Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

zrnik1
3. bře 2009

joj lenka to ta teda objednali neskoro.To mas tolko cakat?? Velmi ta lutujem. Ale ked budes cakat s nami, tak bude vsetko OK. Pri nas ti cas ubehne.

Baby pozrite moj album, mam tam nejake veci, ktore chcem.Je tam aj kocik.Zatial ho nemam, to je este skoro, ale po tom mi srdce pisti a tie dalsie veci sa mi pacia a dufam, ze budu...

Ja mam pokles proteinu S. Neviem a ani nechcem vediet, co to je. Uvidim o tyzden, co sa bude diat. Citim, ze babulko kope a som spokojna. Uz teraz ma ma rado, lebo kopka a nenecha ma v strese.
Inac babule neverili by ste, aki su chlapci maznacikovia.Risko za mnou chodi do postele a stale ma objima a pusinkuje.Mamka toto a ako sa o mna stara. Som z neho taka na makko. Uz teraz myslim na to, nech si najde dobru zenu 😀 😀 a nie nejaku potvoru... 😀 😀 asi je to prehnane, nie???

Majte sa krasne
Emicka som rada, ze si sa ozvala a s tymi zvysenymi vysledkami triplov si nerob starosti. 😉 Ja som si triple nedavala robit...a som vysmiata, nic neviem, takze sa ani nestresujem....

tanity
3. bře 2009

juuuuj tak uz su na svete 🙂 🙂 🙂 🙂 blahozelam Margaritka, Mounty 🙂 🙂 🙂 to je super! velmi sa tesim...je to zvlastne, no samozrejme hlavne krasne, ze uz su tu prve dietatka na svete 😵 myslim, prve pre mna, odkedy som tu chodila, tak prvu som vzdy registrovala margaritku a mounty...ale pamatam margaritku, ta vysla s farbou von 😉 az asi v 16tt...a tu, pozrime ho, uz je Kristinka na svete 😀 naadhera! a ako mounty? viete aj o nej nieco?

lenka, tak ako pise lenocka, neboj, bude dobre, len treba vyskusat tie silnejsie a slabsie injekcie...dobre, ze to odhalili..aspon mozu konat 😉 aj ked verim, ze ti to na nalade asi nepridalo ☹ ale hlavne, ze si sledovana a budes mat teraz aj tie silnejsie injekcie..drzim palce xxx

lenocka, tak super vysledky z nuchal testu 😉 ten 1mm je nadherny a NB si si uz nasla...presne, znamena to ze je pritomna nosova kosticka 😉 (nasal bone) , lebo pri downovom postihnuti je praveze toto problem a nostek sa javi splosteny takze tam to NB nie je pritomne 😉 super, ze mas dalsi krok za sebou 😵

vidim, ze viacere ideme znova na kontroly...ja tiez zajtra na poradnu a morfolog uzv a na dalsi tt na hematologiu-snad vsetko dobre dopadne...len jedno si prajem, aby bolo zdravucke 😵 zatial nadherne kopka a oozyva sa skoro stale, co ma taaaaaaaaaaak tesi 😀 drzte sa dievcata a pekny vecer xxx

lenusska
3. bře 2009

Lenka neboj urcite to bude ok..teraz ti to zpriemerovala a krvicka bude ako nova 😵

lenusska
3. bře 2009

Zdravim vsetky tehulky...drzte sa 😵

a snazilky co tak zalozit druhu vlnu?... 🙂 uz by sme mohli 🙂

zulok
3. bře 2009

joj..tehulky drzte sa na kontrolach..fuuha, ked si spomeniem na to moje stresovani, ale vsetko vam pekne dopadne 😉

EMicka..Rozarka alebo Rozarko nech sa pekne ukaze v plnej rkase..to by bola sranda, keby to bol chalan 😀

Kappuskaaa..drzkajte sa este pokoipe, teda ale taky rkasny tyzden, to kludne moze ist babatko uz von...uz teraz je donosenee... 😀 😀

Lenka.... to striedave davanie silnejsich injekcii isto prinesie to spravne nariedenie..len mysli pozitivne..svetko bude vporiadku

LEnocka ..pretoze ste uz mali vymyslene mena, neznamena, ze pretos a daco pokaslalo.... teraz ste pekne pod kontrolou a vsetko vyborne dopadne... daktore maminky maju vybavicku pomaly uz v tvojom tyzdni..joj..no clovek zavidi.. ze tak bez strachu..ale uuzasnee, ze ste etraz tak pekne pod kontrolou... tyzdne ti budu len tak nalietavat..

