Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

lenka_66
3. dub 2009

este mam tusenie a dufam ze spravne.alinuska nechodi lebo nechce zakriknut , pride az okolo 13 tt. 😉

monajs
3. dub 2009

Ahoj holky,můžu se přidat?
Zítra jdeme na ET a po minulém potratu mi zjistili mthfr 677T heterozygot.Od ET si mám píchat Clexan.Mám z toho docela strach.Hematolog mi ale řekl,že nemůže vyloučit,ale ani potvrdit,že moje 2 potraty a 1 biochemické těhu je kvůli tomu.6e sice mám mutace,ale homocysteiny(nebo jak se to jmenuje)mám na spodní hranici.Vždyť já ani nevím,jestli píchat ráno nebo večer a kam přesně? Někam kolem pupku až do boku?
prosím trošku mi poraďte.Díky

lenka_66
3. dub 2009

monajs,ahoj
tak prve co musis je zahodit strach.ak ti daju injekcie tak ti aj ukazu ako pichat.ak uz ich mas tak sa pytaj na ET.lepsie je ak uvidis.inac mozes do brucha,stehna abo ramena.nie kazda to zvlada sama takze aj polovicky nas pichaju.
drzim palce

andys004
3. dub 2009

skusim v skratke tiez opisat nas porod... wild horses - mali sme to dost podobne 🙂

Takze - rano v sobotu pred 5 mi zacali kontrakcie, o 3 poobede sme dosli do porodneho domu, to uz boli po 5 minutach. Midwife bola fajn, chcela nas poslat domov, lebo som podla nej bola prilis v pohode na to, aby som rodila 😀 ale ostali sme tam, dostali sme peknu porodnu salu s balonom, vanou zachodom, roznymi pomockami (pisem to preto, lebo na Slovensku by toto bol tazky nadstandard), pustili sme si hudbu, tancovala som brusne tance, predychavala kontrakcie, midwife nam uvarila caj (mala som specialny na kojenie este z domu) a priebezne nam nosila novy a toasty a lekvar 😀 potom mi napustila vanu, vliezla som si do nej a bola to prijemna ulava (kontrakcie som mala strasne bolestive - pomahalo mi ich predychavat a pri vydychu robit hlboky zvuk "vuuuuu". A este mi velmi pomahalo, ze ma manzel stale masiroval - mali sme to nacvicene z predporodneho kurzu, takze vedel presne, co ma robit, bol uzasny.). Ozaj, jest neodporucam - ja som si len hryzla z mueslitycinky a hned som sa z toho povracala. 😖 Ale pila som stale a vela. Potom, ked som tie bolesti uz nevedela vydrzat, poprosila som midwife, ci uz mozem ist do bazena a ona, ze este asi nie som dost otvorena, ale skontrolovala ma a zistila, ze uz som na 6 cm, tak hura do bazena 😀 no a tam to bolelo este viac, neskor mi ponukla ten entonox, tak som ho skusila a bolo to super 😀 som z toho bola uplne sfetovana 😀 no hej a mala som fakt ten orgasmic birth, takze je to pravda, da sa to. (midwife bola dost prekvapena z toho, ako rychlo sa otvaram a ako dobre predychavam kontrakcie, mala som zo seba velmi dobry pocit, som jej vysvetlila, ze robim jogu 😉 ) Potom akurat nastal problem, ze babatko akosi nechcelo ist von, kedze bolo asi take obrovske. Medzitym sa vymenili midwife a to bolo super, lebo ta druha midwife bola uplne uzasna a uz sme ju poznali - ona ma prijimala. Najprv ma len pozorovala, radila mi, co mam robit a ked to neslo, vyhlasila, ze ideme z bazena von, tak sme sli na stolicku, tam sa mi podarilo nieco vytlacit, ale babatko to nebolo 😅 (midwife ma velmi pochvalila a slo sa dalej), potom sme sli na postel a tlacila som v polosede, jednu nohu som mala zapretu do manzela a druhu do midwife. No a takto som tlacila asi 3 hodiny, lebo Zoranko asi cely cas spinkal 😀 . Myslela som si, ze umriem, ze ho nevytlacim, ze budem musiet mat cisarsky, nastrih, zvon a neviem co este, no a nakoniec sa nam to podarilo 😀 bol to ten najkrajsi pocit na svete, ked som pocitila, ze uz konecne ide von a potom, ked som ho uvidela - bol nadherny, najkrajsi na svete 😀 . Manzel si musel sadnut, lebo toho bolo nanho trochu moc (videl viac ako ja 😀 . Hned mi Zoranka polozili na brusko a prikryli nasim cervenym uterakom a tak sme tam nejaku dobu ostali a tesili sme sa. Potom mi pomohli prejst na stolicku, kde som vytlacila placentu (bez syntocinonu), midwife ju skontrolovala, ukazala nam ju (Zoranka medzitym drzal dojaty ocko). Potom som presla na postel, midwife ma skontrolovala, mala som male natrhnutie, ktore zasila (dala mi entonox a umrtvovaciu injekciu - vobec to nebolelo a bolo to hned). Potom mi prilozili Zoranka na prsia, ale cuckat sa mu nechcelo, tak sme sa len tak vytesovali. Potom som zaspala.
Idem kojit - dokoncim neskor 😉

