Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

margarita
18. únor 2009

mounty sa zatial nehlasi...tak cakam a myslim na nu aj "preventivne" 😉 nechcem jej vypisovat sms, lebo mna osobne hrozne nebavi dostavat tiez stale take, ze : A este si 2v1? a kedy mas termin? a co, uz si porodila??? 😀
verim, ze sa ohlasi v pravy cas. Ja tiez slubujem, ze len co bude mala na svete, moj muz alebo nejaka kamoska z MK vam to tu napise 🙂

lenoc
18. únor 2009

Leni, kapusta a tehotenstvo je u mňa vražedná kombinácia. čo ale keď ja ju tak ľúúúbim, hlavne kvasenú v kapustnici či v segedíne.
Jeeej, ten tvoj vegeťáčik je ozaj nočný vtáčik. Krása, že už máš pohyby. A hádam by si nechcela disko cez deň a s dospelákmi? Há? To potom stráca svoje čaro. 😉

Margaritka, ale ty si už ako dlho tehula, tak je celkom logické, že máš tú ping-pongovú čiaru (aj keď niektoré tehule ju vraj nemajú vôbec)... ale v 11tt???? Som prírodná anomália. 😀
Beriem ťa za slovo s tým sľubom.

Andys, veru nestraš, že tvoja segra to má stále. 😲 No, mne to pri dvojkách vyskočilo v takom cca. 16tt a zmizlo asi 4 mesiace po .... Ale 14 rokov je pekný výkon.

Zrnik, keďže nechcem, aby si sa nám unudila na smrť, hodila som foto especially for you do albumu.

lenoc
18. únor 2009

alinuska, lenusska aj ostatné snažilky, chýbate nám tu!!!
Síce riešime často tehuľkovské záležitosti, ale to neznamená, že vy nás nezaujímate. cmuk.

ivk
18. únor 2009

ahojte dievcata,
prosim vas, mozete mi napisat, ako dlho ste cakali na vysledok krvi na zistenie krvnej zrazanlivosti? Ja mam po 2 potratoch a pred 3 tyzdnami mi brali krv a moj gynekolog mi povedal, ze kym nebudu vysledky, tak nemame snazilkovat.

zrnik1
18. únor 2009

Lenocka dakujem, ale velmi som sa nepobavila.Mas krasne brusinko a ja tam pravdu povediac nic nevidim.
Margaritka s tym byvanim to vidim tak, ze tvoja dcerka bude slavna modelka a kupi ti dom na plazi. 😅 ,asi to uz nevylepsim.
Lenka a ty nechci zazraky, pekne si pockaj.Kto to kedy videl preskakovat mesiace. Kde sme!!! 😀 😀 😀
Pozdravujem tvoje babulko. Tak ty mas stastie, ze sa ti ozyva. To moje lenivciatko sa ani nehne. Som zvedava na zajtrajsi utz.
A vazne lenusska ty kde sa poflakujes. Ale to sa ti odplati.Kto malo konikuje, ten sa nedozvie novinky 😀
Alinuska este zijes??? uuu 😉
Baby som neznesitelna, zla na manzela a mam vykyvy nalad.Tak sa hambim. Moj manzelik chudatenko. Potom vecer to lutujem, ale to je uz neskoro 😅 . Este dobre, ze ma ma rad, lebo inak neviem... 😕

zrnik1
18. únor 2009

ivk vysledky by mali byt, najneskor do 4 tyzdnov.Aspon ja som tolko cakala. Hned ako prisli vysledky bola som tehu 😉 .

ivk
18. únor 2009

dakujem zrnik, dufam, ze to tak bude aj u mna, lebo som niekde citala, ze sa caka 2-3 mesiace a to sa mi zda hrozne dlho.

lenka_66
18. únor 2009

lenoc dovolila som si pozriet brusko .pekne ho mas len co je pravda.