Tanitka drziim palceee

LEnusska, suuup ho anskocit na tehuvlnu..tehulky sa len tak pridajuu 😉

tead vy tu chdite na kontrolu ejdna za druhou... stale mozeme drzat palceee. 🙂

a vonku je uz kraasne teplejsie..tak brazdnime konecne chodnikmi..mali sme ockovanie, tak boliz as horucky 😒 joj, ale uz je dobre... 😀

pekne sa vsetky majteee

lenka_66
4. bře 2009

dakujem ,
este ma celu noc mata jedna jej otazka - kolko mam plodovej vody? ci nie malo?tak len premyslam ci sa az do konca vytvara podla rastu baba.20.2. som bola na usg vrodene chyby.tak hadam by povedali ak by si vsimli.len bojim ze 2 tyzdne je neaka doba.

zrnik1
4. bře 2009

lenka tento den uz pomaly konci a uvidis, tak rychlo ti prejdu aj tie ostatne 😉
vsetko OK
Ja sa tiez neviem dockat kvoli tej krvi, ale hram sa, ze je vsetko ok a citim sa supeeeer.
Neboj, ked sme to uz sem dobojovali, tak sa uz tak lahko nevzdame.
Plodovej vody mas dost neboj.

zrnik1
4. bře 2009

zulocka Matusko bude mat za chvilu rocik.
jeeej
dufam, ze ste zdravucky...
v lete budete uz chodiiit... to je radost...
aj ja chcem male babulko....
musim pockat do leta 😎 😀

zrnik1
4. bře 2009

lenusska taaaaak ti drzim palce, stale nakukujem, ci nam nieco neprezradis...
Ale neva, hlavu hore, mlada babenka, mas cas...ale uz to nenatahuj velmi 😉

lenka_66
4. bře 2009

zrnik, dik ale vies ako je to s tym cervikom co nahlodava.tu otazku mi dala hematologicka.volala som na gyndu a sestricka sa pytala dr. tak vraj je vsetko ok.
tak verim aj ked som myslela ze ma zavola a spravi usg

natasienka
4. bře 2009

Ahojte dievcata. Tie ktore si pichate injekcie tak ako ja (konkretne Clexane), ako to znasate? Nepusta sa vam krv z nosa? A ake silne davky si pichate? Ja som mala 0,2 neskor 0,4 a teraz na striedacku, kazdy den. Moja hematologicka, inac velmi mila, ochotna a laskava doktorka mi este vravela, ze v pripade podania epiduralnej analgezie pri porode by malo ubehnut 12 hodin od posledneho podania injekcie. Toho sa prave obavam, co ak sa porod rozbehne skor? Uvitam prispevky od dievcat, ktore si pichali injekcie a uz babo porodili, ako to bolo v pripade, ze poziadali o epidural. Najradsej by som injekcie tesne pred porodom vysadila, nakolko mam zname, ktore ako prvorodicky porodili do 4 az 6 hodin od prvej kontrakcie. No ale doktor je odbornik, tak clovek nechce do toho zasahovat, ale prirodzene, ze mam obavv v tomto smere.

lenoc
4. bře 2009

ahojte!
Zrník, ani ja neviem, čo je proteín S, ale bude to dobré. 😉 Už aby bol budúci týždeň, že? Ten kočík má nafukovacie kolieska? No tá taška má krásne farby.
Rišulo je zlatý,že tak lubká maminu, asi každá by na tvojom mieste rozmýšľala rovnako. A to aj normálne je taký, či len teraz, keď má maminu bruškatú? (vieš, či len na to prekvapko z kinderka nie je zvedavý? 😉)
Aha, veď donedávna si mala v pase, že maličké kopčudielko bude Roland a teraz už neviete? 😅 Odkedy ťa kopká? Nejako som nezaregistrovala..... 😔

Tani, presne si to napísala s tou kostičkou v nošteku, že ak nie je, hrozí, že dieťatko bude downík. Preto som sa ta veľmi potešila, že je tam to + za tým NB. Neviem síce, kedy si to doky stihol všimnúť, no hlavne, že je to tam čierne na bielom, veď hádam by si nevymýšľal.
Super, zajtra uzv.

