Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

w_h
9. lis 2009

lia:
a co mas za infekci?! vzdyt jsi ve 35. tydnu, muzes rodit treba za mesic, to se jesste muze zahojit, ne?
me by taky mohli riznout, ale pokud budu mit herpes primo v terminu porodu, pokud budu bez infekce, tak normalne, ale herpes vydrzi tak tyden
proto se mi zda divny, ze ti rekli o cisari uz ted 😲

lia
9. lis 2009

nie,na krcku infekcia je nebezpecna pre dieta.je to nieco virusove a nemoze prejst dieta porodnymi cestami

vavenka
9. lis 2009

Caute 🙂

janul cely tyzden minuly som spinila, este aj vcera trochu, dnes uz nic.... Tak dufam ze uz je koniec....
Leni to musi byt super 😀 😀 😀 3 mesacne babo uz take vynaliezave 🙂

Ja by som zas naopak chcela cisarsky 🙂 pride mi to menej sstresujuce a bolestive aj pre mamu aj pre babo....

cukruska1920
9. lis 2009

Ahojte...tak ja som bola dnes na tom vysetreni...urobil mi sono..vraj za dva dni ovulacia...aj tak mi je to teraz prd platne...pozeral ma aj mikroskopom ci je krcok v poriadku a maternica a tak...vsetko je ok... vo stvrtok idem na tu krv... ale som sklamana... bude mi robit vysetrenia len na toxoplazmozu a trombofilie 😔 myslela som si ze toho bude viac lebo ked bude toto dobre a chyba bude prave v tom co mi nevysetri tak ja neviem... boze preco mi nerobi vsetko..ja tomu uz vazne nechapem...je mi nanic ☹

w_h
9. lis 2009

lia: tak to jedine HPV, ale to bys musela mit obrovskej nalez, kterej by vadil mechanicky, ze by mimi neproslo
pak jedine HSV (herpes), ale ten se zahoji
je to naky divny

veselinka
10. lis 2009

Ahojky, všechny moc zdravím,
Janulka mě si na hematologii pozval až za 6 týdnů a tudíš si taky myslím, že teď 34.týden bude poslední kontrola.
Držte se!!!!

janula.k
10. lis 2009

ahojte 😉 cukruska hlavne, ze ti zobral krv na trombofilne mutacie a toxo je tiez dovod potratov..Ak to budes mat dobre, tak bude istotne doktor patrat dalej, neboj. Ja som po mojich potratoch mala proste tušaka, ze mam trombofiliu a aj tak bolo. Som teda zvedava na teba. A super, ze ovulka chodi tak ako ma a ze je vsetko v poriadku. Nebud smutna, teš sa, ze konecne sa zisti pricina a mozete smelo snazilkovat..mozno este tento rok 😉

vavenka tak dufam, ze spinenie bolo ozaj posledne 😉 a myslim, ze ak by si chcela cisarsky, tak by to nemal byt problem..
Leni 😀
veselinka uz sa nam to kraaaati 😅 ako sa mate?

cukor
10. lis 2009

ahojky trombošky.....tak sa to našim tehulkam kráti.....som rada,že tu pribudnu další drobci....pre nás snažilky je to povzbudzujúce....

cukruška...hlavne klud...aj ked sa to lahko hovorí

vavenka.....lujza bolo pekné meno ....no ale ked ti to zatrhol,čo už 😀

betty......si este v nemocke....čo je s tebou?

lenka_66
10. lis 2009

zaujimave ,veselinka a janulka steny datum terminu no iny tt

janula.k
10. lis 2009

Lenka, mne zajtra nabehne 34tt a mam taky pocit, ze veselinke nabehol 34tt dnes ale nie som si ista 🙂 no aj tak nam obom lekari posunuli TP, prvy krat na 28.12 a mne naposledy dokonca na 26.12..

veselinka
10. lis 2009

Janulka, krátí, ale stejně mám pocit, že je to ještě táááák daleko a já už se nemůžu dočkat 😉 .
Lenka, Janulka má pravdu, termín nám oběma takhle poposunuly. Jinak mě nové týdny nabíhají vždy v pondělí 😉, kéž už by byl prosinec 🙂

lenka_66
10. lis 2009

no ono to tu naskakuje aj podla cyklu.hlavne ze bude vonavy batoztek 😵

miselkat
11. lis 2009

Ahojte, chcela by som sa spytat, ci okrem mutacii je tu niekto aj s trombocytozou. ☹

lenoc
11. lis 2009

Ahoj baby!