ivk ja tiez cca mesiac ale to bude tym ze s zrnikom mame stejnu pani doktorku 😉

zrnik nic nepreskakujem ,vsetko pekne pomalicky , ved vies ze idem za tebou .podla usg som ale popredu ako mi pise konik tak mozno preto.

lenka_66
18. únor 2009

zrnik mna sa uz pytal drahy ci nie je tabor pre tehulky.nevravel ze som protivna ale asi hej ked tak uvazuje.a ze v auguste si pride po nas 😀

margarita
18. únor 2009

lenocka, priznam sa, ze ani ja som neodolala a kukla tu Tvoju ciaru - ale presne ako zrnikovi 😉 aj mne akosi uslo, ze kde mam vidiet tu ciaru v strede...bud som uz uplne slepa, alebo ju na tej fotke nevidno...
A dovolim si pripojit sa k Tvojej vyzve pre nase snazilky - i ked chapem, ze prevaha tehuliek v teme ich moze dost znacne deptat, babulky, ukazte sa a ozvite, nech vieme, co sa s vami deje 😵

ivk, mne prisli vysledky tiez tak cca do mesiaca, teda ale nie priamo mne, mojmu lekarovi. A pockat na ne Ti vrelo odporucam, lebo ja som volala, ze ake su, a ze nic sa nezistilo, lebo robili testy na viac veci a ze nech si zavolam tak o 2 tyzdne, co dalej so mnou ...no a tak som sa upokojila a cosi-kamsi aj otehotnela, a ked tam volam o 2 tyzdne, ze ok, uz som tehu, tak vydeseny lekar, ze no ale nakoniec prisli aj tie trombofilie a nieco sma vam tam nasli ☹ Vies si asi predstavit, ake nervy som mala, kym som sa po cca 10 dnoch dostala na hematologiu po lieky. Bala som sa ist aj na WC, ze zistim, ze krvacam... takze radsej pockat, nez ako ja potom depkovat a stresovat 🙂

lenka - tabor nie je, ale povedz mu, ze my nato mame MK 😉

lenoc
18. únor 2009

Kľudne môžete kukať, veď album je tu pre aj vás všetky, no bola to zrnikova (zrnikina ?) žiadosť, tak preto som napísala, že je to especially for zrnik.
No baby, vy ste ale slepé! Ale nie, pravdupovediac, ani ja by som ju tam na fotke nevidela, keby som nevedela, kde ju mám hľadať. V skutočnosti je to viditeľnejšie. A tie chĺpky - no strach! No, brušo mi rastie, ale sú to skôr roztiahnuté črevá ako drobček. Ale to neva, aj tak to znamená, že malinké sa niekde pod nimi a pod tou vrstvou slaninky skrýva. 😵

pridávam sa do klubu protivných žien. Včera som skučala mužovi za ušami, že by som mu dopriala, aby aj jemu bolo aspoń týždeň zle, aby vedel, aké to je. A nechcel sa vymeniť, že keby som nebola na neho zlá, tak sa aj vymení, ale takto nie.

sylvia21
18. únor 2009

Vcera bolo asi nieco vo vzduchu, lebo ja som bola tiez protivna 😝 😀 😀 😀 a to ani nie som tehulka. 😵

