Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

zulok
17. bře 2009

ANDYS..siiilno drziiim palceee..ale je veela deti..co nestovice ani nechytia a teda to na teba neprenesuu a asi mas aj ty nejaku dobru imunitu, ze si oich nechytilaa..tak hadam nechytis teraz... nechytis a hotovo...a super, ze si dala Tobika zaockovat..

joj ., babulky, dakujeemeee za gratulacie..takto rped rokom som uz lezala v porodnici a tiekol mi penicilin do zily...a o druhej v noci bol uz MAtusko na svete... nejak mi prislo dojemno...ze uz presiel rok...dakujem vam vsetkym velmi rkasne, ze ste pri mne boli v tazkych chvilach a aj teraz v radostnych.ste moje zlaticka a neviem si to bez vas uz predstavit.posielam vam veelku pusu na bruskaaa...a snazilkam MAtusko posiela pluvanec..babatkovsky..nech sa tam babatka nastahuju...

verim, ze kazdu z vas caka ten uzasnyy pocit..cmuuuk

a fotky mame tuto:
http://zulok.rajce.idnes.cz/

astrinka
18. bře 2009

Jee Zulok Matuskovi preju vsechno nej k narozeninam!! 🙂 To to let, vid?...clovek se na jednu stranu tesi z toho jak rostou a na druhou stranu by cas nekdy nejradeji zastavil aby to tak rychle neutikalo.

Lenoc, tak ty si takhle pomalicku privlastnujes manzeluv satnik 😀

Andys, drzim palce, abyste nestovice nedostali!!! To urcite ted nepotrebujete takove starosti.
Jinak ja jsem si zrovna take rikala, jak se mi zda, ze vam ty tydny tady vsem bleskove pribyvaji. U sebe se mi to tak rychle nezdalo. Tak jen tak dal 🙂

kell
18. bře 2009

Nazdárek!

OOOObr gratulace melému Matuškovi ke krásným prvním narozeninkám!!!!

Astrinka děkuji, ta Ti přeji, aby už to bylo bez problémů!

Capenka, já do toho taky půjdu už počtvrté 😔 , ale věřím, že tentokrát už to bude dobré! MUSÍ !!!
Já taky cvičila Mojžíšku-ale ne tak poctivě jak by se mělo, snad jen první měsíc, pak už jsem to hodně odbývala. Chodila jsem jenou za měsíc k rehabilitační sestřičce na napravení té kostrče!

Holky myslíte si, že má vliv i napravování té kostče na potrácení? Protože mamka mě zase nutí aŤ na to cvičení chodím, ale mě už se nechce. Vím, že stejně cvičit nebudu, a nechci to otěhu zase prodlužovat čekáním než uplynou 3 měsíce od počátku cvičení ! Mně sestřička říkala, že se nesmí otěhu 3 měsíce. Myslím to tak, že bych tam chodila jen na napravení té kostrče - pokud by byla máti tak neodbytná 😀 😀 😀! A normálně bych se jakože tvářila, že cvičím 😅!

Kapp držím moc palce oběma- těším se an foto!

capenka
18. bře 2009

lenoc-moc děkuji za informace jo u nás musí ten 30 mg anopyrin napsat doktor ale jsem už domluvená s gyndařem než mě potom vezmou CARU.budu chodit údajně do rizikové poradny,
kell= držím palečky koukám že jdeš do toho taky počtvrté já už to vzdala ale jestli né tak já do toho jdu taky co ti zjistili nějakou mutaci ? chodíš do Caru,no jo já bych měla mojžíšovku příští týden začít ale když jsem z knížky zkusila prví cviky no hrůza mě jinak řekla fyzioterapeutka půl roku neotěhotnět no ale mi to zkusíme tento měsíc než se rozjedou cviky a když se to nepovede co asi né jako vždy tak až od prázdnin začnem na novo nejraději už bych šla do adopcce ,můj nechce že to ještě zkusíme ,

fiallinka
18. bře 2009

Holky, s tou Mojžíšovou se většinou říká 2-4 měsíce od začátku cvičení neotěhotnět, protože to tělo "pracuje" a a může být prý zvýšený sklon k potratům - no ale není to tak velké riziko a třeba u nás, když jsem věděla, že spermiogram je fakt na houby, jsem se na nesnažení vykašlala a posvětila mi to i moje rehabka, brala jsem to už fakt tak, že je to příprava na ivf...