Leni, dík za ten link o očkovaní. V pondelok nám aj dokina povedala, že až keď sa zahojí toto prvé očkovanie proti TBC. Boli sme v poradni, tak a môj tip, že 6,5 kg nevyšiel, Maroško má "len" 6,35 kg.
Jaj, a gratulujem Marečkovi k trom mesiačikom.
Ale to letíííííííííííííííííííííííííí! Neviem, či sa hodí skôr 🙂 alebo ☹ .
"Santa Marek" nemá chybu. 😅
Kolika akosi zmizla, večer sa síce u nás stále nespáva, až okolo desiatej, ale aspoň už nebýva taký plač.
Mimochodom, spoľahlivá antikoncepcia, môžem len odporučiť, fakt. 😀 😀 😀
Určite máš pravdu, že ŤAžšie a väčšie dieťa má aj vačší žalúdoček a tak musí aj viac papať.
Maroš úsmev opätuje občas, ale často si kecá len tak sám pre seba alebo s hocikým, kto sa mu venuje. Je unesený z hrajúceho macka (aj ja som z toho macka "unesená", keď ho pustím už neviemkoľkátykrát za deň )
Včera mi robil zvukové kulisy pri Ordinácii a šermoval pri tom rukami a nohami.
Tie Marekove hádky s kolotočom by som si pozrela. 😅
Dobre ste to vymysleli s tými darčekmi na krstiny. Náš rpec má retiazku, takú tú stoličku na papanie a koruny, za ktoré mu mám niečo kúpiť. Teraz mu chcem kúpiť hrazdičku a overal na zimu a jak sa poznám ,tak radšej kúpime za "naše" a tieto mu odložíme.

Zuzi, jeej, vidíš, píšeš že Matušiačik rýchlo pribral na začiatku a teraz je zase z tých ľahších detičiek.

Margi, Kika je tiež úžasná na tých fotkách, a tvoje komentáre tiež nemajú chybu!
Veru, nech žijú jednorazové plienky! Veď aj tak furt žehlím plienky a to ich dvam len do ortoped. nohavičiek a pod hlavičku, rpíp. pri grckaní. Neviem a nechcem si predstaviť, čo by som robila, keby som musela použvať látkové plienky aj normálne. Veď by som furt stála pri vani, práčke a žehličke!😖

Liuš, na koníkovi baby písali o nejakom cestovnom parnom sterilizátore do mikrošky, ktorý stojí okolo 80sk a predávajú ho v Tescu. Ja do tesca chodím už tretí týždeň 😠 ,tak neviem, ako to vyzerá, ale tiež si ho chcem kúpiť - veď za tú cenu. malého síce kojím, no občas si musím mlieko odstriekať, a nekedy mu dávam aj čajík trošku, aj dudušku má - tak by som nemusela vyvárať. ale ak sa do toho tesca dostanem už konečne a kúpim to, dám vedieť.
Tiež absolútne nechápem tú vírusovú infekciu. Ale viem si tak trochu predstaviť, čo prežívaš, že musí byť sekcia, ja som sa tomu tiež bránila, no nakoniec som bola rada. ale vieš čo, veď je to ako s trombofíliou - je tam aj pozirívum - že vieš že to máš a tak sa môžeš brániť - pri tromboške injekciami a tu, aby bola malá v poriadku, tak cisárskym.

Janula, a prečo len do lavého ramena môžeš pichať? Ja som na hemošku chodila aj ku koncu len raz za mesiac a poslednýkrát som bola asi v 35tt. Ďalšia kontrola mi vychádzala asi týždeň pred termínom a to už by bolo zbytočné.

Vavenka, teším sa, že krvácanie už prešlo. 🙂 Lujza je pekné meno, elbo sa miaže s jedným fajn človekom - jedna veľmi zlatá doktorandka na výške sa tak volala. nooo, neviem, či je cisarák menej bolestivý ako normálny pôrod ale zas - porovnať to fakt neviem. Som zvedavá, či bude fakt babuľka...

Cukor, ty sa ako máš?
A betty je v nemocnic? Prečo??? 😲

baby, neviete, čo je s Tanity? Dlho tu nebola, aj fotku v profile si zmazala, aj fotoalbum. 😕

Cukruška, ale veď aj ovulka a že je všetko v poriadku sú poitívne správičky. 😉 A keby si ho poprosila ,aby ti spavil aj nejaké ďalšie odbery či stery zajtra? Mne robil pred snaženíčkom o Maroška stery na všetko možné, sama som ho o to požiadala po druhom potrate ( o trombofílii som vedela už po prvom) a dohodli sme sa, že prídem, keď už sa takmer budeme môcť znovu pokúšať o bábo. Síce si myslel, že príčinu pri tých steroch nezistíme (a tak aj bolo, všetko bolo v poriadku), ale spravil ich.
skúsila si už aj endokrinológiu?

