Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

zrnik1
19. led 2009

Svaly, pardon

zrnik1
19. led 2009

Babule tehule pijete kavu? nemyslim kazdy den, len tak raz za tyzden, alebo ani sa vam neziada??
Ja si dam, ale teraz skusam pit Caro, je to take aspon pocit, ze relaxujem pri kave...

joj babule tak velmi sa tesim na cestu vlakom.100 rokov sme nikde neboli. To je take romanticke cestovat vlakom. Budeme si citat, potom jest rozky, caj...aaaach. Len skoda, ze ideme az o piatej poobede.Nic neuvidime...Ale neva...

tanity
19. led 2009

ahojky 🙂

zrnik, ja som prednedavnom to iste riesila co ty, ci mozem kavu, ak mam na nu chut, ale len tak, raz za tyzden-dva 😉 a ze ano, taku slabsiu mozes...ja aj kvoli tlaku a ked ma boli hlava..a tiez som presedlala na to caro 😀 kvoli pocitu, ze akoze pijem kavu 😵
a peknu cestu vlakom zelam 😵 😵 😵

vsetkym ostatnym babulam pekny den prajem 😵

zrnik1
19. led 2009

dik, dik.
Dnes uz nie, ale zajtra rano si spravim.
U nasich to bude horsie. Oni tam vsetci kavickuju a kava tam rozvoniava skoro non-stop. Maju perfektnu masinku na kavu a kapucino. Ale nastastie som rozumna velka baba a ja to zvladnem. Budem robit kavy manzelovi a z kazdej si len raz odpijem 😀 😀

Papa, idem trochu balit, kym mi nieje zle 😉

lenka_66
19. led 2009

zrnik ,tak bez kofeinu urcte.pokial ju nemas na povzbudenie ale na pre vonu.
prajem vam prijemne chvile a hlavne stastny navrat.
uzi si to 😉

maova
19. led 2009

Ahoj holky, chci se zeptat, nemáte některá sníženou aktivitu Faktoru XII? Nebo nevíte co to přesně znamená? Byla jsem na hematologii a jsem z toho taková rozčarovaná, vlastně nic nevím a hrozně se bojím, aby heparin vůbec pomohl. Ale musím tomu věřit ...

margarita
19. led 2009

maova, ja sice neviem, ale skusala som nieco "vygooglit", a dospela som k tomuto:

SEKCIA SESTIER , LABORANTOV, ASISTENTOV A TECHNIKOV
PRIHLÁSENÉ PREDNÁŠKY I.
23. máj 2008

DEFICIT FXII A TROBOFÍLIA
A. Jašková, A. Likavčanová
Klinika hematológie a transfuziológie, Martinská fakultná nemocnica, Martin
Národné centrum hemostázy a trombózy, Martin, SR

Koagulačný faktor XII ( Hagemanov faktor ) je centrálnym prvkom aktivácie koagulácie krvi, aktivátorom fibrinolýzy a formácie kinínu. Teoreticky deficit FXII môže redukovať proces koagulácie krvi ( riziko krvácania ) alebo môže redukovať fibrinolytickú aktivitu ( riziko trombózy ). Deficit FXII zvyčajne nespôsobuje krvácanie , naopak niektoré práce potvrdili vysokú prevalenciu deficitu FXII u pacientov s rekurentnými arteriálnymi a venóznymi trombózami. Bol popísaný vzťah deficitu FXII k recidivujúcim abortom. Príčinou trombózy u pacientov s deficitom FXII je pravdepodobne redukovaný vznik bradykinínu, čo spôsobuje nedostatočné uvolňovanie tkanivového aktivátora plazminogénu. F XII sme stanovili u 62 zdravých kontrol a 262 pacientov, ktorí prekonali trombózu. Koncentráciu FXII < 0,60 IU/ml sme stanovili u 15/262 pacientov a u 3/62 zdravých kontrol. Pacienti so stredne ťažkým deficitom XII mali normálne alebo mierne predĺžené APTT. Výraznejšie predĺženie FXII sme zaznamenali pri použití APTT reagentu s nižším obsahom fosfolipidov. Týmto reagentom sme odhalili aj viaceré ľahké deficity FXII u pacientov v rámci skríningu antifosolipidového syndrómu. APTT reagent s nízkym obsahom fosfolipidov je vhodný na vyhľadávanie deficitov FXII.