lenka_66
3. dub 2009

adys,no to ta obdivujem lebo mne dr. zastavil na obrazovke pipik a aj tak som to neako nerozoznala.na speci usg uz vedia povedat aj v 13tt.

lenusska
3. dub 2009

Ahojte 😵

Lenoc tak teraz mam po ovulke ale ked nic tak na buduci mesiac ma nakaziis 😵

monajs
4. dub 2009

Ahoj holky,
díky za radu.Už jsem si přivezla 2 embryjka a sestřička nás píchla a ukázala.Sakra ale štípe to 🙂

jetko
4. dub 2009

Ahoj holky... i já mám Leidenskou mutaci a ještě nějakou k tomu, a taky si píchám Lexan... prosím vás, taky se vám tak dělali modřiny?

lenusska
4. dub 2009

Kde ste kto ?

mounty
4. dub 2009

tu sme,my sme dnes krstili malu Johanku 😵 ja som asi divna ale ja tak tuzim po tretom dietatku, normalne mi chyba brusko 😅

lenusska
4. dub 2009

mounty niesi divna 🙂 jeej krstiny

andys004
4. dub 2009

Ahojte,
Mounty nejsi divná i mě se stýskalo po bříšku a hlavně po tom kopání.Třeba za nějaký ten čas bude i třetí 😉 .Jé křtiny a zároveň narozeniny synka,gratuluji,krásná souhra.Náš Tobík je taky křtěnej 4.4. ve čtyři hodiny samé čtyřky.

Lenusska doufám,že už tento měsíc budeš mít tu správnou nákazu a nejlépe tuplovanou 😵.

Monajs štípou sviňky 😠 ,ale dá se to zvládnout tělo si za chvilku zvykne,ty taky a bude to v pohodě.At embryjka krásně rostou a je z toho krásný výsledek držím pěstičky.

Jetko modřiny jsou normální pak se taky dělají takové zatvrdlé bouličky, těm se nejlépe vyhnout počkat až se to zahojí.Já například píchám ruce a nohy na rukou se mi modřiny nedělají nebo jen mimořádně,ale nohy co vpich to modřina a boule,ale zase to nebolí.Kdežto na ruce když se udělá boule tak to tak bolí že ted jsem třeba ani kvůli tomu nemohla spát celá ruka mě brněla,bolela no hrůza.Toto jsem v tomto těhu měla poprvé,ale v předchozím jsem na to dost trpěla bylo mi doporučeno,že to mám ledovat to zabíralo.Budu muset najít mrazící polštářky a dát je na mrazák abych byla příště připravená.

