Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

veselinka
28. říj 2009

Dobré ráno všem,
dlouho jsem tady nebyla, tak nevím, co nového, pokusím se trošku dočíst 😉 .
Jůů, koukám, nová těhulka - Vavenka, gratuluju, držím pěstičky.
Všem přeju krásný volný den takhle uprostřed týdne 😅 . Zdravím maminky, těhulky i snažílky a všem nám přeju všechno dobré, moc na vás myslím a držím palečky.

bettynka222
28. říj 2009

ked sa tu zu vyjadrujete k amnio...tak ja mam sice menej rokov,ale nesla by som, pretoze by som na potrat urcite nesla. a kolkokrat sa stalo, ze poedali, ze babo bude chore a narodilo sa zdrave? a boli aj pripady kedy amnio psosobilo smrt zdravehi babatka ☹

vavenka
28. říj 2009

Betty ano stalo sa, ale trebalo by vidiet celkove cisla, statistika nepusti.... Ja niesom hrdinka a neviem ci by som zvladla postihnute dieta......

ob.soklina
28. říj 2009

Krásné sváteční odpoledne přeji,

už jsem tu dlouho nebyla tak Vás všechny zdravím, snažila jsem se Vás dočíst, ale už ted z toho mám zmatek 😒
U mě se to konečně otočilo k trochu lepšímu, s malým bojujeme jak se dá. Už teda vím, že to bude chlapeček. Tromboza v krku zůstala - nerozpustilo se to, ale dá se to zvládnou. Injekce stále píchám a včera jsem to počtala a už jich mám za sebou kolem 380 a to jsem v půlce auuuu.
Jen holky co mě trápí. Chtěla jsem se zeptat,která jste rodila s Fragminem???? Doporučovali Vám doktoři normální porod???Nebo je to fuk?? Mám z toho trochu strach - vím že to je ještě hodně daleko, ale nějak mě tato otázka začíná trápit. Je mi i tak jasné, že to může být nějak naplánované a může to stejně dopadnout úplně jinak.
No děkuji za všechny názory a poznatky. Všem přeji moc štěstí u doktorů at jsou výsledky super a hurá do těhulkování a těhulkám gratuluji. Užijte si příjemný volný den. pa

bettynka222
28. říj 2009

vav oki, ja osm nereagovala na teba, ale na to co tam baby popisali predtym...nebol to ziadny utok voci tebe 🙂

sokli super ze je vsetko ok 😵 pocuj a ake dtam mas tu tormbozu tak by nemali radsej spravit cisarsky? ci pri tom je nebezpecna aj epi ci akakolvek ina anesteza? drzim palce 😉

cukor
29. říj 2009

....zdravím veselinku aj soklinku po dlhšom čase.....tak sa držte...mate už krásne tt 😉

lenoc pridala do albumu nové fotky maroška.....krásny a fajny.....jemu určite chutí papat ....tak sa držte 🙂

a zdravím aj betty,vavenku a všetky babenky trombošky

renko74
29. říj 2009

Ahoj soklinko, já jsem rodila druhé dítě v 38. týdnu s tím, že po prvním porodu jsem měla trombózu, takže jsem šla do nemocnice už předem a porod se vyvolával, tři dny mi píchali zřejmě fraxiparin na ředění krve a rodila jsem normálně, po porodu jsem neměla žádné problémy, nohy mě nebolely (měla jsem trombozu dolní žíly v obou končetinách) o trombce v krku jsem nikdy neslyšela. Pokud chodíš na hematologii tak myslím, že by to měli mít ohlídané, ne? Pokud bych otěhotněla potřetí, chtěla bych císaře nebo aspoň částečnou anestezi, ale právě nevím, jestli to v případě trombozy není horší - to celkové uspání. Nevím, třeba má někdo zkušenost...

lenka_66
29. říj 2009

sokolina, ja som rodila s fragmino.hematologicka doporucilaa klasiku a hlavne bez epi. sekcia len v nutnom pripade.nakoniec bola sekcia a este 7 dni po fragmin.v pripade klasiky by stacilo pichat 2 dni po.na kojenie nema vplyv.co sa tyka porodu a po ... ziadne problemy

ob.soklina
29. říj 2009

Ahojte holky,

moc děkuji za vaše názory a poznatky.
Cukor zdravím zdravím 🙂

Renko já o trombo v krku u klíční kosti taky neslyšela, ale když mě to začalo bolet začala jsem tušit o co jde. No a taky se to potvrdilo. No tělo si asi nevybírá kde to bude ☹ nebo že to bude ☹ díky tomu jsem ležela měsíc v nemocnici a stejně i po koních dávkách Fragminu se to nerozpustilo, takže s tím budu mít pravděpodobně problémy na pořád. No co nadělám, zvládnout se to musí.