andys004
18. únor 2009

😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😵 Tak takto se tvářím asi už od čtvrté hodiny odpolední je opravdu na mě pěkný pohled 😅 .Dnes jsem byla u svého gyn.dr myslela jsem si že se sním jdu rozloučit a ono prd mile mě překvapil řekl že byl na pojišťovně a že prý by mu to mohli proplatit a prý i kdyby né tak mě nenechá jezdit takovou dálku že těhotenství je rizikové a musím být v klidu a né se stresovat tak injekce bude předepisovat on HURÁ 😀 .Pak mi udělal utz tak strašně dlouho mu trvalo než něco řekl pak zapnul druhou obrazovku abych to viděla 😕 i já a pláč byl skoro na krajíčku naší bublince tukalo srdíčko nádhera 😵 spadl mi obrovském kámen ze srdce.Doufám že takto to bude pokračovat nejméně do 9.10.2009 to mi stanovil TP.Dneska jsem téměř v klidu,ale ted bude zase další čekání 😠 na další kontrolu ta je až za tři týdny no to je věčnost.Zítra mě čeká ještě jedna nepříjemná věc budu muset zavolat ☹ do Plzně že návštěvy se bohužel nebudou konat snad to pochopí a nebudou se zlobit ted mám z toho úplně černé svědomí že nejdřív otravuji a pak nic,ale ta dálka je fakt odpuzující a na konci kdybych musela jezdit každý týden no fakt jsem se toho hrozila kdyby nebyla jiní možnost tak bych to určitě podstoupila ,ale když mi nabídl tuto variantu no neberte to.

Lenka 66 tak fotbalista-ka se už ozval-a paráda 😵 já jsem u Tobíka taky měla pohyby už v šestnáctém týdnu i sám dr. se tomu divil,ale je to krása vid tak si to pěkně užívej 😉 .

Lenoc krásné bříško 🙂 ,ale já jsem asi taky slepá 😔 .Věř tomu že kdyby se moje sestra nechala vyfotit tak ti sem dám foto pořádné ping-pongové čáry 😀 .

Margarita no vždyť taky se už nemůžeme dočkat až si přečteme že kinder vajíčko se rozlouplo a ukázalo překvapení které skrývalo 😵 .

Zrník nálady jsou normální na manžela mě to taky mrzí že na něho bručím ,ale nejvíc mě štve a mrzí když už houknu i na malého to se pak jdu hned omluvit a pořádně pomazlit naštěstí je taky chápající je to náš pardousek.Někdy je toho na mě opravdu dost to ale není omluva 😠 .

Dneska mi ani není zle tak nevím nevím jo jako by jste to neznali plaška hadr 😎 .Mějte se všichni krásně a opatrujte se pa pa pa 🙂 .

margarita
18. únor 2009

andysss to je skveleeee - no vidis,tak aj tie modlitby za doktorov neboli marne. len nech sa o teba pekne vzorne stara...Plzen to pochopi, neboj 😉 a to srdiecko - no jedna sprava lepsia nez druha 😉

andys004
18. únor 2009

Margarita děkuji za motlitbyčky to je to co určitě zabralo jsi zlatá dík 😉 .No snad to pochopí nerada bych vypadala jako nevděčnice 😠 .

veselinka
19. únor 2009

Hezké zasněžené ráno všem, dlouho jsem se tady neukázala, chřipka mě pěkně potrápila. Ale už jsem zdravá.
Lenoc, Margarita - je hezké, že myslíte i na nás, netěhulky. Mě naopak nevadí, že řešíte těhulkovské věci, protože se těším, že i s tou mrchou mutací co mám to jde a budu to někdy prožívat také. Takže už od vás budu na vše připravená.
Ivk- já jsem měla výsledky z genetiky za 3 týdny a přišli jak mému gynekologovi, tak mě domů. Jestli tedy myslíš genetiku a ne výsledky z hematologie - na tu stále čekám, jsou tam dlouhé objednací doby 😒 -
Lenka 66-Tábor pro těhulky 😀 😀 😀 , tedy to je príma nápad Tvého muže, velmi mě to pobavilo.
Lenoc- také jsem slepá, ale bříšánko krásné 😵
Andys - skvělé zprávičky, super, moc se z vašeho štěstíčka těším.

zulok
19. únor 2009

AHooojte "protivne"tehulky 😀 som sa musela smiat.. ale aj ja som vzdy aspon preventivne vzdy bola protivna... a potom ma to riaadne mrzelo 😅 cheee..no co uz...tak to chodii

ANdyyys... gratulujeeem k srdiecku a ze enbudes musiet tak dlho cestovat.ono to nie je sranda a pootm v teple..no... takto je to super a tam ti lekari to iisto pochopa 😉