Lenuss, asi to s tou ďalšou vlnou bude na tebe, začať ju. Alinuška sa nám niekde tára ☹ ☹ ☹ , bendy ešte nesnažilkuje, ani w_h a kell tuším ešte nie. Ak som na niekoho zabudla, tak sa ospravedlňujem. Koľký DC si teraz?

joj, malý Matušiačik má furt nejaké trampoty aj s maminkou, najprv choroba a teraz horúčky po očkovaní.. no ale asi to k takému mamičkovskému životu patrí.... 🙂 Ale teraz už určite na to zabudol a vytešuje sa na svet z kočíka.
Zuzi, ja viem, mojko, že sa to nestalo preto, že som mala nejaké veci nakúpené a vyberala pomaličky kočík. Na také blbé povery aj tak neverím. a myslím, že ani ty. 😉 Veď aj pre dvojky som už mala nejaké veci nakúpené a tie teraz pekne v skrini čakajú na vhodnú chvíľu. Ide skôr o taký môj vnútorný pocit... proste zatiaľ nemám potrebu zaoberať sa menami a vecičkami pre bábo. (tým samozrejme nechcem uraziť vás kočky, ktoré už nakupujete či vyberáte, veď to je krásne a ja som sa tiež vytešovala z každej kúpenej maličkosti). ale teraz si takéto radosti nechám na neskôr, ale zato si to poriadne vychutnám.

Leni, tá postieľka v tvojom albume je krásna, takú som ešte nevidela, je super praktická. Keď takú zoženieš, daj vedieť, kde. Lebo teraz si ešte bábo pláva v plodovej vodičke, ale raz takú bude potrebovať. Neboj, má tej vodičky dosť a keď nejakú vypije, rýchlo ju zase vyciká. Ke´d doky povedal, že je to ok, tak mu ver. ale červík by fungoval aj u mňa. 😉

Ahoj natasienka. Nepichám si injekcie, tak neviem poradiť, ale čo sa pôrodu týka, práve v piatok sa dvom kočkám z tejto našej diskusie narodili bábenká, obidve si pichali injekcie a tuším obe mali ja EPi, tak asi najlepšie bude, keď ti ony povedia čerstvé skúsenosti, keď už budú doma z nemocky a prídu sem kuk.

mounty
4. bře 2009

Ahojteeeeeeeeeeeee, dakujeme vsetkym za modlitby, nas dobry Pan nam zoslal skutocne krasny dar z neba, Johanka je malinka vlasatica, narodila sa o 11.27, takze sme predbehli margaritku, porod trval 1h, 32minut, super rychly..........cysty na mozgu pozerala jedna docentka a ze vidi uz len maly fliacik, tak ideme o tri mesiace na kontorlu ale ze ona to vidi ze sa vstrebu uplne.........taaaaaak sa tesim a dakujem Bohu.....

majte sa zatial idem, lebo prisla krstna mat, coskoro pridam fotky.........

bendy25
4. bře 2009

Tak konecne mozem aj MOUNTY nahlas POBLAHOZELAT ku dcerke Johanke... 😀 😀 😀
Doteraz len potichucky, lebo sme nevedeli, ze co a ako..... 😕 😕 😕

kell
4. bře 2009

Ahojky! Všechny vás moc zdravím!!!

Teď už koněčně pořádně nahlas můžu Mounty a miličké Johance pogratulovat!!!! Holky oběma hodně hodně zdraví a za tri měsíce ať je vše v nejlepší pořádku! Když Ti Mounty Bůh na zem seslal Johanku, myslím, že nedopustí, aby se malinká trápila s cystama!! Bude to O.K. 😉 moc se těším na fotečky!!!