kell: no já myslím, že to napravování kostrče je v té MOjžíšce právě dost důležité, i proto se to moc nedoporučuje cvičit bez odborného dozoru, takže pokud bych necvičila pravidelně, tak bych jen na to napravení nešla nebo se o tom alespoň poradila, ale nevím, jaký to má bez cvičení smysl... ale právě bych měla strach, že to k potratu vést může... - ale jinak pokud už cvičíš dýl, tak zas to napravení se dokonce doporučuje těsně před transferem - já jsem tam byla dopoledne a odpoledne byl transfer 🙂

kell
18. bře 2009

Fialinka, mně právě taky říkala fyzioterapeutka, že je nejlepší na to napravení jít těsně před OVU, já jsem to cvičení fakt odbývala,jen ten první měsíc jak už jsem psala jsem cvičila poctivě, ty další tři už ne,chodila jsem jenom na to napravení - ale fyzioterapeutka mě chválila jak pěkně jsem po tom cvičení uvolněná! Nemohla jsem ji říct, že to flákám, byla hrozně hodná! Až se za to stydím, že jsem to tak odbývala.

Capenka, já se nikdy nevzdám!!!! O adopci jsem zatím ani vážně neuvažovala! Prostě jsem tak nějak vnitřně přesvědčená, že to vyjde!!! Není možné aby ne!! Pokud je v tom fakt jenom trombofilie a ne žádná jiná genetika ( co se týče našich fenotypů-které jsou O.K. - určitě i vás), je možné, že třeba to vždy trombofilie být nemusela - tak jako u Tebe, ale spíš to byla chyba při dělení buněk, která se nemusí u dalších těhu opakovat, tak to vyjít prostě musí!!! Já mám MTHFR C677T homozygot a GP1a heterozygot. S anopyrinem a injekcemi to zvládnem a tu naši smůlu prostě porazíme!!!!

capenka
18. bře 2009

kel- je fakt že nám taky říkali to asi bude špatné dělení buněk najednou že to zkusí na tu nemožně vypísmenkovanou MTHFR C647T dávat anopyrin ale hned se dostavit pro anopyrin jak budu těhu že už to dávají po 3 potratech automaticky.

fiallinka
18. bře 2009

capenka: no rozhodně to nevzdávej, víš, ono to fakt nemusí být těma mutacema, někdy je to prostě smůla a hlavně na to člověk už moc myslím a proto to nejde...trombošky má spousta lidí, neví o tom a mají bez problémů děti... i já mám Jurýska 🙂

kell
19. bře 2009

Capenka, já bych asi brala anopyrin preventivně po OVU v příbalovém letáku psali, že trombocyt žije 7 dní a ten anopyrin vlastně ovlivňuje až nově vznikající trombocyty! Takže to znamená, že to všechno začne fungovat až za týden po té,co začneš užívat. Já bych brala hned od OVU! Předtím mi hematolog anopyrin naordinoval už měsíc před snažením, navíc - já jsem se nikdy ani nedočkala srdíčka, takže po // by už asi pro mě bylo pozdě!!!

capenka
19. bře 2009

kell-ty jsi mě nasadila brouka do hlavy 😉 je fakt že doma na mě čeká 100 anopyrin tedy to se mě zdá dost kolik jsi to brala toho anopyrinu 100mg je asi dost jo já taky ani tuk srdíčka .myslíš že to má cenu brát po OVU,doktorka mi řekla zbytěčně moc neředit.ach jo

capenka
19. bře 2009

kell- ještě otázečku brala jsi anopyrin a ještě si potratila ?