Lenka 66 to je jen moje domněnka bůh ví co jsem to tam viděla.Já mám v hlavičce zakódováno, že to bude kluk tak možná jsem tam viděla i to co tam není a to bych teprve čuměla 😕.

Mějte se krááááásně a opatrujte se pa pa pa 😉 😀

lenusska
6. dub 2009

Skoro som Vas uz nenasla..

Jak sa mame?..Jak tehulky a maminky a snazilky co kedy startujeme tehu vlnu???
Pri takom super pocasi by sa patrilo.. 😵

lenoc
6. dub 2009

Ahoj baby, strašne sa mi trasú ruky, volala som na hemošku, mám tam nachystaný recept na Fraxík. Neviem, či sa mám tešiť... ale asi hej, veď som ho tak chcela. To sa len teraz bojím, či mi ho už konečne napísala "len tak" alebo mám horšie výsledky. No veď uvidíme, potom sa ozvem.

Lenuss, veru, patrilo by sa (aj tebe). Joooj, keby ozaj. 😵 😵 😵

lucia_b
6. dub 2009

Ahojte,

po dlhsom case sa opat ozyvam, mala som totiz velku depresiu a stale som hladal odpovede preco... Rada by som sa vas opytala, ako casto vam vas gynekolog meral prietoky. Ked som polozila svojmu doktorovi otazku, ake som mala prietoky v 35 tt, ked este vsetko bolo v poriadku, povedal, ze mi ich nikdy nemeral. Ach, tak mi je z toho smutno, pitvou sa totiz zistili mnohopocetne infarkty v placente, cize malicky nebol dostatocne vyzivovany. Tiez by som sa chcela opytat, ci mi niektora z vas nevie poradit, co ine, ako trombofilia, moze tieto infarkty v placente sposobovat, ja som totiz nemala zvysenu hladinu homocysteinu a tak sa obavam, ci za tym nie je este nieco ine.

lenussska, my sa zacneme snazilkovat koncom leta, verim, ze tu tehu vlnu rozbehneme spolu.

lenusska
6. dub 2009

lucka s Tvojou otazkou Ti neporadim..Nemam s týmto skusenost a velmi ma mrzi,ze Tebe sa nieco take stalo. 😔 😔

No verim,ze sa to tu coskoro rozbehne..a ze sa v lete potom pridaaas.. 🙂

inci
6. dub 2009

ahojte,
mam za sebou dva potraty v druhom trimestri. prvy krat sme prisli o babo v 25tt a teraz pred troma tyzdnami v 20tt ☹ rada by som absolvovala aj hematologicke vysetrenie. poradte mi prosim nejake centrum, kde robia podrobne vysetrenie. kolko sa caka na vysledky?
dakujem za radu.
pekny den.
i.

lenoc
6. dub 2009

skusim v skratke tiez opisat nas porod... wild horses - mali sme to dost podobne 🙂

