Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

maova
15. pro 2008

Ahoj holky, jdu vás zase po delší době pozdravit 🙂
Koukám, že tady pořád krásně těhotníte 😵 Tak všem moooc gratuluju 🙂
Já jsem tak trochu doufala ve vánoční dáreček, ale po ovulce jsem dostala horečky a brala antibiotika, takže z toho nic nebude. Ale ve čtvrtek si jdu pro výsledky na hematologii, tak jsem zvědavá, co mi řeknou.

lenka_66
15. pro 2008

mirip , ver skoro kazda ma za sebou tento horor ☹ . No a s tym otehotnenim je to rozne .Ja osobne som tehulka 4x 🙂 🙂 🙂 .Stale sa mi to podarilo na prvy sup.No len koli tej hnusnej tromboske sa moj drobcek nezacal poriadne vyvijat a nikdy som sa nedockala ani toho krasneho pocitu ako mu bije srdiecko. ☹
Az po 3 aborte mi zistili tutu hnusobu.Tak teraz verim ze vsetko bude O.K. Sleduje ma pocitvo moj gynekolog ,centrum asistovanej reprodukcie a samozrejme vsetko riadi dr.hemtologicka.Pred otehotnenim som brala kyselinu listovu a baby plan calibrum.Teraz sa napchavam liekmi a picham si vcelicku do brucha.
Tak hlavu hore , dobra mysel je polovicnym uspechom k vsetkemu co chceme dosiahnut.

Lenoc , tesim sa s tebou vysledkom a cakame ta v nasom zastupe tehuliek 🙂

emicka1
15. pro 2008

Ahoj holky, tak jsem doma.Vše je v nejlepším pořádku!!!!!!!!!! 😀 😀 😀 😀 😀 Rozárka je dokonce starší a větší o 4 dny,ale prý je to v pořádku 😀 😀 😀 Jinak už mám první fotečku,tak jí sem zkusím zítra vložit 😀
No a taky jsem se dneska stala po druhé tetou! 😀 😀 😀 Sestře se narodila holčička Greta,tak se na ní ve středu dojedu podívat 😀 😀 😀
tak se mějte krásně a zítra papa
PS: holky díky moc,že mi tak pomáháte!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

anikoad
15. pro 2008

to je fajn , emička, že su tu aj takéto dobré správy. tešíme sa s tebou.

zulok
15. pro 2008

EMickaaa, gratulujeeeeem, ROzarka je sikulaaa z etak kraasne rastieee. len tak daleeeej. juchuuuuu 😀 😀 😀 😀 😀

zulok
15. pro 2008

MAova , jeejda, tie horucky veida kedy prist 😠 potvory, ale drzim palce na hemosku,.. nech su vsledky vyyborneeee 😉

Mirip, no MAtusko sa nam narodil az po dvoch anjelikoch,.. az potom mi totizto zistili trombofilku.. zial s takymto a oovela horsim osudom je tu babuliek viac, ale uuz je to vsetko na dobre ceste a cochvila to tu bude same babatko 😉 a ty sa pridas, ci chces, ci nie 😀

maova
16. pro 2008

emičko, to je dobře, že je všechno v pořádku 🙂 Hezky se opatruj 🙂

zulok, moc děkuju 🙂

alinuska
16. pro 2008

Emi, ani nevies, ako sa s tebou tesiiim 🙂 , to je parada, prave som si pozerala Rozarku, je taka kraaaaaaasna 😅 !!!!!!! Proste zazrak 😵 😵 😵 ... A sestre gratulujem k malej Gretke, nech su len obe zdravucke 🙂 !!!