Misel, ja osobne s tým skúsenosť nemám, neviem, či ostatné baby majú.

lenka_66
11. lis 2009

lenoc , maroskovi posielame pusu k meninam 😵 .
dufam , ze nic zle.ved to by uz bolo vela ☹

lenka_66
11. lis 2009

ja som sterilizator ani nemala.voda a hrniec posluzia stejne.a uz ani nesterilizujem.obcas ak ro bim caj a zvysi sa voda v konvici tak len tak nalejem do flase.

lenoc
11. lis 2009

Leni, ďakujeme.
Ja som tiež ani nevyvárala zakaždým, keď pil z fľaše. Len som umyla pod horúcou vodou, vyvarím len občas.

zulok
11. lis 2009

LEnocka..MAroskovi leeeen to naaaaaaj..cmuuuk a nech pekne dalej rastie..teda uzasna vahaa..sikuliacik a ty mas civdne chutnucke mliecko..len tak daleeeej 🙂

VAVENKA..po normalnom porode byva lepsie zotavovanie a celkovos a lepsie existuje..predsa mozes za nejaku tu chvilu chodit..a zdvihat drobca..ale zas aj sitie vselku dost boli..ale zda sa mi to byt lepsie..ovsem ked clovek enma na vyber..zbytone rozmyslat..halvne ench je drobcek a maminak vporiadku

CUkruska..jeej..tak bola ovulka..to vyzera byt na vybornej ceste..drzim palceee

JANULKA..ja som mala do konca kontroly raz za mesiac..len raz som mala po 2 tyzdnoch..ked mi velmi hustla krv..no a naposledy som bola v 35 alebo 36tt..a v 37 som rodila 🙂

BEttynka..joj.dufam, ze sa im dobre dariii

MISeLKA..trombocytoza?? neviem ti poradit..citala som len daco z internetu :(

jenna7082
12. lis 2009

ahoj, vela ste tu toho popisali, nemam sancu to vsetko precitat, tak ak sa spytam daco co ste uz rozoberali, nemajte mi to za zle.

kamaratka ma trombofiliu a je teraz tehu - chcela by vediet ako ste rodili, je lepsie rodit prirodzenou cestou alebo cisarskym? prvy porod mala cisarskym rezom (kvoli tomu ze maly bol zle otoceny)

vdaka za odpovede

jenna7082
12. lis 2009

akurat pozeram ze vyssie to aj rozoberate 🙂

mirip
12. lis 2009

ahojte dievčatá, taká otázočka do kedy ste pichali po porode fraxík alebo iné na riedenie krvi?

medvik
12. lis 2009

mirip: celé šestinedělí 😉

mirip
12. lis 2009

aj ty sem patríš medvik? som myslela že z oktoborviek len ja

medvik
12. lis 2009

já mám Leidenskou mutaci heterozygotní. Zbývá mi ještě 8 injekcí a konec 😵

mirip
12. lis 2009

ja mám ešte 20 🙄 mám ten htereozygot tiež ale tú najlahšiu nejakých pár písmen, a fraxík 0,6 aj ked do 36tt to bol len 0,4

lenka_66
12. lis 2009

lenoc , videla som ze si sa fest vytocila v teme z coho mamicky ziju ci ako to je.

lenka_66
12. lis 2009

lenoc a citala si do konca ? ak nie tak si priprav tabletku na nervy ta zenska je VADNA

cukor
13. lis 2009

ahojte lenky...lenočky....tak aj ja som si to prečítala......tá ženská je fakt nenormálna......pri tom tancovaní okolo tyče by asi mala padnút na hlavu aby dostala rozum............bože ,čo ja by som dala za to aby som mala detičky....prosto niektoré ženy si ich nezaslužia 😀 ....

lenoc
13. lis 2009

Leni, čítala som do konca, ale to už bola téma (neviem, či mám napísať NAŠŤASTIE) uzavretá. Najprv som sa vytočila, no z toho, čo tam nakoniec ešte vysvitlo, mi bolo do plaču. Je fakt vadná a jej muž je na tom asi podobne. Ale veľmi by som bola zvedavá na jej odpovede - ako sa jej mama o tú malú môže starať, keď má takú dôležitú prácu, že k nim nemôže chodiť pomáhať a prečo práve dievčatko dala mame a syna má u seba.
A to ešte keĎ som včera počula o jednej ženskej, čo je schopná dať na zadok ani nie polročnému bábu za to, že sa ráno zobudí skoro a pýta papať.... je mi zle z takých ľudí a strašne smutno.... 😢

Mirip, ja som pichala asi týždeň v šestonedelí a potom ešte papala anopyrin.

lenka_66
13. lis 2009

lenoc cozeeeeeeeee? a to kde sa taka kava pasie?