Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

tanity
7. kvě 2009

lenocka,
tesim sa s tebou 🙂 mne adamko tiez odisile presne v 21+1tt, tak si viem predstavit, ako si tie dni prezivala...ja strasne tazko, hnusne sny a take zive pocity..ale akonahle presiel ten 21+1, zacala som viacej dufat a verit a uz sme 30tt 😀 a malinky kope odusu 😀 tak sa len drzte a odpocivaj vela....inak, tvrdnutie samo osebe nie je az take hrozne, len nech je krcok v poriadku, to je dolezite. myslim na vas xxx

a blahozelam lii 😀 a veselinke a janule (obe mate taky super TP 😵 ...drzte sa) a vlastnme je tu tolko tehuliek, ze musim jednoducho popriat vsetko dobre vsetkym 😀 je to hned krajsie, ked uz je skoro kazducka tehu a verim, ze to uz po nasadeni liekov a liecby dobojujeme ze? 😉 drzte sa a pekny predlzeny vikend xxx

veselinka
7. kvě 2009

Tak vás zase po pár dnech zdravím,
já se tak trochu snažím moc na koníka nechodit, není to proto, že bych si s vámi nechtěla povídat, ale je to proto, že mě tak trochu sužují obavy. Modlím se, ať to tentokrát dobře dopadne. Dr. i na hematologii si myslí, že mi stačí pouze listovka. Takže beru Femibion a ještě k tomu obyč. listovku.
Lenocka, Tanity, Lenka 66 a další pokročilejší těhulky....ty týdny jsou super.
Moc nám všem tady- snažilkám i těhulkám, držím palečky. A maminkám a jejich děťátkům pohlazení.

veselinka
7. kvě 2009

A děkuju všem 🙂

zulok
7. kvě 2009

Lenockaaa..gratulujeeeeeem, ze ste zvladli ten obavany tyzden..sikulkoviaaaa..len tak daleeeej 😀 😀

tanity
7. kvě 2009

veselinka, uplne ti rozumiem...strach a obavy su, budu, ale postupne sa to bude zlepsovat. aj ja som to tak citila a vobec som an net nechodila, ten 1.trimester absolutne a apotom som bola uz veselsia po tom 21tt...rob, ako citis. skus vsak mysliet pozitivne, ze bude uz tentokrat dobre...myslim an teba, drzte sa a nech cim skor zleti to obdobie strachu a ty sa citis lepsie a pozitivnejsie xxx

veselinka
7. kvě 2009

Tanity,moc děkuju, ano, musím myslet pozitivně a snad to všechno dobře dopadne.

lia
7. kvě 2009

ahojte 🙂,

veselinka,uplne ta chapem,ja tiez moc nechodim uz na kona ako som chodila,vy mate tolko liekov a potom ja len rozmyslam,preco ja mam tak malo a nikto mi nic ine ani nechce dat.
dnes som bola na hematologii,dostala som injekcie na mesiac zase a zrusila mi femibion,ze mam sa vratit radsej k normalnej listovke a materne napr.
ale ze ta listovka nie je teraz az taka dolezita,hlavne su injekcie,tomu verim,ze listovka je dolezita az v tretom trmestri.
ze mam brat iba obden listovku a kazdy den maternu,co si o tom myslite??

kell
7. kvě 2009

Ahojky!

Lia, záleží na tom co máš za mutaci? Já například na to 4. těhu nedostala žádné pokyny, kromě materny od gynd., ale na hematologii to se mnou tentokrát neřešili. Anopyrin jsem si úplně vynutila, tvářili se, že není třeba! Neřekli mi ani že mám brát listovku, prostě nic. Já si ale myslím, že Femibion je daleko lepší než klasická listovka!

Těhulky paráda, jak vám to jde!!!
Skoro všechny pícháte, tak mám teď strach, že se něco podělá, když mi nic nepředepsali, ach jo!!!! Jedinou útěchou je Margaritka, ta měla skoro dokonce jen anopyrin, tak budu muset věřit, že mi to bude stačit taky!!!