Lenocka.. jeeej, pingpongova ciara.. no je taka slabulinka ale naznak vidiet..ale ved to poznas.. fotky su vzdy ine, vzdy vidiet slabsiu ciaru, vzdy vidno mensie brusko 😉 a chlpky..no ja som bola s otu mojou tmavou ciarou a chlpkami ako diviak... ale ono tie chlpky uz vypadali a ciara ..este mam, ale uz zvacsa vybledla... 🙂

MArgaritka.. cheee, ty tu s tou 40 strasis... 😀 tak idem robit zle.."uuz?"""" 😀 ale nie, prepaaac, jaaaj, ako sa uz tesim na drobca.. Ktovie, Mounty uz mozno pri sebe ma male bubuliatko 😀

mounty
19. únor 2009

Ahojte, hlasim sa stale z domu, vcera som bola na poradni, mojho doktora zastupoval iny, ale teda otras........vraj som zavreta, co nechapem ako je mozne ked uz som bola minuly tyzden na 2 prsty 😕 a ze to vidi na prenasanie. no dakujem pekne, a ked som sa ho opytala ci mi moze spravit uzv na prietoky, ze sa mi babo malo hybe, tak sa na mna skaredo pozrel a povedal ze taky luxus co ziadam sa u nich nerobi, som dost nastvata...........na hematologii mi napisali ze prietoky kontrolovat kazdy tyzden ku koncu, a zatial nic!! 😠 😠 Fakt som asi mala ostat na kramarochm, zatial je ta Antolska uplne odveci........ale nejdem sa viac stazovat, idem si pospat. Nikinko siel s krstnou sa smykat a ja idem pospat trochu lebo kazdu noc tak 3-4 hodky max, som uz dost hotova........

margaritka, ja Ta stale cakam 😉 😉 drz sa

tanity
19. únor 2009

ahojky 😀
aj mne sa paci ten klub protivnych tehuliek 😀

lenocka, dakujem za kompliment 😵 rastie nam veru rastie, ale tiez mam dni, ked stresujem, lebo sa ten nas maly velmi nehybe (zrnik, asi mame nejakych malych lenivcov, ale zasa to mozu byt mali spokojni chlapatkovia 😵 )
lenocka, a naozaj mas uz tu lineu nigru 😀 je to sranda, ale je to krasne brusko....inak, pridavam sa do klubu chlpatych brusiek...ja som prave podla toho a strasidelnej chuti na kyslu kapustu vo vsetkych formach a jedlach mala tusak, ze to bude chlapcek 😀 a aj sa to u nas v pondelok potvrdilo....takeeeeeeeeee vajka sme videli a pipika, ze sme vsetci traja (lekar, manzel a aj ja) skrikli, CHLAPCEK! 😀 😀 😀 takze leni, snad sa tam skryva chlapatko 😉 (inak, stale mi to a ujde a potom pisem chlpatko...takze mozno je aj tam ista asociacia 😉 )

inak, lenka, ja som citila tentokrat pohyby uz od 14tt, bolo to jasne sklbkanie, otacanie sa, akokeby prevalovanie, take zasklbky, tukanie, klopkanie slabunke..ale boli tt, ked bolo tichucko, len naozaj ledva badatelny pohyb a to som mala hlavu v smutku a panikaaaaaaa 😅 uzv vzdy ukazal, ze je vsetko ok, takze asi to zalezi od babatiek..niektore su aktivne stale, ine si dopraju aj oddych a pokoj 😉 a tiez som velakrat citila hlavne v noci..