Leni66 už jsem se tak trochu ptala hematoložky, ale řekla že to stejně rozhodnou gynekologové, ale že 100% bude lepší normální porod. To jsem spíš ráda do císaře se mi moc nechce, to raději budu tlačit jak o život 😉 no jen si to neumím představit bez žádného epi či něco, no uvidíme, je to ještě relativně daleko.

Tak se tu zatím mějte krásně já se jdu najíst, potože mám hlad jako vlk. Přeji aspon trochu pěkný den

renko74
29. říj 2009

Sokli, hlavně a´t to dobře dopadne, zbytek se dá přežít.

zulok
29. říj 2009

Ob.Soklina..ja som pri clexane rodila normalne bez epi..dalo sa vydrzat.a hlavne, ze to svetko dopadne vporiadku..na ostatok rychlo zabudnes.. a hlavne..mnre epi ponukali viackrat.a to som im viackrat povedala..ze nemozem..mam zle krvne vysledky a trombofiliu 😒 tak, keby daco..aj ty sa pripomen.. no a po porode som si pichala este 6 tyzdnov..
a esteze som nemala tu epi..lebo by ani zaucinkovat nestihla..MAtusko sa ponahlal..vsetko urcite pekne zvladnes.. 😵

vavenka
29. říj 2009

Ahojte,

kokso som vytocena, od 1.10 zvysili doplatky na Clexane - som za 3 balenia 0,2 ky platila 14,- eur !!

Hej a som chudokrvna, no sak preco nie? 😉

Baby to fakt sa epidural nesmie pri nasich diagnozach?? Ja som to brala ako samozrejmost, ze idem roddit jedine s tymto 😅 😅

cukruska1920
29. říj 2009

baby za tie injekcie sa aj doplaca??? som myslela ze to preplaca poistovna 😒

vavenka
29. říj 2009

Cukrus Fraxik je podstatne lacnejsi.......

cukor
29. říj 2009

vavenka ma pravdu,ja som v sept. za 3 bal.fraxiparine platila len 17 centov,no a v oktobri som platila už 2,57 eura.no nie je to az take velké zdraženie.clexane je potom dost drahy.aspon pre tehotné ženy by tie lieky mohli byt aj lacnejsie.......je to svinstvo.. 😀

cukor
29. říj 2009

a aky je rozdiel medzi clexane ,fragminom a fraxiparinom?

vavenka
29. říj 2009

Cukor je tam ina ucinna latka.......
Len neviem ci Fraxiparine robia aj 0,2ky.....? Ked mi zvysia davky, tak poprosim hematosku nech mi predpise frax...

cukor
29. říj 2009

vavenka....tak fraxiparine robia aj 0,2.....je to ostupnované 0,2 0,3 0,4 0,6 0,8 1.......

lenka_66
29. říj 2009

sranda kym som ja mala clexan tak bol najlacnejsi zo vsetkych.

vavenka
29. říj 2009

Ospravedlnujem sa za mylnu info, v tych 14,- eur bolo aj zelezo, za 3 balenia clexanu som platila "len" 10,- eur...

w_h
29. říj 2009

ahoj holky
tak zase neco pripisu
mimochodem ja jsem byla na amniocenteze, vsechny vysledky ok, jen mame s manzou polamany chromozomy, tak jsme nechteli riskovat, ze by mimi taky bylo ´polamany´, nevim, jestli bych zvladla peci o postizeny ditatko

ob.soklina:
to me mrzi, ze se tromboza drzi, ale to jeste nemas pul roku, nebo jo? to to leti
na porod - zalezi kolik si pichas, jestli jsi plne heparinizovana, tak ti urcite nikdo nepichne epidural apod., a mozna i na porod ti snizi davky, nebo alespon zkontrolujou antiXa nebo srazlivost
ale pokud uz beres jen preventivni davku, tak neni problem, ale odstup mezi injekci a epiduralem musi byt aspon 10-12 hodin
jeste jde o to, jestli nevadi ta ucpana zila pri tlaceni pri porodu, aby ti krev mohla odtekat z oblasti hlavy, mozku. trombozu mas v podklickovy zile? asi zalezi, jestli se ti vytvorily kolateralni zily
nevim, kdo by o tom mel rozhodovat - porodnik? mozna cevar-internista?! anesteziolog?

vavenka:
doplatky mate pekny! ja jdu do lekarny pristi tyden, tak uvidim, kazdopadne ve velky lekarne fakultni nemocnice to zatim mame bez doplatku a v jakykoliv jiny lekarne treba 800 Kc a navic je musi objednat
jinak lecba LMWH je proste draha...cca 50 Kc na den
a mam takovej pocit ze clexane a fraxiparine maji trosku jiny baleni (0,2ml=0,2ml??), ale hematolog by vedel, jeste jde o to, kterej dealer jim co da a co ti pak napisou

bettynka222
30. říj 2009

wh a ako to prebieha? kade sa ta ihla zavadza, cez brusko? 😕 a odkedy si pichas injekcie? zo zaciatku si bola len na listovke? dakujem za odpovedeeeee 😉