Emicko a Beátko, moc na vás obě myslím a věřím, že všechno bude brzy v pořádku, jste silné-poperete se stím a VYHRAJETE!!!! 😵 😵 😵 !

Lenocka, jsem moc ráda, že už máš "TO" období za sebou! Teď už bude jen dobře 😉

Hezký víkendík!

lia
7. kvě 2009

kell a ty si tehu??
ano,pozerala to,doniesla som jej celu krabicu od femibionu 800 a povedala,ze tam je nizsia davka kyseliny ako ta 10mg a s tou ze ma dobre vysledky,ale je to na mne,ale ze ona je za napr.maternu a kyselinu 10mg.a to len obden,kedze ten vysledok som mala dobry.
ja mam Leithen heterozygot,to cislo si presne nepamatam.

lia
7. kvě 2009

aj ja som si sama naordinovala anopyrin a to som nevedela ,ze som tehu este.ale akurat som si ho v den oplodnenia nasadila 😅

lia
7. kvě 2009

davala som si len polku 😉

margarita
7. kvě 2009

kell, to ma moc tesi, ze som Tvoja "jedina utecha" 😉 ver mi, ze aj ja som sa bala, ked si tu vsetky tehulky pichali pomaly od ovulacie, a ja len ten anopyrin...ale asi mam proste dobreho doktora a ten to spravne odhadol...no ale vidim, ze kazda tu mame inu liecbu, asi je to fakt indi-vindi. Ved kazda sme original 😉
kell, velmi Ti zelam, aby sa Tvoja viera tentoraz uz stastne naplnila a myslim (nielen) na Teba 😵
papa, tehulky drzte sa 🙂

zrnik1
7. kvě 2009

babule vsetky vas zdravim
margaritka ako si nazivas s babetkom? Neuveritelne, ako rychlo to utieklo...prajem ti vsetko dobre

Nove tehulky vela sil a ziadne stresy.Vela pohodicky a pocuvajte Mozarta 😉 , dobre to vplyva na vyvoj mozgu 🙂 .

Moja suputnicka emicka ma nechala samu, ale prajem vela sil a bojujem aj s lenockou a vsetkymi tehulkami. Na tt nezalezi, hlavne, ze to dobojujeme 🙂 .

predlzeny vikend pred nami, tesim sa.Budeme spolu rodinka...dlhe prechadzky...

a co beriem ja: kyselinu listovu 2
magnesium 2
calcium 1
zelezo 2
captafer 2
fragmin 1
vecer si spomeniem, ze som na nieco zabudla, ale to neva 🙂

kell
7. kvě 2009

Lia, těhu ještě nejsem, ale po zkušenostech co mám, je mým heslem raději více a zbytečně než méně! Já užívám ten femibion +10mg listovky a pro jistotu už teď i anopyrin, samozřejmě i calibrum, B6 a B12.Kdybych to nechala jen na Dr., tak mi prý stačí jen Materna!!! 😠 No a ve Femibion vyloženě doufám, je prý přímo pro nás. co máme MTHFR - jako šitý na míru. Ten folát je už vlastně nějak přeměněný na ten metafolin, který si tělo s MTHFR samo neumí dost dobře předělat. Ale pokud máš Leidenskou mutaci pro faktor V, tak Ti úplně bohatě stačí ta listovka 10mg a hlavní je, že máš inj. Moc držím palečky ať je vše tak jak má!!! 😉

Margaritka děkuji!!

petronelka77
7. kvě 2009

Ahojte babulky 🙂 .
Chcem sa spytat, som tehu 🙂 , 5y tyzden, lekar mi nasadil clexane, cize pichanie do bruska.
Bolia ma lytka, mate s tym niektora skusenosti, je to v poriadku? Napuchnute ich nemam ani ma nebolia na dotyk, len ma bolia.
Dakujem a krasny predlzeny vikend 🙂

zulok
7. kvě 2009

Petronelka..ja som si pichala clexane a lytka ma straasne bolievali..hadam cele tehu..neveim, cim to bolo..bala som sa ci mi nezacina nejaka tromboza alebo daco take..ale to myslim nehrozilo, ked na zaciatku a hned injekcie... ale bolest to bola teda ukrutna..ani spat som nemohla..neskor mi na to pomohlo magnezium..alebo si ot len myslim...doteraz neviem, cim to bolo..na hematologii som to povedala a uzavreli a to asi ako nedostatok magnezia a ze su to krce..ale ono to bolo skor ako bolest z unavy alebo ked som bola mala, tak ma tak bolievali kosti ked som rastla... 😒 a bolievalo ma to skor len k veceru..