zuzla80
16. pro 2008

Ahojte "trombofiličky" 🙂
Dlho som váhala či vám napísať, alebo nie, lebo ste tu dobre zohratá partia. Taktiež od minulého týždňa patrím k vám. Po 1xbiochem.tehu a jednom MA v 7-8tt (kyret bol 30.9)ma doki poslal na hematológiu, kde mi zistili antifosfolipidové protilátky Anti Beta2 - norma je 0-20 a ja som mala 58,5, ale ešte mám ísť na kontrolný odber začiatkom februára, lebo to zvýšenie mohlo byť ovplyvnené tehotenstvom. Tieto protilátky sa mi už potvrdili z imunologického vyšetrenia, ale boli len mierne zvýšené. U nás je to o to zložitejšie, že nám sa podarilo otehotnieť len vďaka IVF a tento "úspešný" bol z 3.IVFka. Chystáme sa teraz v januári pre naše zamrazené embryjka a hematologička mi nasadila Clexane 0,4ml. Viem, že si viaceré picháte buď Clexane alebo Fraxapirin, len ma zaujímalo, či ste tu niektorá alebo ste sa stretli s problém antifosfolipidových protilátok. Lekárka mi kázala začať pichať Clexane pár dni pred transferom, tak asi začnem nejaké 2dni pred. A plus mi povedala, že môžem užívať Anopyrin 100mg.
Budem rada, ak mi poradíte a budem sa môcť s vami podeliť o svoje problémy

emicka1
16. pro 2008

Ahoj holky,to děkuji vám moc 😀 😀 😀 Jsem tak ráda,že vás mám!!!!!!!!!!!!!!
TP mi posunula doktorka "už" na 11.7.09 a podle tt jsem o 3 dny dýl těhu.No ale prý to nevadí,že to tak nějak vychází.Jinak 9.1.jdu na utz do Podolí a tam mi dají těhotenskou průkazku 😀 Ještě jsem se k ní nikdy nedohrabala ☹ Tak snad to tentokrát bude všechno opravdu jiné! No tak uvidím,kolik Rozárce naměří tam 😵 Jinak u své gynekoli. si jdu pro průkazku 14.1.,tak budu mít dokonce dvě 😀 😀

Zuzla80 já mám bohužel taky antifosfolipidový syndrom 😠 Je to pěkná pakárna,ale věřím,že se všechno dá zvládnout!!! MUSÍ!!!!!!!!!!!! No tak přeji,ať se mrazáčkům u tebe líbí a po 9 měsících z nich budou pěkná miminka 😀 😀

lola19
16. pro 2008

Ahojte holčiny, tak ja som bola vcera na rizikovej zase pre radu od lekara, teda ci pichat alebo nepichat Fraxik. Spojil sa s nejakym hematologom v BA na Antolskej a ten ma odporucil na poradu s pani primarkou a ta jednoznacne zamietla pichat, len kys. listovu a zelezo uzivat aj nadalej. Vraj ked mam homocystein v poriadku a nemam okrem MTHFR nic ine, ze nepichat, ze je to zbytocna zataz psychicka 😖 To ze mi dietatko umrelo v 39.tt s tymto nema nic spolocne.No co dodat, je to odbornicka velmi dobra, hovoril moj gyndos, takze len sledovat plod a potom sa uvidi. na kontrolu idem az 5.1.2009, sa neviem dockat. Cervika vcera doktor popozeral a narstol chrustik za ten tyzden 😵 Tak mi nic ine nezostava len sa modlit, aby vsetko prebiehalo ako ma.Drzte nam palecky

lola19
16. pro 2008

A vsetky vas pozdravujem a prajem prijemne pecenie a chystanie na VIANOCE, aj ked u mna to nehrozi, je mi desne zle 😝 takze ja urcite nic nebudem chystat ☹

alinuska
16. pro 2008

Loli, super, ze cervicek podrastol, nech len pekne rastie dalej a ma sa u maminy co najlepsie 😅 !!!
...a na margo pichania/nepichania iba tolko, ze pre mna to bude naopak...psychicka ulava 😀 😀 !!!

