Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

tanity
14. črc 2009

seruste dievcata,

stale ziaden rozpad 😀 no co uz s nami...a ze vraj to daleko nedotiahneme 🙂 pri liecikoch, troske stastia a ochrannej ruky nad nami to ide, ze? 😀
zajtra ctg, tak sa uvidi, lebo mne uz zacina aj placenta dozrievat a doktor strasiiiiiiiiiiiiiiiii sekciou...a ja taaaak nechcem sekciu, ja si vyberam prirodzeny porod...mala niektora z nas sekciu? sa mi mari ze kappuska? ale si nie som ista...alebo kto to bol? su iste rizika pri nasej diagnoze a sekcii, uz len to lezanie po sekcii...a ja mam v odporucani napisane skora mobilizacia...a ja jednoducho si chcem odrodit a basta 🙂
a zrnik ty s aponahlaj, lebo ja nebudem v rade cakat 😀
a lenka, vy tiez nemate meno? a nemali ste maroska?

tak babule. pekny dnik vam zelam a babatkam do bruska, je jedno ake stare/mlade su 😀 vela pohladeni xxxxxx
a snazilkam vela stastia pri snazilkovani a novu nadej do bruska cim skor xxx

lenka_66
14. črc 2009

tanity, to len taky pracovny nazov bol.

dnes cely den mam na mysli ako sa ma maova.teda viem ze ma to tazke , no neako moje myslienky k nej vedu.
mao, drz sa

tanity
14. črc 2009

lenka, tiez na nu casto myslievam 😔

mima11
15. črc 2009

Ahojte babuľky!
Už som tu veľmi dlho nebola. Včera som už konečne navštívila gynekológa a na tú moju homozygotnú formu mutácie MTHFR C6... mi predpísal kyselinu listovú.
Už som písala aj Zulke a poradila mi, ale viac hláv, viac rozumu, tak píšem aj Vám.
Na budúci mesiac pôjdem na KET a neviem, či môžem užívať aj Femibion 800 + kyselina listová + B6, prípadne ešte aj anopyrin. Kyselinu listovú mi kázal každý deň jednu tabletku. Ak je tá kyselina aj v dostatočnej miere v tom femibione, nebude toho veľa?
Vopred ďakujem za rady!
Mima

lenka_66
15. črc 2009

mimi nikdy nie je dost.tym poskodit nemozes. prebytok telo vyluci mocom.ja som okrem inych mala tehu vitaminy 1x.listovka 2x1.a b12 2x za tyzden.

tanity
15. črc 2009

mima, suhlasim s lenkou, nadbytok vycikas 😉 kamaratka tak berie, aj femibion 800vku, aj samostatnu listovku...je to ok, podla mna 😉

mima11
15. črc 2009

Ďakujem veľmi pekne za rady!

Ako pozerám, ešte ste celé? Tu sa už bude rodiť!!! Dúfam, že aj ja raz prídem do úspešného konca!!!
Veľmi silno Vám držím palce, aby dopadol dobre pôrod a krásne zdravučké detičky!!!

lenoc
15. črc 2009

Ahoj kočky!

Sokli, držíííííím palce, nech ste s drobcom v poriadku a čoskoro doma z nemoky. To by ma v živote nenapadlo, že trombóza môže byť v krku. 😖 Verím, že nám čoskoro prinesieš dobré správičky.

Poleva, jooj, bulharsko, paráda. rčite si si to krásne užila. 😵

Zrnik, šup-šup vybrať drobcovi meno, aby sa už mohol narodiť!!!
Kappuška mi furt hovorí, že tam krpca musím "betónovať", tak ty už nebetónuj! Kamaráti, čo čakajú bábo každým dňom ako ty, majú od doktora sex na predpis a tiež zatiaľ nič.