Lenusska a jak Ty? vím, že je to otravné, když se pořád každý ptá, ale moc Ti přeju, aby to bylo co nejdřív a hlavně bylo vše O.K.!!!

Emička tak jak po kontrole, tuším, že jsi byla dnes, ne? Tak co se Ti tam skrývá za plaváčka?

Natasienka, neumím Ti poradit, bohužel jsem se tak daleko ještě nikdy nedostala ☹ .

Lenka nevím, proč se Tě hematoložka ptala na plodovou vodu? To mi teda nejde do souvislosti s krví? Hm...?

Lenoc máš pravdu, ještě se nesnažíme ☹ ☹ ☹! Zítra jdu na kontrolu na gyn, tak jsem zvědavá, co vaječník a ta tekutina, jsem uzlík nervů, od rána mám běhavku a to jdu až zítra! Hned hodím hlášení!!! Doufám, že to budou jen samé pozitivní zprávy, jinak už mě raní mrtvice 😀

Holky kde je Alinuska, už pěkně dlouho se tu neukázala! Doufám, že je v pořádku!

Těhulky máte šechny tak krásné tt? Moc vám je závidím, ale samozřejmě v dobrém 😵

Zuločko, tak Matuško Tě potrápil, bobánek! Už bude jaro a lumpík bude za chvíli běhat! Už je to velký frajer!

Mějte se krásně a zítra se ozvu! pa

lenoc
4. bře 2009

jeeej, Mounty, veľmi veľmi si ma potešila!!!
Po prvé, lebo si nám už mohla prísť oznámiť tú krásnu novinku! Zo srdiečka blahoželám a prajem maličkej aj rodičom všetko naj.
Po druhé, lebo je Johanka zdravučká a cysty sa krásne takmer všetky vstrebali.
No a po tretie, lebo som vyhrala v stávke!!! 🙂 🙂 🙂 😀 😀 😀 Leni vidíš, ja som ti vravela, že ešte môžeme vyhrať. 😉

Kell, jooj, držím palce, aby ti doky povedal samé pozoitívne správničky o vaječníkoch, výsledkoch a tým pádom aj o snažilkovaní. dúfam, že nám zajtra napíšeš, ako si dopadla. Z tej "behavky" si nič nerob, aj keď to nie je nič príjemné, aspoń sa človeku prečistia črevá. A okrem toho takýto stav s nervozitou u mňa znamená, že to dobre dopadne. Ja keď idem ku gyndošovi, hnačka je najneskôr ráno pred "návštevou" zaručená. Pokiaľ mám pár dní predtým zápchu, je to vítaná zmena. 😀

Zabudla som vám napísať, že injekcie zatiaľ nebudú, výsledky mám v poriadku, kontrola o mesiac.

lenusska
4. bře 2009

Joj babenky moje..dakujem krasne..
Lenoc - dnes som 4 den po ovulke.. 🙂
Zrnik no dufam,ze nebudem dlho natahovat.
Mounty juj ja sa tak tesim.Tak prajem vsetko len to naj naj...

Dnes som bola na hemato a mi brala az 4 skumavky 😅

zulok
4. bře 2009

Mountyyyy..veeelka gratulaacia k Johankeee..jcuhuu.tak cysta sa uuurcite vstrebe..taaak sa s vami tesiiiiim

Lenka, plodovej vody by si mala mat ajajaaaaj.ona sa stale cisti …super, ze je vsetko vporiadku

Zrnik, leto tu bude cupiduuuup a to bude pekne kocikovanie 🙂 joj a drzim palce na kontrolu