sokli suhlasim s wh, urcite by ta mal pozriet internista (alebo niekto podobny)

w_h
30. říj 2009

betty:
me pichali cca v 16. tydnu, rano jsem si nepichla fraxik, az vecer
jehlu mi pichli pres bricho ve stredni care cca v pulce mezi pupikem a stydkou kosti, vzali 30 ml, jenom malinko to zatlacilo. pak jsem mela bejt 3 dny hodne v klidu a ted uz nevim tyden nebo dva v relativnim klidu
mela jsem ty rychly vysledky, takze jsem byla tech 14 dni do definitivnich vysledku docela v klidku
kdyz mi rekli, ze ok, a ze to bude holcicka, tak jsem brecela jako zelva
injekce si picham od zacatku, teoreticky bych asi nemusela, ale mam k tomu pristup, spoustu lidi jsem konzultovala, no proste picham a k tomu od zacatku femibion... 😀 😉

bettynka222
30. říj 2009

aha, o tka gratulujem k dievcatku. no ja som myslela z enepichas, lebo si tu pisala ze s nasou mutaciou staci az vo vyssom stadiu tehu... ci ty nemas mthfr ale neico ine? 😕

w_h
30. říj 2009

betty:
diky
jo mam mthfr 677t homoz.
no rikam, ze teoreticky bych nepichala, ale nemam problem s predepsanim
hematolozka mi pri vysetrovani priciny trombozy rekla, ze az otehotnim, at prijdu, tak jsem prisla a ona rekla ze LMWH neni potreba, to uz jsem si asi 3 dny pichala, objednala me asi za 6 tydnu na koagulaci a ze budou sledovat rust miminka, jestli nezaostava
tak jsem to ukoncila a pak se mimi nevyvijelo a sla jsem na kyretaz
pak jsem se ptala spousty doktoru, jinych hematologu, gynekologu - naprosta vetsina rekla, ze neni treba, ale ze tim samozrejme nic nezkazim, po kyretazi mi jedinej jeden doktor rekl - proc jsem si nepichala fraxik? ...priste pichat cely tehu...no tak si vyber...i dr. Koucky, muj oblibebej rikal, ze staci femibion ev. individualni pristup
tak jsem se vyprdla na hematology a s porodnikem jsem se domluvila, ze pichat budem, tak picham

to co jsem psala je pravda a bezna mthfr tehule proste dostane fraxik az ve tretim trimestru

bettynka222
30. říj 2009

aha, dik za vysvetlenie, som sa torsku zlakla, ked si potom napisala, z epichas od zaciatku...inak ja si myslim, ze potom ked s aov mne vyvijal ten druhy plod, tak sa mi preto tak strasne praskali cievky n nohach, lebo som bola po zakroku a halvne po anesteze, co myslis?

margarita
1. lis 2009

ja som rodila prirodzene (no teda po vyvolavacke 😀 ) a s epi, ktoru mi "pre istotu" chcel dat moj porodnik, lebo tym, ze porod bol "naprogramovany", nebol problem si den pred nim uz nepichnut Fraxiparine a tym padom bol ten min.12 hod. odstup medzi injekciou a epi.
A rano mi spravili este rychlo nejake krvne testy kvoli tej epiduralke - a bez problemov mi ju pichli...
takze ako pisala zulocka - treba im povedat, ze ste trombosky, a anesteziolog to vezme na vedomie a bud vam ju budu moct dat, alebo nie.
Neviem, ake by bolo rodit bez toho, ale s epi som sa ani nestihla zlaknut, a uz som porodila 😉

drzim vam vsetkym moc prsty 😎

evikmi
1. lis 2009

ahoj devcata... chci se zeptat, při vašich-našich diagnozách,jak probíhá začátek těhu?dostaly jste i utrogestan a jine léky, nebo jste byly jen na injekcích z hemato? klidně mi napiště do IP podrobnější popis... už jsem 5X potratila,vždy mi dal doktor utroš nebo duphaston a dalsí "zlepšováky", ale vždy to dopadlo stejně ☹ mezi pokusy otěhu jsem mívala i pauzy s antikoncepcí - což jsem se teprve před nedávnem dozvěděla, že s trombofílií by se vůbec nemělo....

bettynka222
1. lis 2009

evik t aHAK nebol anajlepsia pred otehotnenim...to zvysuje negativa trombofilie pocas tehu...teda pokail si nepockala rok, kym sa ti organizmus uplne neocistil od hormonov....ja som zakazdym dostala utros - uz trikrat. ale to nei je len o tom. moja hemato mi povedala, ze do stanem injekcie az po dalsom potrate, takze tak...ale ty si ich mala dostat uz davno, tada ak ti epotraty boli zapricinene trombo a nie hormonalnou nerovnovaho po vysadeni HAK

lia
1. lis 2009

betty,preco az po dalsom potrate??!! 😠 ty k nej este chodis?? 😨 🤐