tehulkyy moc vam drziim palcee..
Zrnik, vydrz co najdlhsie... Emicka by isto rada bola s tebou v takom krasnom tt..ale zial alebo chvvala Panu Bohu sa tam nedostala. velmis atesim, ze jej na to prisli a Beatku zachranili,,

este ked som s Emickou volala, velmi dakovala, ze na nu tak myslite..ked sa dozviem daco nove...isto vam dam vediet

Kell..joj, zlatusik... super, ze si si to tak naplanovala, ze budes papkat vitaminiky.... uz sa to musi podarit...

cikyta
7. kvě 2009

Ahojte kočky.
Ja len tolko,že ku koncu tehotenstva som si pichala 0,8ml fraxiparínu a hematologička mi povedala,aj ked budem rodiť skor ako po 12 hod.od posledneho vpichu,dá sa mi dať EPI.Lenže...
Nedali! Nechceli! A ja som takto úžastne rodila celý den.Ešte aj to šitie bolo zaživa.
😒 S hematologičkou máme v papiery dohodu,že po pol roku prídem na kontrolu a po šestonedelí mi má zobrať krv moja gynekologička a uznať podla výslednej hodnoty D-Di,či si mám dalej pichať 0,6ml fraxiparínu.
Lenže:......Vraj moja dr.ani nevie,čo je D-Di a nechápali ani dr.v pôrodnici,tak musím ísť na krv po šestonedelí znovu na hematologiu....BORDEL

zulok
7. kvě 2009

Ahoooj Cikytka ..ste vy ale kraasnunkii , este raz obrovska gratulaaaciaaa..ale teda porod si si riadne "uzila" ja som sice EPI nemala..ale nastastie rychly porod..mne EPI aj chceli dat...a to som im musela vysvetlovat, ze nemozem a ze mam zle vysledky..no a aj tak mi ju potom za chvilu zas ponukli 🙄
a ked ma sili,, tak mi tam spricli nejaky sprej..takze som citila len take tlaky..tebe daco take nedali??? 😕
joj..no hlavne, ze je Silvinka uz pri tebe mimo bruska a verim, ze na to trapenicko coskoro zabudnes...
joj..kraasnunka je Silvivka 😀

petronelka77
8. kvě 2009

Ahojte 🙂
Zulok, dakujem za odpoved, ukludnila si ma, uz som zacala panikarit 😉 , lebo som si tiez myslela, ze zacina nejaka tromboza. Skusim jest viac magnezia a vapnika, snad to pomoze 😉 .
Cikyta, gratulujem k babatku, je nadherna 🙂

lia
8. kvě 2009

cikytka,gratulujem a prajem vela zdravicka a mliecka 😵 😵
to vazne nemozme EPI??to som ani nevedela.
aj mna strasne bolia nohy,teda lytka a este mi aj trpnu ruky,ja mam brat magnezium iba jendo,ale neviem ci to neni malo kedze mi to neprechadza.
a zakrikla som to,rano som mala zase tmavy hlien na papieri ☹ ,moze to byt z mrchy este baby??ja uz neviem preco to je ☹ .este som aj zistila,ze duphastonu mam malo,ked si budem davat dva krat denne,tak mi staci do nedele,ale chcela som si dat 3x1 ked som mala tmave.asi skocim do auparu a skusim ich nejako presvedcit ci by mi to nedali bez predpisu ☹ .

petronelka77
8. kvě 2009

Lia, tak to trpnutie lytok bude s nasou diagnozou asi normalne.
V akej forme beriete magnezium? V tabletkach, alebo sumivych tabletkach alebo v potravinach? Ak ano, co papate?
Lia, tmavy hlien je v zaciatkoch bezny, ale duphaston si chod radsej kupit.