Zaujimave sledovat, ako sa nazory roznia, u niekoho odporucaju pichat este pred otehotnenim, u niekoho nedoporucuju vobec ani pocas tehu. Jasnacka, ze ide o diagnozy a vysledky krvi, ale aj tak niektori lekari proste injekcie nemusia 😝 . Teda tie neziaduce ucinky by ma fakt zaujimali 😠 ???!!!

Zuzli, pri antifosfolipidovom syndrome ma praveze zmysel anopyrin. Mas okrem toho potvrdene aj nieco ine, ze budes pichat aj clexane? Pretoze ako anopyrin, tak aj clexane riedia krvicku...ale u niekoho je to nevyhnutne, kto ma toho na rovasi viac 🙄 . Zmysel injekcii pred IVF je jasny, kvoli hormonom, ktore su vo vacsich davkach a zahustuju krvicku, najma, ak je nabeh na zahustovanie krvi, co u teba a nas trombofiliek teda je. Aha, takze asi je to kvoli zvysenym davkam estrogenov pred prenosom? Som si aj sama odpovedala 😀

zuzla80
16. pro 2008

Emicka, Alinuska dakujem za privitanie 🙂 😉
Alinuska zatial mi vysli "len" pozitivne antifosfolipidové protilátky - to anit Beta2 GLP, všetko ostatné bolo v norme, aj genetika - tie MTHF (ani neviem ako sa to píše 😀 ). Lekárka vravela, že práve tieto protilátky spôsobujú šarapatu, či už pri uhniezdení vajka alebo ak sa aj podarí uchytiť, tak bábo do 7tt odíjde, lebo placenta nieje dostatočne vyživená. Ale to asi viete 😉 . No lekárka mi najprv nasadila Clexan, ktorý mám pichať pár dni pred transferom a keď som jej spomenula, že na imunológii mi doporučili Anopyrin, tak vravela, že ho môžem užívať aj v spojitosti s CLexanom. Tak dúfam, že už budem dostatočne prekrvená a konečne sa to podarí😀
Alinuska ani ja by som ti lepšie neodpovedala 🙂 🙂

Inak vám baby veľmi fandím, lebo prísť o bábätko je smutným zážitkom na celý život. A ten kto to neprežil asi ani nikdy nepochopí. Tak sa držte, aj tehulky aj snažilky.

margarita
16. pro 2008

no same dobre spravy, radost sem chodit 😀
gratulujem este raz cerstvym tehulkam k peknym vysledkom uzv, krvi a vobec 😉 mam z vas velku radost!
zuzla vitaj a verim, ze aj Tebe to do tretice uz vyjde (ako zulocke alebo - zatial - aj mne 🙂 )

lolika, ani ja som nemusela doteraz pichat (len Anopyrin - asi som tiez mala ten homocyst. ok), ale zda sa, ze v novom roku ma to uz neminie, lebo moj nadejny porodnik - s ktorym som sa dnes bola predbezne dohodnut - sa tvaril voci mojmu Anopyrinu dost skepticky a s despektom 😀. Ze zatial mi nepokazi sviatky, ale v januari mam prist a spominal nieco s Fraxiparinom, takze uvidime 😎 no ved 2 mesiace to snad zvladnem 😵

tak sa drzte vsetky, a nech sa vsetky nase snazilky cim skor a poriadne "nakazia" tehuvirusmi 🙂

sivula
16. pro 2008

ahojte babule,

tak fotky su zavesene. Len styri, ale bude ich aj viac. Dobra sprava je, ze ja uz na hematologiu tak skoro nemusim.Vysledky po porode mam dobre, aj ked teda este beriem zelezo.Som v norme.Uvidime, co bude pri dalsom tehotenstve. Margaritka, ak budes rodit na Antolskej, koho si si vzbrala za porodnika? Mozes mi to hodit do ip.S tym mojim som bola na 100% spokojna. Tak som zvedava.
Loli, z toho protichodu nazorov si nic nerob. Ja som sa s tym stretla aj na Antolskej. jedna hematologicka povedala, ze nie, druha, ze pre istotu este ano par dni = clexane po porode. tak si vyber.
A baby tehulky, pamatajte, co sa vam pisala o zakazanych jedlach! drzte sa toho. Zajtra idem na Antolsku na gyndu na kontrolu. samo, ze aj s malou = chodi so mnou vsade, ved je zavisla na mojej didi 🙂