Takze - rano v sobotu pred 5 mi zacali kontrakcie, o 3 poobede sme dosli do porodneho domu, to uz boli po 5 minutach. Midwife bola fajn, chcela nas poslat domov, lebo som podla nej bola prilis v pohode na to, aby som rodila 😀 ale ostali sme tam, dostali sme peknu porodnu salu s balonom, vanou zachodom, roznymi pomockami (pisem to preto, lebo na Slovensku by toto bol tazky nadstandard), pustili sme si hudbu, tancovala som brusne tance, predychavala kontrakcie, midwife nam uvarila caj (mala som specialny na kojenie este z domu) a priebezne nam nosila novy a toasty a lekvar 😀 potom mi napustila vanu, vliezla som si do nej a bola to prijemna ulava (kontrakcie som mala strasne bolestive - pomahalo mi ich predychavat a pri vydychu robit hlboky zvuk "vuuuuu". A este mi velmi pomahalo, ze ma manzel stale masiroval - mali sme to nacvicene z predporodneho kurzu, takze vedel presne, co ma robit, bol uzasny.). Ozaj, jest neodporucam - ja som si len hryzla z mueslitycinky a hned som sa z toho povracala. 😖 Ale pila som stale a vela. Potom, ked som tie bolesti uz nevedela vydrzat, poprosila som midwife, ci uz mozem ist do bazena a ona, ze este asi nie som dost otvorena, ale skontrolovala ma a zistila, ze uz som na 6 cm, tak hura do bazena 😀 no a tam to bolelo este viac, neskor mi ponukla ten entonox, tak som ho skusila a bolo to super 😀 som z toho bola uplne sfetovana 😀 no hej a mala som fakt ten orgasmic birth, takze je to pravda, da sa to. (midwife bola dost prekvapena z toho, ako rychlo sa otvaram a ako dobre predychavam kontrakcie, mala som zo seba velmi dobry pocit, som jej vysvetlila, ze robim jogu 😉 ) Potom akurat nastal problem, ze babatko akosi nechcelo ist von, kedze bolo asi take obrovske. Medzitym sa vymenili midwife a to bolo super, lebo ta druha midwife bola uplne uzasna a uz sme ju poznali - ona ma prijimala. Najprv ma len pozorovala, radila mi, co mam robit a ked to neslo, vyhlasila, ze ideme z bazena von, tak sme sli na stolicku, tam sa mi podarilo nieco vytlacit, ale babatko to nebolo 😅 (midwife ma velmi pochvalila a slo sa dalej), potom sme sli na postel a tlacila som v polosede, jednu nohu som mala zapretu do manzela a druhu do midwife. No a takto som tlacila asi 3 hodiny, lebo Zoranko asi cely cas spinkal 😀 . Myslela som si, ze umriem, ze ho nevytlacim, ze budem musiet mat cisarsky, nastrih, zvon a neviem co este, no a nakoniec sa nam to podarilo 😀 bol to ten najkrajsi pocit na svete, ked som pocitila, ze uz konecne ide von a potom, ked som ho uvidela - bol nadherny, najkrajsi na svete 😀 . Manzel si musel sadnut, lebo toho bolo nanho trochu moc (videl viac ako ja 😀 . Hned mi Zoranka polozili na brusko a prikryli nasim cervenym uterakom a tak sme tam nejaku dobu ostali a tesili sme sa. Potom mi pomohli prejst na stolicku, kde som vytlacila placentu (bez syntocinonu), midwife ju skontrolovala, ukazala nam ju (Zoranka medzitym drzal dojaty ocko). Potom som presla na postel, midwife ma skontrolovala, mala som male natrhnutie, ktore zasila (dala mi entonox a umrtvovaciu injekciu - vobec to nebolelo a bolo to hned). Potom mi prilozili Zoranka na prsia, ale cuckat sa mu nechcelo, tak sme sa len tak vytesovali. Potom som zaspala.
Idem kojit - dokoncim neskor 😉

inci
6. dub 2009

ahojte,
lenoc, dakujem. citala som tvoj pribeh. je to velmi smutne prist o dve deticky.....prajem ti krasne a bezproblemove tehulkovanie.
lucia, pokial dobre viem. prietoky sleduju az od 36tt. teda ak nie si rizikova. inak aj tvojho drobceka mi je velmi luto. nieco podobne mame aj my za problem, teda nam tiez robi sarapatu placenta. na babatkach neboli zistene VVCH a mam aj dve zdrave deti. geneticke vysetrenie mame negativne, to sme absolvovali este po prvom potrate. potom som mala bezproblemove tehotenstvo. adamko sa narodil v temine. no a pri tomaskovi znova zacala strajkovat placenta. zistili to nahodne v 36tt na ultrazvuku. robili mi urgentny cisarsky rez. no a naposledy som otehotnela neplanovane a velmi som dufala, ze nebude ziadny problem ale bohuzial stalo sa....podla mojho gynekologa vsetko je na prirode a take veci sa nedaju predist jedine len sledovat.........
uvidim,ake vysetrenie mi navrhne ten moj novy gynekolog, ten stary je uz na dochodku.
pekny den,
i.