lia
8. kvě 2009

ja beirem sumivy

avaka
8. kvě 2009

Ahojte 🙂
Drzim palce vsetkym tehulkam aj snazilkam.
Liuska 😵 ,pamatas si ma?Ani neviem,co ma napadlo otvorit tuto temu... 😅
Ked som zbadala tu 9 pri Tvojom nicku....uzasne,moc moc gratulujem,velmi sa tesim,ze sa Ti to takto podarilo..
Velmi Ti drzim palce.Normalne mi nedalo nenapisat,aj ked inak skoro vobec neprispievam..

margarita
8. kvě 2009

zrnik, nazivame si cim dalej, tym lepsie - poporodne blues trvalo skoro na chlp presne tych 6 tyzdnov a odvtedy je to len lepsie a krajsie a veselsie kazdym dnom. Kristinka sa uz aj usmieva az rehoce - tie bezzube dasienka su na zozratie 😀

k EPI a Fraxiparinu - som to tu uz pisala po porode, ale zopakujem sa 😉
mne porodnik vyslovene "vnutil" epi, ale v dobrom, ze ak to pojde - bude minimalne 12 hod. od poslednej davky - tak sa da. aj anestezilog tak vravel - ze tych 12 hod. je minimum.
A kedze sa Kristinke moc samej von nechcelo, tak mi den po termine porod vyvolali, preto som si predtym uz nepichla a EPI som dostala a uuuuplne v pohode, mala som pocit, ze som ani nerodila 😀 ziadne bolesti.
A nemala som ani ziadne neziaduce ucinky, ze bolesti hlavy, trpnutie a tak...nic take.
Tak si to zistite, zvazte. neviem, ake by to bolo bez epi, mozno tiez pohoda, lebo ja som nemala brutal kontrakcie - len taky ako silnejsie menzes krce 🙂 - ale zase takto som vravela, ze pridem rodit aj hned zajtra znovu 😵

drzte sa, babulky 😉

lenka_66
8. kvě 2009

zdravim 😉

blahozelam novym tehulkam

lenuska dufam ze .... 🙂

lenoc kriza zazehnana , onedlho uz budes vo vytycenej hranici, len tak dalej

cykitka - a vraj studovany ☹

margaritka , mounty pekne a nicim nerusene nazivanie 😉

zrnik , kedy si bola na hematologii ? v streda bola vedla mna jedna co by som povedala ze aj ty , no nebola som si ista

zulok pozdrav emicku a beatka nech len krasne pribera

majte sa krasne

zuzana030
8. kvě 2009
melisska
8. kvě 2009

cyki mas nadherne dievcatko a s tym kocikom ti to pristane 🙂 😵 posielam jej velkuuuuuuu pusinku 😵

bettynka222
8. kvě 2009

baby co ste si pichali injekcie na rioedenie krvi hned od zaciatku tehu, ake mate trombo diagnozy? mali ste aj nejake priznaky, napriklad sa vam praskali cievky a boleli vas zily (hlavne na lavom stehne)? a aku ste mali hladinu homocystinov?
dakujeeeeem a vestkym novym tehulkam prajem bezproblemove tehulkovanie 😉 a mamickam stastne mamickovanie a tym co sa snaziluju babatka v bruskach 😎

lia
9. kvě 2009

ahojte 🙂
avaka,jeeejjj,jasne,ze si ta pamatam moja,ako sa massss??ako sa vam dari?? 😵 😵 dakujem,ale strasne sa bojim,lebo ja som tu tusim sama,co si picha fragmin,on je slabsi baby ako fraxiparin??
zuzana030:aj ja mam leithen heterozygot a mne kazala hematologicka,maternu,kyselinu listovu len obden,ale asi si ju budem davat kazdy den a fragmin 2500 kazdy den.
malo by to stacit??baby ,ja sa tak stale bojim 😔
uz mi ani tak nebyva zle ako mi byvalo,tak dufam,ze je vsetko ok.

emicka1
9. kvě 2009

Ahoj holky,chci vás jen pozdravvit a poděkovat vám,že nám držíte pěstičky 😵 😵 😵