maova
19. led 2009

margaritko, děkuju moc, já jsem nemohla nic moc najít. Je pravda, že i to APTT mám prodloužené. Jenom jsem moc dneska nepochopila doktorku, heparin by mi asi nedala. Fakt nevím, bylo to takový divný, ale do gynekologa ho snad dostanu a budu aspoň trochu klidnější. Podle doktorky dneska z hematologii moje mutace nemá vliv na těhotenství 😒

margarita
19. led 2009

hlavne sa neboj viac ako je nutne 😉 ked si sledovana hematologom, oni sa uz musia o Teba postarat. Keby to bolo vazne zle, skus kontaktovat autorky prispevku mailom. Ja uz som v zivote aj take robila, ze ked mi moj doktor neporadil, nevedel, nekomunikoval 😎 vyhladala som na webe niekoho, kto sa tym zaobera a nadrzovku ho kontaktovala... 😀

Klinika hematológie a transfuziológie
Jesseniovej lekárskej fakulty Univerzity Komenského a Martinskej fakultnej nemocnice v Martine
Telefón: 043-413 33 08
email: hema@jfmed.uniba.sk

maova
19. led 2009

margaritko, jsi moc hodná, děkuju 🙂 Já se snažím už uklidnit, byla jsem z toho taková rozhozená, ale říkám si, že tentokrát to přece už musí vyjít a nemůže se to pořád opakovat. Dostanu heparin, budu mít klid, že pro to něco trochu dělám a prostě to vyjde. A hotovo 😀 Musím si to tak pořád říkat dokola 🙂 Ty tvoje tt vypadají tak krásně 😵

skybaby
19. led 2009

ahojte kocky, som slubila ze sa ozvem 😉 tak som bola u lekara dnes a ten ma ukecal, ze sa nemam stresovat zbytocnymi vysetreniami a ze priebeh tehu nenasvedcuje ze by bola problemom trombofilia. tak som nakoniec s nim suhlasila a urobil mi iba rozne stery ... tak pevne verim ze druhe tehu bude ok 😉 ked raz bude 😉
ale aj tak dakujem za rady a podporu

mirip
19. led 2009

sky ja som bola tiež pomerne na tom dobre a boli tam trombofílie

margarita
19. led 2009

skybaby, ako myslis. moj gyndos ani nevie, ze trombofilia existuje 😀 a tiez mi po oboch potratoch tvrdil len, ze je to smutne a sa to stava 😠 no a zrazu sa to s liecbou do tretice nestalo 😀
jasne, ze to nemusi byt trombofilia, len niekedy treba viac bojovat s lekarmi, lebo co oni povazuju za "zbytocne", moze byt pre Teba "velmi podstatne" 😉 drz sa 😉

lenka_66
19. led 2009

zrnik , lenuss dufam ze ste neboli v elektricke

maova
19. led 2009

lenoc, jenom abych to shrnula, jakou mám tu MTHFR asi přesně nevím, mám napsáno: MTHFR (677 C>T) - Nebyla prokázána mutace a MTHFR (1298 A>C) - Byla prokázána mutace v heterozygotní konstituci. Pak už jenom hraničně prodloužené APTT a ověřena snížená aktivita FXII.

lenoc
19. led 2009

Dakujem Mao. Mrzí ma to sklamanie z doktorky, určite by som sa cítila rovnako.
Ja idem na hemo zajtra, tak som bola zvedava na tvoje mutacie, aby som vedela, nakolko mam na tu moju tlacit.
Babulky, nehnevajte sa, ze ostatnym nepisem, ale je mi zleee, idem si lahnut. manzel tu dobreze netancuje nejake indianske tance okolo mna od radosti, ze mi je zle. Ja jeho nadsenie nezdielam. 😝

maova
19. led 2009

lenoc, doufám, že na tebe neleze nějaká chřipka, ale že to je jenom z těhu. Tak hezky odpočívej a pak taky napiš, co ti řekli na hematologii. Taky mě to zajímá, ale je vidět, že každý má jiné zkušenosti, a každý to vidí úplně jinak. Já pak dám vědět co ve čtvrtek gynekolog.

lenoc
19. led 2009

Urcite je to z tehu. 😵 pa

lenusska
19. led 2009

lenka_66 - moja nie...som v praci...ale pocula som...su vsetci co tam boli ok ?