andys, krasa, ze si videla srdiecko...tak sa len pekne drzte a krasne narastajte 😀

dadka, ip 😉

pekny dnik dievcata xxx

tanity
19. únor 2009

mounty to je naozaj des... 😠 ako si to mozu vobec dovolit takto jednat s pacientkou a este k tomu, ked mas jasne instrukcie z hematologie?!! 😠 hruuuza....len sa nadalej sleduj a ak budes mat pochybnosti, chod do nemocky a ziadaj tie prietoky, myslim na teba xxx

margaritka, tebe to moze prist kazdu chvilku, tak som len chcela popriat vela stastia a krasny zazitok 😉 a malinku princeznu v naruci snad uz coskoro 😵 😵 😵 ak by som tu dovtedy neprisla 😉 drzte sa xxx

lenka_66
19. únor 2009

margaritka tak konikujem kym drahy je v praci.potom smola -protivka sa prisaje 😀 .myslim ze kym je v praci mu je fuk aku mam prave naladu.

lenoc - tak ja si uz pripadam ako YETTI kompletme.takze bud kludna 😀

adys- a tak si sa bala. strach ma velke oci.no mozno plzen povie ze tak raz mesacne ta kukne.a to uz budes velmi kludna ked ta budu 2 sledovat(tiez mam tak)+hematologicku.no a srdiecku jasne graulujem 😉

tanity - no ja tiez skor ale som myslela ze to su creva.teraz je to na beton drobec

mounty- zavolaj sestricke a pytaj sa kedy tam bude tvoj doky a chod.a ked nic ine tak si vymysli kontrakcie abo nieco neskodne a pozru ta urcite este raz.

veselinka my vam vsetkym doprajeme take starosti .neboj myslime na vas aj ked obcas pismenka tak nevravia

margarita
19. únor 2009

mounty, ja na vas myslim kazdy den, ze ci dnes neporodite a vy zatial takto 😒 dufam, ze bude vsetko ok, aj ked ti doktori su fakt protivni...inym vyvolavaju aj tyzdne pred TP, a Teba nechaju prenasat...no otras 😢
ale ved som TI slubila naposledy, ze Ta nepredbehnem 😀 takze este stale mas prednost 😉
dufam, ze dodrzim slovo 😀 😀

zulocka - este nieeee, ako vidis 😀 ale nevieme dna ani hodiny, hoci najblizsiu poradnu mam az v utorok, ja uz cakam vsetko... 😉

lenka_66
19. únor 2009

margaritka a mozno ani poradne nedockas 😉

friduca
19. únor 2009

Ahojte dievcata,dlho som nebola na snazilkach,,moje piate tehotenstvo sa v pondelok skoncilo vo stvrtom tyzdni.Tak som sa vam chcela postazovat ☹ Ale musime ist dalej 😉 Vsetkym vam moc drzim palce ,zatial cau cau

mounty
19. únor 2009

margaritka aj ja mam poradnu v utorok, tak budeme na seba mysliet 😉

tehulky drzte sa, snazilky snazte sa!!

margarita
19. únor 2009

jasnacka, mounty 😎 este nakoniec aj rodit budeme spolu, pockaj 😉 len kazda na inom konci BA.

friduca ☹ 😒 😠 😖 😔 ☹ ☹

lenusska
19. únor 2009

Kuk 🙂

Par dni som tu nebola nemala som nejak naladu...Ako sa mi mate?

lenka_66
20. únor 2009

tak mam 2 spravy
1. podla usg nevydno ziadne vyvojove chyby.srdiecko budu vediet skontrolovst az v 20tt no zatial pohoda 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀
2.pan dr.povedal:najpravdepodopnejsie to bude chlapcek . 🙂

zrnik , tak ja ta asi vo vsetkom nasledujem.

lenusska,alinuska tusim ze so zrnikom cakame na nevesty pre svojich borcov 😉

lenusska
20. únor 2009

lenka_66 no posnazim sa 😀 ved to je fajn ze budu mladsie..

lenka_66
20. únor 2009

sak prave teraz uz mate zavazok voci nam.co ak nasi chalani sa budu hanbit.a nevestu chem aj ja no a zrnik urcite tiez