wodanka
6. dub 2009

ahoj lenoc..
ja ked som brala fraxiparin, tak mi ho pichal manzel 🙂 sama by som to nezvladla.. davala som si ho ale pichat do brucha, tam to najmenej boli a nemala som potom ziadne modriny.. inak ten sklon ihly bol najlepsi, ked bola kolmo 😒 a v tychto teplotach by som ha radsej drzala v chladnicke.. tolko moje skusenosti... 😀

w_h
6. dub 2009

ahoj holky

lenoc: diky za podporu
a jeste ke fraxiku
sestricky ho vetsinou picahj trochu sikmo, ale ja sama sobe jsem ho pichala spis kolmo a temer celou jehlu
a nejlepe do bricha
segra si ted v tehu picha porad do bricha a nema zadnou modrinu, vzdycky ji to pekne vysvetlila sama hematolozka. sestricky na oddelenich to bohuzel vetsinou moc dobre a pekne neumi, zalezi teda, jak kde
jinak je to v zasade jedno, hlavne ¨to nepichej do svalu

pekny vecer

lucia_b
7. dub 2009

inci, je mi to uprimne luto, poznam tvoju bolest a strasne ti drzim palceky aby si nabrala silu a vieru, ze uz bude vsetko v poriadku. Mna na hematologiu poslal moj gynekolog, brali mi 4 skumavky a vysledky budem mat o 2 tyzdne. Na potvrdenie trombofilie som cakala cca 1 mesiac.

lenoc, ja som dostala Fraxiparine injekcie po prepusteni z nemocnice a sestricky ma poinformovali, ze si mam pichat pod 45 st. uhlom aj ked v navode je pod 90 st. uhlom a mohla som si pichat do ruky, brucha alebo nohy, vraj je to jedno a ja som si vybrala ruku (pre mne to bolo najprijatelnejsie miesto na tele), ale pichal ma manzel, ja som nenabrala odvahu. Ak si vsak ides pichat sama, tak je najlepsie do brucha.
Tiez som sa pytala, pri akej teplote ho mam drzat, poradili mi pri izbovej teplote, lebo vraj studeny z chladnicky je bolestivejsi, ale neodskusala som, tak neviem, co je na tom pravdy. A netreba vpichnut celu ihlu, lebo ucinkuje uz tesne pod kozou, ale ihla nie je az taka dlha, tak ked si aj pichnes celu, nic sa nestane (len pozor na sval), mne manzel vpichol ihlu priblizne do polovice.

lenoc
7. dub 2009

Babulky ďakujem za rady, o takú polhodinku idem na to, už teraz som vyklepaná.

lia
7. dub 2009

lenoc daj vediet ako si dopadla 😅
kam do brucha si to mas pichat??pri pupku ci nizsie??

zulok
7. dub 2009

LENOCKA jeeeej....gartulujeeem ku vcelickaaaam 🙂 paraada...prepac..ze sa tak tesiim , ked to nie je az taka sranda..pichat si injekcie..ale aspon je vsetko pod kontrolou..ja som si pichala sikmo celu ihlu... ale hematologicka hovorila..ze si maminy pichaju aj kolmo.ze ako to komu vyhovuje..hlavne nechs a obsah dostane kam ma 😉
a kvetinky mi slo robit zo zaciatku ked som mavala malinkate tvrdsie modrinky..nie klasicke..potom som uz mavala modriny vynimocne..normalne som si pichala do tavru kvetinky,.. chichi ale strany sa maju striedat..takze kym som spravila kevtinku..trvalo to dllho.. a zatial modrinky dost riadne vybledli..