emicka1
20. led 2009

Ahoj holky,tak se zase hlásím po delší odmlce.Nějak jsem měla teď hodně kontrol,taky lítání po finančáku,sociálce a tal.A navíc mě pořád drží ta hnusná migrena 🙄
Tak jen tak zběžně,než vás pořádně dočtu 😀
BANDY já jsem brala Warfarin dokud jsem si neudělala těhot.test.Pak jsem ho hned vysadila a přešla na injekce.On se prý může brát do 6tt ale každý den vysazení dřív,je dobrý 😉
MAOVA no opožděně ale přese- obrovská gratulacééééééééé 😀 😀 😀 😀 Držím moc pěstičky 😀 😀 😀
ZUKLOČKO jak se vede? Co dělá malý Matuško? No u nás je zatím vše v pořádku a doufám,že to tak i bude pokračovat.Podle uzt je Rozárka zdravá,tak uvidíme,co nám řeknou ve 20 tt. 😀
No a teda jako vám,těhulkám ty týdny táááák letí!!!!!!! Holky kdy máte termíny porodů?
Držím vám všem moc palce 😀

capenka
20. led 2009

ahoj holky tak si vás dočítám a zjištuji co tromfobolie ,a celkově mutace je za potvorstvo.,a čtu že na mutaci co mám já MTHFR C677 heterozigot,se bere třeba anopyrin,jsem se ptala hematoložky a ona mi zdělila že jenom kdybych měla vysokou hladinu homocesteinů,tak jak to vlastně je.tak nic koupila jsem si listovku jak naporučila a nic víc včera jsem byla v Car,jezdím do Olmika na krev dělali veškeré odběry co můžou existovat a jsem zvědavá co vymyslí,jenom vím že chtějí dělat IVF,mám strach jak tam zjistí tu mutaci tak mě zase pošlou na vyšetření ,a já jenom lítám po doktorech už dva roky a nic se neděje jen 3 potraty.

tanity
20. led 2009

asi to vazne zavisi od lekara....lebo aj ja mam "len" heterozygotnu formu MTHFR a predsa si picham! 😨 chcela mi dat ten anopyrin ale ked sme hned na to zistili, ze som uz tehu, predpisala injekcie...mne sa totiz potvrdila aj tromboza v podkoleni...mozno robi aj to rozdiel, ze ti nepredpisu injekcie, kym nemas nieco "preukazatelne" 😒 ale ta moja hematologicka povedala, ze vzdy lieci takto injekciami tehulky, ktore maju hoci len heterozygotnu formu a zatial sa kazdej jednej dari,...ze nevie na 100% potvrdit, ze je to vdaka tym injekciam ale ani vylucit...takze pre istotu 😉

mao, ja by som podla toho, co margaritka pise mala mat deficit toho faktoru, ale ja som ho mala naopak zvyseny 😨 a to po tromboze..tak neviem...ale na to velmi nereagovala lekarka...podla poslednej kontroly mi este vysvetlila, ze v tehu my trombofilky mozeme mat znizeny trombinovy cas a zvyseny fibrinogen (Fbg)..a ze APTT sa znizuje 😉 ale ze to vsetko je ok 😉

skybaby, ja neviem...aj ja som sa tak dala uchlacholit mojim gynekologom, ze take veci sa stavaju a ze uz sa to nebude opakovat a nabuduce to vyjde....pol roka mi trvalo, kym som sa potom k nemu odhodlala, co som bola na neho taka namosurena, ze ma takymi recickami dostal namiesto toho, aby ma poslal na vysetrenia, a ja som znova musela stratu prezivat 3x 😢 a nebolo to potrebne, keby som na hematologiu sla uz vtedy....takze si to premysli, aby si nelutovala...normalne by som ta takto netlacila, ale podla vlastnej skusenosti viem...som sa zaprisahala, ze ked budem moct nejakej inej zene poradim, urcite jej odporucim ihned okamzite vysetrenia..aby uz netrpela ako som trebars musela ja... 😔

pekny dnik xxx

lenoc
20. led 2009

Kočky, tak dnes na hemoške mi len zobrali krv a po vysledky si mam prist zajtra, predtym ako pojdem ku gynekologovi. Este som jej vravela o tom, ze si davam denne polku Anopyrinu 30 a ona, ze zatial staci tak, ze uvidime co dalej podla vysledkov.
pekny vecer!

nina23
20. led 2009

Ahojte babulky,
takze som bola dnes na odbere a mam 10 vajicok 🙂 .
Zajtra budem vediet, kolko sa oplodnilo, dufam, ze vsetky. ICSI je u nas nevyhnutne.
Zajtra este musim skocit na hematologiu, v pondelok som bola na krv, zajtra budu vysledky (aj z krvi, aj kolko je babatiek).
Nechcem nieco zanedbat...s tou nasou krvickou 😉
Pekny vecer 😉

zulok
20. led 2009

EMickaaa, taak s atesim, ze je vsetko vporiadku.. teeeda a ot uz 15 t...

tehulky vy tu mate tusim rpeteky, kto bude mat na metriku prvy 40tt.kkraasne vam to letiiia tesiims a, ze je vas tu toolko 🙂

LEnockaa, juch, tak hemoska za tebou,som zvedava co zajtra... ale jeej, tak anopyrin odobrila 😉 drziiim palceee

