Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

vavenka
8. dub 2010

Je tu nejak mlkvo posledne dni 😅

Ako sa mate vsetky?

Ja som bola na hemato poslednykrat, ostava mi 0,2ka Clexane az do porodu, a potom uz len pocas sestonedelia mam dojst na kontrolny odpich a pomaly po roku a pol skoncim s pichanim, juj ako sa tesiimm 🙂 🙂 Aj ked D-dimery mi riadne vyskocili, ale tak doverujem doktorke......
Walle ja som mala 2 potraty a ani v jednom nebol ziaden nalez..... Ono to je vacsinou tak..... V tomto by som na lekarov az tak velmi nekydala, ale zas ja mam na to trocha iny nazor, podla mna su geneticke mutacie precenovane hlavne pacientkami, ........

fiallinka
8. dub 2010

vavenka, ty si tam ty týdny snad falšuješ, ne? Dyť tu už to máš za pár...

No u mně je nové to, že jsem včera byla na krvi, hcg mám 903,6, což je hodnota odpovídající spíš dvojčatům než jednomu mimču. Ale stejně se to nedá odhadnout dopředu, příští týden je zas kontrola, tak už něco bude snad vidět.

vavenka
8. dub 2010

Fialin no leti to 😀 😀

Jeeej velka gratulacia, to je supeer 🙂 🙂 🙂 tesim sa velmi velmi...... Kedy mas sono?

fiallinka
8. dub 2010

vav, příští středu, tak jsem zvědavá... a vůbec nevím, jak ti to mohlo tak rychle skočit 🙂

vavenka
9. dub 2010

Fialin ani ja to nechapem 😀 😀 ale vies co, uz mavam stavy ze by som najradsej zajtra sla do porodnice, mam hrozne velke brusko (sak pofotila som) a niekedy mam chut ho aspon na par minut odlozit do kuta, ale neda sa 😀 😀 ten deviaty mesiac uz nieje sranda...... Ale nestazujem sa, no, ved to mohlo byt aj horsie 🙂

Juuuj takze v stredu uvidis fazulku, alebo mozno aj dve 😵 😵 😵 budem na teba mysliet a prid sa pochvalit 😉

fiallinka
9. dub 2010

vav, teď jsem na to brkla, no nemáš ho malé 🙂 🙂 🙂... ještě si moc dobře vzpomínám, jaké to bylo s tím mým, ufff...

vavenka
9. dub 2010

Fialin no viem, mam ho obrovske! Ale tak co narobim 🙂 🙂 aspon ma Vanda dost miesta, no nie? 😉
Aky si mala porod? Dalo sa?

fiallinka
9. dub 2010

Vav, u mně to bylo císařem 🙂, takže nemůžu sloužit...

zulok
9. dub 2010

ahojtee..

VAVENKA tak ty to mas ozaj za par.. 😀 brusko extra pekne velkee.. to sa musoi veru zle robit vsetko.. no nech ti to rychlo ubehne a mas uz Vandusku v narucii

Fiallinka..jeeeej.no uz som zvedava na stredu..drzim palce, nech je vsrtko v najlepsom poriadku a to by bolo teda, keby tam boli dve 😀

a my mame novinku..co je uzasne..zadarilo sa ani neviem, kedy..no, ale preventivne som bola na anopyrine.. mame zatial len vacok..ale ze to zodpoveda tyzdnu, tak fajn..gynekolog mi schvalil injekcie, ze mam brat, co mi este po MAtuskovi zostali..volala som na hemosku..tam mi dali termin az za 2 tyzdne..ze skor sa neda ☹ a ze zatial mi moze rpedpisat injekcie aj gynekolog, ze to ma tiez v kompetencii..ale teda povedali mi, ze ktovie, ci mi vobec daju injkecie i ked som ich minule mala.. 😠 tak to mam desny strach..co bude..

mamulky,co mate MTHFR homozyg.. a brali ste anopyrin, kolkatku ste mali a je na predpis???