INCI.jeejda..drzim palce..nech sa nadje pricina.msui to byt nesmierne tazke..drz sa ☹

MOUNTY>.aj mne bolo zoz aciatku divne bez bruska a ked sa MAtusko cerstvo narodil..boloz vlastne dat si ruku an brusko a necitit ho tam.. no..ale tak ked chces mat plne brusko..drzim palce na snazilkovanie 😀

LUCKA..to co sa stalo..hrooza.. ☹ neviem..co ine moze sposobit infarkty ..este tak cukrovka.. ale to by musela byt bud dost silna..alebo klasicka cukrovka netehotenska... posielam pohladenie..

zulok
7. dub 2009

prepacte, ze teraz enpisem viac a nestiham na vsetky reagovat..svetkym tehulkam drziim silno palce..
teraz sme vkuse vonku..a akosi nic nestiham..posielame pusinkyyy na brusko.cmuuuk

lenoc
7. dub 2009

Inci ďakujem ti. A posielam 🤐
Joj, prepáč, až teraz na druhé prečítanie som zbadala, že ty by si len chcela absolvova´t hem. vyšetrenie - včera som to prečítala tak, že už si ho absolvovala. H 😔 ematologické oddelenie a ambulancia by malo byť v každej (väčšej) nemocnici, no kde sa nachádzajú na Slovensku nejaké špeciálne hem. pracoviská, to neviem.

No priznám sa, včera mi tá ihla pripadala nejaká väčšia ako dnes. Keď som ju dnes zbadala, povedala som si, jeej, aká tenučká, to v pohode pôjde. Ani neviem ako a už bolo po tom. Na konci zas trochu zaštípalo, ale inak úplna pohoda. Akurát zajtra asi skúsim nevpustiť tam ten vzduch, lebo potom ho aj po pár hodinách na dotyk cítiť, že je stále tam. Tak nakoniec ho mám v chladničke, ale vyberiem z nej hneď ráno (aby to nebolelo, keď to je studené) a pichám okolo 10 - 11 hod.
Baby, tým, že pozor na sval, je myslené to, aby som to nepichala napr. do zadku alebo aj pri pichaní do "kožnej riasy" hrozí, že zasiahnem sval? A ako by som to zistila, že to išlo do svalu? Bolelo by to?
Luci, ja by som si asi tiež vybrala ruku, keby ma pichal drahý, ale keď som sa rozhodla ísť na to sama, musím sa zmieriť s faktom, že do ruky sa nedá.
Liuš, máš IP.

Zuločka, ďakujem za návod. 😉 no ale neviem ako to pôjde, keď som si dnes spravila len takú slabú modrinu, z tohto kvetinka nebude. ☹ 😀 Ale zato taká menšia hrča je okolo nej. nič si z toho nerob, že sa vytešuješ z cudzzieho "nešťastia", veď ja sa z tých injekcíí tiež teším, som taká spokojnejšia, keď ich mám. 🙂 🙂 🙂 Ja sa už teraz neviem dočkať tej zatrajšej - som zvedavá, ako mi to zajtra pôjde, no. 😀

lenoc
7. dub 2009

Joj a zabudla som vám napísať, že mi konečne odpísal ten lekár z netu, čo som mu písala kvôli placente. Napísal mi toto: Dobrý deň. Napriek určite nepríjemnému nálezu si myslím, že v nasledujúcich týždňoch dôjde rastom tehotnosti k jeho úprave. Spomínaná dutinka by mala časom zmiznúť a riziko pominie. Dôležitý je kľudový režim a dodržiavanie režimu, ktorý Vám doporučil Váš doktor.
Tak ma potešil. 😵

lia
7. dub 2009

aj si to potom masirujete??

lia
7. dub 2009

jejjj lenoc,tak super,uz si to mozes len uzivat 🙂 😉