked v rodine nebol nejaky podobny pripad ako som mala ja a ziadny potrat, tak ze injekcie nie. Ze len kys.listovu a zelezo. Som total zmatena, rozladena, co mam asi tak robit. Poobede volam naspat gyndosovi, ze teda co?
Kapusska si pokladik, si ma spravne nakopla... 😵
A dnes som si dala po veeeelmi dlhej dobe rano o tretej stretko s WC misou 😝

lola19
11. pro 2008

Jaj a zabudla som, ze este 2x rano a 2xvecer Utrogestan.Fuuu je toho dost.
Sivulka vitaj, som na teba myslela, tam posielam pozdravcek 😵 A vela mliecka prajem maminke 😉

kapp
11. pro 2008

Lolika - no konečne ti môžem aj takto verejne zablahoželať k tehuľkovaniu a neboj 😅 , ako som ti povedala do telefónu, dobre to dopadne a nakoniec sa gyndoš s hematologičkou dohodnú ... Som tak nad tebou rozmýšľala, a mám dobrý pocit, že tentoraz to bude TUTOVKA a bábenko si aj pokolísaš v náruči a nieraz - počkaj, ako si na mňa spomenieš po prebdených nociach s potomkom v náručí 😀 ...

Pekný dníček, bambuľky moje - ja sa vám ešte večer ozvem - mám toho dnes troška viacej ... 😖

sivula
11. pro 2008

loli, u nas v rodine tiez nebol ziadny pripad s trombozou, len mama ma varixy, ale aj tak som si pichala.A tiez som nemala potrat. Skus zistit este jeden nazor.Ten fraxik predsa len neublizi. A idem na tie fotky. Svagrova je u nas na navsteve snotebookom a netom, tak to vyuzivam.

sivula
11. pro 2008

A jasne,ze gratulujem loli.Tusim sa to tu konecne zacina hybat krasne a vlete budu vsetky tehusky alebo maminy!

lola19
11. pro 2008

Dakujem babenky, vsak uvidim ako bude reagovat dnes lekar na ten moj oznam z hemosky.
A ja mi tak priserne, pri prvom tehu mi nikdy nebyvalo, zaludok mam ako na vode, stale mi je zle od zaludka, neviete co by bolo najlepsie na to....

zrnik1
11. pro 2008

lola gratulujem.
vela spinkaj
najlepsie je prespat celeeee tehotenstvo.
😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