margarita
9. dub 2010

jejda, zulocka, no velmi sa tesiiiim s Tebou! len nech je vsetko v poradecku a nabuduce vidno uz aj fazulku 😉
ja som mala Anopyrin 30 (ten najslabsi) a ten urcite nebol na predpis, len s predpisom sa menej doplacalo, myslim.
Drzte sa aj vsetky ostatne este tehulky, snazilky a maminky
papa

vavenka
9. dub 2010

Zulok no ja sa prcnem 😀 😀 super, gratulujem, to su mi novinky, jarne obdobie robi divy 🙂 🙂 tfuj tfuj drzim palce nech vsetko dobre dopadne 😉

andys004
9. dub 2010

Zulok obrovská gratulace 😵 a hlavně at se vám dobře daří.Držím všechny prstíky co mám 😉 tfuj tfuj tfuj pro štěstí.
Vavenka krásná 36 už tomáš opravdu za pár 😉 😀
Zdravím i ostatní mějte se všichni kráááásně a opatrujte se pa pa pa 🙂 .

lenka_66
9. dub 2010

zulok, gratulka velka 😵 .

vav, ako ? pozeram ze 36tt no ja som uz iba funela v tom case(megabrucho a horucavy zla kombinacia) 😀 😝

drzte sa krasne maminky , snazilky aj tehulky 😵

cukor
10. dub 2010

zulok........to je krásna správa.......tak prajem nech je všetko v poriadku a držím prsty a aj palce 😉

fiallinka
10. dub 2010

Zulok, to je úžasné... a já jsem měla anopyrin 100...

zulok
10. dub 2010

dakujem mamulky..fuha..no tak sa bojim.. ale tak to tu vsetky 😒 ale tak treba verit, ze vsetko dobre dopadne..v 😵

bettynka222
10. dub 2010

ahojte 🙂

lulu, fialik, zulok čerstvé tehulky gratulujeeeem 😵

sara to je zvláštne že boli výsledky krvi dobre a ajtak to takto dopadlo 😔 v tomto prípade bol asi problém niekde inde. to ale neznamená že ta nabudúce nemajú strážiť. od histo si veľa neslubuj, skôr pitva placentu by niečo ukázala ale na to bolo ešte skoro.

cukrik to mi je ľúto 😔

ahojte všetky 😉

cukor
10. dub 2010

ahoj betty.....myslela som na teba........ako sa maš?dlho si tu nebola

vavenka
11. dub 2010

Leni no ja mam tiez mega pupek 😀 😀 funim aj ja statocne, 20 kil navrch da zabrat 🙂 ale nestazujem sa, nejako uz dobojujeme - mam pocit - teda myslim si ze to bolo ono - v stredu mi odisla hlienova zatka, tak predpokladam ze do konca mesiaca sa s Vandou vidime 😀

Ahojte dievcata, ako vikendujeme?

bettynka222
11. dub 2010

cukrik mam sa fajn 😉 vela prechadzkujem po slniekcu, chodim cvicit, aj doma cvicim...na net moc nechodim. a ty mojko ako to zvladas? idete aj do UO? a co maternica? vsetko ok?

vavci faaakt? a bola takej ruzovej farby? a mavas uz tie poslickovske kontrakcie? ake to je?

vavenka
11. dub 2010

Betty no praveze nebolo to ruzove, ale hnedaste, na 2x som si to nasla a potom uz nic, takze som usudila ze to bolo ono 😅
No kontrakcie - bolieva ma uz dost casto brucho, menzesovo.... Neviem ci je to ono 🙂 🙂 nejak to neprezivam este, ale dufam ze do konca mesiaca uz bude Vanda na svete, uz mi je dlho 😅 a ty ako? Vsetko ok? A ake cviky doma cvicis? Ja sa musim priznat, ze absolutne som to zanedbala, pohyb jedine chodza na zastavku mhd 😀

cukor
11. dub 2010

vavča.......to sa uz fakt blíži......tak som rada,ze som to s tebou trošku prežívala......
betty....tak čerpaj energiu z toho slniečka.....aj ty maš uz krásny týžden........
ja som v poriadku.....o mesiac asi dalsia inseminácia.....no ostávami len skúšat,skúšat,skúšat....možno sa štastie unaví a sadne aj na mna......
a pozdravujem aj zuločka ,fialinku a dalsie spolubojovníčky

bettynka222
12. dub 2010

vavenka no jasne že do mája je babulka doma. veď to by si už bola trosku dlho tehula. potom prídi vysvetlit ako to je s nástupom pôrodu nech zbytočne skoro nechodim do porodnice.
no ja chodím cvičiť do materskeho centra raz týždenne a potom to ešte aj doma cvicim (to sú take cviky na kondičku a na otvorenie poridnych ciest a zlepšenie spolupráce počas pôrodu), denne tri hodky chodím, absolvovala som predporodnu a dojcensku prípravu - no aktívna som 😀 máš aj porodny plán?