Tanity a Lenka, vy už tiež pomaly "odbetónovávajte"- ale nepýtajte sa ma ako na to!😀 😀
Tani, ano, Kapp rodila cisárskym kvôli očkám, takže to bol plánovaný cisarák.
Ja by som tiež radšej normálne, epidurálku som kedysi dávno chcela, ale už nechcem... Neviem, či som normálna, ale pôrodu sa nejako nebojím. možno sa začnem báť neskôr. Kamoška, čo má termín začiatkom augusta bola zlatá - že ona si ešte rozmyslí, či vôbec porodí. 😀

Tiež často myslím na Mao.. ☹

My sme včera začali 32.tt, čomu nejako neviem veriť, dnes zas začínam 8. mesiac, ten tichučko prečkám a potom bude hádam už len dobre. Joj, a dnes som si pichla 101. injekciu!!! 😀
Od poslednej kontroly u hematologičky sa mi zlepšili výsledky, čomu sa vytešujem a v piatok si uvidíme bábo na uzv. 😵 😵 😵 Nášho "divočáka". Posledné dni znova riadne divočí, tak ho furt pozorujem a dúfam, že keď bol doteraz dolu hlavičkou, tak sa neotočil priečne, elbo to ma asi porazí. A okrem toho máva už vyše týždňa štikútku - a to nie po nejakom jedle (ako napr. Zuločka písala, že Matúško ju mal po jabĺčku), ale vždy z ničoho nič, najradšej o šiestej ráno alebo o jedenástej večer 😠 😀 a ešte aj niekedy medzitým.

Zdravím všetky kočkya, ktoré som nemenovala a posielam všetkým pusuuuuu.

zulok
15. črc 2009

jeeeeeje..tehulienky nase zlateee...tak sme sa vsetky bali, ci to vydrzime do nejakeho tyzdna..ze tusim nie a nie porodit.. TANITKA..ZRNIK..drzte sa naaam..ale pri porode.. 😀 😀

LEnocka..krasny tyzdnik.taku mam radost..a pozdravujem stikutanceka zlatunkeho 😵

Mimka11..som rada, ze si medzi nas oficialne pribudla...spolocne sa daju veci zvladnut ovela lahsie..drzim ti silno palce

tanity
15. črc 2009

zulocka dakujem, si zlata 😵 😵 😵
a mas pravdu, nie a nie porodit 😀 ale ja sa uz aj citim tak porodovo 😉 neviiim, davam bolsevikovi 2 dny 😀
bola som dnes na kontrole v nemocnici a doktor mi vravel, ze ked do stredy na buduci tt neporodime, tak ideme na sekciu, pre istotu, lebo placenta uz pomalicky dozrieva a on nechce riskovat...takze posluchnem....branila som sa zubami nechtamia chcela som prirodzeny porod, ale bude ako bude...uz to nie je v mojich rukach, takze sa podriadujem vyssej moci 😉 do stredy mame s brunkom cas, inak.... 😉

lenocka a ty mas aky krasny tt uz pri svojom mene 🙂 neboj, neotocil sa, to sa len tak zda, lebo naozaj babatka v brusku dokazu riadne vystrajat...a nas brunko stikutka aj zo 4-5x denne 😀 to je dobre, lebo si precvicuju plucka leni a tiez im vraj chuti, co maminka papa 🙂 nas mal permanentne stikutku v noci a zvykla som sa na to zobudit, ako mi duni dole v podbrusku 🙂 a nadranom, to bola jeho specialitka, len vtedy som nic nejedla, takze asi od hladu stikutal 😀 teraz uz stikutka pomenej, viacej spinka 🙂 ale ked to rozjedeee 😀 a som rada, ze mas dobre vysledky od hemato...len sa drzte, vsetky tehulky 🙂

mimka vdaka 🙂 a aj ja drzim paluchy 🙂

lenoc
15. črc 2009

Zuločka, ahoj moje zlaté, ako si užívate s drobcom leto???

Tani, vďaka. Jeej, to som nevedela, že si tým precvičuje pľúcka. No, asi aj u nás to bude tá "hladová štikútka", keď skoro ráno a neskoro večer krpec štikúta. 😀
Ale pred chvíĺou som jedla (mangel si opekal špekačky, no odolali by ste?), tak som zvedavá, či dnes večer tiež bude štikútkové rodeo.