NATASIENKA…ja som ala clexane 0,4..epiduralka mi nebola doporucena.. a ani mi nic take nehovorili, ze pred porodom si nejaky cas nepichat..aj by som sa bala, ze mi zhustne krv…
No, ale v porodnici mi navrhli epiduralku… I ked som im hovorila, ze mam trombofiliu…ale aj keby mi ju dali… nestihla by zaucinkovat…bolo to vcelku ryychle.. 🙂
No, ale aj som si pichla rano o siestej a MAtusko sa narodil o druhej v noci…takze rozdiel bol itak dlhyy
A ze zname porodili 4 az 6 hodin po prvej kontrakcie..to je frisky porod... ale toho vysadzovania by som sa fakt bala…ze zhistne krv a bude zle nedobre…ale tusim Mounty a MArgaritka vysadzovali..
Ono nevykrvacas…pri porode ti aj tak endovolia moc pit..cize krvicka zhustne…

Lenocka..no tak to si uuurcite peke vychitnas to nakupovanie veciciek. Sice uz budes funiet ako lokomotiva..ale manzelik ta bude vozit na tom nakladnom nakupnom kosiku a vsetko bude dobre 🙂 tak mi to aspon moj manzelik hovoril..
A gratulujem k vybornym vysledkom krvicky…super, ze tam chodis kazdy emsiac.. a envadi, z enemas injekciiky, hlavne ze anopyriin..juch

Kell..drziim silno palce na kontrolu…fuuha..teda to musia byt nervy..uz nech je to svetko vporiadku :(

LEnusska ..jeeejda., ved to ta tam uuplne vycucaliii...

andys004
4. bře 2009

Mounty moc gratuluji k Johance přeji jí do života jen to NEJ NEJ NEJLEPŠÍ ,ale hlavně zdraví a at rodičům dělá jen samou radost.Pán bůh vás odměnil za vaší statečnost,trpělivost a vaše víra byla to nejsilnější to je moooooc dobře tak jen tak dále.Už ted se těším na fotečky.Teda ,ale řeknu ti to jsi měla super rychlí porod to je sen každé rodičky.To bylo určitě tím jak jste závodili kdo bude první a nakonec jsi vyhrála,ale odměnu jste měli obě moooooc krásnou a to je to nejdůležitější.

Kell na zítra držím všechny prstíky co mám tfuj tfuj tfuj pro štěstí.

Lenusska tak se za tebe modlím aby jsi už tento měsíc začala novou vlnu.

Lenoc injekcí se určitě dočkáš podívej se na Margaritu hlavní je že jsi pod kontrolou.S nákupama věcí já taky určitě pospíchat nebudu dneska to není problém šup šup a je nakoupeno.Já jsem tedy tak trochu pověrčivá tak taky z toho důvodu nechci nic kupovat já vím jak psala Zulok tím to určitě nepokazím ale můj vnitřní pocit mi říká NE.U Tobíka jsem začala až po dvacátém týdnu a to jsem jen koupila vlnu abych mohla uplést svetříky.Pořádný nákupy začaly až po třicátým týdnu takže mám ještě času dost.

Zulok doufám že je prcek už v pohodě očkování jsem přímo nesnášela fuj.Náš prcek má jen blbou rýmu ale pěkně si to užíváme hlavně v noci to pořád kňourá že nemůže dýchat převaluje se a kope do nás zkrátka paráda.Ted spí u nás v posteli tak jsem si řekla že se podívám co jste dnes napsali sotva sednu k PC tak se začal kroutil a spadl s postele a přímo na noční stolek takže boule jako hrom já myslela že mě odvezou naštěstí moc nebrečel.No jo to zase bude super noc ty nemoce nemám vůbec,ale vůbec ráda.

Zdravím i ostatní kočky mějte se všichni krásně a hlavně se opatrujte pa pa pa.

lenusska
5. bře 2009

andys dakujem krasne

mounty
5. bře 2009

dakujeme..........

lenka_66
5. bře 2009

mounty , este raz len to naj... vam prajem . uz by som si aj vlasaticu obzrela 🙂

lenoc , take typy postielky som zatial iba v madarsku videla.

vsetkym snazilkam prajem aby pomaly zasiali semienko a pod stomcekom nasli krasnu urodu.