lenusska
16. pro 2008

Ahojte ja len tak ...nemam nic nove...tak Vas idem aspon pozdravit,aby ste namna nezabudlii 😵

alinuska
17. pro 2008

Sivul...malinka je krasna okata vlasatica...v tom najlepsom slova zmysle 😉 😅 ...je fakt kraaaasnuckaaaaa = priam na spapanie 😀 😀 !!!

zulok
17. pro 2008

Sivulkaa, jeeejda, Adelka je fesandaaaaa a krasne haro 😀 😀 nununununu
a ty si si musela pichat injekcie po porode len tak kratko??? ja 6 tyzdnov

Zuzla, vitaaaaj. parada, ze injekciky aj anopyrin bude.. to sa vydariiiii 😀 😀 budem siilno drzat palce

jaaj,s ame super spravy, len tak daleeeeej a za chvilu uurcite pribudnu tehulky, citim v spiku kosti 😀

LOLKA, teeda tak protichodne nazory, hlavne treba evrit,z e vsetko bude vporiadku, to je to najdolezitejsie..

Ked som povedala manzelovi, ze ako su protichodne nazory v injekciach, a ze lepsie je si nepichat na psychiku, tak sa smial, ze ja ako anrkoman, bez injekcie ani na krok,

lenka_66
17. pro 2008

ahojky vsetky ,

musim sa pochvalit co sa mi dnes stalo. Bola na ultrazvuk dr.vazne pozera na obrazovku a zrazu zvola SUPER ,NADHERNE je tam.Tym mal na mysli akciu srdiecka.K vsetkym ostatnym hodnotam sa vyjadril ,ze to sedi na milimeter. 🙂 🙂 😀 😀 🙂 🙂 😀 😀

sivula,Adelka je nadherna

nunik
17. pro 2008

Ahoj holky,už jsem 3x potratila a na genetice mě zjistili mutace MTHFR C677T heterozytog + A1298C heterozytog + homotyzog pro FXIII val 134 leu.Včera jsem objevila na testu druhou čárku sice slabou ,ale byla tam.Tak jsem volala na hematologii a mám si přijít v pátek pro léky.Ptala jsem se a injekce,ale doktor říkal,že zkusí první nasadit léky a pak se uvidí.Já se ale bojím,že léky nestačí.Myslím že když jsem potratila 3x že bych měla raději mít injekce od začátku těhotenství a né čekat jestli zaberou léky a bude zase zle.Po čtvrté už bych to nechtěla zažít.Mají injekce nějaké vedlejší účinky?Nejdál jsem se dostala do 6tt,tak mám strach.

zrnik1
17. pro 2008

lenka to je super pocit, však? Gratulujem a teším sa s tebou.
Sivulka malá je krásnučká 😵
Lenusska na teba nezabudneme, len čakáme, kedy sa pridáš 😉 😉 😉

zulok
17. pro 2008

Lenka 66, juchuuuuuuuuuuuuuuuuuuu, gratulujeeeeeeeeeeeeeeeeeeem, teeda uuzasnaaaa sparvickaaaaaa 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