Mima, anopyrinom podľa mňa nič nepokazíš a ostatné už vieš. 😉

margarita
15. črc 2009

tehulky nase, takto moc sa z vas tesim, nech sa uz stastlivo dockate tych svojich malickych vonavych uzlickov, a pekne poporiadku jedna za druhou, nepredbiehajte sa 😉
myslim na vas vsetky, moooooc a casto 😉

lia
16. črc 2009

jeeejjj babule,vas radost citat 🙂
lenocik,mam z teba velku radost 🙂 ,nenapadne preckaj este par tt a potom sa nenapadko puti do porodu 😉 😀 uz mate vsetko prichystane??baby,kedy ste zacali nakupovat??
som zvedava kto bude na 1.mieste ,podla mna do pondelka sa dockame nejakeho drobca,hhhmmm??
mne zas na zaciatku povedali v lekarni,ze vela kyseliny nie je dobre,kazdy inac 😒 .ale vo demibione je jej dost a zevraj je velmi dobre spracovana.
beriete vsetky aj femibion??
maragaritka 😀 zlataaa,ze nepredbiehajte sa 😀
to bola noc ☹

veselinka
16. črc 2009

Ahojky, krásné ráno všem,
tak já šla téměř najisto, že už bude nějaký malý drobeček na světě a ono ještě nic 😅 . Tak už nás nenapínejte a jedna podruhé do toho. Už se moc těšíme! Takže Zrník, Tanity,....a pak Lenka, moc na vás myslím. 🙂
Lenoc - to jsou opravdu krásné týdny, radost pohledět, skvělý.
Margaritka - připadá mi to jako chvilka, kdy se malá narodila a psal sem margariťák 😉 a ono už je to skoro 5 měsíců. Krásný 🙂
Lia -Femibion beru. A co Ty, nemůžeš v noci spát?
A holky teď prosím jednu radu, je špatný, když mi po vpichu té injekce zůstanou na noze kapky té tekutiny, to znamená, že to nejde všechno tam, kam by mělo....? Stává se vám to? Moc děkuju
Všem přeju krásný den

mima11
16. črc 2009

Dobré ránko všetkým!!!

lenka_66
16. črc 2009

ahojky,

veselinka, aj mne ostanu obcas kvapky.neboj sa nic.tie 2-3 kvapky urcite nechybaju.

lenoc , no krasne ze spekacik,dala by som si hned.inac ten 8.ti zbehne a ja ti predam velmi rada stafetovy kolik 😉

no a vsetkym prajem ochladenie na prima leto

lia
16. črc 2009

veru,nemozem spat,trpnu mi ruky,cela som jak bublina a noha ma boli ☹

tanity
16. črc 2009

ajoj,

idem si po radu 😉
asi..pisem asi, lebo kto to ma vediet na 100% sakrus...mi v noci odisla hlienova zatka, som sa taaaak prelakla, srdce rozbusene ako zvon.,.proste kovbojka, a pomalicky odchadza...citim uz aj miernucke bolesti, ale len mierne a mam dilemu, ci pichnut injkeiu alebo nie, lebo 12hodin pred porodom by sa namala...ale ktohovie? co by ste robili? pichli ju alebo uz radsej nie? ja sa z toho... 😉

lenocka hej, on si precvicuje plucka, aby keby nahodou sa narodil, mal uz nejaku tu predpripravu v dychani za sebou 😉 take mile je to, ze? ale ty len pekne tahja dalej tie tt a malinky nech si cikutka 🙂

margaritka, sak nech si zrnik svihne, lebo ja uz dlho nevydrzim..asi xixi 🙂

lia, kupovat od 20tt, po 30tt vsetko prat a chystat nabytocek a postielku a vybavicku 😉 a do nemky chystat tasku po 35tt 😵

veselinka, to vobec nevadi, tych par kvapiek 😉

lenka, mimka a ostatne, pekny dnik...ja sa tvarim, ze akoze nic, nervova som az za usami a chodim po byte ako lev k lietke 😉
ak mozete, skuste poradit ohladom tej injekcie, ci ju pichnut alebo...uff...papa a dakujem xxx