Tanity, mas uzasnu hematologicku..ze pkene da injekciky, aby sa predilso niecomu veelmi smutneemu..

joj, ja stiham ciitat, ale akosi nestiham piisat..ved poznate..doma mame sidlo. 🙂

ozaj, kde Kappuska a Lolkaaa a ...vsetky ostatneeee a aj maminy by mohli prist na kus reci 😀

Skybaby, ono tie vysetrenia trvaju kratko, sice sa dakedy dlhsie caka na vysledky,a le nic hrozne, co by sa bal clovek absolvovat... drziim palce, ale podla mna nejake to vysetrenie nezasokdi..aspon budes mat klud an dusi, ze sis pravila svetko, cos i mohla

Ninkaaa, jeeeej, toolko vajiicok, siilno drziim palceeee

Capenka..jejda, no to je to anjhorsie, clovek beha a nevie, co skor.. ja som aj dufala, nech mi uz daco najdu,,.nech viem, ze co liecit a nech sa uz dockam babatka.. je to atkze..ale uz vedia v com je problem..a daju ti injekcicky, alebo nieco podobne a bude babatko v brusku

MArgaritkaaa, Mounty, tak akoo tasky do porodnice??? kolkokrat ste vyjedli sladkost??? len pozor, cokoladka je fajn, ale neodporuca sa zo zaciatku pri kojenii a v porodnici nepapajte pomarance a ine veci ktore sa sice nemozu,a le uurcite tam nejake take dosatnete,,... 😒 my sme dostali pomaranc, rybu... pasteku... horalku..vsetko atke co ma v sebe nejaky ten alergen..tak vezmite si nieco, co uurcite budete moct papat.. a hlavne ono budete mozno este viac hladne ako teraz v tehu... lebo zevraj pocas kojenia je vacsi energeticky vydaj..tak nech vam aj rodinka coto prinesie

lenusska
20. led 2009

Baby chyta ma depka ☹

risk66
21. led 2009

Ahojky dievčence.Všetky Vás tu zdravím a pripájam sa k Vám s dokázanou Mutáciou FV leiden heterozygotna forma.vrodený trombofilný stav.Som v 7 týždni pichám si CLEXANE 40MG.pREKONALA SOM DVA POTRATY JEDEN 24 TýžDEN A druhý v 18 týždni.Tak pevne verím že tie injekcie mi dajako pomôžu.Lekárka na hematologií mi však povedala že možno budú nežiaduce účinky v podobe krvácania.Máte s tým dajaké skúsenosti?

maova
21. led 2009

lenoc, tak jsem zvědavá, co ti řeknou podle dnešních výsledků 🙂

tanity, děkuju za informace 🙂

nina, držím palečky 🙂

lenusska, jak to, že tě chytá depka? 😨

risk, držím moc moc palce, aby tentokrát bylo všechno v pořádku. Jsem na tom podobně, potratila jsem ve 23 a 20tt, ale mám jenom mutaci MTHFR. Zkušenosti zatím bohužel nemám, teprve ve čtvrtek se dozvím, co mi řekne doktor.

margarita
21. led 2009

risk, s krvacanim zatial tiez neviem, ja asi dostanem prve injekcie prave zajtra 😀 ale tesim sa, ze ten mesiac sa to bude dat v pohodicke vydrzat.

zulocka moja, tasku som si zbalila uz veru - pre kazdy pripad - ale ako som pisala, sladkosti a ine tam zatial nemam, lebo by som to do porodu urcite chodila vyjedat 😉 ale moji rodicia byvaju od Ruzinova coby kamenom (tak na trikrat 😉 ) dohodil...a mama je cerstva dochodkyna, takze bude mi moct priniest "humanitarnu pomoc" aj v esuse navarenu, keby bolo velmi zle 😀 😀 tak s tym ja pocitam 😉

aj mna strasne moc tesiiiiii, ako nam tu pribudaju stastne tehulky,a verim, ze lenusska, alinuska a aj vsetky ostatne co su este snazilky sa conevidiet pridaju - ved uznajte, to by zase bolo prilis, vsetky naraz tehotne 🙂 pekne sa to rozlozi po mesiacoch, nech sa stale mozeme s niekym novym tesit 😉

nina23
21. led 2009

Ahojte babulky 🙂
takze mame oplodnenych 9 🙂 z 10-tich 😉 .
Zajtra mam zavolat, kedy bude vklad. Chcem predlzenu kultivaciu, tak neviem, vychadzalo by to na vikend...takze asi v piatok.
Co myslite?
Bola som aj u hematologicky, dala mi kyselinu listovu, injekcie B 12 a pichanie clexanu. Takze dufam, ze to vsetko dobre dopadne 😉
pekny vecer, pa