Nunik, jeeeje no dalsia dusicka co ma toho eextra za sebou ☹ gratulujeeeem k dvom krasnym ciarkam.. su tu aj tehulky, ktore su len na liekoch a kraasne im pribudaju tyzdniky, cizeeeee pekne budes medzi ne patrit, 😉 no , s tymi injekciami je to tu pre nas zahada, preco nechcu niektori lekari predpisovat.. ja som ich mala a mam zdraveho krasneho chlapceka.. no, ale asi daky dovod maju, len nevieme nikto akyy... 🙄
drzkaj sa naaaam

taak tu sa tehotnie tychlostou svetla, kto bude dalsiii??? 😀 😀 😀 😀

lenusska
17. pro 2008

lenka_66 - jeej dalsia tehulaaaa.... 😀 ...aj ja chceeemmmmm....GRATULUJEEEMMMM

lenusska
17. pro 2008

zrnik1 - ja uz by som sa chcela...no uvidime ako december.... 😉

lenka_66
18. pro 2008

nunik,
tvoj hematolog vie ze to bolo stale tak skoro ? Akciu srdiecka si tiez asi nemala .Mne hematologicka zistila tromb.a povedala ze mam okamzite prist ak budem tehotna.Prisla som tam v 3tt.najprv ma objednala krv potom ma objednala na vysetrenie.Zdal sa mi ten tyzden premrhany ,ze vraj ihned a len tyzden prejde cakanim.
Pri vysetreni mi povedala ze pokracovat liekmi od gynekologa a mam prist az ked bude srdiecko.Ja som len na to ,, ale ved ja som nikdy srdiecko ani nemala" ( 3x abort do 6tt a mala to tam napisane).Odpoved doktorky ma sokla ,,tak to ja vam neviem pomoct " v tej chvili som musela otrasne vyzerat , lebo pozrela na mna a zhacila sa.Hlavu rychlo sklonila do karty prehrabovala sa v nej a predpisala mi clexane a B12.No a srdiecka som sa dockala
,presla som tu moju kriticku hranicu a verim ze bude uz len dobre.Tym som ti len chcela povedat ze skus sa hematologa spytat ( aj ked to je asi blbe radit doktorovi) ci vie o tom . Mozno ma taky nazor a postup ako moja dr.
Drzmi ti prsteky 🙂

lenka_66
18. pro 2008

Zrnik - uzasny , krajsi bude uz len ked si toho anjielika pritulim k sebe.No to este musim vydrzat do leta 🙂

Zulok - Dakujeeeeem

Lenusska - si plne ocakavana medzi nami 😉

lola19
18. pro 2008

Baby ahojte, tak ja som z toho v pr...li tiez. Hematologovia tvrdia nepichat a len moj gynekolog tvrdi, ze ano.
Musim vam povedat, ze po precitani vasich prispevkov som stale neistejsia, vsetkym davaju injekcie a mne uz treti hematolog povedal, ze nie. A este ked pani doktorka vyvratila, ze moja mutacia nemala nic spoločné so smrtou malej, tak som uz upne vedla. Teraz mi vrta hlavou, ze co ine, ze ked teraz nevedia sa to moze opakovat. Davam to bozich ruk 😔

nunik
18. pro 2008

Ahoj lenka 66, ano můj hematolog ví,že to bylo vždy tak brzo.Akci srdíčka jsem měla jenom jednou. ☹ Tak jsem zvědavá co mě zítra nasadí,jestli jenom léky,nebo ty injekce. Když budu mít injekce,tak budu mnohem klidnější.Ale budu trvat na injekcích.Určitě dám zítra vědět,jak jsem dopadla.Užíváš ještě něco jiného,kromě clexane a B12?

alinuska
18. pro 2008

Lenka_66, mozem sa opytat, ku komu chodis na hematologiu? Ci nahodou nemame tu istu dr. 🤐 ...

Loli, ja by som v tomto pripade dala na gynekologa a pichala...pre istotu...a psychicku pohodu 😀 ...sa teda velmi cudujem hematologom, ze prave oni nedoporucuju pichat 😕 🙄 ?!?!?! Ale zverila si to nakoniec aj tak do tych najlepsich ruk 😉 😵 !!!!!

Nunik, to iste, co pri Lolke, jednym slovom nechaaaaaaapem 😒 ...treba si zobrat priklad z Lenky_66 a byt ovela nastojcivejsia, ako somu uz vyssie napisala, pre ten klud na dusi 😉