kapp
16. črc 2009

Tanitka - som tu len na chvíľku, nedá sa = zúbky 😒 - volaj dokymu, nech on rozhodne, či pichnúť alebo nie - alebo injekcijku šup do kabelky a poďho na pohotovosť! Držím palčeky! 😉

tanity
16. črc 2009

kappuska dakujem xxxxxxx si zlatko xxx doky ma dovolenku 😖 a na pohotovost este skoro, no nie? este nemam ani poriadne bolesti, len take miernucke a ta zatka sa nerata 😉 ale zatial som sa rozhodla nepichat...pockam...lebo sa to nejak mkierne stupnuje...asi...som z toho jelen 😅
tak vela stastia so zubkami xxx

kapp
16. črc 2009

Tanitka - ešte mi nedá, jedným očkom som sa vrátila - máš pravdu, zátka je klamlivá vec - hmmmm, tak počkaj - mne hematologička hovorila, že v pohode 24 hodín bez injekcie sa dá ..., ale mám u teba takého tušáka, že sa to rozbehne...

Pošlem ti IP...

lia
16. črc 2009

jeeejjj tanityyy,ty si zlata,ty uz rodis a pises ako keby nicccc 😅
presne,aj ja by som volala hematologicke a hned gyndosovi.nikto ho nezastupuje preboha??tani,ja z teba zosaliem 😅 musi ho niekto zastupovat.nemas svojho zajednaneho??

kapp
16. črc 2009

Tanitka - máš IP 😀

lia
16. črc 2009

a dakujem za odpoved tanity 🙂 este asi pockam do morfa a potom spustim minanie,aj ked ma to uz chytilo 😅

lenka_66
16. črc 2009

tani, asi si uz vyriesila. no ja by som sla do nemocky kde budem rodit a oni povedia najlepsie.niekto caka aj tyzden po odchode zatky a niekto ide hned na vec

lenka_66
16. črc 2009

zrnik, no teraz mi doslo.ked ta tak verne nasledujem cele // .to aj ja budem prenasat? tak to veru nie. pekne pobal tasku a rovno do nemocky.ak ta nechcu tak sadni pred dvere a napis ze ides drzat hladovku.hned ta vezmu 😀

lia, ja som sla na taky vacsi nakup len pred mesiacom.jednak som sa bala a aj som dost veci podostavala takze som si to mohla uz zredukovat co netreba.kocik sme objed. pred2 tyzdnami. no zato izbicka uz je nachystana mam ju aj v albume.no a periem postupne 2 tyzdne uz.

zrnik1
16. črc 2009

leni dnes som bola na kontrole a niiiiiiiiiiic.
mam prist o dva dni 😠
ale lepsie ako o tyzden, no nie??? 😀 😀

zulok
16. črc 2009

TANITKA drz sa naaaam..ale zatka este nemusi nic znamenat..skus teplu vodu a k bolesti prejdu..tak asi len plany poplach..ale ked uz si taky pokrocily tyzden..tak uz hadam je to onoo.. 😀

ZRNIK...jeeeeej..no tak hadam tam prides skor ako o dva dni..a to uz tam rovno aj zostanete 😀

jaaaj..tak sa tesim a som zevdava..kedy uz babatka vykuknu von 🙂

maova
16. črc 2009

Ahoj holky, po delší době jsem se na vás přišla taky podívat 🙂
Koukám, že ty týdny vám krásně naskakují a za chvíli tady bude zase plno nových miminek 😵 Tak všem přeji, aby porod proběhl bez problémů a brzy jste si miminka odvezli domů 🙂

Ještě mě napadlo, zůstaly mi tak možná tři krabičky Fraxiparinu 0,3, určitě je teď delší dobu nevyužiju a asi nebudou mít tak dlouhou trvanlivost. Tak kdybyste je některá chtěla, ráda přenechám, jen mi to napište do IP.

A jinak doufám, že se máte všechny hezky, dlouho jsem nic nedočítala.

cukor
16. črc 2009

ahoj maova....chcela som sa spytat...aj mne zistili trombofiliu...mam si zacat pichat fraxiparine aspon 2 mesiace a potom môzem podstupit insemináciu.aj ty si si pichala este pred tehotenstvom?