cukricek jasne že sa unaví 😉 a potom to tu budú s tebou prezivat aj vanduska s maťkom 😉

lenka_66
12. dub 2010

vav, nechcem ti brat iluzie no mne tiez odisla a dr. vravela ze uz to bude (koncom jula) a mareka musela vytiahnut na silu 11.8.nechcelo sa mu von 😵

vavenka
12. dub 2010

Leni 😀 😀 no dakujem pekne 😉 viem ze s tou zatkou je to individualne, takze nerobim z toho ziadne zavery...
Som bola na poradni dnes, takze 2900g ma zasrana, a som pozitivna na streptokoka 😖
Nalez je primerany, teda CS stale 0, ale krcok uz makne, lekarka vravela ze to vidi este tak na 2 tyzdne 🙂

Betty no to si teda riadne aktivna, ja som neabsolvovala nic 😀 a myslim ze tu by ma s porodnym planom vysmiali 😉 a v podstate nic take nemam, co si vyslovene zelam - teda chcem rychly a bezbolestny porod, ale to mi asi nezabezpecia 😀

zulok
12. dub 2010

VAVENKA..eejha..tak zatka..no to moze byt aj skorej ako za 2 tyzdne..u mna to bolo za tyzden aj kusok.. a mam kamaratku, co poobede mala na kontrole CS 0 a vecer porodila doma.. a streptokoka som mala aj ja..to je teda ostara..no..tak ked to zacne..sup do porodnice..aby ti stihli dat ATB..keby daco drzim palceee

Bettynka.. teeda ty si ale aktivne ziena..uzasnee..ked si rpedtsavim, ze pri MAtuskovi som musela cely cas lezat..tak by sa mi krcok skratil asi uz len pri tom citani, co vsetko stihas.. sikullaaaaa 😀

bettynka222
12. dub 2010

vavuska ked krcok makne, tka je dobre, nie? pocuj a pijes malinikovy caj? no moj porodny plan sa toci hlavne okolo veci co nechcem, alebo chcem obmedzit (nastrih, pretrhnutie plodovych obalov, vyvolavacka) a okolo porodnej polohy - mam slubene posediacky, tak snad mi to vyjde 😅 ale teda nespolieham sa na to na sto percent....nikdy nvies ako sa to cele vyvrbi,z e? a mm ide k porodu?

zulocik no snad z citania nieeeeee 😀 ja uz pijem aj malinik. niektori tvrdia ze sa ma pit az po 36 tt, ale vraj uz po 26 tt sa moze ale len salka denne. potom ale zvysim davky nech sa cesty rychlo otvaraju 😀
a ty sa nam ako citis? n ahematku si uz bola na nejakych testoch?

vavenka
12. dub 2010

Betty hej, je to ok, v ramci mojho tt uz by mal maknut 😉
Ja tieto veci neriesim, mam 2 spoluziacky, ktore mali napisany porodny plan detailne , absolvovali preporodny kurz atd atd... A vsetko, co nechceli, nakoniec podstupili vzhladom na vzniknutu situaciu 😖 a pre mna su to nepodstatne veci, ked treba, nech nastrihuju, ked treba, nech prepichuju, v tomto doverujem lekarom.....

Malinikovy caj nepijem, ale vcera som si kupila caj pre tehotne, a tento ho obsahuje,.... Nechystam sa robit nic specialne, verim ze to pojde aj bez toho 🙂

Moj chlop k porodu nejde - v tej nemocnici kam sa chystam, k prvej dobe porodnej nepustaju "navstevy" a k druhej dobe mi ho uz netreba 😅 ale teda ani on sa moc do toho nehrnul, myslim ze mu odlahlo ked som nenaliehala 😀 😀

andzi
12. dub 2010

Ahojte baby, dnes na poradni mi zistili zvýšený fibrinogén, hodnotu som mala 7,6. Je to niečo veľmi zlé? Som odoslaná k hematológovi. Bojím sa, aby som nepotratila. Lekár mi vravel niečo o nízkomolekulových injekciách. K hematológovi idem v stredu, ale veľmi sa bojím. Neviem, čo mám očakávať.

fiallinka
12. dub 2010

andzi, já nerozumím přesně těm hodnotám - ale neboj, super je, že jsi pod kontrolou hematologa, měli by si tě pohlídat, ty injekce tyhle problémy dokáží řešit.