vsetkym tehulkam len to najjednoduchsie prechadzanie z tt na tt 😉

sarafortuna
5. bře 2009

Ahojte, chcem sa vás opýtať, či sa vám tá trombofília zhoršila v tehotenstve? já mam trombofilný stav /Leiden+ned.proteinu S/, zatiaĺ som v poho, len ma "strašia" že sa to v tehotenstve môže zhoršiť. Vie niekto nejakú štatistiku, aká je pravdepodobnosť komplikácii? Ja mám totiž aj syndróm PCO 😢 , takže bude ťažké vôbec otehotnieť a keď už sa budem možno tešit z tehotenstva, tak ešte ma čaká tento strašiak...Čo mi to PánBoh kladie na moje plecia? 😖 Pa a držím všetkým palce.
Niekedy mám pocit, že najdôležitejšie je mať dobrého doktora, ktorý spraví v správnej chvíli tie správne rozhodnutia... My to veľmi nevieme ovplyvniť... cítim sa bezmocná, vy taký pocit nemáte?

lenka_66
5. bře 2009

mounty , ta je krasna 🙂 .
hovori sa ze ked ma babo vela vlaskov ze maminu pali zaha.je to pravda ?

sarafortuna - ono sa to mozno nehorsi len treba krv oklamat.hlavne na hamatologovi zavisi

mounty
5. bře 2009

s tou zahou je to len empiricka skusenost doktorov z praxe ale nie je to vedecky podlozene......mna palila pri oboch detoch a obe su vlasate, Nikimu ani vobec nevypadali tie prve..........

mounty
5. bře 2009

margaritka tu este nebola? 😕

lenka_66
5. bře 2009

mounty mas hodinku naskok mozno aj v tomto 😀
tusim iba manzel bol a kocka z inej temy ak si to ovsem nepletiem

tanity
5. bře 2009

johanka je takaaaaaaaa zlata 😀 a kolko ma vlaskov 😀 😀 mne sa strasne paci ta fotka, kde su manzel, syncek a mala a sa ti dvaja tak smeju...a Johanka ma vlasky rozdelene naprostriedku 😀 😀 nadherna rodinka mounty 😵

my sme ok, vcerajsia kontrola nadmieru uspokojiva 😀 malinky je zatial v poriadku, presne na tt, vsetko ma tak, ako ma byt, tripple (az vcera som sa dozvedela, cakali sme 3tt) su super, takze nemozem byt stastnejsia...kopka a robi radost obrovsku 😀

sarafortuna, no mas diagnozky 😔 ale ako pise lenka, da sa ta krv v tehu oklamat...ano, je to strasiak, ale podla mna len ked sa o nej nevie...ked uz sa vie, si kontrolovana kazdy mesiac na hematologii, beries vitaminky a ked treba, pichas injekcie a ja verim, ze vsetko dobre dopadne, len uspesne otehotniet 😉 drzim palce 😵

lenocka, dakujem za prsty-pomohlo 😵 a ako brusko? schlpatieva sa viac? 😀

pekny dnik dievcata xxx

zulok
5. bře 2009

Mounty...teeda ta sa vam ale vydarilaaa..kraaasna je.. a tie rodinne fotky..nieco naadherneee 😀 😀 😀

LEnocka.,Andyska..ja sice hovorim, ze naco byt povercivym.. ale ja som kupovala vybavicku az po 28tt 😅 😀 😀 cheche... ja len, ze ked maminku laka kupit pidi ponosticky..nic tym nepokazii 😀

Andys...fuujha, ze obycajna ryma...no bleee... nech ste rychlo zdravuckiii... chudiatko malinke....jojda a ze sa skvasil z postele..bubulacik maly ☹ no, ale esteze sa mu nic nestalo , za chvilu bude vyvadzat ako cierna ruka 😉

Tanitka..grtaulujeem ku kontrole 😢 😀 😀

Sarafortuna,,no hlavne ze sa vie, co ti je..pekne date tu trombofilku pod kontrolu 😉

poleva
5. bře 2009

poradite mi ? kto predpisuje fraxiparin ? je mozne ze aj ked mi nic nezistia na hematologii moja lekarka mi ich cce predpisat, som po 2 missedoch