zulok
19. bře 2009

ahojteee
spravu od Kappusky stale este nemam, ale predpokladam, ze je uz stastna mamina, ale nemoze pisat, pretoze po cisarskom byvaju maminky na infuzkach...
tak, ked mi pride sms..hned to sem napisem...jejda...neviem sa dockat..
papaaa

zulok
19. bře 2009

😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀
od mamušky KAPPUŠKY:
Kukuuuk.už som tu, volam sa Dominika , meriam 46 cm, vazim 2650g a tesim sa, ze som na svete!
Stastmi rodicia Katka a Robino + sestricka Natalka
Kapp
😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

lenoc
19. bře 2009

Ahojte,
Zuzi, ja sa tiež už neviem dočkať, od rána na našu kappušku myslím a popri pomáhaní pri varení chodím nakukovať. Ale si zlatá, že si nám napísala aspoň to, že ešte ani ty nič nevieš. No ja si tiež myslím, že už je z nej dvojnásobná maminka.

lenka_66
19. bře 2009

kapp zelam vela zdravicka a stasticka 😉

zulok
19. bře 2009

Kappuskaa ,,gratulujeeeem a nec ste vzdy tak stastni ako dnes a Dominika nechg je zdravucka a Pan Boh ju sprevadza na kazdej jej ceste,,, nech ta anjelickovia opatrujuuuu..cmuuuk

Kappuske som poslala v mne vas vsetkych gratulaciu cez SMS 😉

lenoc
19. bře 2009

jeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeej. Jupíííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííí! Strašne strašne sa teším. A hučím tu jak malé decko.

lenka_66
19. bře 2009

lenoc a vyckaj ako budes hucat ked uvidis foto hehe

margarita
19. bře 2009

kappuska gratulujeeeeemeeeee a velmi velmi sa tesime s vami, ze vsetko tak krasne dopadlo 😉 😀 JUUUUJ 😵

lenoc
19. bře 2009

😀 😀 😀 máš pravdu, ale si škodoradostná! 😝
Kappuška, zo srdiečka gratulujem a prajem rodičom i Dominičke všetko len to naj, hlavne zdravíčko a nech ich naďalej sprevádza ten krásny pocit šťastia a lásky.

lenoc
19. bře 2009

Baby, priznajte sa! Že aj vy ste sem ako ja chodili nakukovať doobeda a nič ste nepísali?

lenka_66
19. bře 2009

lenoc nie , len ja som tak vcera revala.babenka z inej temy sa vcera stala tetou a poslala cerstve foto

lenka_66
19. bře 2009

margi, ako si na tom ty?

zulok
19. bře 2009

Lenocka aj ja som bola nakuknut, ci nahodou nenapisaLA kAPPUSKA TEBE..CHICHI 😵

zulok
19. bře 2009

🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂
OD MAMUŠKY KAPPUŠKY:
Dakujem, zlaticka moje..este som slaba, ale ja sa dam rychlo dohromady. MAlinku som este nevidela, dufam, ze kazdu chvilku ju preivezu.
Kapp
🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

lenka_66
19. bře 2009

kapp, tak si uzi ten nadherny pohlad na maly velky pokladik

zulok dik za info 🙂

zulok
19. bře 2009

Lenocka..mala si vidiet,..co som stvarala ja, ked som dostala spravu..ako z divych vajec 😀 😀
aj som popisala Kappuske tvoju reakciu..chichi..nech vie, ako sa tesiiime 😝

lenoc
19. bře 2009

Aspoň jedna sa priznala. 😉 Ale ja, bohužiaľ, nemám na Kappušku číslo. Musím si vypýtať.
no hlavne ďakujeme za ďalšiu správičku. joooj, dúfam, že maličkú jej už naozaj čoskoro privezú. 😵 😵 😵

lenoc
19. bře 2009

Malý mohol kukať, či mamine švitorí. 😉 Ale to je všetko jedno, hlavne, aby bola rodinka v poriadku a čoskoro pokope.
Ja som tu našťastie v izbe sama, inak by ostatní asi tiež nechápali, čo sa so mnou robí. Úsmev pomaly dookola hlavy (keby som nemala uši) a do toho slzy.

lenka_66
19. bře 2009

lenoc , maly nech si zvyka na maminu 😀 😀 😀 .
myslim ze su tu viac take co placu a raduju sa naraz 😀 ja tiez